UPDATE 11:30 Facebook si-a revenit. Timp de 30 de minute reteaua de socializare a fost picata la nivel global

de Red. stiri     HotNews.ro
Joi, 19 iunie 2014, 11:09 Actualitate | Esenţial


Facebook, picat
Foto: Hotnews
UPDATE 11:30 - Facebook si-a revenit, in jurul orei 11:30, dupa ce timp de mai bine de 30 de minute reteaua de socializare a fost picata la nivel global. Reteaua de socializare a inceput sa intampine probleme de functionare joi dimineata, incepand cu ora 10:55, ora Romaniei. Reteaua a avut probleme la nivel global.

Cea mai mare retea sociala din lume are probleme cu afisarea newsfeed-ului, in timp ce conturile personale si paginile de produs pot fi accesate, atat in Romania, cat si la nivel international.


Caderea nu a fost doar una locala, ci pe plan mondial, confirma presa din mai multe regiuni, din Emiratele Arabe, pana in Marea Britanie si SUA. The Guardian noteaza ca partea speciala tine de faptul ca este prima oara cand Facebook este "cazut" peste tot in lume mai mult de cateva minute.

In plus, mai multe site-uri care verifica starea retelei au confirmta ca Facebook a picat. Potriviti monitorizarilor, reteaua de socializare a incetat sa mai fie accesibila in jurul orei 10:55, ora Romaniei.

Harta utiliaztorilor care au raportat ca Facebook a picat (19 iunie)
Foto: Google
Potrivit acestor site-uri de monitorizare, reteaua a fost picata la nivel international, raportari venind din toate colturile lumii.

Cele mai multe raportari au venit din zona Europei unde este plina zi. (Vezi harta alaturata)

Vom reveni cu amanunte






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















23339 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    nu merge (Joi, 19 iunie 2014, 11:10)

    ToXRM [anonim]

    nici in Romania... probabil ati testat cu proxy si aveti totul cached, este picat pe orice dai, s-a raportat si din Asia, toata Europa cat si US
  • +9 (9 voturi)    
    frustrare (Joi, 19 iunie 2014, 11:20)

    lambda [utilizator]

    cea ma mare frustrare la mine in birou e ca nu se poate posta/share-ui pe FB ca a picat FB! :))
  • +1 (1 vot)    
    Facebook (Joi, 19 iunie 2014, 11:25)

    AdiLabos [anonim]

    Și-a revenit!
  • +4 (10 voturi)    
    Sa pice ... (Joi, 19 iunie 2014, 11:27)

    Carcalete [utilizator]

    .... si sa ramana dreaqu asa !!!!!!!!!!
  • +1 (5 voturi)    
    Ochii albastri ... (Joi, 19 iunie 2014, 11:28)

    Carcalete [utilizator]

    ... scotocesc prin bazele de date. Acum e la faza de rollback.
  • +5 (9 voturi)    
    Yupiiiiii!!! (Joi, 19 iunie 2014, 11:30)

    manon [utilizator]

    Asa mai vezi oameni privind in sus si nu doar cu ochii in telefoane...e boala curata fb-ul asta...
  • +2 (4 voturi)    
    ... (Joi, 19 iunie 2014, 11:33)

    SergiuAnghel000 [utilizator]

    probabil hackerul care a testat portalul e-romania si-a facut din nou simtita prezenta
  • +4 (4 voturi)    
    "SFARSITUL LUMII !" (Joi, 19 iunie 2014, 11:42)

    Constino [utilizator]

    Socializati dragilor, face to face si nu..."fesbuc" !!!



    (Din "surse"...., s-a transmis un comunicat conform caruia,"fesbucul" va fi oprit pana la alegerile presidentiale din Romania !)
    .....si lacrimi...., rauri-rauri...........................
  • +5 (5 voturi)    
    A revenit! (Joi, 19 iunie 2014, 11:44)

    ana blandiana [anonim]

    Gata, FB a revenit, inapoi la munca!! - @Kamikaze :D
  • +6 (6 voturi)    
    Fascinant (Joi, 19 iunie 2014, 11:50)

    dandra [utilizator]

    Acum ma pot intoarce la lucruri mai seriose si sa salvez copiii flamanzi din Africa.
  • 0 (0 voturi)    
    "CATASTROFA" !!! (Joi, 19 iunie 2014, 12:04)

    Constino [utilizator]

    Lasati dragilor ...tastele !
    Recurgeti la socializare face to face si nu..."fesbuc" !
    (Din surse...., aflam ca va pica din nou . In mod voluntar.Ptr o periaoada nedeterminata.Si..puncte-puncte)
  • +2 (2 voturi)    
    Senzational!!! (Joi, 19 iunie 2014, 12:42)

    Cluj-Napoca [utilizator]

    Pe perioada cat FaceBook a fost offline nici un pieton nu a fost lovit de masina in timp ce traversa strada..