Traian Basescu se intalneste joi cu seful MI6

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 29 ianuarie 2014, 18:59 Actualitate | Esenţial


Presedintele Traian Basescu se intalneste joi cu John Sawers, seful Serviciului de Informatii Externe al Marii Britanii - MI6 si cu generalul Philip M. Breedlove, comandantul suprem al fortelor aliate din Europa (SACEUR), informeaza Administratia Prezidentiala.

Potrivit Presedintiei, seful statului il primeste la ora 13:00, la Cotroceni pe comandantul suprem al fortelor aliate din Europa urmand ca la ora 16:00 sa il primeasca pe seful MI6.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1961 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Base joaca in alta liga (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 19:11)

    clarice [utilizator]

    Ponta tu te intalnesti cu Nastase la jilava cat de curand.
  • -12 (14 voturi)    
    chiar asa? (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 19:29)

    U_swamp [utilizator]

    La 10 zile de la vizita in Israel, miroase a transfer de genti diplomatice... Alo, Snowden, Assange, mai sinteti pe fir?
    • +12 (14 voturi)    
      Chiar asa... (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 19:46)

      Malone_M [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Ma asteptam sa apara 'anti-basistii' si sa ne lamureasca ei cum e cu vizita asta. Tot e bine ca base mai da de mancare gurilor voastre ca in nadejdea lu' poanta o sa povestiti doar despre absentele lui de la evenimentele importante. Stiu, stiu, acum e prins cu iarna, cinste lui, mai ales ca e asa de capabil ca-si permite si cate un mic si-o miutza intre doua sedinte televizate.
      Hai, pa!
    • +9 (11 voturi)    
      ! (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 20:02)

      CTGOnline [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Pentru bolsevici e mai dificil sa inteleaga discutiile cu occidentalii.
      • -4 (6 voturi)    
        da (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 20:33)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui CTGOnline

        mai ales in engleza de balta a presedintelui, daca iliescu o vorbea ruseste, basescu a inecat de tot engleza :))
  • -5 (9 voturi)    
    ! (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 19:47)

    CTGOnline [utilizator]

    Dictatoru' joaca impreuna cu pradatorii. Bolsevicii aia mici...cu galbenii...cu rosii...amaratii intre ei. O avea vreo legatura vizita (mai ales a lui Breedlove) cu sistemele AEGIS de pe fregate?
  • -4 (6 voturi)    
    Interesant (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 20:10)

    Orpheus [utilizator]

    Personal, eu as vrea sa il vad pe James Bond. Sau era la MI5?
  • -5 (7 voturi)    
    fascinatia sau obsesia (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 20:34)

    evoque [utilizator]

    ca serviciile te ajuta si te scapa de orice. Speranta moare ultima..... pretinul nastase asteapta cu un loc cald la el in celula :))
  • +1 (1 vot)    
    lasa (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 23:23)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    ca acum se intilnesc ponta dragnea si corlatean cu secretarul doi de la ambasada sovietica, da, sovietica, si ii arata ei lui base.