ERATA Cine sint ministrii cercetati penal despre care vorbeste raportul pe Justitie al Comisiei Europene

de Cristian Pantazi     HotNews.ro
Miercuri, 30 ianuarie 2013, 17:14 Actualitate | Esenţial


ARTICOL ACTUALIZAT HotNews.ro opereaza o modificarea in stirea difuzata initial, stire care arata - potrivit unui oficial al Comisiei Europene care si-a pastrat anonimatul - ca cei trei ministri cu dosare penale mentionati in Raportul pe Justitie al Comisiei Europene ar fi Liviu Dragnea, Relu Fenechiu si Varujan Vosganian. Verificarile HotNews.ro si raportul modificat al Comisiei arata ca Varujan Vosganian nu este cercetat in nici un dosar penal.

HotNews.ro face cuvenita rectificare. Regretam publicarea unei informatii insuficient verificate.

Reamintim ca joi, 31 ianuarie, Comisia Europeana a postat o versiune noua a Raportului pe Justitie pentru Romania. Modificarea esentiala fata de raportul postat miercuri, 30 ianuarie, este scaderea de la trei (versiunea initiala) la doi a numarului ministrilor din actualul Guvern despre care spune ca sint cercetati penal in dosare de coruptie.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6559 vizualizari

  • +18 (20 voturi)    
    traiasca PNL (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 17:51)

    edif [utilizator]

    multumim PNL, ati facut tarii un bine extraordinar
    • +15 (15 voturi)    
      Penalii sa plece ! (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 18:51)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui edif

      2-1 pentru PNL in " meciul " care fura mai mult disputat in fata a 20 de milioane de romani, impotriva PSD. Nu inteleg pana unde va forta nota Ponta in a-si bate joc de romani si a se face ca nu stie despre cine si despre ce e vorba. Guvernarea lui devine din ce in ce mai dificila din pricina unor baroni care sunt din ce in ce mai periculosi. Trebuie ras din radacina raul din ministere si Parlament, ca si lepadarea de Voiculescu, securistul odios !
      • 0 (0 voturi)    
        Eu (Joi, 31 ianuarie 2013, 10:26)

        cobra1000 [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        zic sa plece toti !Cred ca au ramas in tara asta si cativa oameni cinstiti care pot ocupa aceste functii ! Cred !
  • +10 (10 voturi)    
    un procuror nu minte (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 18:05)

    un domn [utilizator]

    http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12117131-victor-ponta-stabilit-guvernul-crin-antonescu-drum-spre-brasov-trebuie-fie-cel-mai-cinstit-guvern-care-avut-romania.htm
    • +4 (4 voturi)    
      doar, (Joi, 31 ianuarie 2013, 9:11)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      NE minte!
    • +1 (1 vot)    
      Cred (Joi, 31 ianuarie 2013, 10:29)

      cobra1000 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Asta nu a spus drept niciodata ! Nu stiu ce asteptari pot sa aiba unii de la un guvern din care fac parte mai multi penali !
  • +15 (15 voturi)    
    ca de obicei (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 18:13)

    cotora [utilizator]

    ca de obicei, ponta si usl ii tine de prosti pe romani, pe langa cei 3 cercetati penali, ponta nu mai este sef de partid in parlament ?
  • +15 (15 voturi)    
    Singurul merit (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 18:16)

    Kappa [utilizator]

    al dlui.Vosganian, pentru TOATA viata d-sale de parlamentar (sau poate pentru toata viata d-sale), este ca in timpul ministeriatului d-sale s-a refacut Biserica Armeana din Iasi, cel mai vechi Lacas de Cult Crestin din Iasi, lasat ani si ani in paragina crunta. In rest sufletul D-sale se va disputa intre Cel de Sus, pentru problema mai sus mentionata , si Diavol pentru apartenenta d-lui in cestiune la clubul "baietilor destepti". De ce oare ma tem tem ca ultimul o sa aiba cistig de cauza?
  • -13 (15 voturi)    
    Afara din politica si administratie ! (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 19:15)

    MenInBlack [utilizator]

    Guzganian si Fenechiu, doi interlopi !!!
    cu Basescu trei !!!
    sau n-am voie sa zic asta, ca ma baga la Raport ?
    (ce-mi plac minusurile :)))
    • +12 (14 voturi)    
      Ai voie.. ai voie... (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 19:55)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      poti sa spui ce vrei, atata timp cat esti platit pentru ce spui si sefu' tau e multumit de comentariile tale.

