Senatorul PNL Ioan Ghise afirma ca a fost scos cu forta de la receptia de la Palatul Cotroceni

de L.P.     HotNews.ro
Joi, 29 noiembrie 2012, 18:44 Actualitate | Esenţial


Senatorul PNL Ioan Ghise a fost cu forta de la receptia de la Palatul Cotroceni in onoarea Zilei Nationale a Romaniei, in momentul in care, dupa discursul sustinut de presedintele Traian Basescu, a incercat sa-si dea camasa jos pentru a-si arata tricoul pe care scria "Poporul a decis, Basescu e demis".

Senatorul liberal a precizat, pentru HotNews.ro, ca a fost invitat sa participe la receptie, in calitate de parlamentar, si a fost bruscat de fortele de ordine cand a fost scos din sala.

''Cu ocazia receptiei date de presedintele Romaniei, Traian Basescu, cu ocazia Zilei Nationale, a existat un incident. Unul din invitatii oficiali la receptie in persoana domnului senator Ioan Ghise a incercat sa creeze un incident, sa scandeze. A venit imbracat intr-un anumit fel, toti ceilalti oaspeti au venit acolo ca sa celebreze cum se cuvine Ziua Nationala a Romaniei si serviciile de ordine au considerat de cuviinta ca acest domn senator sa fie indepartat de la receptie'', a precizat Bogdan Oprea, la Palatul Cotroceni, pentru Agerpres.

Presedintele Traian Basescu a oferit joi seara o receptie la Palatul Cotroceni, cu prilejul Zilei Nationale a Romaniei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


6214 vizualizari

  • +31 (33 voturi)    
    Ce poate face (Joi, 29 noiembrie 2012, 18:49)

    Kute [utilizator]

    mai bun, o batrână lichea?
    • +18 (20 voturi)    
      Pentru Kute (Joi, 29 noiembrie 2012, 20:20)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Kute

      Ce poate ? Poate sa-si dea si pantalonii jos. Era mai interesant daca isi tatua mesajul pe fund !
      Dar licheaua are frica de ace si nu are curaj sa se tatueze.
    • +1 (1 vot)    
      Cu permisiunea d-stra, (Vineri, 30 noiembrie 2012, 19:19)

      gristero [utilizator] i-a raspuns lui Kute

      permiteti-mi sa adaug :tarata si plina de metehne!
  • +40 (42 voturi)    
    Daca intr-adevar asa e, are probleme mentale!! (Joi, 29 noiembrie 2012, 18:50)

    LiviuX [utilizator]

    Nu te duci la o receptie si sa incepi sa te dezbraci!! Ar fi trebuit chemata salvarea si dus in camasa de forta la spital.
    • +12 (12 voturi)    
      nu cred..... (Joi, 29 noiembrie 2012, 22:13)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

      ....ca mascariciul este bolnav ci mai degraba disperat. Daca nu are nicio realizare pe plan intelectual, macar sa se dea in spectacol si poate asa se vor mai gasi cativa papagali adormiti sa il voteze. Magaria inca se vinde bine in Romania.
  • +45 (47 voturi)    
    asa pnl (Joi, 29 noiembrie 2012, 18:51)

    sucaa [utilizator]

    nici de ziua nationala nu va puteti abtine. nu mai aveti pic de respect pt nimeni si pt nimic.
    ghise ar trebui data afara din orice institutie. nu este decat un securist ordinar. dupa ce a fost ofiter in securitate ne invata el democratia. in loc sa stea dracu acasa sa ne lase in pace.
  • +37 (39 voturi)    
    ... (Joi, 29 noiembrie 2012, 18:51)

    dragos234 [utilizator]

    Ghise nu a inteles ca treaba cu scrisul pe tricou e pt studenti hipioti, nu pt senatori.
  • +37 (39 voturi)    
    Nu mai sint locuri la Balaceanca ? (Joi, 29 noiembrie 2012, 18:52)

    linarel [utilizator]

    .. asta-i deja bolnav cronic . Ce face politica din om !!
    • +15 (17 voturi)    
      politica???? (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:51)

      Fu Thien Zbang [utilizator] i-a raspuns lui linarel

      frica,poate!în mod sigur foamea!ăsta e atât de fraier că nu se poate întreţine singur! dacă nu mai este ales,moare de foame! a spus-o singur,mizerabilul!
  • -35 (39 voturi)    
    crize traiane? pai se poate domnu' chestor? (Joi, 29 noiembrie 2012, 18:53)

