VIDEO UPDATE: Mihai Gadea l-a jignit in direct pe presedintele CNAS, Lucian Duta: Sunteti un mitocan, sunteti un dobitoc / CNA a primit zece reclamatii si va discuta cazul saptamana viitoare

de A.N., C.I.     HotNews.ro
Joi, 23 februarie 2012, 9:43 Actualitate | Esenţial


Mihai Gadea
Foto: Captura Antena 3
Realizatorul de televiziune Mihai Gadea l-a jignit pe presedintele Casei Nationale de Asigurari de Sanatate, Lucian Duta, in timpul emisiunii "Sinteza Zilei", desfasurata miercuri seara la Antena 3. "Sunteti jalnic", "sunteti un dobitoc", a declarat moderatorul de televiziune despre Duta, nemultumit de raspunsurile primite prin telefon de la presedintele CNAS.

UPDATE 1: Insultele adresate de Gadea sefului CNAS s-au soldat, deja, cu zece reclamatii la Consiliul National al Audiovizualului, dupa cum a spus pentru HotNews.ro presedintele CNA, Rasvan Popescu.

Acesta a precizat ca toate reclamatiile primite de CNA pana acum sunt venite de la persoane fizice. Potrivit lui Rasvan Popescu, Consiliul va discuta cazul saptamana viitoare.

  • Editia de miercuri seara a emisiunii "Sinteza zilei" poate fi vazuta aici. Discutia Mihai Gadea-Lucian Duta incepe la minutul 1:53 al inregistrarii.



Potrivit rtv.net, presedintele CNAS a intervenit in direct in cadrul emisiunii pentru a lamuri unele aspecte legate de retragerea din tara noastra a principalului producator de morfina, insa Gadea l-a jignit.

"O firma de medicamente care producea morfina a plecat din Romania. Intrebarea este de ce a plecat firma aia? Nu cumva pentru ca i s-a pus o taxa care ii ducea intr-un fel de faliment? (...) Dumneavoastra sunteti un nesimtit daca asta ati inteles (cum ca realizatorul ar fi inceput sa apere firmele de medicamente impotriva taxarilor - n.r.). Eu apar altceva, domnule Duta! Apar pacientii care sunt bolnavi de cancer si de leucemie si care nu au morfina. Daca nu intelegeti asta, sunteti un dobitoc", a spus moderatorul.

Site-ul ghidulbacaului.ro scrie ca presedintele CNAS a spus ca Romania a fost "santajata" de singura fabrica de medicamente care produce morfina din tara. "Deci spuneti ca statul roman poate fi santajat si in cazul curentului electric si lasat in bezna?", s-a intrebat retoric Dana Grecu, realizatoarea emisiunii "La Ordinea Zilei", invitata in emisiunea moderata de Gadea.

Dupa ce Duta l-a acuzat pe Gadea, realizatorul si-a pierdut cumpatul.

"Dumneavoastra nu sunteti doctor, sunteti un mitocan. (...) Sunteti un dobitoc. (...)", i-a spus Gadea presedintelui CNAS.

Lucian Duta a explicat ca acea lipsa de 1 milion si jumatate de euro e o deficienta de management a unui presedinte de casa anterioara lui. Raspunsul pare ca nu l-a multumit deloc pe Mihai Gadea, care a afirmat: "Cum il cheama pe acel presedinte al Casei de Asigurari ca sa va dea in judecata. Cum il cheama? Domnule Duta, eu nu-mi pot pierde timpul cu dumneavoastra. Spuneti cum il cheama pe presedinte? Domnule Duta... sunteti jalnic! sunteti jalnic".

Potrivit dcnews.ro, reactia lui Gadea vine dupa ce, marti seara, s-a discutat despre bolnavii de cancer, iar o femeie bolnava de cancer a povestit ce chinuri trebuie sa indure bolnavii de cancer din cauza lipsei de morfina.

La finalul emisiunii, Mihai Gadea a afirmat, potrivit site-ului gidulbacaului.ro: "Imi cer scuze scuze domnului Duta. Nu trebuia sa folosesc acest termen. Oricum ar fi domnul Duta, nu trebuia sa folosesc acel termen. Mi-as dori sa vina o zi acest Duta sa raspunda pentru ce a facut. Este o persoana de o moralitate indoielnica si care merita sa raspunda. De astazi domul Duta va fi una dintre preocuparile noastre jurnalistice pentru ca interesul public cere acest lucru. Asteptam orice fel de materiale despre acest domn pe adresa redactiei".

Intr-o declaratie pentru Romania TV, Lucian Duta a spus ca "eu am intervenit pentru ca mi s-a parut normal sa vin cu niste informatii pentru bolnavii de cancer. Nu as vrea sa fac foarte multe comentarii in ceea ce priveste atitudinea domnului Gadea. Vreau sa consider ca a fost o scapare. Am vorbit apoi cu domnul Gadea la telefon si am avut o discutie lamuritoare. Cred ca si dansului i-a parut rau. Vreau sa consider ca atitudinea dansului nu se va mai repeta. Nu m-am hotarat ce voi face in continuare. Am trecut prin niste clipe destul de grele. Acea discutie lamuritoare cu domnul Gadea nu a fost suficienta, acea discutie va avea efecte pe termen lung".

Reamintim ca in urma cu doua saptamani, un alt realizator al trustului Intact, Dan Capatos, a provocat un alt scandal, facand public, la emisiunea lui, un filmulet in care Emil Boc apare dezbracat.

CNA a amendat postul Antena 1 si l-a obligat sa isi intrerupa emisia timp de 10 minute.

