VIDEO Cum stau locuitorii din Zorleni (Vaslui) cu mainile in buzunare sau "la taclale" in timp ce pompierii evacueaza apa dupa viitura

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 16 septembrie 2013, 1:08 Actualitate | Esenţial


Localnicii din Zorleni si pompierii
Foto: Captura Youtube.com
O viitura puternica s-a produs, vineri dimineata, pe paraul din localitatea Zorleni, 15 locuinte si 50 de gospodarii fiind inundate. La solicitarea autoritatilor locale, ISU Vaslui a mobilizat in zona mai multe echipaje de pompieri pentru evacuarea apei. In imaginile video din articol se vede cum reprezentantii ISU lucreaza, in timp ce localnicii stau in mijlocul strazii, cu mainile in buzunare sau la taclale, scrie Radu Herjeu pe blogul sau.



"Iarna trecuta, toata lumea s-a isterizat cand MRU a pomenit de cei care stau in crasme in timp ce militarii le deszapezesc locuintele. Sufletele patriotarde s-au isterizat de asa infamie si l-au crucificat verbal pe premier, ca fiind anti-roman. Cel de acum e mai precaut si nu va lasa sa-i scape vreo remarca asemanatoare, chiar daca, sper, ii va fi trecut prin minte. Pentru ca el stie ca voturile se obtin cu ajutoare si despagubiri, nu cu critici", mai scrie blogul citat.

"Lasand la o parte indolenta multora de a ignora legea care-i obliga la asigurarea casei pentru o suma modica, si care i-ar ajuta tot pe ei, in caz de calamitati, nimic nu e mai periculos pentru un stat saracit si atrofiat ca al nostru decat ideea impamantenita ca el e obligat sa dea, ca de-aia e stat, si celor care muncesc si celor care taie frunza la caini, si celor responsabili si nesimtitilor!", incheie Radu Herjeu.

















3687 vizualizari

  • -15 (15 voturi)    
    Este o inscenare de tot risul (Luni, 16 septembrie 2013, 1:15)

    dumitrica [utilizator]

    Pompierul care munceste nici nu se vede la fata.
    Cel mai probabil intreg clipul este o inscenare realizata pentru a provoca scandal in presa.
    • +7 (7 voturi)    
      Încurci borcanele (Luni, 16 septembrie 2013, 4:49)

      minulescu [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      Aici nu-i vizita lui Ponta în mina cu cei blocați cu scopul reparării imaginii plagiatorului mitoman. Nu-i nici ca greva foamei a Cristinei Anghel.
    • +5 (5 voturi)    
      dumitrica no face (Luni, 16 septembrie 2013, 9:55)

      coproculturalul [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      nici tie nu-ti se vede fatza. deci e o inscenare , pompier sigur nu esti, cred ca esti tzaran
  • +6 (8 voturi)    
    hehe (Luni, 16 septembrie 2013, 2:19)

    MirceaA [utilizator]

    astia trebuie lasati in zeama proprie. Nu-si platesc asigurarile obligatorii, in valoare de vreo 6-7 pachete de tigari, si nici nu pun mana sa faca nimic. Cum vine o viitura sau o alunecare de teren, toata tara plateste pentru unii care nu au avut bunul simt sa-i asigure casele.
  • +3 (3 voturi)    
    Ar trebui... (Luni, 16 septembrie 2013, 2:22)

    Nevermind [utilizator]

    ... lasati sa moara. De foame si de frig. Lopata in capul prost si nesimtit este pedepsita de codul penal, din pacate...
  • +8 (8 voturi)    
    Nesimtire (Luni, 16 septembrie 2013, 3:12)

    chiwide [utilizator]

    Ma uit si nu-mi vine sa cred cata nesimtire pe acei oameni. Ce simt civic? Asta este noua Romanie?
  • +3 (3 voturi)    
    Hahaha (Luni, 16 septembrie 2013, 6:06)

    adi_b_razzor [utilizator]

    Asta imi aduce aminte de scenetele Vacanta Mare (cand erau comici, cu Dan Sava) despre inundatii... "Ne-am hotarat sa ne impartim noi satenii in 2 echipe. (reporterul) Una sa salveze oamenii si una animalele, nu? (Taranul) 2 echipe de polo, dom'le. Da a dat inghetul asa ca am facut hochei" etc.
  • 0 (0 voturi)    
    Prima sceneta (Luni, 16 septembrie 2013, 6:08)

    adi_b_razzor [utilizator]

    http://m.youtube.com/watch?v=k5qh5FqwxtU
  • +5 (5 voturi)    
    Noua Romanie ? (Luni, 16 septembrie 2013, 6:14)

    catalin72 [utilizator]

    Nuuuu,e eterna Romanie !
  • +7 (7 voturi)    
    ignoranta (Luni, 16 septembrie 2013, 7:07)

    tontu [utilizator]

    Saracie, lipsa de educatie,resemnare pe de o parte, neputinta, nepricepere, demagogie pe de alta...