Mesajul de Craciun al lui Traian Basescu: Fie ca aceste sarbatori sa ne reinnoiasca dorinta de a construi impreuna un viitor mai bun

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 24 decembrie 2012, 12:12 Actualitate | Esenţial


Traian Basescu le-a urat romanilor "sanatate, prosperitate si liniste sufleteasca" in mesajul sau de Craciun. "Fie ca aceste sarbatori sa ne reinnoiasca dorinta de a construi impreuna un viitor mai bun. Craciun fericit!", a mai spus presedintele in mesaj, potrivit unui comunicat al Administratiei Prezidentiale.

Traian Basescu se afla la Predeal, unde va petrece vacanta de Craciun.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1223 vizualizari

  • -14 (16 voturi)    
    mulțumim (Luni, 24 decembrie 2012, 12:16)

    Mazeta [utilizator]

    Și noi urăm același lucru tătarilor. Sărbători fericite!
    • +2 (6 voturi)    
      Si ungurilor, rusilor, bulgarilor, sarbilor (Luni, 24 decembrie 2012, 12:59)

      dan tulceanu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      americanilor, francezilor, italienilor, etc si de ce nu si celor care chiar si in ajunul Craciunului isi fac "datoria" si arunca putin venin ( asa ca sa nu-si iasa din forma).
      Nimic despre PDL ????????
  • +15 (15 voturi)    
    Craciun fericit tuturor! (Luni, 24 decembrie 2012, 12:19)

    Magdass [utilizator]

    Multumim frumos, Sarbatori fericite si dvs domnule presedinte si intregii familii prezidentiale, dar si tuturor romanilor si un an nou mai bun, mai fericit si mai lipsit de griji!
  • +13 (13 voturi)    
    asemenea (Luni, 24 decembrie 2012, 12:23)

    DragosMc [utilizator]

    Sa va dea Dumnezeu capacitate de iertare si intelegere atat dvs cat si dlui Ponta si celorlalti politicieni, spre binele intregii tari.
    Ar fi bine ca in loc sa injuram politicienii, sa ne rugam pentru ei sa ia deciziile bune pentru tara..
    Craciun fericit !
  • +6 (8 voturi)    
    Craciun fericit (Luni, 24 decembrie 2012, 13:06)

    micke45 [utilizator]

    Sarbatorile Craciunului si Anului Nou sa va aduca tot ce-i mai bun pe lume, multa iubire, fericire si prosperitate.

    La Multi Ani !
  • +5 (5 voturi)    
    Craciun Fericit!!! (Luni, 24 decembrie 2012, 13:53)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Un CRACIUN de poveste, plin de binecuvantari si iubire va doresc domnule Presedinte!!!
  • -3 (5 voturi)    
    yesss....!! (Luni, 24 decembrie 2012, 14:06)

    Codruta N [utilizator]

    Sa construim impreuna, cat mai multi dintre romani, cat mai frumos, cat mai solid, cat mai bine! :)

    Dar fara tine!!!

    In 8 ani (plus cei dinainte, din '90 incoace) ai aratat destul (venin, rautate. mitocanie samd.). Gata!
    • +1 (1 vot)    
      Ce ai patit? (Luni, 24 decembrie 2012, 18:39)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      Nici macar in seara de craciun nu te poti abtine sa inprosti cu venin?
  • +1 (1 vot)    
    Sarbatori Fericite! (Luni, 24 decembrie 2012, 22:33)

    uluit [utilizator]

    Un mesaj de bun simt al Presedintelui Basescu, pe care unii nu pot sa-l inteleaga nici macar in Ajunul Craciunului, fiindca n-au niciun Dumnezeu.

    Va doresc multa sanatate Domnule Presedinte si sa aveti putere pentru speranta unui viitor mai bun.

    Sarbatori Fericite tuturor romanilor de pretutindeni!
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Marţi, 25 decembrie 2012, 9:44)

    comentez [utilizator]

    cred ca pe langa asta ne-ar mai trebui toleranta, si dorinta de a intelege si de a ne pune de acord cum e un viitor mai bun.