Barbatul care l-a scuipat pe Traian Basescu dupa ce a vizitat bricul Mircea a fost retinut pentru 24 de ore

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 25 mai 2014, 8:17 Actualitate | Esenţial


Barbatul care l-a scuipat pe presedintele Traian Basescu, sambata, in Portul Constanta, a fost retinut de procurori, fiind acuzat de ultraj si loviri si alte violente, transmite Mediafax.

Procurorii Parchetului Tribunalului Constanta au emis, sambata noapte, ordonanta de retinere pentru 24 de ore pe numele lui Adrian Zglobiu, in varsta de 39 de ani, din Constanta, sub acuzatiile de ultraj si loviri si alte violente.

Duminica, barbatul va fi dus in instanta cu propunerea de arestare preventiva.

Potrivit avocatului din oficiu care l-a reprezentat pe Zglobiu, acesta a sustinut in fata anchetatorilor ca gestul sau, de a-l scuipa pe presedinte, nu a fost premeditat, ci a fost unul spontan.

La iesirea de la Parchet, Adrian Zglobiu le-a spus jurnalistilor ca a fost deranjat de cantecele patriotice de la ceremonie, "cantate pentru Basescu".

"Dupa ce a vandut flota vrea cantece patriotice?", a spus constanteanul.

Intrebat apoi daca regreta gestul facut, barbatul a raspuns: "Regret ca nu am emigrat din Romania, ca am fost fraier sa raman".

Amintim ca in timpul vizitei presedintelui Traian Basescu la Constanta a avut loc un eveniment neplacut. Un barbat l-a scuipat pe presedinte in momentul in care a coborat de pe nava scoala Mircea. Barbatul a fost imobilizat imediat de Serviciul de Paza si Protectie si indepartat de la fata locului. Incidentul s-a produs pe fondul urcarii pe bricul Mircea a unui numar mare de cetateni in timp ce presedintele era acolo.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


3951 vizualizari

  • +23 (29 voturi)    
    nu cred in spontan (Duminică, 25 mai 2014, 8:26)

    florin_f [utilizator]

    un amarat care a primit niste bani de la MAZARICA ;)
  • +5 (5 voturi)    
    asa...si... (Duminică, 25 mai 2014, 8:47)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    daca asta merita un titlu in toate ziarele, de ce nu unul de delimitare?
  • +30 (30 voturi)    
    Efectul indobitocirii (Duminică, 25 mai 2014, 9:13)

    DoruPoenescu [anonim]

    maselor fara studii, fara slujbe, fara orizont, practicate cu insistenta de Antena 3 si-a aratat puterea distructiva. Trebuie sa ne ingrijoreze atacul asupra Presedintelui Romaniei nu doar pentru ca a lovit in simbolul Presedintiei, simbolul Romaniei democrate si democratizate ci a lovit cu un scuipat tot ceea ce inseamna valoare, respect, incredere in democratie si justitie, in intelectuali si clasa de mijloc a acestei tari. Toti cei care se lasa in continuare influentati de maleficul Voiculescu si trompetele sale frustrate, Gidea si Badea, Ciuvica si Tudor, sunt victime sigureale propagandei si se pot transforma in zombie care actioneaza la comanda. Am certitudinea ca nu are mai mult de 12 clase, traieste din alocatia copiilor si salariul nevestei insa urmareste cu o bere in mana toate mizeriile aruncate de A3. Acesta este publicul latrinelor. Singurul Presedinte din istoria post-decembrista caremerita respectul nostru a fost scuipat de un ///produs de A3. Sa ne stergem cu totii pe fata de scuipatul sau si sa mergem mai departe.
    • +4 (4 voturi)    
      intradevar..... (Duminică, 25 mai 2014, 13:26)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui DoruPoenescu

      ....propaganda mincinoasa a reusit sa otraveasca mintile celor slabi dar otravitorii isi vor lua pedeapsa tocmai de la cei pe care i-au otravit.

      Acum, cand precedentul s-a creeat, orice demnitar sau persoana publica se poate astepta la rosii, oua si chiar pungi cu "rahat" care sa le aterizeze in cap.
      Asta este o alta fateta a decaderii morale, in care a fost impinsa societatea, de catre acest sistem politic ticalos.

      Daca semeni vant, vei culege furtuna.
  • -15 (15 voturi)    
    neclar (Duminică, 25 mai 2014, 10:04)

    Mazeta [utilizator]

    Imaginile sunt neclare. Apar președintele țării și cetățeanu respectiv, dar nu e clar cine pe cine scuipă.
    • +9 (9 voturi)    
      Chiar daca nu e clar, ceva e sigur! (Duminică, 25 mai 2014, 11:25)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Tu esti mereu scuipat!
      Sau... un scuipat?!
    • +7 (7 voturi)    
      pai (Duminică, 25 mai 2014, 11:48)

      ggna [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ieri nu prea ai fost activ...cumva cetateanul erai tu? Ti-au dat drumul deja?
  • +13 (13 voturi)    
    spontan pe naiba (Duminică, 25 mai 2014, 10:17)

    MarcelCiobanu [anonim]

    Cine are nevoie de un ratat?Ce tara crezi ca te va primi sa stai pe ajutor social cum te tine mazare?.Un lucru e limpede esti sluga lui mazare si pentru a primi de mancare,faci ceea ce-ti cere.Multi romani sunt nemultumiti,ar trebui umpluta tara de scuipat?.Tu doar atat stii,daca ai fi altfel nu te-ar putea tine mazare in lesa
  • +9 (9 voturi)    
    rock (Duminică, 25 mai 2014, 10:36)

    TLiviu [utilizator]

    Observ voiciunea si orientarea clar politica a spuselor lui acum bine stucturate ,parca la arestare era speriat si spunea ca sora lui a murit de cancer din vina lui Basescu ,este ceea ce banuiam ca in arest v a fi consiliat(chiar de sefu IPJ) acum urmatorul pas ,v a participa la alegerile pentru senat si sigur cei din BidonVil il vor vota .
  • +3 (3 voturi)    
    daca emigra, acum avea alta viziune (Duminică, 25 mai 2014, 18:23)

    rov [utilizator]

    si nu scuipa simbolul Romaniei indobitocit de penalii tarii.
    Si poate nici nu traia din ajutorele.