Consilierii prezidentiali Lazaroiu si Funeriu il inteapa pe Victor Ponta pe Facebook

de R.H.     HotNews.ro
Vineri, 19 iulie 2013, 15:07 Actualitate | Esenţial


Consilierii prezidentiali Sebastian Lazaroiu si Daniel Funeriu au postat vineri pe Facebook cateva replici legate de declaratiile facute de premierul Ponta in legatura cu aducerea in tara a lui Omar Hayssam. Victor Ponta spusese ca nu cunoaste vreun rol al presedintelui in aducerea lui Hayssam in tara, in afara de emiterea comunicatului de presa.

In replica, Lazaroiu a scris pe contul sau de Facebook ca "Stiu multi oameni care nu mai dau doi bani pe Ponta in urma declaratiilor facute azi. Stie si el asta. Asa e cand te dai jos din pat si vorbeste gura deconectata de creier".

La rindul sau, Daniel Funeriu a scris ca "Ponta îl plagiază pe Rambo: acuşi o să spună că el l-a adus în spate pe Hayssam. Dacă insistă presa o să spună că el a fost copy-lotul lui Hayssam încă de când Hayssam era lângă Iliescu. O să fie greu pentru Ponta când se va afla al cui copy-lot este într-adevăr şi cred că nu va mai dura mult".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3923 vizualizari

  • +11 (17 voturi)    
    pai (Vineri, 19 iulie 2013, 15:24)

    Soljenitin [utilizator]

    Serios acum, uitati-va la ineptiile pe care le scoate Gaudeamus Plagiatur pe gura, este suficient cat sa il faca si pe unu' de gradinita sa crape de ras. Om pe care il dovedesti cu minciuna in decurs de 30 de secunde, asta a ajuns netotul asta de tonta-spagalaureat.
    • -1 (1 vot)    
      REALITATEA (Luni, 22 iulie 2013, 3:14)

      ravi [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Niste neica nimeni se baga in seama.
  • +11 (17 voturi)    
    Jalnicul Ponta (Vineri, 19 iulie 2013, 15:28)

    Cristiann80 [utilizator]

    Dupa cum vedeti de dimineata Ponta se chinuie sa puncteze aducerea lui Hayssam, desi el, habar nu avea de asa ceva! Serviciile nu sunt atat de iresponsableincat sa-i dea spre stiinta despre o astfel de operatiune, infantilului Ponta! Sa fim seriosi!!! Ponta nu stia nimic, de asta este asa de isteric, se autodeconspira, ceea ce e bine, inseamna ca pentru el, a minti este parte din viata lui. Basescu a promis ca in manadatul sau va fi adus spre aflarea adevarului, iata ca s-a tinut de cuvant. Iar i-a ciuruit pe cei din USL. Jar mananca mafiotii care au fost implicati in acest caz, mai ales cei din PSD. De asta Ponta a intrat in fibrilatii, e de rau pentru ai lui dar si pentu el dupa cum reactioneaza!!!!
  • -3 (13 voturi)    
    misto (Vineri, 19 iulie 2013, 16:12)

    ACCIOBANU [utilizator]

    cam ast a fost guvernarea pdl, mistocareala si aroganta. de asta au pierdut alegerile.
    • +4 (10 voturi)    
      si te bucuri ? (Vineri, 19 iulie 2013, 17:02)

      HN_reader [utilizator] i-a raspuns lui ACCIOBANU

      Au pierdut alegerile din cauza analfabetilor, betivilor, spagarilor, si ... scuza-ma ... a prostilor care au votat USL. Din pacate au fost prea multi. Tu in care categorie te incadrezi ?
    • +6 (12 voturi)    
      ? (Vineri, 19 iulie 2013, 17:16)

      cotora [utilizator] i-a raspuns lui ACCIOBANU

      zau, fa diferenta intre boc si ponta, ponta niciodata nu a vb serios mai mult de 5 minute, ori minte, ori vb la misto, ori face atacuri la persoana, ai vazut tu treaba asta la boc ?
  • -6 (14 voturi)    
    Breaking news !!!!!! (Vineri, 19 iulie 2013, 16:13)

    La Tour Eiffel [utilizator]

    Asta da stire. M-am linistit acum. Deci astia doi nu stau chiar degeaba pe banii nostri. Ei scriu pe fas-bas in fiecare zi lucruri intelepte si de bun-simt pentru popor. Ce bine ca avem si astfel de oameni altfel nu stiu ce ne-am fi facut. A si era sa uit: in sfarsit vedem cum se reformeaza dreapta, noroc tot cu astia doi. Plus bas binenteles. Sper sa poata duce in continuare imensa responsabilitate de a scrie pe fas-bas.
    • +4 (6 voturi)    
      Hmm (Vineri, 19 iulie 2013, 18:54)

      robert.b [utilizator] i-a raspuns lui La Tour Eiffel

      Pretenas, nu stiu ce ai mancat, dar nu te opri. Imi imaginez ca erau ciuperci frumos colorate...
    • +4 (6 voturi)    
      probabil (Vineri, 19 iulie 2013, 23:40)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui La Tour Eiffel

      probabil ca asteptai o stire despre Ponta care a inventat de unul singur apa calda si mersul pe jos. Nu se poate, Ponta isi da cu stangu-n dreptul si cu amandoua in pamant
      • 0 (4 voturi)    
        BUFONII SI-AU FACUT DATORIA! (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 0:23)

        father nicky [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

        De foame, tutarul si tucalarul s-au dat in stamba si au produs un penibil numar de stand up comedy, ca doar trebuie sa manace si gura lor ceva! Este trist sa constati ca doi fosti tineri cu reale calitati si performante in domeniile lor - un sociolog si un om de stiinta, au coborat atat de jos stacheta si au ajuns sa faca tumbe pentru o sinecura pasagera! Foame mare domnule...!