Corina Dumitrescu sustine duminica o conferinta de presa la ora 12.00

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 5 mai 2012, 21:49 Actualitate | Esenţial


Corina Dumitrescu, propusa pentru preluarea portofoliului Educatiei, va sustine o conferinta de presa duminica, 6 mai, de la ora 12.00, la sediul USL din Sos. Kiseleff nr. 57, anunta Agerpres.
  • HotNews.ro va transmite principalele declaratii ale ministrului desemnat
Dumitrescu a facut sambata o serie de precizari in legatura cu acuzatiile care i s-au adus in ultima perioada, subliniind, intre altele, ca numele cu care a figurat la Universitatea Stanford, California, este Corina Adriana Radu. "Strategii de imagine ai PSD m-au sfatuit sa nu intru intr-o polemica cu presa pe acest subiect si atunci unii reprezentanti ai mass-media, facandu-si meseria, au cerut relatii la Universitatea Stanford despre Corina Adriana Dumitrescu, care intr-adevar nu a fost la acesta institutie de formare profesionala, pentru ca ma numeam la momentul acela Corina Adriana Radu", a explicat ea.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















963 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    Educatia si cultura (Sâmbătă, 5 mai 2012, 22:05)

    Un cititor [utilizator]

    Se vede treaba ca d-na. Dumitrescu nu merge regulat la biserica, de vreme ce convoaca o conferinta de presa duminica la ora 12, in timpul liturghiei. Vom avea iar un ministru materialist ne-dialectic (ca sa nu zic comunist). Vai de capul nostru, ce-am ajuns !
    • -2 (6 voturi)    
      Moda a fost lansata de altcineva (Duminică, 6 mai 2012, 0:19)

      George [anonim] i-a raspuns lui Un cititor

      Asa e.
      Sa nu uitam totusi ca moda conferintelor de presa duminica la 12.00 a fost lansata de domnul Basescu pe cand era in opozitie. Si el era tot comunist ?
      (vedeti unde v-ati bagat tovarasu' postac ? )
      • +3 (3 voturi)    
        Individa e o mincinoasa (Duminică, 6 mai 2012, 1:35)

        CalinM [utilizator] i-a raspuns lui George

        Ce treaba are ora cu faptul ca individa numita Ministru de Ponta nu are nici o treaba cu educatia? In afara faptului ca ar trebui sa mai faca clasele 5-8 .
        Ce e mai grav este ca restul ministrilor desemnati de USL sunt extrem de nocivi pentru democratie, incepand cu Corlatean care s-a apucat sa ameninte procurorii care-l ancheteaza pe Adrian Nastase!!

        In ce stat democratic un individ ca Corlatean ajunge ministru de Justitie??
      • 0 (2 voturi)    
        Da (Duminică, 6 mai 2012, 1:58)

        zizi_m [utilizator] i-a raspuns lui George

        ma, el e postac, nu tu ca o aperi pe penala asta. Ti-a picat progenitura anul trecut bacu', esti vreun universitar zaharist in post sau care e problema ta?
  • +2 (2 voturi)    
    Ciuma rosie (Sâmbătă, 5 mai 2012, 22:10)

    manipulantu [anonim]

    Ne confunda, se confrunta si ne sfideaza. Ne jigneste inteligenta uitand ca nu toti am absolvit fabricile de diplome.
    Un om decent cu coloana vertebrala, se retrage la prima suspiciune. In fond, impozitele de la noi vin.
    Asa am vazut ca se intampla in tarile civilizate.
  • +1 (1 vot)    
    hoover (Sâmbătă, 5 mai 2012, 22:33)

    michela [utilizator]

    La Stanford nu apare nici sub numele de radu asa ca asta cu numele e doar o cacialma.
    Asteptam sa ne spuna totusi ce a studiat la Institutul Hoover. Sa nu o mai dea la intors cu tinutul Hoover ca a zis clar Institutul.
    Poate mai gaseste niste explicatii pana luni ca astea de sambtaa sunt subtirele tare.
    • 0 (0 voturi)    
      Institutul unui hoaver (Duminică, 6 mai 2012, 3:42)

      fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui michela

      Doamna Dumitrescu (ori Radu) a facut liceul Sinteza din Oradea, asa ca le are cu ardelenismele.

      Cei care nu stiu nici ungureste, nici ardeleneste nu au inteles gluma cu Hoover/haver/hoaver. Ce a vrut sa spuna este ca a fost la institutul unui amic.
  • +1 (1 vot)    
    Nici demnitate care va sa zica nici integritate... (Duminică, 6 mai 2012, 0:28)

    mihai [anonim]

    Incapatanarea nu este semn de virtute si cu atat mai putin de inteligenta!
    Aceasta doamna se incapataneaza, ca de altfel si dl. Ponta, sa ajunga (prim) sau ministru... S-a ridicat dimineata din pat si s-a intrebat: "Ce ar fi sa fiu si eu ministru macar odata in viata mea!" Zis si facut!
    Mai fratilor, ce tot atatea explicatii si interviuri si conferinte de presa pe un subiect ca asta!
    Daca doamna avea un pic de demnitate si daca mai avea si coloana vertebrala, se ascundea singurica dupa primul semn sau samanta de scandal... da de unde, care va sa zica nu e...
    Pai cine mai sta acum sa-i asculte explicatiile, inutile de altfel... nu cred ca mai intereseaza pe cineva (este tardiv de tarziu acum :-)!
    A comis-o si gata!
    Ambitia este ambitie oricum! Nici asta (ambitia) fara harisma si glagorie nu cred ca e semn de prea mare IQ!
    Fratilor, pretuiesc grozav si imi place nespus simtul rasului de sine pe care il avem dar un ras cu sensul de gluma buna si nu de batjocura, asa cum si-a propus dl. poanta si cei care-l proptesc si care propun astfel de caractere!
    Si acu gata cu vaicareala ca maine, mai bine zis azi, tre sa ne mai si primenim sufletele de amaraciune si rautate!
    Eu o iert pe doamna cu studii la stanDfort, sper sa ma ierte si ea pe mine si de altfel pe noi toti, si sa ne scuteasca de rusinea de a o avea ministru pentru educatie si (auzi fratele meu), CERCETARE!
    Va impratisez pe toti si va doresc un dar al deosebirii duhurilor desavarsit in vremea alegerii! Cu pretuire,
    • 0 (0 voturi)    
      asa e (Duminică, 6 mai 2012, 10:38)

      andimi [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      asa e, aceasta ambitie de acum prosteasca a acestei madame, ca si a lui Poanta, e demna de o cauza mult mai nobile decit tinerea de scaun! daca ramine, se va lasa cu scandal, deja si marile universitati sunt impotriva numirii acestei individe ce vrea sa traga bani la fabricile de diplome!