Ramona Manescu ii cere oficial lui Barroso sa precizeze sursele raportului din cadrul MCV

de Narcis Anton     HotNews.ro
Vineri, 1 februarie 2013, 5:15 Actualitate | Esenţial


Eurodeputata liberala Ramona Manescu i-a adresat joi o intrebare scrisa presedintelui Comisiei Europene (CE), Jose Manuel Barroso, in care se intereseaza despre sursele de informare ale raportului din cadrul Mecanismului de Cooperare si Verificare (MCV) si ii cere executivului UE sa explice "cu argumente si dovezi clare" cum poate exercita mass-media acte de intimidare asupra sistemului judiciar, informeaza un comunicat dat publicitatii la Bruxelles, anunta Agerpres.

Eurodeputata PNL sustine ca documentul prezentat miercuri de Comisie prezinta o serie de 'inadvertente si neadevaruri', care necesita clarificari din partea executivului comunitar.

"In primul rand, cred ca este vital sa aflam, de la reprezentantii Comisiei Europene, sursele de informare care au stat la baza elaborarii acestui raport, avand in vedere faptul ca este pentru prima data cand raportul nu a fost prezentat in prealabil guvernului, in vederea corectarii eventualelor erori", apreciaza Ramona Manescu.

In ceea ce priveste continutul documentului, ea considera ca acesta ar exprima multe ingrijorari "nejustificate" ale CE. "Un exemplu in acest sens ar fi numarul de ordonante de urgenta emise de guvern, precum si neutralitatea avocatului poporului. Desi, doar in anul 2010, Guvernul Boc a emis peste 130 de ordonante de urgenta, iar Avocatul Poporului de la acea vreme nu a facut nimic in acest sens, CE nu a considerat ca aceste aspecte sunt suficient de grave pentru a fi mentionate in rapoartele de tara din acel an. De aceea, am cerut CE sa-si justifice lipsa de obiectivitate in aceasta situatie", sustine Ramona Manescu.

Un alt aspect deosebit de grav din raport ar fi, in opinia eurodeputatei liberale, care l-a si mentionat in scrisoarea adresata presedintelui CE, referirea la presupusele presiuni exercitate de presa asupra sistemului judiciar. 'CE trebuie sa explice cu argumente si dovezi clare cum poate exercita mass-media 'presiuni nejustificate si acte de intimidare asupra sistemului judiciar' avand in vedere ca rolul presei este tocmai acela de a informa opinia publica. Presa trebuie sa aiba libertatea de a face investigatii jurnalistice si de a prezenta dovezi corecte si obiective, indiferent daca acestea se refera la un cetatean de rand sau la un magistrat', considera eurodeputata.

Ea mai spune ca i se pare inacceptabil ca un raport de evaluare al CE, "care ar trebui sa fie clar, bine documentat si foarte obiectiv" sa cuprinda exprimari precum "hotararile Curtii Constitutionale par sa fi fost publicate in timp util in Monitorul Oficial".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3525 vizualizari

  • +28 (38 voturi)    
    forme fara fond (Vineri, 1 februarie 2013, 6:12)

    vizirul [utilizator]

    cucoana europarlamentara se leaga de cuvinte siformulari ,facandu-se ca nu cunoste "realitatile" proferate de antena 3; pe dumneaei nu o ingrijoreaza mizeriile din presa romaneasca, atacurile imunde la persoana ci diverse formulari, uneori prea diplomatice , din raportl MCV
    • -11 (23 voturi)    
      Un SLAGER vechi se intituleaza........ (Vineri, 1 februarie 2013, 7:47)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui vizirul

      Ramona zum Abschied reich ich dier meine Hand ! (tradus ) Ramona pentru despartire
      imi intind mana ! Sper sa intelegi la ce ma refer !Daca nu iti spun pe slea, dute mai pleaca de acolo fiindca iei niste bani de pomana ! Daca ai fii atat de viteaz precum te crezi ,formula-i intrebarea direct si in felul urmator ! Asai domnule Barosso ca informatiile privind mass-media le aveti dela Presedintele Basescu ?
    • +6 (14 voturi)    
      interesant de vazut...... (Vineri, 1 februarie 2013, 8:23)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui vizirul