    Montesquieu [utilizator]

    era de asteptat sa faca basescu o criza. mai ales ca era "favorizata"de paharele cu alcooale de la receptie

    o fi vazut saracu rosu de furie, negru de suparare si galben de la ficat :)
    poate-ar fi fost mai bine sapastreze tricoul lui ghise ca un antrenament pentru ce-o sa-l astepte la parada

    ca de se-apuca spp-ul in public sa bruscheze huiduitori, tare mi-e ca se termina ua basismul cum s-a terminat cu ceausismul in decembrie '89
    • +22 (24 voturi)    
      De Ziua Nationala a Romanie va tineti de mascarade (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:45)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Ce jalnici sunteti.
      • +13 (15 voturi)    
        e un cerc vicios (Joi, 29 noiembrie 2012, 20:25)

        mircearh [utilizator] i-a raspuns lui ty

        USL se tine de caterinci ieftine pentru ca la ele rezoneaza cel mai bine publicul uslist. Uslistii simpatizeaza cu USL pentru ca in opinia lor ce face ghise e un act eroic de mare sacrificiu din iubire pentru tara si in acelasi timp e si amuzant si demn de concluzia " le-a tras-o dom'le " .
        Plus ca ar fi o greseala sa il banuim pe domnul Ghise de un nivel peste ce presteaza in ultima vreme.
    • +12 (14 voturi)    
      Hai curaj , Montesquieu ! (Joi, 29 noiembrie 2012, 20:23)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Du-te la parada si urla ! Vei ajunge urgent la Balaceanca. Hai , sa te vad !
    • +7 (9 voturi)    
      Sa vedem ... (Joi, 29 noiembrie 2012, 21:53)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      ...cum o sa reactioneze Poanta cand s-o duce unu' ca Ghise la investirea noului guvern si se dezbraca sa-i arate plagiatul lui Poanta.
    • +1 (3 voturi)    
      obsedatule!! (Vineri, 30 noiembrie 2012, 14:49)

      BRUN [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Cauta-l pe ghise si la Dimbovita cu voi!!!
  • -29 (33 voturi)    
    Ce gest diperat! (Joi, 29 noiembrie 2012, 18:54)

    Con_stan_tin [utilizator]

    Uite domne', mai sunt si politicieni romani care sunt capabili de orice pentru ca votul majoritatii romanilor sa fie respectat.
    • +10 (12 voturi)    
      Crezi ca azi, (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:48)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      cind si-au dat seama cu ce fel de puscariabili au votat, vor mai face aceiasi gresala?
    • +9 (11 voturi)    
      Se pare ca nu e singurul cu probleme mentale!! (Joi, 29 noiembrie 2012, 20:03)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      Din cate stiu eu, 7,5 milioane (daca or fi si atatea) nu constituie o majoritate fata de 19 milioane. Poata doar intr-o matematica personala uslasa... Si apoi ce a facut ca un vot (de orice fel) sa fie respectat? Nimic util... Asa ca doar s-a facut de ras, aratand ca nu are pic de bun-simt. Nu te duci ca invitat undeva (si mai ales la ceva oficial) ca sa te dai in stamba dezbracandu-te. La tine acasa asa fac invitatii, incep sa se dezbrace?? Si evident ca nu ma refer la hainele groase, ci la cele cu care stau in casa.
    • +1 (3 voturi)    
      si tot n-ai invatat sa numeri (Joi, 29 noiembrie 2012, 20:18)

      boogeyman [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      ....
    • +5 (7 voturi)    
      aha (Joi, 29 noiembrie 2012, 20:25)

      mircearh [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      care majoritate ?
    • +8 (10 voturi)    
      pentru Constantin (Joi, 29 noiembrie 2012, 20:25)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      Ei, nu chiar de orice. De exemplu modelul tau, Ioan Ghise , a uitat lanturile acasa. Urma sa se lege de usa cu lanturile ca sa nu poata fi dat afara de tot. Macar sa latre din fata usii. A uitat sarmanul...
    • +9 (11 voturi)    
      mai intai parca ... (Joi, 29 noiembrie 2012, 20:48)

      Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      votul ..majoritarilor romani ( neferchezuit de natangii astia circari, si lacomi ) a fost parlament uni-cameral... imi amintesc eu..
      Iar votul (nescris) al majoritatii absolute a romanilor ( manipulatii+ ne ( inca) manipulati ) este ca asemenea creaturi grobiene ca si ghise asta al tau sa stea ...daca nu la un spital de specialitate , macar cat mai departe deparlament.

