Victor Ponta s-a intalnit cu Avril Haines, adjunct al directorului CIA

de CP     HotNews.ro
Luni, 12 mai 2014, 13:16 Actualitate | Esenţial


Premierul Victor Ponta a primit-o luni, 12 mai, la Palatul Victoria, pe adjunctul directorului Agentiei Centrale de Informatii (CIA), Avril D. Haines. Cu acest prilej s-au discutat aspecte ale evolutiilor din regiune si a fost evidentiata excelenta colaborare intre serviciile de informatii din Romania si SUA, informeaza Guvernul.

Si presedintele Traian Basescu s-a intilnit luni dimineata cu adjunctul sefului CIA.

In urmatoarele saptamani va fi un adevarat desant de oficiali americani la Bucuresti: vin in Romania vicepresedintele Joe Biden si seful Pentagonului - Chuck Hagel,au declarat pentru HotNews.ro surse politice.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4166 vizualizari

  • -14 (28 voturi)    
    șoc și groază! (Luni, 12 mai 2014, 13:26)

    Mazeta [utilizator]

    SUA îi tratează la fel pe Ponta și pe Băsescu. Stăpânul nu oferă slugilor exclusivitate.
    • +8 (14 voturi)    
      mama mama (Luni, 12 mai 2014, 13:59)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      primul vot e minus...

      urmeaza mai multe... :)
    • +13 (17 voturi)    
      Ponta... (Luni, 12 mai 2014, 14:08)

      DaniAndi [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      N-a mai reusit Victoras sa se fofileze de data asta?

      Tare curios sunt ce a discutat cu tanti
      • +12 (16 voturi)    
        cred ca..... (Luni, 12 mai 2014, 14:31)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui DaniAndi

        .....mai degraba a fost un monolog al adjunctului CIA, intrerupt din cand in cand de cate un "yes" timid din partea plagiatorului.

        "Pisicutul" a mai incasat niste "castane" in breton si acum se framanta, ce minciuni sa ii toarne lui "cheguevarza" de Constanta pentru ca nu ii mai poate da "gratis" parte din port.
      • +1 (5 voturi)    
        L-a gasit ala in borta (Luni, 12 mai 2014, 16:25)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui DaniAndi

        ca doar e de la CIA.
    • +12 (16 voturi)    
      prostii (Luni, 12 mai 2014, 14:11)

      ToXRM [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      vorbesti prostii de partid ca de obicei. in perioada urmatoare, americanii vin prin surprindere ca sa-l prinda pe plagiator la Bucuresti, nu in vreo insula / eurovision / certeze / etc cum a facut cu Nuland cand a trebuit tras de urechi. putem multumi indirect rusilor ca au declansat mizeria asta stalinista, in contextul actual vom fi ajutati mai mult decat de obicei de USA / UE, avand in vedere ca suntem granita UE si NATO. In acelasi context au primit si moldovenii liber la viza prin Europa... Oricum, cum bine stim, americanii vor pune un presedinte care sa convina vestului, degeaba te agiti, asa a fost peste tot de cand lumea unde USA are interese. Nu spun ca e corect ce fac si moral, dar decat sa fiu sub Putin, mai bine sub Obama ....
    • +10 (12 voturi)    
      ..... (Luni, 12 mai 2014, 14:13)

      ggeo [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      dupa cum nici tu, ca sluga flamanda , nu ai exclusivitate printre postacii varanului...
    • +9 (11 voturi)    
      soc si groaza la voi !!! (Luni, 12 mai 2014, 14:22)

      fanariotu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Mai draga baiete (fato/dle/dna) voi chiar nu obositi ???
      Si poate odata tu si colegii tai ne explicati si noua pierdutilor basisti cum vedeti voi viitorul luminos al Romanicii ... Ce zici ?
    • +8 (10 voturi)    
      cap de tabloid (Luni, 12 mai 2014, 14:27)

      ZeroAbsolut [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      da, ce pacat ca doar CtrlV Pontanocchio are taria de a tine capul sus in rarele momente cand isi aduna curajul sa iasa de sub pat si sa dea ochii-nspre podea la intalnirea cu reprezentantii partenerilor Romaniei, pentru a-si primi nemeritata palma dupa ceafa. Nemeritata, da, pentru ca macar la lustruirea imaginii lui de iresponsabil patologic a muncit din greu, spre deosebire de restul maretelor realizari de prin siviu-i leanoceaushist. De unde nu-i, nici Dumnezeu, nici Mama Natura n-au ce cere.

      Astept cu nerabdare s-apara vikiliksu convorbirilor din spatele usilor inchise din care s-aflam cum "dictatorul" atotputernic Basescu i-a dat ordine lu' tanti Avril sa-i frece ridichea ce-i tine loc de cap lui CtrlV Pontanocchio si sa-i vare mai adanc morcovu NSA aceluiasi prim mincinos al tarii.
    • +9 (11 voturi)    
      Sluga vine la stapan nu invers (Luni, 12 mai 2014, 14:32)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      De exemplu ponta in china si vroia si la moscova. Se duce sluga sa pupe sub batista.
      Cand vine cineva la tine mai sigur e partener - chiar daca mai mare si mai puternic - dar nu te priveste ca sluga. Dar mintea arsa de propaganda fascistilor de la a3 nu mai poate rationa.
      • -3 (3 voturi)    
        deci tu zici ca poanta e partener (Luni, 12 mai 2014, 15:51)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        cu basu si cu 'americanii' ... nu ?
  • +11 (13 voturi)    
    doar CIA... (Luni, 12 mai 2014, 14:10)

    ggeo [utilizator]

    ....reuseste sa gaseasca locul unde se ascunde pontacul de frica americanilor...
    • +9 (11 voturi)    
      e o metoda si mai eficienta (Luni, 12 mai 2014, 14:19)

      Trabucodonosor [utilizator] i-a raspuns lui ggeo

      daca e rost de luat masa, primul-ministru ponta se-nfige imediat, insotit de sotia deputatului ponta.
  • +10 (12 voturi)    
    Caricatura de " doctor" oricum nu intelege nimic (Luni, 12 mai 2014, 14:27)

    Plagarus [utilizator]

    Intalnirea exclusiv protocolara, caci Mousetzunache nu pricepe pe ce lume traieste, el jucandu-se de-a copilotul pe F16 si umbland brambura pe la Eurovison ( pt. poze ) ! Americanii ar trebuii sa-i dea ceva jucari, barcute, sau filme cu desene animate.
  • +11 (13 voturi)    
    cum bre? (Luni, 12 mai 2014, 14:28)

    Rasmus [utilizator]

    pai nu la biroul de la MApN?!
  • +7 (9 voturi)    
    A fost ! (Luni, 12 mai 2014, 14:53)

    SRA [utilizator]

    Ponta a fost avertzat de joc dublu !
  • +2 (4 voturi)    
    bai, e de rau (Luni, 12 mai 2014, 15:40)

    revo [utilizator]

    Nu e bine, nu e bine deloc! Pontacul a dat ochi cu un oficial american (!), e groasa rau, de-acum trebuie sa ne asteptam la o gaura in cer, in pamant, un cataclism de orice fel. V-ati uitat pe fereastra, se vede ceva?