Locul de desfasurare a probei practice a examenului de conducere se muta din fata parcului IOR in fata Parcului Moghioros si a Autogarii Filaret

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Joi, 8 martie 2012, 14:46 Actualitate | Esenţial


Incepand cu data de 15 martie, ​locul de desfasurare a probei practice a examenului de conducere se muta din fata parcului IOR in zona Parc Moghioros, sector 6 si zona strada Constantin Istrate - Autogara Filaret - Alveola Parc Libertatii, sector 4. Serviciul Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor a luat aceasta decizie datorita lucrarilor la carosabil care se executa pe bd. Liviu Rebreanu.

"Calea de rulare a fost redusa la o singura banda, circulatia fiind perturbata, nefiind, astfel, intrunite conditiile minime de siguranta a desfasurarii activitatilor specifice probei practice pentru obtinerea permisului auto. Aceasta decizie a fost luata avand in vedere necesitatea ca examenul pentru obtinerea permisului auto sa se desfasoare in conditii optime si de siguranta atat pentru candidati, cat si pentru ceilalti participanti la trafic", se arata in comunicatul de presa al institutiei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2490 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    o sa fie si mai greu (Joi, 8 martie 2012, 15:02)

    dragos isperescu [anonim]

    Intersectia de la Moghioros este mult mai dificila, probabil ca nu voi mai lua in veci permisul. Am picat deja de aproape 10 ori la traseu:(
    • 0 (4 voturi)    
      de 10 ori? (Joi, 8 martie 2012, 15:31)

      Ionutzelu [utilizator] i-a raspuns lui dragos isperescu

      Nu inteleg ce inseamna "de aproape 10 ori" (?!?), dar am o sugestie pentru dumneavoastra: achizionati-va un abonament RATB. Pentru destinatii din afara Bucurestiului puteti folosi una din variantele: avion, tren, autocar, microbuz, chiar si taxi.
      Nu mai incercati sa mai dati examenul din nou. Serios. Nu avem nevoie de un "coleg" de trafic ca dumneavoastra.
      Cu stima,
      Ionutzelu
    • +1 (3 voturi)    
      pacat (Joi, 8 martie 2012, 15:36)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui dragos isperescu

      Atunci inseamna ca nu ar trebui sa il iei deloc. Sa pici de 10 ori la traseu...
      • 0 (0 voturi)    
        nu numai ca sunt cum sunt, (Joi, 12 aprilie 2012, 18:57)

        Ionutzelu [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

        dar mai sunt si multi... tu vezi ca ne-am luat minusuri?
    • +1 (3 voturi)    
      Pai era greu oricum (Joi, 8 martie 2012, 15:50)

      sile [anonim] i-a raspuns lui dragos isperescu

      Altii dupa 10 incercari ar fi priceput aluzia...
  • +2 (2 voturi)    
    suntem in 2012 (Joi, 8 martie 2012, 15:22)

    itanhanga [anonim]

    Nu Parcul Libertatii ci Parcul Carol
    • +1 (1 vot)    
      raspuns (Joi, 8 martie 2012, 16:13)

      Catiușa Ivanov [hotnews.ro] i-a raspuns lui itanhanga

      Asa scrie in comunicatul lor!
  • +3 (3 voturi)    
    Perfect!! Chiar nu se mai poate!! (Joi, 8 martie 2012, 16:07)

    Liviu [anonim]

    Este incredibila imaginea caracteristica diminetilor in care cred ca 50 de masini cu SCOALA pur si simplu blocheaza traficul din zona fostului cinema Gloria!! Iar ei, instructorii, stau palcuri-palcuri ca valutistii si se uita la restul soferilor cum se chinuie sa treaca de portiunea respectiva!! Nu poti sa te superi pe bietii invatacei carora li se citeste spaima pe fata, nici pe "valutisti" pana la urma....ca deh, nu-si pot pune masinile in pomi, asa ca autoritatile sunt vinovate!! Nu stiu daca primaria ori Politia, dar autoritatile sunt de vina!!

    E foarte buna decizia, eu cel putin o salut, la noua locatie e spatiu mult mai larg, dar problema este ca soferii din zona aia sunt muuult mai "Vanghelie type" in comparatie cu cei din sectorul 3 care chiar sunt civilizati si intelegatori cu invataceii
  • +1 (1 vot)    
    trafic deviat pe drumul taberei (Joi, 8 martie 2012, 16:50)

    mihai [anonim]

    pe b-dul Drumul Taberei se desfasoara lucrari la metrou si traficul este deviat.
    nu stiu daca alegerea a fost cea mai inspirata.
  • 0 (2 voturi)    
    Lipsuri (Joi, 8 martie 2012, 17:02)

    Icaru [anonim]

    Cata inteligenta din partea (i)responsabililor! Sa muti locul de desfasurare intr-o zona in care in urmatorii 2-3 ani va fi foarte aglomerat din cauza constructiei metroului asta da meserie! Cat de multi inconstienti mai sunt in functii publice?
  • +1 (1 vot)    
    nostalgii (Joi, 8 martie 2012, 19:31)

    translativus [utilizator]

    Se numeste Parcul Drumul Taberei, dar nostalgicii comunisti inca il mai plang pe marele roman, tovarasul Alexandru Moghioros.