Ponta: Morar sa dea informatii despre neregulile de la Oltchim dupa ce termina cu mascarada de la CSM

de Corina Ionel     HotNews.ro
Vineri, 23 noiembrie 2012, 19:49 Actualitate | Esenţial


Premierul Victor Ponta a declarat, vineri, la Iasi, ca seful DNA Daniel Morar ar trebui sa dea informatii despre neregulile de la Oltchim, dupa ce termina cu "mascarada" de la CSM privind audierile celor care aspira la functiile de procuror general si de sef al DNA, informeaza Mediafax.

Ponta a spus, intr-o conferinta de presa, ca despre neregulile de la Oltchim ar trebui sa ofere raspunsuri seful DNA Daniel Morar pentru ca el nu stie de ce fostul director al societatii Oltchim Constantin Roibu a ipotecat echipamente si instalatii in valoare de 40 de milioane de euro, pentru o datorie de zece milioane de euro.

"Trebuie sa-l intrebati pe domnul Daniel Morar, care are plangeri pentru toate actele intocmite de vechea conducere de la Oltchim. Sau sa-i intrebati pe domnii Videanu si Boureanu de ce a garantat domnul Roibu zece milioane de euro cu 40 milioane de euro", a declarat Ponta.

"Il puteti intreba pe domnul Morar, dupa ce termina cu mascarada de la CSM, in care el ii audiaza pe cei care ar trebui sa-i ia locul si spune ca nici unul nu e asa bun ca el. Acum ar trebui sa-i audiez si eu pe prim-ministrii de la ARD si sa le explic ce fraieri sunt si ce destept sunt eu, cam la fel ar fi", a adaugat Ponta.

Premierul a mai afirmat ca societatea Oltchim este devalizata de ani de zile, nu de o luna sau de trei luni.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2960 vizualizari

  • +28 (38 voturi)    
    din nou la atac (Vineri, 23 noiembrie 2012, 19:57)

    mistydo [utilizator]

    Marcariciul a iesit la atac!
    Oare cand o să auzim ceva inteligent de la şeful celui mai mare partid muncitoresc?
    • +1 (1 vot)    
      niciodata (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 10:23)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui mistydo

      atata timp cat el se considera inteligent si spiritual si de fapt este vai mama lui!!!!Partea proasta pentru noi este ca de fapt golania si impostura ii iese prin toti porii!!!
    • 0 (0 voturi)    
      ce fericit poti fi. (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 18:59)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui mistydo

      Nefericitule ti-am dat o replica pe masura, insa nu m-au postat dn pacate .vezi tu mistocarule cum sta-treaba- cu libertatea presei,tu poti spune ce vrei fara sa primesti vreo replica,asa ca da-i inainte cu tupeu,liber la jigniri
    • 0 (0 voturi)    
      ce fericit poti fi. (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 18:59)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui mistydo

      Nefericitule ti-am dat o replica pe masura, insa nu m-au postat dn pacate .vezi tu mistocarule cum sta-treaba- cu libertatea presei,tu poti spune ce vrei fara sa primesti vreo replica,asa ca da-i inainte cu tupeu,liber la jigniri
  • +21 (31 voturi)    
    Discutie in direct cu Videanu (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:00)

    mioan [utilizator]

    Chiar. De ce nu discuta Ponta cu Videanu cum a fost provocat. Probabil ca se teme ca va fi la fel de penibil ca procurorii pe care ii sustine.
  • +21 (29 voturi)    
    interesant (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:06)

    pehash [utilizator]

    plagiatorul Ponta pare convins ca va fi urmat de un prim-ministru al ARD...
    • +19 (27 voturi)    
      nu-i convins de nimic (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:48)

      Ruhe [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      sta doar prost (si) cu logica.
    • +5 (11 voturi)    
      dom'le (Vineri, 23 noiembrie 2012, 23:41)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      am trait s'o vad si p'asta: poietul lovirutionar l'a declarat papagal pe dottore !
      in schimb, l'a laudat pe dragnea !
      poiet, clar ! :))
  • +24 (32 voturi)    
    Vai de capul lui Ponta... (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:18)

    Alius [utilizator]

    Pe langa faptul ca sunt doua lucruri total diferite, Ponta daca ar audia el fosti Prim Ministri, tot el s-ar face de cacao.

