VIDEO Presedintele Traian Basescu a fost implicat intr-un accident rutier usor pe DN1

de Red. Stiri     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 13:14 Actualitate | Esenţial


Presedintele Traian Basescu a fost implicat sambata intr-un accident rutier usor pe Drumul National 1 in zona Podului Otopeni, a declarat un martor ocular pentru HotNews.ro. Purtatorul de cuvant al Administratiei Prezidentiale, Bogdan Oprea, a confirmat informatiile, precizand ca nu se inregistreaza victime.

Purtatorul de cuvant al Presedintiei, Bogdan Oprea, a declarat pentru HotNews.ro ca masina condusa de presedinte a tamponat usor masina din fata in urma unei framanari bruste a acesteia, presedintele admitand ca nu a pastrat distanta regulamentara fata de masina din fata.

Bodgan Oprea a mai declarat ca in urma usoarei tamponari nu s-au inregistrat victime  si in acest moment sunt parcurse procedurile legale de constatare.

"S-a mers in procedura legala de intelegere amiabila", a declarat Bogdan Oprea pentru Agerpres.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


14837 vizualizari

  • +48 (64 voturi)    
    Asta este se mai intampla (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 13:25)

    Cristiann80 [utilizator]

    Mare scofala, bine ca nu a fost ceva grav. Se poate intampla oricui, la nebunia din trafic.
    • -34 (68 voturi)    
      E bine ca Domnu Presedinte e bine (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 14:17)

      cato [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Trebuie sa ne bucuram ca Domnu Presedinte e bine. Sa ii dea Dumnezeu sanatate si bucurie de viata ca Tara are nevoie de El. Economia are de el. Poporul are nevoie de el. Istoria are nevoie de el. Elena Udrea are nevoie de el.
      Traiasca!
      • +2 (8 voturi)    
        .. (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 16:17)

        a2t [utilizator] i-a raspuns lui cato

        Multumesc, la fel si tie!
      • 0 (8 voturi)    
        Din causal TA l-am avut pe ceausescu! (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 20:35)

        iotiobag [utilizator] i-a raspuns lui cato

        ......
      • +2 (4 voturi)    
        cum observ (Duminică, 14 aprilie 2013, 8:06)

        banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui cato

        Tu ! Nu ai nevoie de el. Tu ai nevoie de Cacarau !
    • -31 (55 voturi)    
      oricui, da... (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 15:29)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Dar NU presedintelui unei tari!!!

      Un presedinte de tzara trebuie sa fie responsabil, nu sa se expuna, dupa cum ii tuna lui, ca orice sul*cã, pe soselele tzarii (sau pe oriunde altundeva).
      Exista "protocoale" speciale pentru deplasari (si, de fapt, pentru orice!) in care e implicat si SPP-ul samd... UNDE era SPP-ul acum?

      Dupa cum se vede, putin ii pasa ca, daca i se intampla ceva, nu mai poate sa isi exercite functia! UNDE e responsabilitatea lui fatza de fraierii care l-au ales?!!
      • +8 (18 voturi)    
        .. (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 16:18)

        a2t [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

        Si ce propui, sa il tinem in acvariu? Sau ca pe Ponta, numai la televizor. Duh..
      • +6 (18 voturi)    
        despre (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 16:49)

        aresul [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

        responsabilitate vorbesti?:) Presupun ca faci referire la noitunea de Sef de Stat, diferita de cea de presedinte. Acesta este si motivul pentru care SPP-ul samd au mai putin de lucru.
        Da, putin ii pasa daca se intampla ceva, si nici noi nu ar trebui sa fim prea ingrijorati referitor la functie. Nu mi-au tremurat chilotii de grija nici pentru presedintele Iliescu sau Constantinescu.
        A fost un accident obisnuit, al unui om obisnuit.
      • +14 (22 voturi)    
        In Norvegia Regele se plimba zilnic (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 18:45)

        Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

        cu bicicleta pe strada; a ajuns sa fie periculos sa mergi pe strada in Romania?
        • -4 (4 voturi)    
          Da, dar strada e privata! (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 22:53)

          Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

          Apartine regelui, ca de altfel toate strazile din Norvegia.
      • +5 (15 voturi)    
        Ei, și?! (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 20:45)

        DePourcelis [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

        Lasă, maică, vine in loc căcărăul ....
        Păcat, încă un prilej rarat :((
  • -14 (56 voturi)    
    A facut buf! (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 13:31)

    Cataleya [utilizator]

