VIDEO Busculada la Constanta: Traian Basescu a fost scuipat de un tanar dupa ce a vizitat bricul Mircea

de C. Pirvoiu, I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 mai 2014, 14:43 Actualitate | Esenţial


In timpul vizitei presedintelui Traian Basescu la Constanta a avut loc un eveniment neplacut. Un barbat l-a scuipat pe presedinte in momentul in care a coborat de pe nava scoala Mircea. Barbatul a fost imobilizat imediat de Serviciul de Paza si Protectie si indepartat de la fata locului. Incidentul s-a produs pe fondul urcarii pe bricul Mircea a unui numar mare de cetateni in timp ce presedintele era acolo.

Barbatul se numeste Adrian Zglobiu si ar avea peste 30 de ani, potrivit informatiilor HotNews.ro.

Incidentul s-a petrecut la scurt timp dupa ceremonia de intoarcere din voiaj a navei scoala "Mircea", desfasurat cu ocazia Regatei Marilor Veliere din Marea Neagra. In timpul ceremoniei, presedintele a decorat nava cu "Virtutea Maritima" - in grad de Ofiter, cu insemn de pace. Evenimentul s-a desfasurat in terminalul de pasageri a Portului Constanta, intr-un perimetru securizat.

Imediat dupa ceremonie, presedintele s-a indreptat catre nava scoala "Mircea" pentru a o vizita. In acel moment, s-a creat o bresa in acel perimetru prin care au patruns peste 200 de persoane aflate in zona. Dupa ce Traian Basescu a urcat pe nava, s-a permis accesul oamenilor pana s-a umplut ambarcatiunea.

In momentul in care presedintele a coborat de pe nava, lumea l-a intampinat cu aplauze, insa, totodata, s-a produs si o busculada, toti cei prezenti dorind sa-l vada cat mai aproape. In umbulzeala creata, barbatul implicat in incident a reusit sa se apropie la circa un metru de Basescu, l-a strigat si imediat cum s-a intors, l-a scuipat. Basescu nu a reactionat in niciun fel fata de acesta, s-a sters cu mana si a continuat sa-i salute pe cei prezenti si, la scurt timp dupa aceea, a fost preluat de o masina care l-a dus pana la elicopterul cu care venise in Portul Constanta.

Totul s-a petrecut in cel mult doua minute din momentul in care Basescu a coborat de nava.

Consilierul prezidential Dorel Onaca, care se afla la fata locului, a declarat pentru Agerpres ca "a fost un bezmetic care a luat o gura de apa si a vrut sa-l stropeasca pe presedinte si in mare i-a reusit intentia, numai ca m-a udat pe mine pe haina si pe ceafa, caci eram chiar in spatele presedintelui Basescu. Asta e! Se mai intampla cand mergi in multime".

Mediafax informeaza ca barbatul a fost dus la audieri la sediul Politiei Judetene, fiind cercetat pentru ultraj. Surse din randul anchetatorilor au declarat pentru agentia de presa ca barbatul are 39 de ani, este somer si este din Constanta.

Dupa ce a fost imobilizat de ofiterii SPP, barbatul a fost predat unui echipaj de jandarmi, iar acestia l-au dus apoi la sediul Politiei Judetene Constanta pentru audieri. Polita a sesizat Parchetul Judecatoriei Constanta pentru infractiunea de ultraj.

Intrebat cum comenteaza incidentul, premierul Victor Ponta a declarat ca i se pare "un gest reprobabil, intotdeauna, facut din partea oricui si la adresa oricui", adaugand ca nu este un mod acceptabil de exprimare a nemultumirilor.

"Gestul in sine mi se pare un gest reprobabil, intotdeauna, facut din partea oricui si la adresa oricui. Suntem totusi oameni civilizati. Chiar si cand avem ceva cu adevarat de reprosat nu o facem in felul acesta. Deci, categoric, gestul este reprobabil", a declarat Ponta in gara Rosiorii de Nord, unde a coborat pentru cateva minute din primul tren electric romanesc Hyperion, cu care a plecat din Gara Craiova spre Bucuresti.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















