​VIDEO Ce nu s-a vazut la TV la mitingul USL de pe Arena Nationala. Vezi ce faceau o parte  dintre simpatizanti cu pancartele PNL in timp ce presedintele partidului vorbea de la tribuna

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Joi, 18 octombrie 2012, 4:48 Actualitate | Esenţial


Peste 60.000 de sustinatori ai USL s-au adunat, miercuri, pe Arena Nationala din Bucuresti la lansarea candidatilor pentru alegerile parlamentare, insa o buna parte din ei au inceput sa paraseasca arena inca din timpul discursurilor lui Victor Ponta si Crin Antonescu. Un viitor candidat la alegerile prezidentiale a primit sfaturi anti-chiul, un proaspat candidat al aliantei a impartit in doua opiniile sustinatorilor, o parte dintre participanti au parasit arena chiar dupa intonarea imnului, iar unii simpatizanti au ales sa distruga sau sa joace baseball cu insemnele partidului al carui presedinte isi tinea discursul de la tribuna chiar in acel moment.
  • Vez mai jos un videoreportaj marca HotNews.ro cu imagini de la mitingul USL de pe Arena Nationala







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















33786 vizualizari

  • -47 (55 voturi)    
    4:48 (Joi, 18 octombrie 2012, 8:08)

    SubPapuc [utilizator]

    Sa stai si sa scrii despre cat de prost a fost organizat mitingul, cat de scumpe sunt masinile USLasilor, cati taranoi au adus de la Poplaca, la 4:48am, cred ca iti trebuie ceva mai mult decat o simpla determinare contra astora.
    • +54 (58 voturi)    
      Alta motivare? (Joi, 18 octombrie 2012, 8:49)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui SubPapuc

      Pe mine ma enerveaza ca:
      1. nu mi-am dat seama din studentie, dupa '89 ce popor de rahat avem
      2. am crezut ca romanii chiar vor sa fie europeni, nu doar sa "sterpeleasca" fondurile europene
      3. am crezut ca suntem un popor de o inteligenta acceptabila (statistic vorbind) nu niste oi care isi doresc un stapan
      4....

      Nu crezi ca am destule motive sa fiu suparat pe acesti USL-isti si sa-i faultez de cate ori pot?
      Dupa tine doar banii conteaza? Cat? 100 lei, 100.000lei...?

      Propunere de imn USL, cu dedicatie speciala pentru PNL:
      CU BECALI IN FRUNTE VOM AVEA VICTORII MULTE!
    • +48 (52 voturi)    
      Bine zici (Joi, 18 octombrie 2012, 8:50)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui SubPapuc

      Nu e doar o simpla determinare contra astora. E o determinare mult mai complexa si mai serioasa decat ti-au putea imagina. E determinarea de a o rupe definitiv cu trecutul in primul rand, lucru pe care nu l-am reusit din pacate in ultimii 20+ de ani.
      • +19 (21 voturi)    
        din pacate (Joi, 18 octombrie 2012, 11:09)

        eu2012 [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        Atata timp cat in Romania fostii securisti "fac si desfac" nu o rupem cu trecutul. Apoi poprul a fost imbecilizat de antene, OTV. Emisiunile educative sunt si au fost o raritate in ultimii 22 de ani. Seara de seara s-a promovat senzationalul, shoc, incredibil etc...
        • +17 (19 voturi)    
          Asa e (Joi, 18 octombrie 2012, 11:30)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui eu2012

          Dar totul e sa nu disperam. Daca o facem, sigur nu se va mai schimba nimic in bine.
  • +40 (50 voturi)    
    spune totul (Joi, 18 octombrie 2012, 8:10)

    Balint [utilizator]

    cred ca acest video spune totul despre categoria oameniilor care voteaza cu usl...
    • +6 (32 voturi)    
      Nu...nu spune nimic (Joi, 18 octombrie 2012, 9:00)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Balint