Urmareste aici emisiunea "Sinteza Zilei" de miercuri seara.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















33620 vizualizari

  • +52 (68 voturi)    
    asemanare (Joi, 23 februarie 2012, 11:52)

    dorel [anonim]

    asa sef (voiculescu), asa moderator, si viceversa
    • +46 (58 voturi)    
      pe cand (Joi, 23 februarie 2012, 12:24)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui dorel

      3 ore suspendat postul?
      • -36 (50 voturi)    
        mie nu mi s-a parut exagerata reactia (Joi, 23 februarie 2012, 12:56)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui nahir

        nenea directorul nu a fost nic el usa de biserica sau ingeras.
        iar milionul sifonat de el vad ca nu indigneaza pe nimeni pe aici...
        • +45 (51 voturi)    
          atentie (Joi, 23 februarie 2012, 13:50)

          sucaa [utilizator] i-a raspuns lui mircea

          gadea nu l-a mai lasat sa vorbeasca din momentul in care s-a mentionat ca raportul curtii de conturi se referea la o perioada cand era sef cineva de la PC. de aici si reactia necontrolata a lui gadea.
          gadea la final a dat vina pe adevarul si el nu avea nicio responsabilitate.
          pe langa faptul ca fac emisiuni pe articolele altora, nici nu sunt informati si nici bine crescuti.
          gadea este de-o marlanie greu de acceptat de o breascla jurnalistica. eu nu inteleg unde sunt aia de la asociatia jurnalistilor? derapaje sunt zilnic la televiziunea aia si nu i-am auzit comentant nici macar o data.
          indiferent cu cine discuti, in special cand esti in fata camerelor de luat vederi, nu ai voie sa ai un astfel de comportament. deontologia jurnalistica nu-ti permite asa ceva.
          dar cred ca acest gadea daca era sa ii ia un interviu lui ceausescu nu stia cum sa-l pupe mai mult in fund exact ca pe basinosu de turnator sef care-l plateste.
          brusc cnas-ul are probleme de 2 ani. in timpul pesd-ului si al pnl-ului si al pc-ul era institutia model si fara pierderi.
          astia sunt pe demolat tot indiferent de mijloace.
          si inca ceva, m-au dezgustat oamenii care in timp ce el jignea isteric, aia aplaudau aprobator. am ajuns s-o vad si pe asta, lumea sa aplaude cnad se jigneste. daca asta e bun simt atunci s-au dus dracu toate standardele.
          in locul lui duta, nu inchideam telefonul, maturam cu el pe jos. e atat de slab de-l facem in 2 min sa-mi inchida el telefonul.
          in cercul meu de prieteni nu ar avea loc un astfel de individ. el pretinde ca se pricepe la toate dar habar nu are nici ce inseamna sa ai 7 ani de acasa. nici sa vina cu bani de acasa nu as angaja asemenea speciment.
          • +16 (24 voturi)    
            Dl Gadea este si adventist? (Joi, 23 februarie 2012, 14:38)

            uncetatean [anonim] i-a raspuns lui sucaa

            Din cate stiu eu Dl Gadea este si adventist, chiar pastor/preot a fost pe acolo.Asa au fost invatati la teologie, asa ii invata religia / biserica sa vorbeasca? Sa mai citeasca din cartea aia groasa(Biblia) ca poate Felix le-a spalat creierul...Problema este ca a avut si cui sa-l spele...!
            • +8 (14 voturi)    
              se poate (Joi, 23 februarie 2012, 14:52)

              sucaa [utilizator] i-a raspuns lui uncetatean

              dar acest aspect este de mult demonstrat. ateistii sunt mai toleranti decat credinciosii. asa ca acest aspect cred ca este de fapt un argument la prestatia acestui individ.
              desi poate o sa nemultumesc pe multi, dar atat timp cat unu este spalat pe creier de biserica, la fel de usor este spalat pe creier si de un securist. astia cred cel mai repede ce i se pune pe tava si nu verifica nimic.
              astea sunt argumente pro pentru aceasta atitudine nu contra :)
            • +1 (3 voturi)    
              a fost (Joi, 23 februarie 2012, 23:09)

              iodo [anonim] i-a raspuns lui uncetatean

              gadea a fost adventist si chiar unul simpatic si cu mult bun simt pe vremea aceea. de cand insa a urcat pe treptele ierarhiei antenei 3 si apara interesele unui personaj de-a dreptul hidos precum voiculescu, parca i-a luat Dumnezeu mintile.
            • 0 (2 voturi)    
              a facut teologia (Vineri, 24 februarie 2012, 9:54)

              Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui uncetatean

              A facut teologia, dar se vede ca nu s-a prins nimic de el.
            • 0 (0 voturi)    
              Bravo Gadea (Luni, 12 martie 2012, 10:41)

              eugen [anonim] i-a raspuns lui uncetatean

              Ce e rau in a spune ca este dobitoc?60% din romani sunt dobitoci...asa ca nu va mai dati rotunji pe aici...foarte bn i-a zis Gadea.
          • -9 (17 voturi)    
            Alt postac (Joi, 23 februarie 2012, 14:44)

            Balder [anonim] i-a raspuns lui sucaa

            Sucaa, te da de gol - ca postac - limbajul de lemn si apetenta pentru injurie, desi, culmea, tocmai injuria o sanctionezi la Gadea. Putina inteligenta, bre!
            • +9 (13 voturi)    
              da (Joi, 23 februarie 2012, 16:10)

              sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Balder

              eu sunt postac si pot folosi orice limbaj. gadea nu e un postac. este un jurnalist la care se uita sute de mii de oameni. nu comentariile mele de pe net formeaza mentalitati si fixeaza bunul simt, ci media in special televiziunea.
              oricum, nu asa iti speli idolul reprosandu-mi mie ca sanctionez ce fac.
              • -3 (7 voturi)    
                dar ti se pare normal... (Joi, 23 februarie 2012, 19:30)