    ))))))))
    Puneti-le fiola, si presedintelui si soferului din fata lui.
    Si gata povestea.
  • -20 (46 voturi)    
    daca masina din fata era framantata... (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 13:43)

    paraipan [utilizator]

    presedintele era treaz la Otopeni sau beat la Neptun ?
  • -24 (52 voturi)    
    Si i-am reptat: Traiane lasa beutura ! ... (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 13:51)

    NERO-Voiculescu [utilizator]

    El nimic !!! Voiculescu, mogulii, Sarea si Posta ....
  • -26 (52 voturi)    
    Ghinion (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 14:03)

    Von Klausewitz [utilizator]

    N-am avut noroc sa scapam de el de data asta.Speram ca data viitoare sa fie cu noroc :-)))
    • +3 (3 voturi)    
      NTZ NTZ (Duminică, 14 aprilie 2013, 0:29)

      Cocolina [utilizator] i-a raspuns lui Von Klausewitz

      Io tot mai sper sa scapan de cei 4,5 milioane de pomanagii,si tot degeaba...Dar la ei pana la urma natura isi va face cursul!!
  • -27 (49 voturi)    
    O fi fost singur..... (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 14:09)

    CONU' [utilizator]

    ...in masina ? Sau il avea si pe prietenul Bachus cu el?
    Parca l-am mai vazut cu ceva timp in urma la tv, urcandu-se la volan dupa ce a baut cu Becali intr-un restaurant. Si nu este primul eveniment rutier in care este implicat. Dar este sambata, afara s-a incalzit, coabitarea cu Ponta merge struna, de ce sa nu cinsteasca aceste bune lucruri care se intampla cu un personaj de 10 -15 ani vechime , inainte de o masa de pranz cu familia la Vila Lac 2 ?
  • 0 (34 voturi)    
    Ce cauta la volan???? (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 14:14)

    Heruvim [utilizator]

    Daca intra un dement dintr-asta de pe drumuri in el si il omora? De ce conducea el si mai ales de ce era intr-un logan???
  • -13 (49 voturi)    
    Nu-l mai lasati cu masina (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 14:40)

    Klaus_ [utilizator]

    Aualeu, doamna Maria, va rog eu luati-i si ascundeti-i cheile de la Dacie, ca domnu' presedinte e pericol public. Nu ma intereseaza ca isi face masina praf, dar ma ingrijoreaza faptul ca, daca face un accident mai grav si trebuie sa stea cateva saptamani in spital, o sa-i ia locul Kakaraul interimar si iar isi face ala de cap cu Merkel, de nu ne mai saluta nimeni in Europa.
  • -25 (49 voturi)    
    Primul sofer al tarii (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 14:55)

    La Tour Eiffel [utilizator]

    Probabil ca asa conducea si navele pe care a fost sofer. Si asa ne conduce si pe noi tamponandu-ne tot timpul. Vedeti ce bine era daca ar fi fost suspendat. Permisul binenteles.
    • +1 (1 vot)    
      te tamponeaza (Duminică, 14 aprilie 2013, 8:34)

      was [utilizator] i-a raspuns lui La Tour Eiffel

      E bine ca te "tamponeaza" din cand in cand, altfel ai incetinii si pe urma ai sta pe loc, mai mult, poate ai da inapoi. Mesajul de sus sa-se inteleaga ca si cand as fi vorbit despre mersul economiei romanesti si situatia politica a tarii.

      Iar pentru @La Tour Eiffel : navele sunt navigate de capitan (indirect de "carmaci"?), masinile se conduc singure (vezi google-car) sau conduse de catre sofer.
  • -17 (45 voturi)    
    Daca Presedintiei (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 15:02)

    Cocosulgarlic [utilizator]

    i s-ar fi alocat in buget bani pt. noul Logan, incidentul nu ar mai fi avut loc. Se știe că noul Logan are ca dotare opțională și sistem de frânare.
    • 0 (2 voturi)    
      hehe (Duminică, 14 aprilie 2013, 0:41)

      un dac [utilizator] i-a raspuns lui Cocosulgarlic

      doamne, cati loganisti ti-au dat minus:-)
      eu am luat partea buna din umorul tau. am dat anunt in ziar: schimb logan vechi fara frane cu logan model nou cu frane. ofer 1,500 euro.
  • -1 (15 voturi)    
    prosti, prosti dar 7,4 milioane (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 16:37)

    rainman86 [utilizator]

