VIDEO Barbatul care a intepat mai multe femei cu un ac in tramvaiul 41 a fost condamnat la 1 an si 10 luni cu suspendare 

de Corina Ionel     HotNews.ro
Duminică, 18 martie 2012, 13:47 Actualitate | Esenţial


Barbatul care a intepat mai multe femei cu un ac in tramvaiele de pe linia 41 a fost gasit vinovat pentru faptele sale si condamnat la un an si zece luni de inchisoare cu suspendare, informeaza posturile de stiri Magistratii Judecatoriei Sectorului 6 au decis, de asemenea, ca barbatul, pe nume Catalin Nistor, va urma in urmatorii patru ani cursuri de consiliere individuala in ceea ce priveste comportamentul social, de grup si individual. Decizia poate fi atacata cu recurs.

Potrivit B1 TV, Catalin Nistor a primit o condamnare de o luna de inchisoare pentru fiecare din victimele sale. Judecatoria Sectorului 6 l-a mai condamnat la un an si jumatate pentru ultraj contra bunelor moravuri. Pedeapsa finala primita de barbat a fost de un an si zece luni cu suspendare.

Potrvit Judecatoriei Sectorului 6, magistratii au stabilit, de asemenea, ca, pe o perioada de patru ani, Catalin Nistor are de indeplinit mai multe obligatii:
  • sa se prezinte la Serviciul de Probatiune de pe langa Tribunalul Bucuresti;
  • sa anunte orice schimbare de domiciliu, resedinta sau locuinta si orice deplasare care depaseste 8 zile, precum si intoarcerea;
  • sa comunice si sa justifice schimbarea locului de munca;
  • sa comunice informatii cu privire la mijloacele sale de existenta;
  • sa nu intre in legatura cu partile vatamate;
  • sa se supuna masurii de ingrijire constand in urmarea unui curs de consiliere individuala, de grup si individual.



Catalin Nistor, in varsta de 37 de ani, a fost retinut pe data de 12 ianuarie 2011 sub acuzatia ca a intepat cateva persoane cu acul, in mijloacele de transport in comun din Capitala. Barbatul si-a recunoscut faptele la audieri.

Pe site-urile de socializare a aparut, pe 10 ianuarie, un anunt privind identificarea unui barbat care a intepat cu un ac o femeie in tramvaiul 41. Politistii au inceput ancheta dupa ce o tanara a facut plangere la Politie, reclamand ca a fost intepata cu un ac de catre un barbat, in tramvaiul 41. Ea a mers la spital, unde i-a fost eliberata o adeverinta medicala pe care scrie "intepatura dorsala".

Ulterior, politistii au facut apel la persoane care au fost implicate in astfel de incidente sa depuna plangeri, in urma acestui demers fiind primite alte cinci sesizari.

Potrivit purtatorului de cuvant al Politiei Capitalei, Diana Sarca, barbatul, de profesie functionar bancar, ar fi folosit "un ac de birou", care nu ar fi fost infectat.

Citeste si:










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3841 vizualizari

  • -5 (13 voturi)    
    Si totusi! (Duminică, 18 martie 2012, 14:03)

    traian [anonim]

    De obicei nu sunt de acord cu suspendarea! este o pedeapsa de tipul urechelii din timpul copilariei sau a infierarii cu manie proletara de la fostele gazete de perete din fabrici si uzine!
    Si totusi,in acest caz cred ca judecatorii au procedat corect;omul in cauza are toate sansele sa se simta umilit sau minimalizat la maxim,chiar sa isi piarda pentru un timp increderea in sine,sa fie adus in ultimul hal!
    Asta pentru ca statutul lui va fi unul imposibil,a descoperit ca dupa ce nu e bun de nimic pat nu a fost in stare nici macar sa intepe ca lumea gagici in public ca sa incaseze o pedeapsa cu executare...
    Cu alte cuvinte pare un neputincios polivalent confirmat! Un fel de Felix confirmat in palnul relatiilor intime!
    • 0 (0 voturi)    
      de acord (Duminică, 18 martie 2012, 18:49)

      andu [anonim] i-a raspuns lui traian

      complet de acord cu opinia ta!
    • 0 (0 voturi)    
      pentru utilizatorii care m-au taxat! (Duminică, 18 martie 2012, 19:39)

      traian [anonim] i-a raspuns lui traian

      Trebuie sa va spun ca aveti o problema cu unul dintre cele mai importante simturi,cel al omorului...Pacat!Dar o sa supravietuiesc,Pun asta pe duritatea vietii din Romania de care sunt departe!Sau pe superficialitatea care tinde sa cuprinda pana si bietele comentarii la articole!
      • 0 (0 voturi)    
        Mai stii? (Luni, 19 martie 2012, 11:30)

        Xu [anonim] i-a raspuns lui traian

        Poate intr-o seara, intalnindu-te cu acest individ aflat in perioada de inchisoare cu suspendare, datorita aerului tau de superioritate si umilirii si minimalizarii la maxim a acestui individ va dori sa "confirme" ca el este mai bun de atat si te va intepa pe tine. Poate chiar cu altceva.