      ....reactia "marelui parlamentar" la obrazniciile "micilor parlamentari", care dupa precedentul severin si-au dat seama ca Parlamantul European nu este altceva decat aceeasi balta puturoasa, ca si parlamentele tarilor membre dar de dimensiuni mai mari.
      Vom vedea acum care sunt rechini si care care sunt baracudele caci guvizii platitori suntem noi, toti fraierii europeni care ii rabdam pe acesti nemernici.
    • 0 (2 voturi)    
      uiti doua chestiuni (Vineri, 1 februarie 2013, 12:03)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui vizirul

      1. unii indivizi sunt foarte ieftini, si felix ii poate cumpara; e drept ca exista si indivizi mai scumpi, ex. Cristian Tudor Popescu, care isi fac treaba mai bine;
      2. eurodeputata ramona manescu a vazut lumea de sub biroul lui Felix...si i-a placut....asta daca tot vorbim de libertatea presei si a liberei exprimari asa cum face vorbire si Constitutia Romaniei.
  • -38 (44 voturi)    
    excelent, dna Manescu (Vineri, 1 februarie 2013, 7:19)

    contele_de_saint_simon [utilizator]

    In acest fel, dl Barosso isi va aminti, cu siguranta, ca are de dat socoteala pentru fiecare cuvant care e scris intr-un document al CE.

    Poate in acest fel ne vom obisnui si noi sa nu mai dispretuim cuvantul si detaliul asa in favoarea unor idei "din topor", de tipul: "Voiculescu e balaurul.", "Antena 3 manipuleaza." sau "USL scoate tara din UE.".

    In rest, cat o priveste pe Monica Macovei ca potentiala sursa a acestor minciuni, cred ca este suficienta de ignorata in tara cat sa poata fi lasata in pace sa-si duca, probabil, ultima demnitate publica din partea statului roman, adica actualul mandat de europarlamentar. Poate continua sa consilieze domnia sa prin Macedonia.
    • +15 (25 voturi)    
      da, da, excelent! (Vineri, 1 februarie 2013, 9:21)

      ZeroAbsolut [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      Sunt si eu de acord cu doamna Manescu, CE trebuie sa prezinte lucrurile clar, fara subtilitati si diplomatie, cu nume, ca pentru nesimtiti, altfel CtrlV Pontanocchio et co. se fac ca nu inteleg ca e vorba despre ei.

      Doamna Manescu trebuie ca are la dispozitie rafturi intregi de dosare cu dovezi ale antenei3 privind toate dejectiile emise la adresa multor cetateni romani - 'CE trebuie sa explice cu argumente si dovezi clare cum poate exercita mass-media 'presiuni nejustificate si acte de intimidare asupra sistemului judiciar' avand in vedere ca rolul presei este tocmai acela de a informa opinia publica. Presa trebuie sa aiba libertatea de a face investigatii jurnalistice si de a prezenta dovezi corecte si obiective, indiferent daca acestea se refera la un cetatean de rand sau la un magistrat'. Ii urez doamnei Manescu sa intre, ea si familia ei, in vizorul pastorului de minciuni Gadea. Acelasi lucru ti-l urez si tie, domnule "conte" :))

      Ramona Manescu si Catalin Ivan - doua exemple clasice de europarlamentari despre cum "gura bate curul". Alaturi de maestrul Severin, bineinteles.
      • -14 (20 voturi)    
        chiar zero absolut... (Vineri, 1 februarie 2013, 10:10)

        contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui ZeroAbsolut

        Pai, domnule draga, ce treaba are politetea cu politica?! Si, mai ales, cu acuzatiile in zona justitiei (ca doar MCV-ul e despre justitie, nu?!)?!

        E oare nesimtire sa ceri dovezi clare si argumente pentru atunci cand esti acuzat?!

        In opinia mea, nu numai ca dovezile sunt obligatorii, dar a merge pe ideea ca se intelege de la sine denota lipsa de ce doriti domnia voastra, de la seriozitate pana la profesionalism si civilizatie. Mai mult, cand apar acuze, e treaba celui care acuza sa-si asume responsabilitatea pentru ceea ce a enuntat si pentru a proba acuzele. Altfel, discutam despre prostie si golanie.