      La mitingurile PDL ai vazut alti oameni? Astia sunt oamenii pe care poti sa-i aduci cu autocarele... Te duci la tara, le dai niste lei si le oferi o cursa dus-intors in Bucuresti...si vin. Crezi ca ai sa vezi vreodata oameni din asa-zisa clasa de mijloc participand la mitinguri? Mitingurile electorale se fac cu tarani si cu bugetari(aia saraci), indiferent de culoarea politica.
      N-ai ce sa faci...asta-i poporu roman, cu astia defilam :)
      • +22 (30 voturi)    
        totusi... (Joi, 18 octombrie 2012, 9:35)

        seven [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Sa stii ca eu la mitingurile anti-suspendare organizate de MRU am vazut foaaarte multi oameni OK. Mai putini tarani. Chiar tin minte ca m-a surprins placut chestia asta. Si nu zic ce-am vazut la TV, ci am trecut printre ei...
        • +15 (17 voturi)    
          Da, insa erau ... cati? (Joi, 18 octombrie 2012, 11:02)

          cristiroma [utilizator] i-a raspuns lui seven

          Erau 5000, aici au fost 60000. Are dreptate bgd. Cu astia defilam. Si nu sunt de condamnat, pentru ca decat sa stea acasa degeaba, vin si ei sa vada Bucurestiul, poate altfel nu isi permit.

          Oricum am ramas placut surprins ca si di aia, unii tot aveau minte in cap - cand a intrebat de Becali.
          • +17 (19 voturi)    
            :) (Joi, 18 octombrie 2012, 11:33)

            Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui cristiroma

            Pesede a prois 80mii (abureala dea lor clasica), tu zici ca au fost 60mii, capacitatea e de 55mii si nu era plin inca de la inceput, as spune vreo 50mii au fost....dupa care a scazut la 20mii? din ce vedem in imagini...

            Da intradevar, la protestele antisuspendare au fost mai putini, acela de la revolutiei a avut vreo 3 4 mii, acela a fost organizat cam in acelasi stil pesede, cu pancarte, oameni in alb etc.....in schimb in fata la antipa unde in primele zile s-au strans vreo 1000 pe seara, pot sa iti spun ca erau oameni care nu ii chema nimeni, veneau din proprie initiativa, si nu erau din clasa de jos a societatii.

            Si eu am ramas placut surprins de acel domn, cel mai probabil liberal, dovada ca la 9 dobitoci, mai este si un om jos palaria :)
          • +7 (9 voturi)    
            cati erau.. erau (Joi, 18 octombrie 2012, 12:16)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui cristiroma

            si ce daca erau 5k si usl aduce 60k? constatarea ramane... mai putini, mai spalati si mai educati.. si, foarte important, vin din proprie initiativa, nu adusi cu autocarele. asta este electoratul. fiecare trebuie sa-si aleaga reprezentantii...
      • -9 (17 voturi)    
        Da, am vazut alti oameni (Joi, 18 octombrie 2012, 9:57)

        RomaniaMea [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        La referendum, in Bucuresti, unde probabil nu au fost adusi cu autocarele, aerul era respirabil si erai chiar mandru ca faci parte dintr-unj grup de oameni de calitate.
        • -22 (24 voturi)    
          daca veneai la mitingurile Anti-Basescu din iarna, (Joi, 18 octombrie 2012, 10:24)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui RomaniaMea

          ai vedea ca erau destui oameni de calitate acolo...Si miscarea aceea a durat luni de zile, nu 3 ore cat au durat mitingul (nu mitingurile) de sustinere ale lui MRU>
          • +4 (6 voturi)    
            calitate (Joi, 18 octombrie 2012, 13:33)

            revo [utilizator] i-a raspuns lui bancher

            cand zici de calitate te referi la galeriile de golani ale clubului steaua, care au fost platite de oier sa faca ravagii in centru? Aceleasi care au umplut si ieri stadionul? Sau te referi cumva la "oamenii de bine", aceia convocati de la Televiziune in 1989 de ilici ("sa vina oamenii de bine"), aflati si acum pe state, ca, deh, din acel serviciu nu mai iesi decat cu mainile pe piept, dar nu inainte de a-ti inregimenta copii si nepotii. Cati ani ai? Sau esti foarte tanar si ignorant sau nu cunosti semnificatia cuvantului calitate.
          • 0 (2 voturi)    
            de calitate..... (Joi, 18 octombrie 2012, 14:24)

            unnene [utilizator] i-a raspuns lui bancher

            proasta vrei sa spui nu? niste latrai platiti. unde e ba calitatea?
      • 0 (2 voturi)    
        care? (Joi, 18 octombrie 2012, 14:42)