    Dar atat il duce si pe el capul.
  • +25 (31 voturi)    
    Si de ce (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:21)

    KostasP [utilizator]

    nu l-ati investigat/ arestat pe Roibu pina acum, daca aveti dovezi? Ce mai asteptati? Valiza, ca sa-l faceti scapat, asa-i?
  • +13 (19 voturi)    
    OBLIGATORIU (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:22)

    cccr [utilizator]

    sa dea...Sa vedem cine este acuzat pentru subminarea economiei tarii.?Cine sta la duba pentru circul care l-a facut la privatizare si consecintele care urmeaza-dj remus sau chitoi?De ce nu a avut loc privatizarea? Si de ce a fost OPRIT OLCHIMUL-si de ce nu lucreaza acum ? Daca mai are intrebari ,sa se sesize din oficiu-de ce muncitorii nu au primit salariul restant,iar recuperatorii le fura utilajele ? SIGUR SA RASPUNDA MORAR-cine se fac vinovatii ? Si la care paste vor fi pedepsiti...?
  • +22 (30 voturi)    
    PLAGIATORUL REVINE... (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:38)

    raduela [utilizator]

    Auzi mai Nesimtitule,nu ai inteles inca faptul ca DNA si Parchetul General sunt o alta putere in stat si tu impreuna cu Cacarau nu aveti dreptul sa va amestecati in justitie?
    Oricum sper sa nu va mai vad fetele alea de cretini dupa 9 decembrie.Sper ca romanii sa fie suficienti de destepti sa iasa la vot si sa va rejecteze din viata politica.Sunteti niste mizerabili fara constiinta si fara pic de caracter.
  • +12 (18 voturi)    
    Mascarici dar insuportabil! (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:49)

    Kepler [utilizator]

    Jos cu el! Vede ca Morar i-a dejucat planul cu acei procurori muncitoresti, atit de penibili la interviuri, fiecare in felul sau.
  • +13 (19 voturi)    
    interes (Vineri, 23 noiembrie 2012, 21:46)

    elwis [utilizator]

    asteptam, cu interes, o confruntare cu fostii prim-ministri ! ai curaj ?
  • +10 (14 voturi)    
    mda (Vineri, 23 noiembrie 2012, 23:31)

    nash pandelica [utilizator]

    ar avea dreptate, dar la audiere, ca sa fie la fel, ar trebui ca boc sa'l audieze pe el.
    altfel, hodoronc tronc.
    sa vorbeasca si dottore, ca oricum nu il intreaba nimeni.
    mar rog, il mai intreaba intrebari pe la latrine.
    dar alea sunt conf. regiei.
    • +8 (8 voturi)    
      tapi ispasitori (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 6:25)

      Wladislav [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Ponta inca se mai crede tanar si nelinistit, sef la TSD, pe cand dansa de mama focului pe mese. Plagiator nesimtit, procuror fals, aflat intr-o continua campanie electorala de cand a devenit prim ministru. Nu stie decat sa faca misto, asemeni unui golan de mahala, tragand, chipurile, la raspundere, alte institutii ale statului pentru propriile prostii. Dupa SIE, SRI si ANI a venit randul DNA care nu a fost in stare sa-i bage la bulau pe Videanu si Boureanu, in timp ce PSD il mangaia pe crestet pe Roibu care vira bani la partid(e).
      Culmea culmilor e ca DNA acum s-a luat de vajnicul paznic al SRI. Noroc cu Antena 3 care a explicat, conform ordinelor, ca MRU la brat cu SRI i-au inscenat un dosar lui Stan Patitu' ca sa castige alegerile un reprezentant al ARD.
      Daca ceva nu merge, e de vina fosta guvernare. Daca un membru USL e urmatir penal, e de vina alianta morbida SIE+SRI+MRU+ARD+DNA+CSM+cine mai vreti...
  • +6 (6 voturi)    
    Nicio surpriza (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 8:34)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Morar i-a pus la punct pe toti prin tinuta si profesionalism . Asa ca nu are nevoie sa dea replica acestui neispravit.
  • +8 (8 voturi)    
    Doamne , (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 8:39)

    dorinuca [utilizator]

    am crezut ca ai cam epuizat prostiile care pot fi spuse, ponta ! Dar se vede ca esti izvor nesecat de prostie si aroganta ! Altceva nu stii sa faci decat sa acuzi pe toata lumea. Numai tu esti bun, destept si ai solutii la toate problemele ! Du-te mai si te culca ! Si nu mai ponegri atata bresla din care ai facut parte ! Esti mai mult decat fara rusine, esti rusinea insasi ! P.S. Da doamne sa-ti sufle dd locul de parlamentar! Nu-l meriti, canalie !