                Vendetta [anonim] i-a raspuns lui sucaa

                sa mori in spital "caci nu sunt bani de medicamente" iar un terchea-berchea pus de partidul la putere sa f*** banii cum vrea el...? I-a zi repede postac pedelist... ca m-am saturat de voi ca de mere padurete...
                • +2 (4 voturi)    
                  spala-te pe dinti (Joi, 23 februarie 2012, 22:36)

                  sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Vendetta

                  verifica cine 'aia' banii inainte sa ma faci pe mine postac. am mai scris, inafara de faptul ca antenele va baga in cap ca ala a furat banii nu aveti nicio informatie in sensul asta.
                  cred ca m-ai degraba te-ai satura sa iei informatiile de la antene fara sale verifici inainte sa te legi de oameni pe forumuri.
                  incearca o lamaie cand te uiti la antene,la mine a functionat :)
          • -14 (14 voturi)    
            Intr-adevar (Joi, 23 februarie 2012, 14:46)

            ictin [anonim] i-a raspuns lui sucaa

            Gadea nu prea are treaba cu jurnalismul, dar intamplator in cazul asta are dreptate. Sincer sa fiu, daca Gadea trece cu camionul peste Duta nu m-as fi simtit indignat. Si asta pentru ca Duta nu il consider om, nu il pot ridica nici la rangul de caine, deoarece daca un camion ar da peste un caine m-as intrista. Si asta pentru ca Duta si cu ai lui este celula canceroasa a sistemului de sanatate romanesc. El este cel care l-a convins pe Basescu sa se ia de Arafat si sa se ajunga la acel scandal. El e cel care s-a infruptat din suferinta altora, si a folosit casa de asigurari pentru profituri proprii si pentru a mai umple visteria partidului. Duta nu merita nici asemanarea cu nici un animal, deoarece fiecare animal e util in ecosistem, pe cand Duta este un inutil, ba mai mult, din cauza acestui individ o sa trebuiasca in curand sa ne tratam numai in strainatate ca nu o sa mai avem nici macar o aspirina in farmacii.
            Da stiu ca pe aici, ca de altfel in toata Romania, sunteti destul de multi care nu ganditi, dar poate uneori ar trebui sa faceti un exercitiu de gandire si poate o sa vedeti ca din cauza acestui individ o sa muriti cu zile si cu bani-n in mana (asta daca nu aveti foarte multi bani sa fiti transportati cu elicopterul la Viena si tratati acolo.)
            • +6 (6 voturi)    
              Mai ictin, (Joi, 23 februarie 2012, 16:07)

              Dan [anonim] i-a raspuns lui ictin

              Este cea mai reusita auto- radiografie facuta vreodata de cineva.
              Te poti alatura cu succes langa GADEA.
            • +6 (8 voturi)    
              io-te cine gandeste (Joi, 23 februarie 2012, 16:20)

              sucaa [utilizator] i-a raspuns lui ictin

              duta e la cnas de 2 ani. proiectul cu pricina la care facea referire articolul din adevarul s-a semnat cu mult timp inainte. daca nu esti informat nu inseamna ca ceilalti nu gandesc. dincontra...
              daca gadea, pe care-l aperi pe aici, facea o ancheta serioasa si ii lua pe toti la rand. pe toti cei care au trecut pe la cnas cu date, cifre si documente poate ca-ti dadeam dreptate, dar gadea e pus acolo sa dea in basescu si tot ce vine de la el. duta este incasatorul. m-a umplut de scrba declaratia lui gadea ca lui ii pasa de bolnavii de cancer... dar de cei care au platit curentul la un prez dublu ca sa-i intre bani in buzunarele lui felix nu ii pasa? nu, pt ca acolo nu are voie sa comenteze. morlaistul lui peste... felix pardon :)
              nu din cauza lui duta se moare prin spitale. coruptia cultivata de psd in sistemul sanitar nu se sterge peste noapte. dar dupa ce unii au distrus un sistem repede am gasit vinovatul de servici ca ne e mai simplu sa dam in el ca vine de la base.
              nu trebuie sa ne dai lectii despre cum trebuie sa gandim cat timp esti in tabara celor ce au pus sistemul sanitar la pamant. si culmea, ai tupeu sa ne arati ca nu esti milos cu duta. dar de iliescu si restu de imbogatiti de pe urma sistemului medical pastoriti de acelasi iliescu ti-e mila de ii votezi?
              incearca tu exercitii de gandire inainte sa ne dai lectii, ok?
              • -2 (6 voturi)    
                Nu e nicio diferenta (Joi, 23 februarie 2012, 17:00)