        T34 [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Care clasa de mijloc? Cunosti tu pe cineva in Romania care apartine unei astfel de clase? Eu cunosc doar indivizi foarte bogati si foarte murdari, si oameni foarte saraci si dornici de a se murdari :)
    • +5 (9 voturi)    
      da (Joi, 18 octombrie 2012, 11:03)

      Dragos.C [anonim] i-a raspuns lui Balint

      dar acei oameni sunt si ei oameni.

      de exemplu domnu la costum care ii recomanda lu Bheecali sa se duca la scoala, e un om super chiar daca e simpatizant USL.

      Nu sunt pro USL dar nu mi se pare corect sa ne dispretuim unii pe altii.

      Marea majoritate a oamenilor de acolo sunt oameni frumosi, multi de la tara care au muncit si hranit totusi o tara.
  • +31 (33 voturi)    
    Intalnire pe banii de la buget (Joi, 18 octombrie 2012, 8:11)

    vladf [utilizator]

    Am vazut niste masini cu W .... dar una mi-a sarit in ochi cu WMT, asta parca este din parcul auto la Ministerului Transporturilor, poate-mi confirma sau imi infirma cineva ..... mai curios sunt pe banii cui functioneaza aceste masini si oare cate au mai fost?
    • +12 (14 voturi)    
      Eu mai sunt curios de ceva (Joi, 18 octombrie 2012, 11:37)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui vladf

      Poate intreaba HotNews in stanga in dreapta.
      Plagiatorul a declarat ca stadionul va fi inchiriat la pretul normal....nu stiu de ce, dar iarasi am impresia ca a mintit
  • -6 (14 voturi)    
    Inca o dovada (Joi, 18 octombrie 2012, 9:19)

    OvidiuDiaconescu [utilizator]

    Ca si astia sunt la fel ca fostii - va aduceti cu siguranta aminte sacosele portocalii pentre care omul sarac venea la capitala, la mitingurile pdl. Cum a spus un cititor mai sus, asta e categoria sociala pe care o poti muta cu putini bani, ca sa ingroase randurile. nicio mirare despre ce a fost si cum a decurs mitingul...
  • -3 (15 voturi)    
    USL= PDL= cretini (Joi, 18 octombrie 2012, 9:25)

    iobagul [utilizator]

    Cretini sunt si in randul USL, PDL... si alte formatiuni, in general unii romani sunt cretini indiferent de apartenenta politica.
    • -1 (1 vot)    
      .. (Joi, 18 octombrie 2012, 17:26)

      SubPapuc [utilizator] i-a raspuns lui iobagul

      Tu daca nu puneai PDL in ecuatia ta, aveai acum posibil, estimez, undeva la 50 de +
  • +15 (17 voturi)    
    Incep sa-i recunosc pe unii (Joi, 18 octombrie 2012, 9:50)

    andreiu [utilizator]

    Cei care se distrau cu pancarda PNL par cunsocuti de undeva.... daca le pui o gluga in cap.. parca imi amintesc de piata universitatii....
  • +16 (18 voturi)    
    60000 - 80000 (Joi, 18 octombrie 2012, 10:10)

    dadcostea [utilizator]

    mai, uitativa la Oloanda Romania cum arata stadionul cu 55.000 oameni, si uitati-va cum arata la USL cu .....60.000 sau ma rog 80.000 dupa Antoponta....
  • +22 (24 voturi)    
    mixt de sentimente (Joi, 18 octombrie 2012, 10:14)

    benicio [utilizator]