22456 vizualizari

  • -39 (51 voturi)    
    cum a reactionat ///? (Sâmbătă, 24 mai 2014, 14:47)

    demaGOGU [utilizator]

    l-a lovit?
    • +27 (31 voturi)    
      trebuia sa ii fi dat un sut in fund (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:07)

      lucadd [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      la asta duce propaganda Antenei 3
    • +34 (46 voturi)    
      Inteleg ca (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:18)

      Ovidiu M [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ... incerci sa pari desteptut si sa faci trimiteri, dar te intreb... cum ai reactiona tu, daca ai fi pe strada si la un moment dat un om pe care nu l-ai vazut in viata ta te-ar scuipa? Ai intoarce cumva si celalalt obraz? Ca daca da, probabil sunt multi pe-aici carora le-ar placea sa se intalneasca pe strada cu tine :-))
    • +32 (34 voturi)    
      alta intrebare (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:01)

      mircearh [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      omu ala o fi luat mai mult de 100 de euro de la mazare pentru eroicul gest?
      • +15 (17 voturi)    
        pe la latrine (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:35)

        was [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

        Poate somerul o sa fie invitat la un "talk-show" marca Latrina TV, unde va primi ceva maruntis si va fi "scolit" cum sa fie cat mai agresiv in vorbe si in acelasi timp sa fie si hazliu (? - pentru telespectatorii acestor posturi), ca da bine la rating.
        Poate o sa primeasca si un post de deputat, ca invatatoarea aia cu A4 si greva foamei.
        Ma intreb, de ce ar fi Basescu de vina ca asta a ramas somer - parca conducerea actuala a promis marea cu sarea si lapte plus miere pe langa multele locuri de munca promise....da, promise...
      • +15 (17 voturi)    
        pretul lui von mazare (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:43)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

        s'ar putea sa fie mai mare, mai ales ca a fost vorba numai de unul singur.
        sau, poate numai unu a ajuns aproape, pe pozitie de tragere.:)
        varanu e mai zgarcit, juma' de million pentru indivizi din grup, milionul pentru portavoce si steaguri.
        burebista, probabil ca e angajat permanen, cu care de munca. :)
      • +12 (14 voturi)    
        Zglobiu... (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:45)

        IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

        ...era numele sau diagnosticul medicului?
        Ca dupa modul inteligent de actiune cred ca-i a doua varianta...
    • +11 (13 voturi)    
      l'a ignorat (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:40)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      asa cum merita.
      asa cum merita si cel din spatele sau, alde von mazare, anchetatul.
    • -4 (14 voturi)    
      ? (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:21)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      O fi facut domnul Basescu ceva. O fi injurat. O fi zis ceva urat. Trebuie sa vedem. Poate i-a zis ceva urat femeii...
      • +2 (2 voturi)    
        exact (Sâmbătă, 24 mai 2014, 21:00)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Nici macar tanarul nu-si explica gestul, cica "Asa mi-a venit". Prea multa A3 strica la un moment dat. Mai apare un tanar si arunca cu pietre in presedintele Romaniei: "Asa mi-a venit".
    • +1 (1 vot)    
      da (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:48)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      l-a lovit atat de tare in cat incat a zburat de pe umeri, exact ca in imaginea trucata.
    • +1 (1 vot)    
      la atata? (Sâmbătă, 24 mai 2014, 20:45)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      atat poate neuronul tau?
  • +48 (58 voturi)    
    Mda... (Sâmbătă, 24 mai 2014, 14:49)

    Cataleya [utilizator]

    Astia-s "tinerii romani" de care se plange Farage si restul Occidentului
    Din pacate, acesti "tineri romani" vor fi transformati in eroi ai neamului, deseara, la Antene, sau in viitoarele discursuri ale Plagiatorului!.
    • +39 (45 voturi)    
      Electoratul lui Ponta! cati bani a luat oare? (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:25)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Va mirati? Trebuie intrebat cati bani a luat pentru acest gest?! Acesta este electoratul de stanga: asistat, incult, involuat, cersetor, cultivat sa ramana asa de catre PSD si Ponta. Gestul este oribil, arata ca au trecut degeaba 24 de ani de la Revolutie. Asistatii PSD-ului nu au reusit sa-si depaseasca conditia! Ei tin tara pe loc, ei ne izoleaza de tarile civilizate. De fapt scuipatul asta e bine venit, oglindeste inca o data cine voteaza PSD, baronii, penalii toti protejati de Ponta bolsevicul. Comunistii asa se comportau,iata ca si azi ne bantuie!!!
    • +22 (24 voturi)    
      cu siguranta era dintre asistatii lui mazare (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:50)

      V. Val [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      poate a vrut sa se grozaveasca, poate a fost pus s-o faca. In orice caz este major si trebuie sa raspunda in fata legii.

