Expertiza in dosarul accidentului rutier provocat de Serban Huidu a fost finalizata

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 23 martie 2012, 12:11 Actualitate | Esenţial


Accident rutier provocat de Serban Huidu
Foto: Captura Content Channel
Procurorii Parchetului de pe langa Judecatoria Brasov au primit concluziile expertizei tehnice privind imprejurarile in care s-a produs accidentul rutier provocat de realizatorul tv Serban Huidu, urmand ca acestea sa fie comunicate partilor din dosar, a anuntat vineri Parchetul General, potrivit Agerpres.

Potrivit unui comunicat al Parchetului General, obiectivele expertizei au avut in vedere inclusiv cererile formulate de apartinatorii victimelor.

In cadrul efectuarii acestei expertize, s-au desfasurat activitati care au inclus si un experiment judiciar, ce a avut loc in cursul lunii ianuarie la locul producerii accidentului, la care au participat reprezentanti ai partilor implicate si aparatorii acestora.

Procurorii Parchetului de pe langa Judecatoria Brasov au efectuat demersuri si au anuntat partile din dosar despre faptul ca au fost comunicate concluziile expertizei, iar acestea urmeaza sa se prezinte pentru a lua cunostinta de acestea si a aprecia, intr-un termen stabilit, de comun acord cu procurorul de caz, asupra eventualelor obiectiuni.

Pe 16 noiembrie 2011, realizatorul tv Serban Huidu a fost implicat intr-un accident rutier pe raza localitatii Timisul de Sus din judetul Brasov. Fostul realizator TV este acuzat de ucidere din culpa.

Procurorii au stabilit ca, in timp ce se deplasa pe DN 1, in dreptul km 149 din directia Predeal spre Brasov, aflat la volanul unui autoturism, Serban Huidu, in urma neadaptarii vitezei la conditiile de drum (carosabil ud), a patruns pe contrasens si a intrat in coliziune cu o Dacia Logan ce venea din sens opus. In urma impactului a rezultat decesul a trei persoane ce se aflau in autoturismul Logan.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6523 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Inexact! (Vineri, 23 martie 2012, 12:32)

    Ganditorul [anonim]

    Mai precis accidentul a avut loc pe 16 OCTOMBRIE 2011! Sau s-a intamplat ca la rusi: Revolutia bolsevica din octombrie se serbeaza de fapt in noiembrie?
  • 0 (0 voturi)    
    Si...? (Vineri, 23 martie 2012, 13:10)

    vasile [anonim]

    Experitza a fost finalizata...hmmmm asa si...CARE E CONCLUZIA?! UNDE E NOUTATEA? STIREA UNDE E?
    • +1 (1 vot)    
      Verdictul s-a dat demult (Vineri, 23 martie 2012, 14:04)

      madriano [anonim] i-a raspuns lui vasile

      Soferul Loganului e vinovat ca nu s-a dat in laturi cand a venit Mercedesul.
  • -1 (3 voturi)    
    Verdict (Vineri, 23 martie 2012, 13:16)

    gigi [anonim]

    Tot stam s-o ardem aiurea ... Verdict: Nevinovat, clar
  • +3 (3 voturi)    
    Puscarie (Vineri, 23 martie 2012, 13:20)

    dreptate [anonim]

    Nimeni nu e mai presus de lege, deci merita sa mearga la puscarie...omor din culpa!
    Chiar daca cei afectati au primit bani, ancheta trebuie finalizata conform legilor la care TOTI trebuie sa ne supunem!
  • +3 (3 voturi)    
    Cu supendare (Vineri, 23 martie 2012, 13:41)

    Mihai [anonim]

    va primi, au facut-o altii si mai rau si tot cu suspendare a primit, pauneasca a calcat pe trotuar oameni si nu a primit nimic. De asta aveam atatea accidente pe strazi, toti primesc cu suspendare indiferent daca era vina lui. Daca s-ar primi inchisoare ca pentru omor poate s-ar mai potoli zmeii, in rest nici o sansa.
  • -1 (3 voturi)    
    Frana ! (Vineri, 23 martie 2012, 15:42)

    Alex [anonim]

    Ca tot veni vorba de pus frana ! Nu mai sariti toti asa, gata, la puscarie ! Si ce se rezolva daca il baga la puscarie ? Oamenii aia, saracii, tot morti sunt ! Deja plateste pentru ce a facut si o sa plateasca cat o trai. Mai usor fratilor, ca toti gresim, si nu stii cand iti vine si tie randul. Asa ca eu zic sa va mai ganditi...
    • +1 (1 vot)    
      Si ce se rezolva daca il baga la puscarie ? (Vineri, 23 martie 2012, 16:32)

      alt destept [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Pai rezolva, pentru ca ceilalti participanti la trafic vor fi mai atenti, din instinct de conservare daca nu constient.
      Crezi ca aia din vest au fost disciplinati cu ceai de musetel si flori de tei?
      Au bagat amenzi la greu pentru orice, le-au mai dat si un pic de bataie, le-au confiscat masinile, si tot asa.
      Misca careva in front? Nu prea.
      • +2 (2 voturi)    
        Intrebat odata cum (Vineri, 23 martie 2012, 16:59)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui alt destept

        a civilizat Imperiul Britanic atatea popoare, vorbind atatea limbi, cu atatea religii si atatea conflicte, Winston Churchill a raspuns sec: "Cu bataia".
        • 0 (0 voturi)    
          si asa e. (Luni, 26 martie 2012, 9:20)

          alt destept [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          Am asistat intamplator, fiind la schimbarea garzii la Buckingham, la un singur gest facut de un politist britanic. Pur si simplu a batut o data din palme si a facut semnul partiei. in 2 secunde s-a facut un culoar de 1 metru sa treaca in spate. Nici macar n-a ridicat tonul.
    • +2 (2 voturi)    
      Bravo Alex, un model de gandire pur (Vineri, 23 martie 2012, 17:54)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Alex

      romanesc. Adica , cum adica ? Adica a omorat 3 oameni, pai sa stea la racoare vreo cativa ani si sa se gandeasca acolo cum ar fi fost daca mergea linistit, daca asculta muzica si se relaxa in loc sa ii dea talpa. Oamenii aia traiau, poate mai aveau copii si uite asa ... Huidu a pus stop la vietile , dorintele sperantele unor oameni.
      Tu ? Ce sa faci daca vei fi in locul lui, pai iti zic eu, PUSCARIE, asta e normal. De ce ? Pentru ca de azi inainte ai putea sa iei model acest accident si multe altele si sa te gandesti de doua ori cand apesi pe acceleratie ca sa ajungi cu 5 minute mai devreme la destinatie. Intelegi ce vreau sa iti zic ? Sau pentru tine mai buna e legea junglei ? Daca e dupa legea junglei, cum propui tu, eu as zice sa ne luam toti pistoale, ce zici ? Sa tragem asa unii in altii, aia mai tari sa supravietuiasca, ce ne trebuie legi. Esti incredibil domnule, de aia suntem unde suntem .... PA