    Te incearca asa o amestecatura de sentimente. Mila si frustrare, greata si dezamagire. Oameni saraci care au o parere buna despre oier si despre lideri USL care numai saraci nu sunt, iar averea au facut-o si din bani publici (daca nu numai din bani publici). Cocalari adusi din toata tara de dragul unei plimbari gratuite pana in Bucuresti (chiar simpatici aia care jucau baseball cu peturi). Batrani amarati, si oameni semi-senili sau chiar semi-nebuni de o naivitate copilareasca. Si, evident, multi oameni decenti, care inca mai spera ca o sa fie mai bine daca scapa de Basescu. Va fi trista dezamagirea lor. In general, manifestarea a avut destule asemanari cu ce se intampla in acelasi loc pe 23 august si chiar cu manifestarile de pe stadionul Republicii in timpul lui Carol al II-lea. Multa propaganda, mult gard vopsit, patriotism de duzina, oameni adusi de umplutura. O mica mare diferenta: astazi oamenii au voie sa critice in gura mare un lider politic, au voie sa distruga in joaca pancardele si au voie sa plece cand vor ei. Pentru asta trebuie sa le multumim celor care au iesit in strada la revolutie.
  • +19 (21 voturi)    
    Ca in vreamea de mult apusa (Joi, 18 octombrie 2012, 10:23)

    Rocara [utilizator]

    In vremurile de mult apuse se dadeau ordine la fabrici sa se adune un nr de atati participanti la mitinguri iar acum se da o suma de bani sa se adune un nr de pensionari, ca cei care muncim nu avem timp si nu vream sa ajungem inapoi de unde am plecat la COMUNISM.Impresia cand m-am uitat la televizor, cand mai marii au luat cuvatul a fost ca cea cand raposatul lua cuvantul in fata participancilor obligati sa participe iar tot ce lipsea din tabloul de ieri era gestul pe care il facea raposatul cu mainile.Doamne ajuta sa nu ajunge vremuri mai rele ca cele apuse.
  • +8 (10 voturi)    
    Ne e in stil (Joi, 18 octombrie 2012, 10:47)

    sile231 [utilizator]

    Sa incepem cu Buuum ! si sa terminam in Fissss!Daca am avea si altfel de jurnalisti de cit de-ai lui Peshte ar fi intrebat participantii: va simtisi obligati sa votati USL ca v-au adus gratis pina aici?
  • +11 (13 voturi)    
    Traiasca (Joi, 18 octombrie 2012, 11:11)

    B06 [utilizator]

    PCR! PCR!
  • +11 (13 voturi)    
    HA (Joi, 18 octombrie 2012, 11:26)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Am spuso! Se laudau ei cu 80.000 de sustinatori :)), asta e unul din talentele pesede, sa umfle numerele cat poate, este o mostenire de pe vremea comunista cand umflau numerele la recolta

    Si am spuso din nou ca vor veni oameni de calitate indoielnica (nu zic ca toti erau asa) care mai mult vor face stricaciuni si ii vor face de ras.

    Iar gestul de distrugere a pancartelor PeNeLe dovedeste cat de jos a putut sa ajunga acest partid sub conducerea lui crinut, nimeni nu vede partidul ca ceva serios, ci mai mult ca o gluma, si din gluma, tinerii au dat in glume.
  • +6 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 18 octombrie 2012, 11:32)

    [anonim]

  • +6 (8 voturi)    
    Lapusneanu (Joi, 18 octombrie 2012, 12:22)

    mansapiens [utilizator]

    Prosti...dar multi. In plus inteligenta liderilor USL actuali (toti la un loc), nu e nici macar pe sfert cat a lui Lapusneanu...Sarmana tara, sarman popor...Stau si ma gandesc, cateodata daca cat de necesar a fost razboiul civil din USA acum 158 de ani, cu toate victimele si ororile lui.
  • +11 (13 voturi)    
    mda... (Joi, 18 octombrie 2012, 12:35)

    Cristian Boariu [anonim]

    Mie imi place mult finalul.... Toti liderii cu masini scumpe vs sustinatorii lor care parasesc stadionul pe jos...