        Asa ca, da!, in calitate de cetatean care considera UE cea mai buna forma de organizare a statelor europene din toate timpurile, apreciez ca autorii acestui raport, impreuna cu sursele lor, pot fi suspectati de neprofesionalism si golanie (iar golania doamnei Macovei transpira in toate directiile in acest raport care are limbajul si tonul unui jurnalistic isteric si paranoic, care are drept la libertatea de opinie, dar si la ignorare).
    • +16 (18 voturi)    
      Bravo mai conte (Vineri, 1 februarie 2013, 9:38)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      Dupa mintea voastra comunista Basescu ar trebui primeasca teren de la Merkel si sa fie presedinte acolo, Macovei sa consilieze prin Macedonia samd.

      Adica voi nu puteti incapea in tara asta de oamenii care au alte convingeri, alte idei. Oamenii ca voi inventeaza gulagurile politice si ii determina pe alti oameni sa emigreze.

      Ce-ar fi sa va faceti voi o tara a voastra si sa va spalati pe cap cu consensul vostru general si sa va aplaudati si ovationati intre voi?

      Sau mai bine, alegeti 2-3 judete pe care sa le lasati libere de astfel de idei crete. Mai multe nu trebuie ca daca adunam oamenii care ar trebui sa plece din Romania pentru "asa vrea muschiul vostru", incap in maxim 10% din teritoriul tarii asteia.

      PS: ah, pe urma poti fi conte in continuare, cine stie, mai deportezi cate un ins obraznic din cand in cand.
      • -9 (11 voturi)    
        schizofrenie?! (Vineri, 1 februarie 2013, 10:41)

        contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        Daca as fi politicos, as spune ca sunteti doar fanatic. Altfel, pot spune ca aveti o forma de schizofrenie.

        Dna Macovei e consiliera angajata a premierului Macedoniei. Ia bani pentru chestiunea aceasta si e dreptul domniei sale sa o faca. Ii uram succes in continuare.

        Cat priveste diferenta de opinie, e absolut normala existenta ei si e absolut normal sa o ignori sau sa tii cont de cealalta opinie.

        Cred ca nu e nevoie de un gulag pentru cei ca domnia voastra: traiti deja in propriul gulag de idei. Acela al platii zilnice pentru debitare de... opinii.
        • +3 (7 voturi)    
          Schizofrenic? (Vineri, 1 februarie 2013, 11:06)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

          Multumesc de apreciere, poate esti si tu vreun doftor telepat. Apropo, cu schizofrenicii ce planuri aveti? Pe unde ar trebui trimisi? Dar cei cu ochelari?
          • -1 (1 vot)    
            la psihiatrie si oftalmologie. (Vineri, 1 februarie 2013, 12:07)

            contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

            :)
    • +4 (6 voturi)    
      iobag pe mosiile USL-amiste (Vineri, 1 februarie 2013, 11:51)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      Domnu' iobag, vezi ca incerci sa joci un rol care nu ti se potriveste.

      Adica, in loc sa consideri esenta raportului, te impiedici in forme fara fond.

      Dragule, ar fi de dorit sa intelegi ca a avea penali in guvern si in parlament, este o problema pentru toata lumea.

      Pe de alta parte, la ce putere de negociere are acum USL-ul in relatiile internationale, "replica inteligenta" a d-nei nu face decat sa inrautateasca situatia.
      De fapt, aceasta scrisoare a colegei lui Becali si Antonescu este trimisa doar pentru a arata cat este ea de credincioasa liniei partidului.

      Calibrarea pe obiective este necunoascuta prietenilor tai.
      Ei n-au obiective, au doar interese!

      Ar fi bine pentru toti romanii sa inteleaga ca o clasa politica/guvern ar trebui sa serveasca Romania nu sa fie un obiect al dragostei frustrate a poporului.

      PS: atentie, nu ma fa "basist", ca mie nu mi-a placut deloc de PDL si Basescu.
      Dar D-na Macovei merita tot respectul! Daca dorim sa avem "o tara ca afara" ar trebui sa promovam astfel de oameni nu sa-i murdarim dupa interesele clanului Voiculescu/Becali/Ilescu/Antonescu/Ponta, etc....
      • -5 (5 voturi)    
        sunteti inteligent, dar mitocan (Vineri, 1 februarie 2013, 12:17)

        contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui Sani

        Faptul ca numiti pe cineva "iobag" in sens peiorativ va dezonoreaza. Dar nu ma bag in discutii legate de ce va place sa debitati si cum intelegeti sa va adresati - probabil, ar putea fi ceea ce ati vazut in casa.