      Cu ani in urma Sarkozi vizita un santier naval unde urma sa se faca disponibilizari masive. La un moment dat un barbat i-a strigat presedintelui Frantei reprosuri pentru disponibilizari pe un ton ireverentios. A fost ridicat si judecat in urgenta. S-a ales cu un an de puscarie cu suspendare si o suma uriasa, 40 000 €, cred, ca amenda.
      • -1 (1 vot)    
        era sigur! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 20:47)

        cinic [utilizator] i-a raspuns lui V. Val

        este locatar al cartierului "boieresc" facut din containere. Un boschetar care pentru 50 de euro isi da si nadragii jos in catedrala.
  • +33 (41 voturi)    
    nivelul de inteligenta (Sâmbătă, 24 mai 2014, 14:50)

    Captain Obvious [utilizator]

    Al viitorului inculpat se subintelege
  • -46 (64 voturi)    
    L-a scuipat (Sâmbătă, 24 mai 2014, 14:57)

    Lovercraft [utilizator]

    si pentru mine...Multumesc!
    • +24 (26 voturi)    
      daca asta ti-e nivelul ... (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:51)

      V. Val [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      vorbele sunt de prisos.
      • +4 (8 voturi)    
        De ce ii raspunzi?! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:39)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui V. Val

        Nu stii ca mama lui... sughita?
    • +24 (28 voturi)    
      pai da (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:02)

      mircearh [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      marlania e totusi parte esentiala din ADN ul pesedist ( partid + electorat ) .
  • +51 (69 voturi)    
    Oripilant (Sâmbătă, 24 mai 2014, 14:58)

    Andrei__ [utilizator]

    Sa te duci la Arad si sa bei o cafea linistit pe o terasa, sa vina oamenii sa te salute, sa-si faca poze cu tine si apoi sa pleci acasa, in propriul tau judet, si sa ajungi sa fii scuipat in fata. E ceva de neimaginat.

    Cate atacuri a indurat acest om, cate atacuri a indurat familia sa? A facut mai multe pentru tara asta decat au facut toti cei dinaintea lui la un loc si ce primeste in schimb? Un scuipat in fata? Asta-i rasplata pentru 10 ani grei munciti in folosul tarii?

    E trist ca astfel de oameni ne sunt compatrioti. Dar in numele celor care va sustin, dle Basescu, va multumim! Pentru tot! Si maine mergem la vot!
    • +30 (32 voturi)    
      intru totul de acord, Andrei ! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:54)

      V. Val [utilizator] i-a raspuns lui Andrei__

      Adevarul e ca nivelul Aradului nu poate fi comparat cu nivelul republicii Mazare.
      • +9 (11 voturi)    
        Nu ne baga pe toti in aceeasi oala cu zglobiul ala (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:08)

        IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui V. Val

        .
      • -5 (11 voturi)    
        V.Val si Andrei (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:32)

        caprairinucai [utilizator] i-a raspuns lui V. Val

        Nu va suparati,domniilor voastre, dar sa spui ca Constanta nu este la nivelul Aradului este deranjant pt constanteni.Pentru mine si pentru familia mea.Ai dreptate cand spui 'republica lu' mazare' dar nu ne include pe toti in acelasi rahat.Poate ca eu sunt mult peste nivelul vostru intelectual dar nu v-am jignit si va scuip.Faptul ca un om a fost scuipat de cineva este inacceptabil.TU omule care judeci esti f de acord sa te scuipe cineva doar pt ca nu esti de acord cu culorile semaforului? Cu atat mai mult cu cat acel om este reprezentantul Romaniei in exterior?Tu judecatorule cum ai reactiona?
        • +3 (3 voturi)    
          ...te ... (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:21)