      Insa esti sigur ca ghise asta a venit invitat???? Ca daca este asa, este si mai jignitor pentru noi.. Este totusi ziua Romaniei, nu ziua presedintelui
    • +4 (6 voturi)    
      Stimabile! (Joi, 29 noiembrie 2012, 20:56)

      tigri [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      Daca votul majoritatii ar fi fost respectat, Crizescu nu mai intra in Senat.
      Ne place insa demagogia. Sa fie respectat votul majoritatii doar cand "vrea muschiul nostru".
  • +29 (31 voturi)    
    ZI MERCI CA.... (Joi, 29 noiembrie 2012, 18:57)

    schroedinger [utilizator]

    Ai fost bruscat! In USA nu se stie daca mai ieseai!
  • +27 (29 voturi)    
    cat de nesimtit poate sa fie? (Joi, 29 noiembrie 2012, 18:58)

    dadan [utilizator]

    Nesimtirea acestui om se pare ca nu are limite... Cum a putut sa se duca sa bea sampanie de la Basescu cand el e cel mai vehement denigrator a lui Basescu de la referendum incoace? Cum mai are obraz jigodia asta sa se prezinte la Cotroceni sa bea un pahar de sampanie ca si cum nimic nu s-a intamplat cand el din vara injura la Basescu si umbla in jurul Cotroceniului cu pancarte si tricouri cu injuraturi la adresa lui Basescu? Cat de jos poate cobora un politician ca sa ne demonstreze ca in politica coloana vertebrala e un mit?
    Romani Treziti-va , nu mai lasati jigodiile sa ajunga in parlament sa ne conduca destinele.
    • +1 (1 vot)    
      dar cum naiba (Vineri, 30 noiembrie 2012, 18:16)

      EugenC [utilizator] i-a raspuns lui dadan

      de a fost invitat?
  • +18 (20 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:01)

    [anonim]

  • +22 (24 voturi)    
    cretin.... (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:01)

    luci30 [utilizator]

    ce are receptia de ziua republicii ,cu lobbyul pnl??
  • +25 (27 voturi)    
    splendid (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:03)

    asada [utilizator]

    Nu stiu unde va candida acest caraghios,dar le racomand alegatorilor respectivi , sa faca in asa fel incat sa dispara .
  • +12 (20 voturi)    
    Fir-ar sa fie, (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:05)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    credeam ca a fost scos cu camasa de forta :))

    Nu inteleg, totusi, de ce l-au scos afara, un bufon e mereu binevenit la o receptie.
  • +19 (21 voturi)    
    idiotul... (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:16)

    danzigk [utilizator]

    e nasol ca nu l-au potolit si cu cateva pulane 'n mecla, poate'i veneau mintile in cap... ca tare mult a navigat cu pluta pe conducta !!!
  • +23 (25 voturi)    
    Cum va place regimul voiculescu? (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:20)

    triciupa [utilizator]

    In afara de ticalosi si canalii de toate calibrele, regimul cotoiului securist e populat si de cretini sadea, de imbecili patentati care condimenteaza peisajul.
    Hei, voi cei 7,4 milioane, ghise e misto, nu-i asa? Ce tare e, cum ii arata el dictatorului!
  • +31 (33 voturi)    
    "Multumim partidelor rosii" (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:21)

    FLORIO [utilizator]

    Vreu sa multumesc usleului pt ca in loc de 300 de parlamentari o sa avem inspre 600 de la anu. Au oprit investitiile si prostesc bugetarii, asistatii sa-i aleaga in dauna celor chiar muncesc din greu.Bugetarii o sa-si bage toate odraslele alea imbecile in birouri si apoi sa vezi bucurie pe noi !!! O sa avem diplome 3 la pret de doua sau chiar si la metru. Multumesc antenelor ca au reusit chiar ceea ce nici Ceausescu nu a reusit, sa spele creerile la majoritate. Coruptia v-a fi reactivate adica politisti corupti si nerusinati care dupa ce te amendeaza fara chitanta stau cu amantele seara pe terase si se cred cei mai tari.Doctori care fac pe “fete mari”cu spaga in buzunar. BOR primeste bani din greu ca sa le zica enoriasilor ca e bine sa alegem usl. “Pana treci puntea te faci frate cu dracu”. Numai ca la biserica nu se potriveste asta. Pana la urma vom iesi din EU si vom fi slugi pe viata la tigani si baroni. Noapte buna Romania!!!
    • +8 (10 voturi)    
      să nu uităm (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:55)