        Altminteri, domnul draga, sunt de-acord cu tot ceea ce ati spus.

        Sunt absolut convins ca este o problema a intregii clase politice modul in care arata aceasta clasa acum. Nu am niciun motiv sa contest competentele strict profesionale ale dnei Macovei, dar am toate exemplele din istoria nationala care imi arata ce tip de oameni au fost si sunt aceia care distorsioneaza propagandistic adevarul, doar pentru ca vad o imagine 'din avion", si nu in detaliu. Cu alte cuvinte, nimeni nu contesta cazurile de anchete penale din Romania, dar a trage concluzia ca acei politicieni sunt "penali" sau 'incompatibili" e cel putin ilegal. Prezumtia de nevinovatie functioneaza, pasa-mi-te, nu?! Chiar si in cazul lui Voiculescu, Basescu sau Dragnea or Fenechiu. Ca e o treaba de moralitate, de-acord cu domnia voastra. Nici eu nu-s incantat ca, in loc sa se dezbata in universitatile din Romania, de exemplu, strategia de trnasporturi, de pilda, a Romaniei pentru urmatorii 10 ani, discutam despre daca e penal sau nu ministrul transporturilor. E jenant pentru mine ca roman acest lucru.

        Dar e si mai jenant pentru mine ca roman prestatia unei doamne care intelege ca solutionarea este propaganda defaimatoare fara nume specifice, fara dovezi si, mai ales, fara subiectivitate. La ce ma refer? Daca discutam despre penali anchetati, haideti atunci sa discutam despre toti acestia, nu numai despre cei care sunt astazi la putere, adica Basescu, Dragnea sau Fenechiu. Ca doar cu totii sunt politicieni si cu totii fac parte din "o clasa politica/guvern ar trebui sa serveasca Romania nu sa fie un obiect al dragostei frustrate a poporului.".
        • +3 (3 voturi)    
          USL (Vineri, 1 februarie 2013, 12:39)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

          USL-ul l-a suspendat pe Basescu FARA DOVEZI. Si aici ma opresc.
        • +1 (3 voturi)    
          Apreciere (Vineri, 1 februarie 2013, 14:03)

          Sani [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

          Domnu' Conte, apreciez limbajul civilizat care nu este specific "iobagilor" USL.
          Ca urmare imi schimb si eu modul de adresare.

          Va rog totusi sa aveti in vedere ca la nivelul guvern/parlament, "prezumtia de nevinovatie" trebuie inteleasa diferit fata de cazul oamenilor obisnuiti.

          De aceea in Germania de exemplu, daca o institutie a statului are probe care POT duce la incriminarea unei persoane din spatiul public (ATENTIE:nu vorbesc de membrii guvernului) acestea sunt obligate prin diverse metode sa-si dea demisia pentru a putea fi cercetate.
          Credeti ca este o greseala a statului german aceasta abordare?
          Nu cred!

          Credeti ca Germania ar fi ajuns acolo unde este daca ar fi procedat altfel?
          Nu cred!

          Ati urmarit posturi de radio straine (din vestul europei)? Daca da, ati vazut ca posturile de stiri au o calitate muuuult superioara celor din Romania. Nici macar un post din Romania (de stiri!) nu se poate compara ca nivel profesional cu cel mai slab post din Franta de pilda!
          Antena 3 nu intra in discutie pentru ca ar trebui inchis de astazi!
          Credeti ca daca institutiile media ar fi similare cui cele din Romania, Germania ar fie ceea de astazi?
          Nu cred!

          Dumneavoastra ce credeti?
          • 0 (2 voturi)    
            de-acord (Vineri, 1 februarie 2013, 15:44)

            contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui Sani

            Sunt de-acord cu absolut tot ce ati spus, luand, in calcul impartialitatea domniei voastre cand ati vorbit de calitatea jalnica a surselor de stiri din Romania: deopotriva Gadea sau Tapalaga, Antena 3 sau B1TV...