          ALTAN [utilizator] i-a raspuns lui caprairinucai

          ...superi fara motiv...Mazare este la al 3-lea mandat,adica de vre-o 10-12 ani...decit sa te superi ca esti inclus in gloata lui Mazare,mai eficient ar fi fost pt vai,constantenii si pt cei din judet,sa creati o miscare de trezire a celor ce mai pot fi treziti,sa ii aratati adevratul chip,al lui si al lui Constantinescu,astfel incit acestia sa nu mai poat accede la functiile de conducere in oras si judet...p.s.sunt nascut in Dobrogea...prin 'adoptie' sunt ardelean de vre-o ''jde ani''...
    • +4 (6 voturi)    
      SUBSCRIU (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:39)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui Andrei__

      ABSOLUT ADEVARAT.
    • +6 (8 voturi)    
      E orasul lui Mazare.. (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:10)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Andrei__

      ..deci se poate intampla orice.
  • +46 (60 voturi)    
    Mitocaneala (Sâmbătă, 24 mai 2014, 14:59)

    EMP [utilizator]

    Sa-ti scuipi presedintele tarii in care traiesti e un gest care te auto-descalifica.
    "Mandri ca suntem romani!"
    • -14 (18 voturi)    
      ha ha (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:09)

      Marius.Voicu [utilizator] i-a raspuns lui EMP

      Ceausescu era tot presedinte cand l-au impuscat ;)
      • +12 (12 voturi)    
        nu (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:46)

        was [utilizator] i-a raspuns lui Marius.Voicu

        Era dictator, ceea ce despre Basescu nu se poate spune, oricat ai dori tu.
  • -22 (42 voturi)    
    Un tanar? (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:02)

    Gigi Kent [utilizator]

    Eu credeam ca tinerii voteaza cu partidul in blugi ... hmmmm.
    • +31 (33 voturi)    
      un "tanar" de 38 de ani, asistat (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:55)

      V. Val [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Nu-i vorba de un tanar normal, ci de unul dintre asistatii lui mazare.
      • +5 (9 voturi)    
        cine stie ce probleme ar avea omul ala (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:42)

        was [utilizator] i-a raspuns lui V. Val

        De vreme ce este somer, inseamna ca a lucrat inainte si a platit taxa de somaj. Cu asta n-am nici o problema.
        Dar sa te razbuni pe Basescu pentru problemele tale personale mi-se pare o tampenie, presedintele nu are nici o vina, dincontra, incearca cu toata puterea sa-si tina spatele la cei care jefuiesc tara si prostesc neamul cu promisiuni care raman doar atat. Din pacate prostimea este majoritar in Romania, multi oameni nu au minimul de educatie economica si politica, dar totusi votul lor conteaza atat cat si a unui academician drept si onest.
    • +13 (17 voturi)    
      partial adevarat (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:03)

      mircearh [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      doar cei cu peste 8 clase. la restul le -as cam taia dreptul la vot.
  • -21 (37 voturi)    
    Ce perfid (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:10)

    cititor_hotnews [utilizator]

    Ca sa se victimizeze cu o zi inainte de alegeri, si-a inscenat evenimentul
  • -14 (22 voturi)    
    Lucky (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:16)

    deveselu [utilizator]

    A avut noroc putea sa pateasca ca berlusconi si sa doneze niste sange !!!
  • +14 (30 voturi)    
    osimplaadresa@yahoo.com (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:21)

    AndreiLucian [anonim]

    Pe mine ma doare undeva ce a patit Base,eu vreau sa vad ce va face urmatorul presedinte si daca va fi pupat.Sper sa gresesc,sa fiu idiot si sa ma insel dar tare il vom regreta si pe Base asta care a mai bagat la parnaie ceva ceva.
    • +9 (11 voturi)    
      Nu doar urmatorul, dar si precedentul (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:19)

      fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui AndreiLucian

      Si Iliescu a primit niste branza puturoasa la Montreal. Asta de la un roman care a plcat de acasa din cauza minerilor.
      Incerc sa-l inteleg si pe acest constantean. I-a taiat Basescu din posibilitatile de afirmare profesionala sau ce?
  • +15 (17 voturi)    
    un mizerabil (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:26)