                ictin [anonim] i-a raspuns lui sucaa

                Intre tine si fanii antenelor. Parca totul trebuie sa aiba legatura cu Basescu. Duta este un comunist pus acolo ca sa incaseze bani. Chiar ma surprinsese declaratia lui Basescu din decembrie in care a spus ca Arafat e cel mai mare dusman al sistemului privat de sanatate, cand Duta, aici la interviu la hotnews, a afirmat ca el nu e de acord si se va opune oricarui sistem privat de asigurari de sanatate. Faptul ca aia inainte au furat nu e o scuza ca sa fure mai mult.
                As fi vrut sa iti dau si date, dar din nefericire site-ul cnas este nefunctional momentan.
                SI cum am afirmat de mai multe ori, daca pretul la gaze e prea mare, daca la curent e prea mare, poti sa muncesti mai mult, ca sa ai, iti instaleze centrala eoliana, panou solar etc. Ideea e ca te poti descurca, mai ai o sansa. Dar daca sistemul de sanatate e varza poti sa fi cel mai muncitor, harnic si descurcaret om, ca tot mori cu zile.
                Pe duta nu il acuz gratuit, il acuz datorita cifrelor publice chiar pe site-ul cnas, il acuz si datorita faptului ca de cate ori a aparut in public si-a exprimat parerile ca un semidoct (mi se pare antologica remarca lui de realitatea cand a afirmat: "Eu am fost numit, nu am dat concurs, ar fi fost culmea sa dau concurs").
                Si da, gadea e pus sa dea in basescu, dar inevitabil le mai si nimereste. Pana la urma si daca pui o maimuta la masina de scris si o lasi suficient de mult timp, va scrie Romeo si Julieta.
                Eu sunt un dusman "traditional" al actualului sistem de asigurari de sanatate, in care fiecare cotizeaza procent din venit, si toata lumea primeste la fel, adica aproape 0. Faptul ca Duta e "fan-ul" acestui sistem il pune pe picior de egalitate cu bravii sai inaintasi pana din '50 pana acum (mi se rupe nume partidului, pe mine ma intereseaza omu, iar in acest caz omul e putredl)
                • +4 (8 voturi)    
                  inainte de toate (Joi, 23 februarie 2012, 18:01)

                  sucaa [utilizator] i-a raspuns lui ictin

                  nu am spus ca duta este un sfant. am spus ca au facut din el Acarul Paun. i se pun in spate si lucruri la car enu are nicio vina. nimeni nu mia sta sa verifice si cred ca asa este.
                  alt aspect este sa nu ma compari cu publicul antenei. eu am relatat o evidenta, nu spun ca totul are o legatura cu base. acum esti culmea, aia de la intact nu scot o fraza fara base, eu evidentiez acest aspect si tu ma acuzi ca sunt la fel ca aia de se uita la antene? nu crezi ca fortezi lucrurile in speranta ca uitam cine a pus cu adevarat cnas-ul in cap? ca observ ca eviti acest aspect prin comparatii strambe.
                  nu stiu ce nimenreste gadea, dar de data asta nu a nimerit-o, contractul cu softul este facut de un apropiat al lui felix. daca tu consideri ca le mai nimereste inseamna ca-l urmaresti ca urmare faci parte din publicul antenelor :)
                  aia cu maimuta si romeo si julieta este monumentala... ai facut toate dactilografele mai proaste decat o maimuta :)
                  sper ca ai incercat sa spui altceva in speranta ca-mi demonstrezi mie ca pseudojurnalistul lui felix le mai nimereste. nu numai ca n-ai reusit, dar ai dat si cu bata-n balta.
                  nici eu nu sunt de acord cu actualul sistem de sanatate dar asta nu inseamna ca un singur om poarta toata vina. nu el l-a inventat, nu are artibutii sa-l schimbe si sigur nu va putea sa-l schimbe vreodata la cad de "nu ne videm tara" suntem.
                  cat priveste ca a furat, inafara de "dovezile" de la antene ai ceva concret? mi-e greu sa cred ca fix de pe site-ul cnas aduceai dovezile. mereu spuneti ca fura dar nu vad nicio dovada. nu credeti ca s-a plictisit lumea sa tot strigati lupul si sa nu fie nimic?
                  ca tu esti convins ca a spus unu ca gadea, scuze, dar pt mine asta nu e un argument, dincontra.
                  iar antenele au ajuns intr-un punct in care si daca spun adevarul nu le mai cred. si asta este vina in totalitate a lor. ei au mers pe linia asta si nu i-a obligat nimeni. asa ca tot ce vine dinrpe antene pt mine este din start o minciuna. cat am verificat am gasit doar minciun
                  • +1 (1 vot)    
                    Lamuriri (Vineri, 24 februarie 2012, 12:35)

                    ictin [anonim] i-a raspuns lui sucaa

                    1. Maimuta:
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_monkey_theorem
                    2. Dovada e aici:
                    http://www.cnas.ro/informatii-publice/bugetul-fnuass/evolutia-fnuass
                    Daca te uiti acolo poti sa vezi si cum a crescut bugetul constant in ultimii ani, cum cheltuielile au crescut si mai mult, in conditiile in care serviciile nu s-au imbunatatit, salariile personalului au scazut, iar decontarile catre producatorii de medicamente au scazut si ele prin diverse artificii, gen taxa clawback. Sa vezi cum cheltuielile pe sanatate sunt cu un miliard de lei mai mici decat incasarile, iar duta urla ca nu sunt bani. Sa vezi cum oficial 300 de milioane de lei noi se duc pe administrarea fondului, si 2012 vrea sa fie 500 milioane. Si multe altele.
                    • -1 (1 vot)    
                      inca nu sunt lamuriri (Vineri, 24 februarie 2012, 16:47)

                      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui ictin

                      indica-mi pasajele din documente unde ai descoperit tu tot ce ai enumerat. nu-mi da o lista de documente pe principiul ca e greu de verificat. banuiesc ca ai facut-o deja si nu ti-e greu. as aprecia ajutorul. merci
                      • 0 (0 voturi)    
                        Eu (Vineri, 24 februarie 2012, 17:54)

                        ictin [anonim] i-a raspuns lui sucaa

                        Ti-am explicat destul de clar unde sunt probleme, documentele alea sunt destul de explicite. Daca tu te faci ca nu intelegi, nu e problema mea
          • -1 (1 vot)    
            Mihai Gadea l-a jignit ...................... (Vineri, 24 februarie 2012, 3:46)