            As face o singura adaugire: mi se pare rezonabil ca, daca exista dovezi care POT duce la incriminarea unei persoane publice, aceasta sa poata fi cercetata nemijlocit si neintarziat. De-aceea, sunt de-acord cu eliminarea completa a imunitatii, cu eliminarea completa a acordului dat de institutia in care activeaza (unde e cazul), insa, inainte de pronuntare clara si univoca, cred ca este nelegitim ca societatea sa ceara demisia sau sa anatemizeze o persoana publica in orice fel (numind-o "penala" sau "incompatibila").
            • +1 (1 vot)    
              Atentie! (Vineri, 1 februarie 2013, 17:30)

              Sani [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

              Nu cred ca se cuvine sa-l compari pe Gadea cu Tapalaga!

              Postul B1 TV este slab, de acord, asa cum am spus, dar nu trebuie in nici un caz comparat cu Antena_3.

              Iar Gadea si Badea si-ar avea locul in subteranele subculturii in timpul sedintelor de fumat "iarba", nu la un post national.

              A compara aceste scursori cu Tapalaga si Turcescu denota faptul ca nu sunteti totusi un "conte"!
              Aici nu exista comparatii.
              D-voastra faceti aceste denaturari pentru ca de fapt nu doriti/nu puteti sa fiti obiectiv.
              LA REVEDERE!
        • 0 (0 voturi)    
          Cu ce usurinta (Vineri, 1 februarie 2013, 20:30)

          banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

          Faci pe altul mitocan ......! Si cu ce usurinta te contrazici, incepi prin a zice ca este Inteligent ,si termini prin al jigni, spunandui ca este mitocan,
  • +12 (16 voturi)    
    o constatare (Vineri, 1 februarie 2013, 8:48)

    nicost [utilizator]

    si ne mai miram ca suntem aici ,asti se cred pe vremea lui nicu cand cu greu se mai scurgea vreo stire pe afara ,sa nu ne mai miram idioti vota idioti suntem
  • -13 (15 voturi)    
    Raport MCV (Vineri, 1 februarie 2013, 9:02)

    ancapopescu2004 [utilizator]

    Dacă un singur amănunt dintr-un asemenea document, cum este Raportul MCV, nu se confirmă şi este contrazis de realitate, fapt pentru care trebuie şi a fost ulterior corectat, atunci credibilitatea întregului materialul este pusă sub semnul întrebării şi produce mari suspiciuni. Mai mult de atât nici nu mai trebuie comentat – avem de a face cu un material incert! Restul sunt discuţii fără obiect!
    • +1 (1 vot)    
      "SINGURATATILE" USL-amului (Vineri, 1 februarie 2013, 12:12)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui ancapopescu2004

      Daca:
      1. Daca UN SINGUR membru din guvernul Ponta este cercetat penal....
      2. Daca O SINGURA data PM-ul este prins ca a mintit/plagiat vredata...
      3. Daca PM-ul n-a reusit sa salveze un SINGUR combinat important cum este Oltchim-ul asa cum a promis....
      4. Daca guvernul PONTA n-a reusit O SINGURA data sa se tina de cuvant.....

      He, ce concluzie tragi doamna?
      Da, judeci cu aceeasi masura bine? Cum ai invatat la scoala ca a facut Cuza!
  • +11 (13 voturi)    
    Madam europarlam. (Vineri, 1 februarie 2013, 9:14)

    SandaI [utilizator]

    Duduie, dar trebuie sa va spuna verde in fata ceea ce este evident, sau ce nu pricepi! Trebuie sa vi spuna pe nume ce ministrii sunt vizati, care televiziune a facut tampenii. Daca nu va simtiti aveti obraz de tabla si daca ai petrecut ceva timp in vestul Europei la Bruxelles ca si europarlamentar ar fi trebuit sa sti modul in care se exprima in rapoarte si in discutiile de zi cu zi de altfel. Niciodata nu ti ve sa spune pe nume dar ti se sugereaza ca sunt la curent cu problema si nu ai decat sa o indrepti, daca esti atat de batut in cap sa nu pricepi singur o sa iti spuna pe nume ca altfel nu merge cu unii din voi.
    • +7 (9 voturi)    
      Hahaha (Vineri, 1 februarie 2013, 9:52)

