Un tanar sustine ca este fiul nelegitim al lui Sergiu Nicolaescu si cere in instanta stabilirea paternitatii

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 7 ianuarie 2013, 14:37 Actualitate | Esenţial


Un tanar in varsta de 32 de ani, Vasile Rotaru, a depus la Judecatoria Sectorului 1 o cerere de stabilire a paternitatii, sustinand ca este fiul nelegitim al regizorului Sergiu Nicolaescu, informeaza Agerpres.

In solicitare, tanarul, care locuieste in Germania, declara ca a stiut de la mama sa ca tatal lui natural este un regizor din Romania si a aflat mai tarziu ca este vorba de Sergiu Nicolaescu.

Tanarul solicita judecatorilor efectuarea unui test ADN si sustine ca va aduce probe, documente si martori care sa ateste legatura dintre mama sa si Sergiu Nicolaescu.

Cererea lui Vasile Rotaru se va judeca pe 15 mai.

Separat de aceasta cerere, tanarul a depus tot la Judecatoria Sectorului 1 o cerere prin care solicita oprirea incinerarii trupului marelui regizor, cerere ramasa fara obiect.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4787 vizualizari

  • -1 (7 voturi)    
    ? (Luni, 7 ianuarie 2013, 15:40)

    vertical1 [utilizator]

    Daca este atat de legitim acest fiu, de ce nu a avut pretentii cat timp Maestrul Sergiu Nicilaescu a fost in viata ?
    Dupa razboi multi "viteji" se arata.
    Prieteni mai lasati deoparte toata aceasta manjeala .
    Atat de viteji ati fost cu totii incat atata timp cat omul a fost in viata(si evident avea dreptul la replica) nu ati carcnit nici un cuvant.
    Sa-ti fie cenusa usoara ,Maestre !
    Nimeni nu e perfect !
    • +4 (4 voturi)    
      ! (Luni, 7 ianuarie 2013, 16:54)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui vertical1

      Pentru ca a aflat ulterior ca Nicolaescu avea bani si spera la o parte din ei.

      Si nu vad nicio problema, daca se dovedeste ca e fiul sau natural.
    • 0 (0 voturi)    
      dublu? (Luni, 7 ianuarie 2013, 16:56)

      titiacs [utilizator] i-a raspuns lui vertical1

      ... in interviuri SN vorbea de o aventura prin 1956 ! Ce spune " artimetica " ? Nu-i vorba ca precis a avut sute de aventuri , doar era barbat bine , da' toate in Germania ? acum nici sa bagam in seama toti " bolnaviorii ", desi registraturile sunt libere sa primeasca orice !
  • +3 (3 voturi)    
    - (Luni, 7 ianuarie 2013, 15:43)

    rontzaila [utilizator]

    prea tarziu, l-au ars.
    • 0 (0 voturi)    
      cred ca se mai pastreaza totusi mostre ADN... (Luni, 7 ianuarie 2013, 16:36)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui rontzaila

      daca respectivul aparea cand maestrul era in viata, risca sa ramana fara un ban: Sergiu trecea explicit in testament ca nu ii lasa nimic...si gata avere, fariseul ramanea lefter.
      Asa, apare dupa deces, si daca se dovedeste paternitatea, are drept la mostenire.
  • 0 (0 voturi)    
    Milog (Luni, 7 ianuarie 2013, 17:47)

    mircearh [utilizator]

    Daca n-a avut niciodata nimic de-a face cu taica-su in timpul vietii , ce vrea acum de la el ?
    • 0 (0 voturi)    
      Vrea si el sa ciupeasca ceva (Luni, 7 ianuarie 2013, 19:02)

      george alexandru [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

      Acuma sincer, tare mi-e ca-i vreun tampit care cauta atentie sau o noua petarda OTV...