    BalcanLucian1319277065896 [anonim]

    de 25 de ani tot sper safiu tratata civilizat, sa merg la service auto sa dau cheia, sa mi se faca in 5 minute diagnosticare, deviz de tarif sa mi se spuna sa vin azi sau maine la ora .... iar atunci cand vin dupa masina sa nu pierd mai mult de 2 minute cu preluarea unei masini curate si profesionist reparata/intretinuta. Acum cu venirea americanilor inca mai sper ca poate poate vom deveni si noi oameni civilizati, educati si cinstiti, recunoscuti ca atare si in UE si in SUA. Nici n-a plecat bine Joe Biden care l-a pupat pe presedintele Basescu si i-a recunoscut eforturile pentru consolidarea statului de drept si a democratiei si vine un imbecil, analfabet si indobitocit de televiziunile oligarhilor nostri sa-si etaleze toata mizeria de care este capabil.
  • -20 (28 voturi)    
    Opinie (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:38)

    A310 [utilizator]

    Pacat ca omul va avea de suferit , in urma gestului sau , A fost un gest de protest la adersa unui neom .
  • +16 (22 voturi)    
    Senator (Sâmbătă, 24 mai 2014, 15:45)

    vasile-roaita [utilizator]

    Pe asta o sa-l promoveze varanul (daca nu va cadea la puscarie pina atunci) ca senator.
    • +6 (8 voturi)    
      cu o condiţie (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:12)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui vasile-roaita

      să facă greva foamei în direct la televizor.
  • +8 (12 voturi)    
    tanar de 39 ani (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:21)

    spectator47 [utilizator]

    sau BARBAT acesta trebuie sa raspunda in fata legii pentru gestul sau, am ajuns o tara de nebuni cu atata politica in mass media 24 /24si 7/7 ale saptamanii se toarna numai otrava in creierul publicului indiferent de ideologia provaduita, -saracul-are timp sa se uite la TV sau sa citeasca fituicile care se numesc presa libera si democratica.
    Mijloacele de DEZINFORMARE isi arata roadele sau acest om a fost instigat saracia cu care se confrunta l-a determinat sa faca gestul in favoarea altor dezasati S-A TRECUT LINIA ROSIE cei care au facut-o trebuie sa plateasca.
  • +4 (6 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:21)

    chiuaua [utilizator]

    Sigur l-a confundat cu Victor Ponta...insa destul de greu de facut asta deoarece diferentele sunt incomensurabile. Probabil tanarul a fost indus in eroare de catre zvonaci/ raspandaci.
  • +3 (5 voturi)    
    probleme (Sâmbătă, 24 mai 2014, 16:58)

    traiang [utilizator]

    Toata situatia este incalificabila In ce stat traim ce fel de tara dorim ?Ce fel de serviciu este SPP-eul daca nu asigura protectia demnitarului nu asta e in fisa postului ?Nu pot fi de acord cu niciun fel de agresiune fata de oricine iar pentru cel care o incalca ar trebui sa fie amenzi legi usturatoare altfel nu putem vorbi de civilizatie si ramanem la stadiul de ciomag
  • +3 (7 voturi)    
    pai (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:07)

    ggna [utilizator]

    n-a fost nici o busculada...doar un dezaxat!
  • +4 (8 voturi)    
    Mitomanul l-a acuzat pe TB de org.huiduielilor G.N (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:08)

    Plagarus [utilizator]

    Nu s-a rabdat frustratul fara opera, " doctorul " malpraxis la guvernare,sa-l acuze pe T.Basescu cum ca ar fi inscenat huiduielile celor nemultumiti sa-l vada pe peronul Garii de Nord, asa gras si rotofei, cu zambetul sau larg de papusa complexata !
  • +4 (6 voturi)    
    zglobiu (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:14)

    tzatzulescu [utilizator]

    Sa moara micul Titulescu daca Zglobiu nu e nume romanesc de academician din ala trait din subventii cu conserve de mazare !
  • +1 (11 voturi)    
    Am stuidat inregistrarea... (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:17)

    Gigi Kent [utilizator]

    Si e un trucaj ordinar. Se si vede pixelul albastru plus ca viteza scuipatului este mult prea mare ca sa fie reala inregistrarea. Caseta prezinta urme de editare digitala si nu este autentica. Probabil a fost o inscenare ca sa ia PMP-ul mai multe voturi maine. Sa-ti fie rusine Elena Udrea!
    • +1 (1 vot)    
      senator! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 20:50)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      sa te faca Ponta senator, caci il depasesti in mitocanie.
  • +6 (12 voturi)    
    Mda (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:22)