      Si dupa cum se poate vedea din comentariile tale, nu numai ca-ti plac minusurile, dar esti plin de ele. As putea spune ca esti un mare minus.
      • -3 (3 voturi)    
        la urne sau pe forum (Joi, 31 ianuarie 2013, 9:41)

        nellino [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        romanii au tendinta sa voteze ca oile
  • +15 (17 voturi)    
    cei trei ministri (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 20:18)

    misa2002_2006 [utilizator]

    uite ca Ponta nu stie care sunt cei trei ministri ! il enumera doar pe Fenechiu..sa ii dam pastile de tinere de minte! in sistem de coplata!
    • -3 (5 voturi)    
      Ministrii (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 22:43)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui misa2002_2006

      Stii care-i poanta pe care trebuia sa o spuna Ponta,nici cei de la UE nu stiu care sunt ministrii,au aruncat si ei o vorba"un prost arunca piatra in balta si o multime de destepti se chinuie s-o scoata".
  • +7 (7 voturi)    
    ? (Joi, 31 ianuarie 2013, 9:30)

    cotora [utilizator]

    antonescu nu vede, ponta nu intelege, ptr usl, MCV nu are nico o valoare pentru ei
  • +6 (6 voturi)    
    varujan vaicetigan (Joi, 31 ianuarie 2013, 9:39)

    Pop Radu [utilizator]

    Nu stiu ce au facut dragnaea şi fenechiu. Dar va pot povesti o fapta nu prea legala a lui vozganian. Pe timpul cand a mai fost ministru in statiunea Bazna s-construit de catre Romgaz o vila de protocol. Fara niciu un rost la o prima vedere deoarece chiar langa se afla ditamai hotelu Romgazului. Mai pe urma am aflat de la diversi muncitori ca o parte dim materialele de constructie erau destinate construirii unei vile pentru acest armean imputit inclusiv o parte din muncitori au zis ca au participat la acea constructie.
    • +1 (1 vot)    
      esti sigur? (Joi, 31 ianuarie 2013, 10:09)

      laurentiucat [utilizator] i-a raspuns lui Pop Radu

      fa o plangere la dna. justitia reformata si eficienta isi va face datoria. ma mir de ce nu a facut-o pana acum.
  • +2 (2 voturi)    
    sa le confiste si averile nejustificate (Joi, 31 ianuarie 2013, 10:20)

    ac23 [utilizator]

    pe langa puscarie, munca silnica pe viata este musai sa le confiste si averile nejustificabile, iar pentru salariile si indemnizatiile incasate ca si parlamentari sa li se dea doar pentru cat au muncit - nu si pentru cat au chiulit
  • +2 (2 voturi)    
    Daca ar fi destept si in tegreu,Ponta i-ar (Joi, 31 ianuarie 2013, 10:22)

    Gabi M [utilizator]

    da afara pe cei trei ministri.Cum de a acceptat sa-l numeasca pe mafiotul Fenechiu in guvern?
  • +1 (1 vot)    
    Alo .. (Joi, 31 ianuarie 2013, 11:37)

    pita [utilizator]

    tov. poanta , ati aflat cine sant cei trei ''crai dimboviteni'' , uituci, care n-au inchis usa DNA-ului, vezi ca mai alearga iute, un varan (soparla baloasa ), cica e cooparticipant al USL.