            Sanitaru [anonim] i-a raspuns lui sucaa

            Sucaa: de ce te uiti la Gadea daca nu-ti place cum se comporta? Ai putea sa te uiti la Mircea Marian si la colega lui care sunt pe placul tau.
            Problema de fond este ca acest CNAS este condus de un Duta mincinos si total aservit puterii. El nu spune nimic despre datornicii la asigurarile sociale, in special societati comerciale cu capital de stat si regii autonome - de ce nu le-a dat in judecata pentru executare silita? despre contributiile pe care guvernul ar fi trebuit sa le verse la CNAS pentru pensionarii cu pensii de pana la 740 lei si pe care acesta nu le-a virat de vreo 5 ani, despre reducerea nivelului compensatiilor la tot mi multe medicamente desi pensionarii cu pensii de peste 1000 lei platesc acum contributia de 5,5% la intreaga pensie (lucru pe care atuni cand se discuta despre aceasta contributie la TV Realitatea evita sa-l recunoasca), despre faptul ca diabeticii trebuie sa-si plateasca o parte din medicamentele cumparate (acestea erau gratuite pana de curand), despre inexistenta unui pachet minim de servicii care ar trebui oferit asiguratilor in functie de contributia absoluta a fiecaruia, despre conditiile din policlinici sub orice critica (nu poti face nici macar o programare on-line pentru ca nu au servicii de IT). Cu toate acestea, dl. Duta are tupeu, gaseste justificari la orice critica, de rezolvat nu rezolva nimic, dar nici nu pleaca de pe acel post asa ca nu-l mai aparati pentru ca palaria este prea mare pentru capul lui.
            • +1 (1 vot)    
              .... (Vineri, 24 februarie 2012, 16:45)

              sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Sanitaru

              nu ma uit la gadea, nici n-am lasat sa se inteleaga asa ceva. ai tras tu concluzii exact cum fac cei de la antene :)
              nu ma uit nici la Mircea Marian si nici nu stiu la ce tembeliziune se vede.
              pe placu meu este oricine care nu-l sprijina pe iliescu si felix. multumit? si tu ai putea fi :)
              Dut este aservit puterii si n-a contrazis nimeni asta. e si normal pt ca este pus de putere. exact cum vacaroiu de la curtea de conturi este aservit opozitiei ca ei l-au pus. sau bogdan olteanu de la BNR. nu ai spus ceva extraordinar daca incercai sa spui ceva de acest gen :)
              in rest ce ai enumerat tu este aceiasi placa, statul trebuie sa dea la toti de toate. conditiile din policlinica nu tine de duta tine de directorul policlinicii.
              in fine, tot felul de acuze care ii sunt aduse dar nu este vinovat pt toate.
              vreau sa intelegeti, nu spun ca este inger ca este curat, sunt convins ca este si el corupt, nu prea cred ca exista cineva in functie publica sa nu fie corupt indiferent de la ce partid a venit.
              ce am sustinut eu aici este ca pe langa ce a facut ii se pun in carca si altele la gramada pe principiu ca sa fie multe ca lumea nu verifica. si imi pare rau, dar trebuie s-o spun, am mai multa incredere in duta decat in felix. ok?
              cand scapati de oameni ca felix, iliescu, vanghelie si restul de nenorociti ce au distrus Romania, puteti sa imi reprosati mie ca tin cu coruptii. pana atunci astea nu sunt decat niste ipocrizii.
        • +4 (4 voturi)    
          eu sunt indignat... (Joi, 23 februarie 2012, 15:13)

          acer [anonim] i-a raspuns lui mircea

          de faptul ca multi indivizi ca tine mircea nu sunt in stare sa aiba un loc de munca care sa aduca plusvaloare societatii...
        • +7 (7 voturi)    
          halal (Joi, 23 februarie 2012, 16:34)

          catar1980 [utilizator] i-a raspuns lui mircea

          daca tu crezi ca trebuie sa ne exprimam.....antena 3 a ajuns un fel de gradina zoo unde toti cretinii fac ca toate animalele. Sa nu se supere animalele adevarate ca le-am comparat cu niste cretini!

          Toate bune!
      • -13 (35 voturi)    
        Este ingrozitor ce a facut Gadea... (Joi, 23 februarie 2012, 12:59)

        Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Chiar daca Duta asta este mai mult decat un mitocan arogant, mai mult decat un dobitoc....este un criminal nesimtit.....Gadea nu are voie sa-i spuna asa ceva in public, pe un post de televiziune.
        Eu pot, aici pe Hotnews, pentru ca sunt cuvinte obisnuite postacilor arondati.
        dar Gadea.... Rusine domnule Gadea!!!
        Ca sa nu mai vorbim de raul pe care-l face trustului de unde isi castiga painea....iar or sa-i sanctioneze CNAS, iar vor face audienta maxima pe durata intreruperii emisiunii, iar vor dovedi, astfel, ca telespectatorii postului (cetateni romani, alegatori la o adica) sunt de acord cu cele transmise de Antena 3....nasol de tot.
        Ma tem de manifestarea unei solidaritati a ciumpalacilor cu Gadea...vai, vai o sa se creada ca romanii sunt de acord cu asemenea limbaj la adresa unor ilustrii guvernanti care , iata, se sacrifica pentru noi, tin piept mafiei medicamentelor, nu cedeaza santajelor, chiar daca pentru asta mai mor niste asistati (ca bolnavii astia de cancer nu produc nimic, doar consuma....rusine, la munca cu ei) si, ce bine, economisim niste bani din buget.
        Cu banii economisiti putem face inca 1-2 bazine de inot, in satele inzapezite iarna asta si vara taranii se vor balacii, iarna bazinele vor strange zapada sa nu dea peste case.
        Destept guvernul asta, nu-i asa?
        • +26 (32 voturi)    
          Oare o fi asa de greu? (Joi, 23 februarie 2012, 13:26)