    Stirea nu inseamna nimic. Le-as aduce oamenilor de sub mine de accidentele pe motocicleta ale ilustrului premier penelist, arogantul Tariceanu. A ajuns de fiecare data si la spital baiatu' ca, se vede treaba, nu avea oasele asa de taricene.
    Dar lumea e ingropata sub tone de rahat de propaganda televiziunii de partid. Nu se mai vede lumina.
    Vreau sa le multumesc celor care au comentat mai jos cu atata finete, subtila ironie si intelepciune... crasa.
    Eram constipat.
    Dupa ce v-am citit comentariile mi-a trecut.
  • -7 (19 voturi)    
    ufffff (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 16:43)

    antitot [utilizator]

    Am ratat si de data asta.
    Te rog Traiane sa mai conduci si pe viitor poate poate .......
    • +7 (17 voturi)    
      Te rog Traiane (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 20:47)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      sa citesti ce au scris negativistii pe aici. Te strici de ris. Pacat ca nu putem vedea ce ar fi scris daca te duceai cu tot alaiul, coloana oficiala. Pe banisorii nostri. Ce circ era pe televiziuni. Se rupeau in figuri toti parerologii.
  • +9 (17 voturi)    
    accident (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 18:18)

    tot ortodox [utilizator]

    Un bun prilej pentru ca narcomanii sa incerce,chipurile,vorbe de duh.
  • +10 (14 voturi)    
    ??? (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 19:44)

    ipolitic [utilizator]

    Credeti ca a fost accident? Aiurea..
    A fost un gest simbolic, o atentionare catre Ponta:
    -Baiete, rulezi in directia buna.
    Dar daca vad ca frinezi, s-ar putea sa intru in tine
    din spate..
    • +1 (1 vot)    
      excelent! (Duminică, 14 aprilie 2013, 0:44)

      un dac [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      desi eu cred ca mesajul era pentru kkrau. te-am "ajuns" din spate fara SPP si fara jeep. daca continui sa-mi stai in cale, te bag direct in sant, sa repeti anii din facultate.
  • +2 (18 voturi)    
    99% (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 21:28)

    Mazeta [utilizator]

    Aflând de accident, 95% dintre români prima dată au întrebat dacă Traian Băsescu era băut. Doar 1% au întrebat cine este Traian Băsescu.
    • +1 (1 vot)    
      dar nimeni! (Duminică, 14 aprilie 2013, 15:42)

      foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nu a intrebat cat e de abject mazeta. EI stiau!
  • +10 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 13 aprilie 2013, 21:32)

    [anonim]

  • +1 (1 vot)    
    cand a fost tamponat (Duminică, 14 aprilie 2013, 8:24)

    was [utilizator]

    Cand a fost tamponat uslasul din prima masina, asta a exclamat: Basescu e de vina!
    Si de aceasta ocazie chiar a avut dreptate. Chiar Bas3escu era in carne si oase. :-)
  • +2 (2 voturi)    
    Sper... (Duminică, 14 aprilie 2013, 8:47)

    catalin72 [utilizator]

    Sper ca Basescu e fericit acum ! :)
  • +1 (1 vot)    
    tare (Duminică, 14 aprilie 2013, 8:58)

    comentez [utilizator]

    cum e sa te buseasca unul din spate, te dai jos nervos, Ce faci bah?? #$%^ ...aaaa... buna ziua domnul presedinte ! :D
  • -1 (1 vot)    
    Ce-aş vrea acum... (Duminică, 14 aprilie 2013, 10:19)

    mereuinminus [utilizator]

    să fiu eu Traian Băsescu şi să vă buşesc în portbagaj "uşor", rânjind, pe toţi ăştia care minimizaţi un accident - se mai întâmplă, eh, doar un simplu accident, ce să-i faci?. Şi mai ales să fiţi voi grăbiţi cu o treabă care nu suferă amânare. Şi apoi să vă gândiţi cât veţi sta la mâna asigurării, la mâna unei reparaţii de mântuială într-un atelier de reparaţii. Atunci v-aş vedea mărinimia pe necazul altuia. Când te urci la volan, dacă eşti în stare să conduci, înseamnă că eşti în stare să ai o capacitate şi o responsabilitate faţă de toţi participanţii la trafic. Faptul că eşti preşedinte nu schimbă datele problemei. Dacă ar fi fost Ponta sau Antonescu sau Voiculescu la fel aş fi comentat. Atunci când populaţia nu se va mai înghesui să pupe labele celor mari, să închidă ochii la măgăriile lor, abia atunci va fi democraţie şi responsabilitate şi morală în România. Adică niciodată...
  • +1 (1 vot)    
    Cum ?? (Luni, 15 aprilie 2013, 0:00)

    PBuzau [utilizator]

    Cum il cheama pe tampont.?
    Vrea unu" Antonescu sa-l primeasca cu steag in PNL..

    pache