Doua cluburi din Centrul Istoric au fost inchise de Garda Financiara

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 14 decembrie 2012, 16:13 Actualitate | Esenţial


Doua cluburi de pe strada Covaci din Centrul Istoric al Capitalei au activitatea suspendata pentru trei luni, fiind sanctionate pentru ca nu emiteau bon fiscal, informeaza, vineri, Garda Financiara.

Pe langa masura de suspendare a activitatii, cele doua localuri au mai fost sanctionate cu amenzi de 8.000 de lei fiecare si confiscarea sumelor incasate fara emiterea bonurilor fiscale, se arata intr-un comunicat de presa al Garzii Financiare, citat de Mediafax.

Localurile inchise de Garda Financiara in urma controalelor care au avut loc de miercuri pana vineri pot contesta masura in instanta si pot functiona in continuare pana la solutionarea cauzelor de catre judecatori.

Cluburi cunoscute din Capitala, precum El Comandante Grande si Kulturhaus, au fost sanctionate recent pentru neutilizarea caselor de marcat fiscale, insa contestand masura si-au putut relua imediat activitatea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3198 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    Comentezi?!! Noua lozinca... (Vineri, 14 decembrie 2012, 16:32)

    George Romania [anonim]

    Ooooo, ce prejudiciu imens statului ....nu foloseau case de marcat.... se taia un bon fiscal la final de zi....hai sa reinventam apa calda...

    Au trecut pe acolo plosnitele de la Garda, ca acum carnea de Craciun s-a scumpit...deh...
    Imi este sila de tot ce se numeste 'aparat de stat' din .ro
    • -3 (7 voturi)    
      Hmm (Vineri, 14 decembrie 2012, 17:14)

      war4peace [utilizator] i-a raspuns lui George Romania

      Eşti patron de club, cumva?
      Eu le-aş retrage licenţa definitiv.
      • -2 (8 voturi)    
        solutii simpliste (Vineri, 14 decembrie 2012, 18:07)

        Psycon [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

        Toata lumea ignora "the elefant in the room", 90% din firmele din romania fac evaziune in masura mai mare sau mai mica. La procentul asta problema este in lege si nu cativa infractori care nu o respecta.

        Sincer cum a spus si C.T.C masura miroase a taxa de protectie.
      • +1 (7 voturi)    
        ce blanzi! (Vineri, 14 decembrie 2012, 18:14)

        George Romania [anonim] i-a raspuns lui war4peace

        Gresit!
        Ar trebui dati afar din tara!
        Sau chiar impuscati!....Nu vezi cat de penibil esti?
  • +3 (7 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 14 decembrie 2012, 16:36)

    NL [anonim]

    • +2 (6 voturi)    
      din contra (Vineri, 14 decembrie 2012, 17:08)

      C.T.C [utilizator] i-a raspuns lui NL

      E mai grav pentru ei acum, decat vara. De sarbatori tot tineretul merge in cluburi, iarna toata lumea merge in cluburi, de Revelion se faceau bani cu inchirierea cluburilor, spre deosebire de vara cand lumea prefera terasele. Poate ca baietii nu au cotizat cand li s-a cerut in timpul campaniei, sau poate ca nici dupa nu au vrut sa achite niste bani pentru a acoperi anumite costuri.
      • +2 (2 voturi)    
        Hai sa nu ne ingrijoram (Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 11:53)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui C.T.C

        Nu am nici o simpatie pentru Grada Financiara sau plata taxelor si impozitelor pe care sa le cheltuie aberant 'alesii'.
        Respectarea legii insa trebuie neaparat sa devina o norma in Romania, iar firmele in cauza trebuiau avertizate si inchise. Nu e loc de nici un alt comentariu
      • +1 (1 vot)    
        Hai sa nu ne ingrijoram (Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 11:53)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui C.T.C

        Nu am nici o simpatie pentru Grada Financiara sau plata taxelor si impozitelor pe care sa le cheltuie aberant 'alesii'.