        Sa vezi atunci stire...
  • +9 (13 voturi)    
    intepaturi.. (Duminică, 18 martie 2012, 14:54)

    ionica [anonim]

    Pai sotii si prietenii victimelor ar trebui sa-l intepe cu totii pe individ,daca asta-i pedeapsa !
    • +1 (1 vot)    
      Justitie praf (Duminică, 18 martie 2012, 19:54)

      funny [utilizator] i-a raspuns lui ionica

      Acum punand putin mintea la contributie si analizand logic...
      Daca lui Placinta jr. pentru tentativa de omor i-au dat cu suspendare... cine se astepta sa ii dea dobitocului astuia vreo pedeapsa cu executare??!!!
      • 0 (0 voturi)    
        praf in mod preferential (Luni, 19 martie 2012, 9:15)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui funny

        Justitia e praf in mod preferential. E praf vizavi de cei cu situatie materiala f buna sau care au afaceri cu oameni politici sau cu statul si face exces de zel atunci cand vine vorba de amarati. Placinta a luat pentru tentativa de omor 3 ani cu suspendare, in schimb inchisorile gem de oameni care fura o paine ca sa traiasca, ca astia tb dati drept exemplu...
  • +9 (15 voturi)    
    cu suspendare?! (Duminică, 18 martie 2012, 14:54)

    john [anonim]

    scuzati-ma, dar pentru agresiuni fizice multiple doar inchisoare cu suspendare?!

    inteleg ca justitia romana vrea sa mimeze euroPENISmul, dar nici chiar asa.

    eu zica ca numele individului merita urmarit, sa vedem cand si pe ce motiv va mai aparea in presa.
    • 0 (0 voturi)    
      puscarie (Duminică, 18 martie 2012, 18:32)

      Gg [anonim] i-a raspuns lui john

      In tara asta nu mai face nimeni puscarie, in afara de batranii de la tara si amarasteni?Doar cu ei isi arata muschii 'onor' judacatorii nostri.
      Daca omori oameni ( cu masina, prin impuscare, prin injungiere, etc ) iei cel mult cu suspendare.
      Doamne ferste sa furi o paine sa nu mori de foame ca puscaria te mananca!
      Bine a zis cine a zic " cine fura azi un ou e un bou "
      Ordinari!
  • +5 (7 voturi)    
    Inca o data justitia din ro a triumfat ! (Duminică, 18 martie 2012, 15:06)

    iliedelascularie [anonim]

    Sincer nu vad ce diferenta este intre acul seringii, si pistoalele descreieratilor din ultimele 2 sapt (Buc si Tg), cata vreme oricare din ele pot aduce moartea, si pun in pericol viata, sanatatea, integritatea .
    Probabil ca si tipu' din Buc, daca nu isi nimerea victimele, primea o pedeapsa asemanatoare; poate chiar mai mica .
    Dati-le doml'le drumul la romani sa aiba arme. Politia nu isi face datoria, primeste spaga, si elibereaza pt oamenii sai AK 11 si mortiere de 50 pe buletin.
    Traficantii de alcool se dau cu amfibiile si autoblindatele usoare, iar traficantii de tigari se dau cu deltaplanele si planoarele . Evident aia din Galati nu vad nimic. Pai daca tot nu si-a propus nimeni sa ma apare si ma fura ordinar la buzuinare, de ce sa nu le dau un glont in cap?
    Domnu Gittenstein, spuneati ca vreti o romaie in care toti sa fie egali, ca in America (la petit Amerique, asa cum secolul trecut niste nebuni vroiau din Ro o mica Fr sau o mica Germanie).Pai de ce sa nu ne luam noi armele de la alimentara, de la aprozar?Cine greseste sa plateasca, in mod evident. Mai tragem si noi la tinta, ne mai aparam proprietatile de cine stie ce ciudati, ne mai aparam si noi, ... Frica pazeste bostanii, nu?
    Aia cu neinfectatul, se vede peste fo 6 luni
  • +8 (10 voturi)    
    fraier Cătălin Nistor ăsta (Duminică, 18 martie 2012, 15:16)

    Trabucodonosor [utilizator]

