Victor Ponta: Mi-ar parea rau sa-l demit pe Relu Fenechiu, este un ministru foarte eficient

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 1 iulie 2013, 20:32 Actualitate | Esenţial


Premierul Victor Ponta a declarat luni ca i-ar parea rau ca Relu Fenechiu sa nu mai ocupe postul de ministru al Transporturilor, in cazul in care va fi condamnat in dosarul "Transformatorul", apreciind ca acesta a fost "foarte eficient" in activitatea sa.

"Relu Fenechiu a fost si este un ministru foarte eficient", a declarat, intr-un interviu acordat Romania TV din Beijing, seful executivului, intrebat ce se va intampla daca ministrul liberal va primi o condamnare pe 4 iulie, cand sunt programate pledoariile finale in dosarul Transformatorul pentru abuz in serviciu in forma calificata.

Ponta a explicat ca Fenechiu a deblocat programul european Transporturi si a definitivat procedura de privatizare la CFR Marfa.

"Daca va fi condamnat as regreta pentru ca prefer sa lucrez cu oameni eficienti, chiar daca sunt mai criticati in presa. Mi-ar parea rau", a spus seful executivului.

Intrebat daca ar putea prelua interimatul la Transporturi, Victor Ponta a precizat ca nu exclude aceasta varianta, dar isi doreste "un interimat cat mai scurt".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4083 vizualizari

  • +24 (26 voturi)    
    Hotia e mult mai eficienta decat cinstea (Luni, 1 iulie 2013, 20:47)

    Con_stan_tin [utilizator]

    pentru cine-i interesat de valori materiale.
    • +5 (11 voturi)    
      "Hotia e mult mai eficienta decat cinstea" (Luni, 1 iulie 2013, 22:43)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      Asta-i slogan uslas?
    • +5 (7 voturi)    
      Relu Fenechiu si-a dat CFR Marfa lui insusi (Marţi, 2 iulie 2013, 1:51)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      In acest GFR care a primit cadou CFR Marfam este implicat direct Relu Fenechiu. Infractorul asta a tras zeci de milioane Euro de pe urma privatizarii CFR Marfa. Evident a impartit banii si cu Ponta si Antonescu ca de aia este atit de laudat de cei doi.
    • +3 (5 voturi)    
      Ce a realizat Ponta in Hong Kong? (Marţi, 2 iulie 2013, 1:57)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      Vad ca Victor Ponta da declaratii despre orice altceva numai de rezultatele vizitelor sale in tari din Asia nu vorbeste.
  • +15 (17 voturi)    
    prastie (Luni, 1 iulie 2013, 21:06)

    Avion [utilizator]

    Eficient in incasarea de spagi si comisioane. Iar ne pare rau de cei care au capusat statul cel mai rau? Baietii cu transferurile, Becali, acum Fenechiu. De cine ne mai pare rau domnule cp?
  • +17 (19 voturi)    
    intr o tara normala...aceasta (Luni, 1 iulie 2013, 21:11)

    exilatul [utilizator]

    persoana ar fi trebuit sa si dea demisia chiar daca este nevinovata ( ceea ce nu cred ) ca sa nu zic ca nici nu ar fi fost normal sa fie numit ministru...dar in rom a fura de la ``stat`` e ceva firesc de vreo 65 de ani..
  • +14 (16 voturi)    
    este un ministru transformator (Luni, 1 iulie 2013, 21:34)

    Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator]

    tot ce atinge se transforma in aur. clar!
  • +9 (11 voturi)    
    Da, ar fi pacat sa-l demiti... (Luni, 1 iulie 2013, 22:09)

    rov [utilizator]

    Dar ai putea sa-l impusti (Paintball macar) :))), iar in final, fireste, sa-i oferi rolul dictatorului ceausescu la Targoviste...
  • +14 (18 voturi)    
    cu alte cuvinte (Luni, 1 iulie 2013, 22:14)

    Aramis [utilizator]

    atentie justitia ce faceti, eu nu vreau sa ma despart de Relu
    curat interventie in treburile justitiei, si e doar inceputul
  • +15 (17 voturi)    
    asa e (Luni, 1 iulie 2013, 22:17)

    edif [utilizator]

    poate vopsi 20 de transformatoare pe ora si daca se lasa seara poate privatiza si coloana infinitului
  • +15 (17 voturi)    
    yeap, sure... (Luni, 1 iulie 2013, 23:04)

    Codruta N [utilizator]

    Sa vinzi CFR Marfa pe doi bani jumate, unei firme care n-a stiut sa traiasca decat din "capushat", asta DA "eficienta...!!!
    De asemenea: sa faci transportul CFR de calatori una din cele mai jalnice chestii dintr-un stat UE, nu e chiar de colea! Nu ca n-ar fi avut si PD (cu toti ministrii lui) un aport substantial la asta - dar ca pe vremea lui Fenechiu, mai rar...!!

    Vedea-l-as in zeghe vreo cativa ani!!!
  • -1 (3 voturi)    
    chiar?! (Luni, 1 iulie 2013, 23:35)

    corvus coraX [utilizator]

    păi înfiază-l!
  • +5 (7 voturi)    
    Dottoru cu transformatorul friends forever (Luni, 1 iulie 2013, 23:43)

    Savitar [utilizator]

    Pai la ce plocon i-a facut Fistichiu cu cfr marfa, normal ca i-ar parea rau. Cum altfel sa ajunga si el la 7 case?
  • +5 (7 voturi)    
    sa-ti para rau de fenechiu (Marţi, 2 iulie 2013, 0:03)

    un dac [utilizator]

    e ca si cand ai organiza soborul de preoti la constanta ca sa jeleasca un infractor, e ca si cand ti-ar parea rau de becali, e ca si cand l-ai primi pe nastase la conferinta nationala cu aplauze...a, astea deja s-au intamplat. pai baga mare pontache, mai e loc. mai sunt de aparat varanul, srs (chiar nu am inteles de ce l-ai atacat), iliescu (inca presedinte de onoare)...mi-e asa scarba de tine!
  • -6 (6 voturi)    
    Opa ... (Marţi, 2 iulie 2013, 9:27)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... pe asta nu o stiam. Deci dosarul ala nici macar de coruptie nu e? E de "abuz in serviciu"? Si pentru asta se face atat tam-tam? Tare!

    Dar cu super-imunitatea lui Basescu cum stam? Singura persoana din tara asta careia i-a fost inchis (sau doar suspendat?) un dosar (Flota) pentru ca s-a ales Presedinte?