​Anunt umanitar: Drept la viata: "Trebuie sa inving cancerul!"

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 8 mai 2013, 18:46 Actualitate | Esenţial


Seifert Walter Florentin
Foto: Arhiva personala
Ma numesc Seifert Walter Florentin, sunt elev clasa XI-a la Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu din Bucuresti, profil matematica-informatica. Pana in urma cu cateva luni eram un copil obisnuit, cu activitati obisnuite, cu idealuri si dorinte, cu ambitii si impliniri, un copil care se pregatea sa mearga pe calea vietii. Apoi s-a intamplat ceva... ceva cumplit care a distrus intr-o clipa micul meu univers, tot ce reprezentam eu. Simteam cum dintr-o data cerul nu mai era albastru, soarele nu mai voia sa rasara si pentru mine.

Un dusman teribil s-a strecurat in viata mea si a naruit totul - cancerul. Cum reactionaza un om cand afla ca are cancer? Cum poate sa lupte cu asemenea amenintare? Raspunsul este unul singur: "GREU". Acum cand ma aflu in cea mai cumplita perioada a vietii mele, ajutorul, incurajarile si mesajele de prietenie venite de la apropiati ma motiveaza enorm sa lupt. Ma rog si sper cu tarie ca maine va fi o noua zi. Poate una mai insorita...

Diagnostic
Foto: Arhiva personala




Viata mea depinde acum de administrarea riguroasa a unui protocol medical complex (operatie, chimioterapie, radioterapie, operatie), care sa fie gestionat intr-un sistem medical apt sa sustina (inclusiv  prin calitatea dotarilor si a medicatiei) efortul medicilor de a transforma o sansa in certitudine.

Va lansez acest apel, increzator fiind ca se va gasi un ecou in sufletul dvs. Acolo unde circumstantele ne impun fatalitatea unor limite, solidaritatea poate constitui o sansa reala pentru destinul meu.

Va multumesc din suflet pentru intelegerea si ajutorul dvs.

Contul umanitar este deschis la BRD - Agentia Cora Lujerului Bucuresti, sector 6 pe numele tatalui meu SEIFERT ERWIN DANIEL, deoarece sunt minor.

RO17BRDE410SV87773804100   - RON
RO65BRDE410SV87774784100   - EUR
COD SWIFT: BRDEROBU

Cont PayPal: seifert.walter@gmail.com

Contact:  Seifert Erwin Daniel (tata): 0722.368.413, erwin.seifert@gmail.com






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















19088 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    O adresa de PayPal, se poate? (Joi, 9 mai 2013, 1:17)

    Alius [utilizator]

    Poate ca totusi merita sa faca una.

    Multumesc.
  • -7 (11 voturi)    
    terapia GERSON (Joi, 9 mai 2013, 10:18)

    GERSON [utilizator]

    Salut,

    Acum un an de zile, in doar 3 luni consecutive, 3 oameni din viata mea au murit de cancer - intamplator sau nu, toti au facut chimioterapie.

    Iti recomand terapia GERSON, se pare ca e singura care da roade. Au o clinica in Ungaria, la 20 Km de Budapesta.

    Un amanunt: una din persoanele mai sus numite, a fost si la Viena, dar degeaba. De asemnea, am observat ca cei bolnavi au o incapatanare iesita din comun, mai ales in a urma alt tratament alternativ.

    O simpla documentare pe internet va scoate la iveala "eficienta" chimioterapiei, citostaticelor, etc.

    Exista tratamente chiar si pentru cei iradiati sau intoxicati cu metale grele. Nu dispera, poti sa scapi de cancer.

    In loc de o donatie financiara, e buna si o informatie.
    • +5 (5 voturi)    
      Gerson (Joi, 9 mai 2013, 14:30)

      adi.i [utilizator] i-a raspuns lui GERSON

      Inainte sa recomanzio terapie alternativa ar fi bine sa te documentezi bine despre acea terapie si sa nu vii cu anecdote personale.

      http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/cam/gerson/patient/page2

      Terapia consta in regim alimentar. Nu au fost facute studii care sa arate ca terapia Gerson functioneaza.

      Terapia consta si in introducerea de cafea in rect(anus) si daca faci asta poti destul de des, poti muri.

      Inca o data, gandeste! Chimioterapia functioneaza.
    • +7 (7 voturi)    
      Sarlatanii (Joi, 9 mai 2013, 14:37)

      belzeb [utilizator] i-a raspuns lui GERSON

      Tupeul cu care sarlatanii incearca sa profite de suferinta oamenilor este infiorator.
      In nici un caz sa nu cadeti prada acestor nemernici care incearca sa faca bani de pe urma disperarii.
      Stiinta este singura care poate oferi o solutie viabila.

      Am trecut si eu cu mama mea prin lupta asta. Parca au un detector de suferinta nemernicii astia. Apar de pe unde nu te astepti cu vibratiile, energiile, zemurile si plantele lor. Nu va lasati pacaliti pentru ca miza este uriasa.
      • -2 (2 voturi)    
        Industria farmaceutica (Luni, 13 mai 2013, 17:35)

        abint [utilizator] i-a raspuns lui belzeb

        Poate nu e locul cel mai potrivit sa scriu acest comentar, dar nu ma pot abtine.

        Crezi ca scopul primar al Industriei farmaceutice e sa ne faca sanatosi? Daca da, atunci te inseli amarnic.

        Scopul lor e sa faca bani, iar asta inseamna ca noi sa fim bolnavi, cat mai bolnavi.

        Stiinta da, poate ajuta, dar nu as exclude terapiile alternative deloc.
  • +2 (2 voturi)    
    s (Vineri, 10 mai 2013, 15:01)

    DoroSan [anonim]

    Sigur este corect IBAN-ul pt contul in RON? Primesc eroare de IBAN invalid
    • +2 (2 voturi)    
      s (Duminică, 12 mai 2013, 7:47)

      zagado26 [utilizator] i-a raspuns lui DoroSan

      Nu trebuie lasat spatiu intre RO17 si restul numarului contului asa cum apare in articol.
  • 0 (0 voturi)    
    Precizari (Luni, 13 mai 2013, 16:59)

    firuierbii [utilizator]

    Va doresc sa scapati cu bine de aceasta incercare majora!

    Doua intrebari, poate importante si pentru alti potentiali donatori:

    1. Tratamentul propos de medici nu este acoperit de asigurarile medicale din Romania? Poate parea o intrebare triviala, dar casa de asigurari acopera o paleta de tratamente forate larga.

    2. Care sunt sansele de succes ale tratamentului dorit? Dar ale tratamentului standard?