    Trebuia să ia acu' cu el, în sala de judecată, şi să-i înţepe de câteva ori pe judecători şi pe grefier.
    • +1 (1 vot)    
      numai (Duminică, 18 martie 2012, 22:23)

      numai [anonim] i-a raspuns lui Trabucodonosor

      numai daca erau femei. ca sa le atraga atentia.
  • +6 (8 voturi)    
    De ce cu suspendare??? (Duminică, 18 martie 2012, 16:21)

    sylvyaun [utilizator]

    Ca sa nub mai zic ca pedeapsa era foarte mica. Dar de ce si cu suspendare?????????????
    • 0 (0 voturi)    
      simplu (Duminică, 18 martie 2012, 16:50)

      Trebonius [utilizator] i-a raspuns lui sylvyaun

      Daca lucra la banca nu o ducea rau cu banii, deci, suspendare...
    • 0 (0 voturi)    
      Nu stiu de ce.... (Duminică, 18 martie 2012, 18:12)

      Socrate [anonim] i-a raspuns lui sylvyaun

      ...cu o singura exceptie s-au dat plusuri intr-o veselie la comentariile voastre! Am impresia ca nu intelegeti ca tipul are o problema comportamentala ce necesita o puternica si constanta consiliere psihologica. Cu ce l-ar fi ajutat societatea trimitandu-l dupa gratii? O decizie corecta a judecatorilor. Ganditi-va ca omul deja si-a distrus familia, cariera si viitorul lui este sub auspicii tulburi. O sansa merita fiecare, intr-un moment de cumpana a vietii.
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru ca era cu intentie. (Duminică, 18 martie 2012, 20:09)

      coco04 [anonim] i-a raspuns lui sylvyaun

      Asa e la noi;"invers" Daca e cu intentie,iei cu suspendare.Daca e din culpa,iei cu executare.
  • 0 (0 voturi)    
    De ce cu suspendare? de ceeeeeee? (Duminică, 18 martie 2012, 17:44)

    Mircea [anonim]

    De ce cu suspendare?
    Daca psihopatul intepa pe fata judecatorului, cu o seringa infectata cu HIV, de dadea cu suspendare?
  • 0 (0 voturi)    
    Daca e liber.. (Duminică, 18 martie 2012, 17:45)

    Andy [anonim]

    poate ii vine ideea sa intepe niste ultrasi cu acul... :)
  • 0 (0 voturi)    
    41 (Duminică, 18 martie 2012, 18:41)

    skyradio [anonim]

    maine ma urc cu un arici si fara bilet in 41. nu am de ce sa-mi fac griji!
  • 0 (0 voturi)    
    Ce bine functioneaza justitia! (Duminică, 18 martie 2012, 19:15)

    Pepi [utilizator]

    Ironic, bineinteles.
    Asadar la 2 luni de cand a fost arestat pentru prima data individul avem deja un verdict! Si fara nici o contestatre la curtea constitutionala, barbuieli in sala de judecata, etc. Se poate deci ca justitia sa functioneze si cu viteza, nu numai la relanti. "Incep" sa-i banuiesc pe judecatori de dubla masura ;)
  • 0 (0 voturi)    
    Sa ramana liber (Duminică, 18 martie 2012, 21:12)

    Intepatul [anonim]

    ... ca sa mai intepe si pe altii. In loc sa il lase la parnaie ca sa il "intepe" colegii de celula?
  • 0 (0 voturi)    
    Si daca acul era infectat? (Luni, 19 martie 2012, 0:01)

    anonim [anonim]

    Si daca cu acul respectiv nu cumva a fost cumva intepat un bolvav HIV? Si daca victimele acuma sunt infectate cu HIV? Tot 1 luna inchisoare / victima?

    Vi se pare normal? Un posibil criminal in serie sa ia 1 luna de victima cu suspendare? CU SUSPENDARE!

    Probabil ca victimele ar trebui acum sa se astepte, sa faca peste cateva luni un test HIV sa vada daca nu cumva le-a facut un cadou individul.
  • 0 (0 voturi)    
    deja? (Luni, 19 martie 2012, 9:23)

    mircea [anonim]

    S-a dat deja un verdict in acest caz? Atat de repede? Au fost audiate toate victimele? Au fost analizate toate acele? Suntem 100% siguri ca nu au fost infectate cu nimic? Cum ramane cu traumele femeilor intepate care tb sa dea cu subsemnatul pe la spitalele de boli infectioase timp de 6 luni pana pot fi sigure ca nu au fost infectate cu nimic? Iar din reportajele massmedia din perioada atacurilor, am inteles ca acest individ este blonav psihic? I s-a facut vreo evaluare in acest sens? Suntem siguri ca nu va mai ataca pe nimeni? Poate ca esecurile cauzate de aceste atacuri(divort, marginalizare sociala, etc) l-au inrait si va trece la atacuri mai violente. Mi se pare un verdict pripit, dat in graba, superficial.