      Fu Thien Zbang [utilizator] i-a raspuns lui FLORIO

      că maimuţa aia de la muncă a spus că vor să renunţe la paritatea de 1/7 pentru bugetari!
  • +21 (23 voturi)    
    Ghise! (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:31)

    tigri [utilizator]

    Exact ca un tigan (folosesc acest termen nu pentru a aminti persoanele de etnie rroma, ci pentru a defini o persoana cu un comprtament de mahala) care vine, te scuipa, te injura, iar in momentul in care este scos din altercatie de fortele de ordine, este o victima: tipa, plange, lesina, atrage atentia asupra abuzurilor care se fac asupra lui.
    Dupa Crizescu, tparameciul asta de Ghise, ar avea cel mai repede nevoie de un tratament de specialitate. Cu toate ca mi-e frica ca doar camasa de forta ii mai salveaza pe cei doi. Mai rau decat Vadim...

    P.S: Era sa uit, l-au mai adus si pe Becali. Vorba unui "coleg postac" (ca cine nu gusta circul USL si nu inghite toate minciunile este sigur postac): "Saracul Bratianu a ametit de cat s-a invartit in mormant!"
  • +20 (24 voturi)    
    Free ride offer (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:32)

    alexknicks [utilizator]

    Dl. Ghise nu este cumva individul care a parazitat Primaria Brasov timp de 8 ani, dupa care a trecut la parazitat bugetul central timp de alti 8 ani in calitate de parlamentar (prezenta la sedinte de app. 18%)? Individul face acest lucru pe bani publici, inclusiv cei care se strang din taxele si impozitele pe care le plateste subsemnatul. Doamnelor si domnilor, declar public ca sunt dispus sa plusez in privinta contributiei mele la bugetul de stat. Ofer cu titlu gratuit 1.000 EUR pentru achizitia unui bilet de avion dus pe ruta Bucuresti - Phenian, cu conditia ca respectivul sa petreaca urmatorii 8 + 8 ani in tara de destinatie.
  • +9 (11 voturi)    
    ...Ghishshsheeeeee.... (Joi, 29 noiembrie 2012, 19:49)

    Cucucveaua [utilizator]

    ...berbantul asta juvenil are probleme majore cu "piticii"... sau s-o fi agajat la "Chip and Dales"????
    mai Ghsheeee... ai gresit adresa unde sa faci striptease!!!!.... ai gresit palatul.... cu o chestie ca asta l-ai fi incintat pe bombonel daca te duceai la el in celula de la palatul "Pirnaie".... nu numai ca nu erai bruscat, ci dimpotriva... primeai un tratament gingash....
  • +4 (6 voturi)    
    l-a invitat careva ???,nu s-a impus tinuta ??? (Joi, 29 noiembrie 2012, 21:01)

    andreesanu [utilizator]

    Tot mai multi nebuni umbla slobozi ,iar ghise trebuia legat demult,demult trebuia sa stea la racoare,sa-si mai hodineasca cei doi neuroni.
  • +6 (8 voturi)    
    nu e chiar asa (Joi, 29 noiembrie 2012, 21:09)

    silviust [utilizator]

    Nu l-ar fi scos nimeni din sală, dar tembelul poartă tricoul ăla de astă-vară şi nu l-a spălat niciodată.
  • +5 (7 voturi)    
    a scapat usor (Joi, 29 noiembrie 2012, 22:03)

    Baltaretu [utilizator]

    normal trebuia un sut in cur, pentru o javra securista fara meserie.Ce faci panarama daca nu prinzi un loc in parlament .Pastreaza tricoul ca faci bani frumosi pe timpeniile scrise.De fapt ca sa iesi in relief (campanie fara bani) pui cartoane si lozinci pe tricouri.Asa sa faci si cand te-o invita Ponta si Antonescu la ziua lor, sa le strici ziua ca numai la asta te mai pricepi.Ai votat in parlament ridicarea imunitatii vreunui USL cu bile la vedere? Ai curajul?
  • +6 (8 voturi)    
    Cand esti prost stai acasa (Joi, 29 noiembrie 2012, 22:09)

    Parzivall [utilizator]

    Asta e vorba din batrani si vad ca nu e vorba-n vant.