    Miscarea Focul Dacic [utilizator]

    Vinovatia individului și gradul său de moralitate, aflat sub nivelul mării sunt evidente. Însă în spatele acestor gesturi grotești stau corifeii manipulării de la Antena 3 și de la televiziunea lui Ghiță. Dacă îl mai adăugăm și pe decăzutul Mazăre atunci avem tabloul complet. Niște mafioți care ne-au sechestrat țara. Și atât. Va trebui, într-o zi, să mergem după ei și să-i aruncăm în mod civilizat la gunoiul istoriei României. Altă variantă nu există.
  • -2 (6 voturi)    
    mare branza (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:13)

    evoque [utilizator]

    aceștia sunt "oamenii de serviciu" care scuipa înjură și huiduie. Fiecare tabăra are asemenea indivizi plasați peste tot în calea președintelui sau premierului. Însă tovarășul Basescu sa nu uite ca limbajul violent și comportamentul agresiv coroborate cu mitocănia au fost promovate de el și gașca pdl.
    • +1 (1 vot)    
      cultura? (Sâmbătă, 24 mai 2014, 20:51)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      "Mai animalule" vine de la Basescu? Chiar vrei sa te remarci prin mitocanie, evoque?
    • 0 (0 voturi)    
      Cu un "zglobiu" mai merge... (Sâmbătă, 24 mai 2014, 21:05)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      ...dar cu un grup mare de tineri, nu cred ca se potriveste. Fabulezi amice.
  • +3 (3 voturi)    
    Așa-i trebuie! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:16)

    marius v [utilizator]

    Se găsi domnul Băsescu să-și ia în serios funcția de președinte, să vrea civilizarea unui popor de babuini, să dea independență justiției și să aibă viziuni geopolitice pe care realitatea le confirmă la ani distanță, spre deosebire de liderii europeni cu ștaif, incapabili să gândească mai departe de săptămâna viitoare (Nabucco, sinergia Mării Negre, politici de transport pe Dunăre, „bătaia“ pe fondurile europene de care Ponta este nemulțumit dar nu știe să le absoarbă fără hoție etc). Ăsta-i prețul pe care-l plătește, în România, orice om care își afirmă valoarea de necontestat. Și domnul Patapievici a pățit aceeași chestie. Cu siguranță, pe Vanghelie, Mazăre sau ăla de la Brăila nu-i va scuipa nimeni; nu că n-ar merita, dar ăștia au găști de corp care te pun cu fața-n sus și dau drumu' la sânge, să moară ce-am mai scump!

    Imaginați-vă ce-ar fi pățit unul care l-ar fi scuipat pe Ceaușescu. În jumătate de oră era împământat. Dar vă mai amintiți care era melodia preferată în vara lui 2012? „Băsescu este un tiran și un dictator“. Ei, poporul ăsta de cretini nu are nevoie de Băsescu ci de Ceaușescu. Îl vor avea în toamnă.
  • +1 (1 vot)    
    rusine (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:31)

    U_swamp [utilizator]

    A fost platit de Ponta, sigur-sigur!
  • +2 (2 voturi)    
    Lasa ca unde-a scuipat Zglobiu (Sâmbătă, 24 mai 2014, 20:12)

    popescu_dtru [utilizator]

    pupa Barosu si repereaza onoarea.
  • -1 (1 vot)    
    Așa merită (Sâmbătă, 24 mai 2014, 20:53)

    LuciLucescu [anonim]

    În iulie 2012 eu și încă 7.39999 milioane l-am trimis pe Băsescu la cpșul de gunoi al istoriei.Nu știu de ce tânărul respectiv a ultragiat pe dmisul Băsescu scuipându-l în ochi.Băsescu nu vrea să renunțe la politică.Am mers la vot demorcatic și corect iar CIA ni l-a ținut cu forța pe gât.Acum l-am scuipat! Al doile avertisment! În caz de război eu nu voi trage în ruși ci în voi, în băsiștii și în Băsescu, slugoiul Noii Ordini Mondiale!