    Cu alte cuvinte: "Votati-ne voi, ca noi vom ajunge si mai plini de bani iar voi, mai saraci...".
    • +2 (4 voturi)    
      Asta vad eu (Joi, 18 octombrie 2012, 13:26)

      Anjo [utilizator] i-a raspuns lui Cristian Boariu

      http://www.youtube.com/watch?v=v6pyEQz8kn0
      Multe similaritati... locul de desfasurare, stilul populist de tinere a unui discurs, aceleasi minciuni. mai urmeaza finalul catastrofal.
      • +2 (2 voturi)    
        Mult mai mult entuziasm al manifestanţilor în 37.. (Joi, 18 octombrie 2012, 20:26)

        gabbi [utilizator] i-a raspuns lui Anjo

        decât fâssul din 2012 al usl-ului
  • +2 (4 voturi)    
    hihi... (Joi, 18 octombrie 2012, 13:57)

    Codruta N [utilizator]

    ai dreq, bajetii aceia - cum si-au gasit ei sa faca praf pancartele FIX atunci cand reporterii HN erau cu ochii pe ei si aparatele pregatite... sa crezi ca le-au "mirosit" prezenta si mai multe nu... :D
  • +3 (5 voturi)    
    ceva cantece de slava? (Joi, 18 octombrie 2012, 14:45)

    T34 [utilizator]

    N-au cantat "Partidul, PontaNescu, Romania", "Slava conducatorului iubit" sau alte astfel de slagare traditionale? :)))
  • +4 (6 voturi)    
    ditamai nuca seaca acest stadion USL (Joi, 18 octombrie 2012, 16:10)

    codo [utilizator]

    Bate vantul si prin tribune, si prin capul publicului si prin ideile liderilor. Sper ca aceste imagini sa trezeasca multa lume cu bun simt la vot impotriva neocomunistilor si imposturii.
  • -4 (4 voturi)    
    Dezinformare la greu (Joi, 18 octombrie 2012, 17:16)

    mirceapop [utilizator]

    Am verificat si eu ceea ce ati prezentat dumneavoastra pe imaginile inregistrate, si am comparat cu ceea ce s-a transmis la tv.
    Exista o mare discrepanta:
    In momentul in care ponta sustine discursul, el sta tot timpul la pupitru. In imaginea surprinsa de acel tanar cu camera, la momentul in care se face referire la discursul lui ponta, la pupitru nu este nimeni, iar langa pupitru se misca cineva. Deci ... grija mare la corelatie - e posibil ca domnul cu inregistrarea sa fi inregistrat ceea ce se intampla in arena imediat dupa terminarea meeting-ul, in momentul in care se retransmitea discursul pe ecranele stadionului.
    Daca nu me credeti puteti verifica intregul discurs la urmatorul link
    http://www.gandul.info/politica/discursul-lui-victor-ponta-basescu-este-ultimul-comunist-si-securist-al-europei-video-10236595

    Daca tot primiti teme de casa(realizatorii ai filmelor de scurt metraj), incercati sa nu induceti lumea in eroare cu tot felul de inregistrari.

    toate cele bune si spor la inoculat tot felul de idei ;)
  • +1 (3 voturi)    
    mai usl-isti, (Joi, 18 octombrie 2012, 18:18)

    luci30 [utilizator]

    mai oameni buni buni ,daca va ginditi la un,,dolce vita,, italian sau grecesc,va inselati si toate promisiunile inselatoare cu care va amagesc,vor fii scump platite de noi toti,ca si de nepotii si stranepotii nostri.la primul val mai tare ,tot castelul de nisip se darima ,inutil incercati sa-l sustineti cu ,,pieptul de arama,,baza nu sunteti voi cei cei putini,-3-4 mil de romani-pe care nu as vrea sa-i etichetez de trintori,plagiatori,chiulangii,asistati etc.....nu voi sunteti conationalii mei,nu asa ar trebui sa fie conationalii mei regateni si moldoveni,multi dintre ei cu rude afara sau care chiar au lucrat afara in vest,au vazut si au inteles democratia,si oricit de rau sau bine ar fii afara,aici sunt mortii nostri, aici sunt prietenii,vecinii rudele noastre....aici suntem acasa.....nu fiti gunoaiele care sunt duse la vale de prima apa mai mare