      robert.b [utilizator] i-a raspuns lui SandaI

      Cucoana este un exemplu tipic de 'memorie de scurta durata' deficitara: a uitat ca a intrat in PE doar pe baza examenului oral si s-o crede indreptatita sa deschida gura. Madam', ori scuipi, ori inghiti!
  • +11 (13 voturi)    
    culmea nesimtirii (Vineri, 1 februarie 2013, 9:22)

    mos ion roata [utilizator]

    este sa afirmi ca ai un guvern curat.Doar 2 incompatibili nu trei-doi nu conteaza?????
  • +9 (13 voturi)    
    Despre sula si prefectura (Vineri, 1 februarie 2013, 9:42)

    Rasmus [utilizator]

    Sublima aceasta argumentatie cu ordonantele lui Boc!
    Cucoana, pe romaneste, ce are sula cu prefectura?
    E olimpiada de ordonante?
    Problema este a continutului: ordonantele lui Ponta, si nu au fost putine, au avut caracter de subminare a puterilor statului prin mutare de institutii, restrangeri de activitati ale CC, demiteri cu caracter arbitrar etc.
    Dar imi racesc gura de pomana...
  • +9 (11 voturi)    
    Leana si Costel au ajuns la putere! (Vineri, 1 februarie 2013, 9:48)

    omoni [utilizator]

    Doamna macovei este ignorata , chiar balacarita de USL tocmai pentru ca este persoana care spune verde in fata ce masinarii pun ei la cale, ii deranjeaza aceasta voce pentru ca nu e " cumparabila" , nu poate fi santajata, doar manjita cu minciuni dar si astea trebuie dovedeite in final.
    Doamna macovei nu este ignorata de intreaga tara,pentru ca USL nu este intreaga tara asa cum lasa ei sa se creada si nici intreaga Europa.
    USL vrea sa exporte mizeria produsa de ei in tara inafara tarii, sa contamineze si Europa, astfel nu se vor mai simti asa de diferiti.
    As fi curioasa , daca cineva poate sa faca aceasta cercetare, cine sunt parintii acestor oameni, acestor demagogi care azi ne conduc destinele, cu ce se ocupau parintii lor sau ei insisi pe vremea lui Ceausescu. Avand un background vizibil, am putea sa vedem mai clar cum s-au format acesti oameni asa tupeisti si mincinosi. " Ezista o explicatie" , vorba personajului Leana din " Leana si Costel" de la Vacanta mare.
    As vrea sa stiu care au fost sursele USL-ului cand au declarat ca: tara e in primejdie cu guvernele Boc/ Ungureanu, ca guvernul Boc incurajeaza coruptia si crima organizata, punandu-ne astfel " inafara Europei", ca " PC nu este Dan Voiculescu", ca Presedintele Romaniei este primit in SUA pe usa servitorilor si nu pe usa din fata ( hm, parca vorbea de el Ponta asta), " nominalizarea la sefia SIE este "o afacere" intre Traian Basescu si Teodor Melescanu" , etc, as putea sa continui dar nu o sa am loc.
    • -4 (4 voturi)    
      aprecierile mele, doamna (Vineri, 1 februarie 2013, 10:54)

      contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui omoni

      Va apreciez ca ati avut suficienta grija in comentariul domniei voastre sa scrieti cu litera mare la inceput de fraza sau alte nume si ati scris cu litera mica numele doamnei "macovei".

      Eu sunt convins ca este direct proportional cu atentia si respectul pe care i le acordati: adica, mici.

      Of, of, mai, mai...
      • 0 (0 voturi)    
        cat spirit de observatie! (Vineri, 1 februarie 2013, 17:19)

        omoni [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

        bucura-te, calculatorul meu are un defect din cand in cand, ha,ha!
        • 0 (0 voturi)    
          era defect doar la Macovei, nu?! :)) (Vineri, 1 februarie 2013, 17:32)

          contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui omoni

          .
  • +4 (4 voturi)    
    denaturarea problemei (Vineri, 1 februarie 2013, 13:43)

    nedumeritul [utilizator]

    Nu cei care au intocmit raportul MCV trebuie sa demonstreze cum si de la cine au aflat.......ci partea romana trebuie sa declare daca este adevarat sau nu cea ce se spune in raport.....