          mircea [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          Un moderator trebuie sa fie civilizat in vocabular si comportament.Daca nu poate sa-si stapaneasca pornirile animalice sa se lase de meserie.Cu moderatori care au un vocabular vulgar,vom ajunge sa ne injura,m pe strada ,in loc de salut.Cat despre audienta calculata dupa schema "cat de dobitoc esti",sa fie sanatosi.Prefer sa nu ma asociez cu o asemenea multime tampa.In sufletul lui Gadea este multa ura si asta cred ca doare mai mult decat ,daca ar avea un vocabular de om cu carte.Nu cred ca-i obligatoriu,daca stai intre jigodii sa devii si tu jigodie.
          • -3 (5 voturi)    
            M-am saturat de prostituate civilizate (Joi, 23 februarie 2012, 18:34)

            ROMAN [anonim] i-a raspuns lui mircea

            Fac ceva pe democratie, fac ceva pe CNA cand PD-L-istii dresati ca tine si ca multi de pe aici critica reactia unui prezentator fata de minciunile si dobitoceniile unui CRETIN CU FUNCTIE SI LIPSIT DE SCRUPULE ! E dreptul oricarui roman sa nu mai accepte prostituate perverse puse in scaune mari care se dau virgine si se jura cu mana pe dos ca nu au furat bani din bugetul public ! Sunt scarbit de jeguri perverse si politicoase !
            Intr-o tara civilizata escroci ca cel de la CNASS sunt condamnati la inchisoare nu incurajati sa dea lectii de moralitate !
          • -1 (1 vot)    
            @mircea (Joi, 23 februarie 2012, 22:18)

            gica contra [anonim] i-a raspuns lui mircea

            "porniri animalice"? ...l'a injurat sau a tras in el?
        • +14 (18 voturi)    
          Bai flacai... (Joi, 23 februarie 2012, 14:07)

          culecuvoi [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          ... astia de la etajul 4, pe voi nu va alfabetizeaza deloc aia de la Intact? Va pun sa postati mesaje chiar daca ati facut scoala primara la spiru haret? Ce limba romana e aia in care scrieti voi? Habar n-ai cand se scrie cu un "i", unde se pun doi "i", esti varza bai wizard of (ga)oz!
        • +16 (18 voturi)    
          este ingrozitor (Joi, 23 februarie 2012, 14:09)

          sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          ca din comentariul tau nu se intelege nimic. esti confuz in idei? incerci sa dai in gadea dar nu-ti prea iese, o intorgi sub forma de misto care guvern si iar nu-ti iese.
          te legi de ciumpalacii lui gadea si ajungi la ilustrii guvernanti :)
          ce sa spun, sper doar ca esti in faza incare ai inceput sa-ti pui probleme daca aia pe care-i aparai pe aici mai merita sustinerea ta.
          din peisaj mai lipseste ca antenele securistului sa inceapa sa faca justitie in direct si sa dea condamnari. gadea si ca nume si ca moralitate se potriveste bine profilului de calau :)
          wizard... incearca sa-ti imaginezi ce o sa se intampla cand la guvernare apar oameni din solda lui felix si apoi sa vedem daca ironia cu "dastept guvernul asta" mai caracterizeaza acel guvern. in rest, la cum o tin si tembeliziunile si usl-ul parca si-au pus in pland sa piarda iar alegerile. nu ca nu m-as bucura :)
      • +10 (12 voturi)    
        Io l-as sfatui (Joi, 23 februarie 2012, 13:00)

        ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        sa nu mai ia marfa de unde a luat-o p'aia de aseara.
        • +25 (27 voturi)    
          La Gadea nu e haiducie e Noua RETETA TV de rating (Joi, 23 februarie 2012, 13:21)

          cea veche a fost compromisa de Capatos [anonim] i-a raspuns lui ciupi 2

          RETETA care "vinde" orice la televizor in Romania e patentata de Antene si Realitatea: Scandalul si agresivitatea "vand" orice, de la pasta de dinti la partidul favorit,

          Si de obicei, aceeasi firma care vinde pasta de dinti, vireaza bani si la partidul "care trebuie"

          PROBLEMA lui Gadea e sa nu se devalorizeze scandalul, pt. ca-n urma lui Capatos, scandalul facut de Antonescu a degradat si notiunea insasi de scandal si "politianul" implicat (Antonescu)

          Asa ca grija "chipurile" pt. bolnavii de cancer, are rolul de a re-legitima scandalul, si de a-l urca cu inca o nota: jignirea "autoritatii" in direct

          Cu lucruri din astea se castiga voturi in Romania de la oameni cu bani care nu voteaza pentru zahar si ulei
        • +13 (15 voturi)    
          FRATILOR ! LASATI-O MOARTA ! (Joi, 23 februarie 2012, 13:29)

          pointless man [utilizator] i-a raspuns lui ciupi 2

          Nu intelegeti ca avem inca o diversiune pentru a ne risipi energiile ? Ca TOATE televiziunile (in frunte cu Antenele, desigur) zdrumica o gramada de nimicuri, SAU LE CREEAZA, pentru a abate atentia si energiile noastre spre discutii sterile. Si fundul lui Boc face parte din aceeasi categorie.
          • -14 (14 voturi)    
            ai cancer...un nimic..fara medicamente..lux (Joi, 23 februarie 2012, 14:02)

            Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui pointless man

            Daaaa...astia se leaga de niste subiecte.....lipsa medicamentelor pentru cancerosi....pe cine intereseaza?
            Domnule pointless man, nu-ti risipi energiile, te rog, ai grija de ele...pentru ce ?
            • +13 (13 voturi)    
              NU M-AM REFERIT LA TEMA DISCUTIEI (Joi, 23 februarie 2012, 14:33)

              pointless man [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

              Tocmai asta face Gadea si TOTI ceilalti: ingroapa subiectul sub scandaluri. Apoi dezbaterea trece pe planul doi si palavragim despre scandal. E asa de greu de inteles ?
      • +14 (16 voturi)    
        mai e un pas pana la 3 ore (Joi, 23 februarie 2012, 13:23)

        adi [anonim] i-a raspuns lui nahir

        inca o sanctiune de 10 min si dupa 3 ore.
        Daca CNA-ul ar avea 100 sau 1000 de sesizari lucrurile cred ca s-ar misca mai repede.
        Este de datoria noastra civica sa sesizam in mod oficial ceea ce nu ne convine.
      • -9 (11 voturi)    
        adevarul (Joi, 23 februarie 2012, 13:31)

        am [anonim] i-a raspuns lui nahir

        supara...........dar evident ca nu poate fi spus ,asa,in fata......probabil ca multi au jubilat la aflarea lui....in sfarsit !
      • -13 (13 voturi)    
        jos postacilor (Joi, 23 februarie 2012, 13:54)

        dlemil [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        sunteti penibili si abia astepti sa luati teapa bai postacilor care dati cate 100 de voturi pozitive toti o data.
        doar in comunism mai era asa unanimitate ca la voturile voastre, sunteti demni de tot dispretul ca fiinte umane
        • +15 (15 voturi)    
          Daca Basescu vorbea asa (Joi, 23 februarie 2012, 14:41)

          Alius [anonim] i-a raspuns lui dlemil

          ....la TV, indiferent de subiect, sareati de trei metri in sus. Daca unii din guvern sau din actuala putere sunt injurati, totul e ok, ca merita baaaaaaa!!! Si daca lumea nu "apreciaza" un astfel de limbaj, indiferent de subiect, uite ca sunt postaci. Cam asta e logica voastra.

          Cand o sa vorbeasca unu asa cu mama ta, cu fica ta, sau cu tatal tau... atunci mai vorbim.
      • +1 (1 vot)    
        legea (Joi, 23 februarie 2012, 15:20)

        Andrei [anonim] i-a raspuns lui nahir

        intai 10, 10 si abi apoi 3 ore. cica asa spune legea.
      • +4 (4 voturi)    
        Boicot, mai bine (Joi, 23 februarie 2012, 18:29)

        @dummy [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        ar trebui sa dam si noi un semnal ca ne-am saturat de metodele astea 'jurnalistice' promovate de antene.

        va rog sa va cititi aceasta petitie. http://www.petitieonline.ro/petitie/02529049
    • -6 (10 voturi)    
      _ (Joi, 23 februarie 2012, 13:01)

      v [anonim] i-a raspuns lui dorel

      Intradevar, Duta s-a facut de r***t.
      Asta patesti cand te bagi in latrina :)
    • +17 (19 voturi)    
      Gogu (Joi, 23 februarie 2012, 13:06)

      miki [anonim] i-a raspuns lui dorel

      Acest individ nu cred ca a reusit "sa se spele pe dinti"
      de cind sa nascut.Despre cei sapte ani de-acasa ce sa mai vorbim.Asa se intimpla cind sari ,in evolutia ta ca om ,niste trepte cind ajungi sus dai cu bata in balta.Se mai datoreaza cuiva acest comportament, faptului ca are conturile pline .Cind era un pirlit stia sa vorbeasca frumos cu invitatii,aborda discutiile manierat si cu bun simt.Alte vremuri.
    • +5 (5 voturi)    
      imprumutul (Joi, 23 februarie 2012, 16:59)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui dorel

      de 200.000 de euro primit de gade de la motan trebuie justificat cumva
    • 0 (0 voturi)    
      tv-ul lui voiculescu (Vineri, 24 februarie 2012, 4:10)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui dorel

      Profesionismul a disparut de mult la antenele lui voiculescu. A devenit deja o practica normala ca moderatorii sa-si insulte invitatii daca acestia spun altceva decat ce doreste patronul.
      Posturile astea trei au devenit galeata de gunoi a jurnalismului in Romania.
    • 0 (0 voturi)    
      Viata (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 17:24)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui dorel

      Casa de sanatate omoara oameni, desi nu asta este rolul ei. Daca cineva se intriga din acest motiv si nu mai suporta, trece si de limitele normalului, noi ii dam in cap sa taca. Primul insultat a fost Gadea. Ori ce problema se ridica, fie ca e in sanatate,invatamant sau economie cei de la putere vad imediat interese obscure pe care le pun in sarcina celor ce le enunta. Asta e dialogul cu puterea. Daca Duta ar fi raspuns cu argumente la intrebara pusa nu s-ar fi ajuns aici, dar el a acuzat reporterul de implicare in sistem fara sa raspunda la intrebare. Este o tactica PDL de ceva ani, ca atunci cand ii intrebi de mere sa-ti raspunda cu pere. Daca ma gandesc bine, vizavi de ce simnt, s-ar putea sa gasesc epitetele cam blande.
  • +25 (33 voturi)    
    Grobian (Joi, 23 februarie 2012, 11:52)

    mccd [anonim]

    Libertatea de expresie trebuie garantata indiferent despre cine vorbim. Asta e un fapt.
    Dar sa girezi un asemenea comportament, asa cum Antonescu o face, indirect. Este de necrezut!
    • -4 (26 voturi)    
      sunteti penibili (Joi, 23 februarie 2012, 12:36)

      Xu [anonim] i-a raspuns lui mccd

      Pe langa faptul ca subiectul in sine nu are legatura cu antonescu, nu are legatura nici macar cu politica, va gasiti toti sa aruncati vorbe fara sens.

      Nu urmaresc aceasta emisiune si nu sunt de acord cu utilizarea acestui tip de limbaj. In schimb nici nu pot sa stau nemiscat in fata nesimtirii pe care ti-o arata cei pe care TU ii platesti.

      Acest domn duta care face declaratii de genul "avem fonduri putine pe care le administram prost" sau "stiu foarte bine toate mecanismele prin care se fraudeaza CNAS" sau "totul i se datoreaza exclusiv domnului ministru Nicolaescu, ministru al sanatatii prin 2008" este doar o lepra care conduce institutia cnas din 2009 dupa modelul "sunt foarte multe nereguli (clar facute de altii) care trebuie indreptate". Si nu se indreapta nimic... Acest traseist politic cu fata de "tehnocrat" nu merita respect!

      Cat timp vom mai sta sa inghitim astfel de specimene? Daca ma iau dupa optiunile celor de pe forumul asta se pare ca muuuulllta vreme....
      • +8 (14 voturi)    
        vezi ca deja (Joi, 23 februarie 2012, 13:03)

        ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Xu

        te-ai molipsit.
        "este doar o lepra care" asta e vocabular civilizat?
        PS
        Nu trebuie sa inghiti nimic de pe forumul asta daca nu-ti place. Poti pur si simplu sa scuipi =))
        • -5 (11 voturi)    
          nu stiam ca sunt filmat (Joi, 23 februarie 2012, 13:16)

          Xu [anonim] i-a raspuns lui ciupi 2

          Iti promit ca daca voi modera vreodata o emisiune ma voi abtine de la a folosi cuvinte urate. Nu de alta dar in viata de zi cu zi ma exprim si mai urat de atat,.. Sau poate credeai ca sunt preot...

          Pana una alta, il rog in mod civilizat pe acest dobitoc sa paraseasca functia pe care o detine fara folos (pentru noi bineinteles).
          • +10 (10 voturi)    
            Sa paraseasca functia zici? (Joi, 23 februarie 2012, 13:42)

            ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Xu

            Nu cred ca face Gadea asa ceva. =))
            • -2 (4 voturi)    
              Im... (Joi, 23 februarie 2012, 16:16)

              nety [anonim] i-a raspuns lui ciupi 2

              ... be... ci ...lue, nu la Gadea se refera cu parasirea functiei, ci la cel care ocupa o functie pe banii nostrii.
              • +3 (3 voturi)    
                Xu se pare ca (Joi, 23 februarie 2012, 16:45)

                ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui nety

                ti-ai facut adepti cu acelas simt al umorului.
                =))
      • +8 (10 voturi)    
        ai informatii ? (Joi, 23 februarie 2012, 13:54)

        math [anonim] i-a raspuns lui Xu

        poti sa garantezi ca vreuna din afirmatiile de mai sus ale "leprei" este falsa ?

        iti multumesc anticipat pentru vreo dovada clara nu citate din Antena3 care mai nou impiedica difuzarea clip-ului cu "Gadea reloaded".
        • -1 (5 voturi)    
          esti dragut :) (Joi, 23 februarie 2012, 16:42)

          Xu [anonim] i-a raspuns lui math

          Nu stiu ce matematician esti tu daca nu stii cat face 1 + 1. La figurat vorbind binenteles

          Dupa cum spuneam si in cadrul mesajului, unii de pe-aici sustin un astfel de comportament, compartament sustinut si pus in aplicare chiar de maretul nostru conducator.

          NU ma intereseaza daca are dreptate sau nu, daca sunt false sau adevarate afirmatiile acestei lepre. Ma intereseaza ce a FACUT nu ce a AFIRMAT! De vorbit vorbim multe, dam vina pe toti si pe tot ce ne inconjoara. De facut mai greu. Este din 2009 in functie si vine acum, la peste 2 ani distanta sa ne vorbesca despre neregulile din sistem. La fel cum face presedintele tarii care, dupa 7 ani de cand e acolo, ne tot vorbeste despre exact aceleasi probleme pentru a caror schimbare/imbunatatire noi suntem obligati sa il votam din nou si din nou.
          Altul nu poate face nimic, in afara de el dar el n-a facut pentru ca n-a putut. Nu l-au lasat altii bineinteles.

          Cand insusi presedintele si premierul uziteaza un astfel de comportament nu prea pot sa te cert pe tine ca il sustii ca/pe ... duta...

          Cu placere!
    • +12 (12 voturi)    
      Solutie (Joi, 23 februarie 2012, 13:42)

      mda [anonim] i-a raspuns lui mccd

      Se ia telecomanda si se sterg posturile unde comportamentul promovat e inadecvat, nu se utilizeaza corect limba romana, dezinformarea e la ea acasa, etc. Veti ramane cu cateva canale, insa calitatea vietii dvs. si a familiei se va imbunatati substantial. In cateva zile senzatia de sufocare va disparea iar pe termen lung beneficiile sunt incomensurabile. Simplu si eficient
  • +26 (30 voturi)    
    felix si gadea (Joi, 23 februarie 2012, 11:53)

    octav [anonim]

    cum e sefu asa sint si angajatii, dupa chipul si asemanarea sa
    • +7 (7 voturi)    
      morala crestina..??? (Joi, 23 februarie 2012, 13:52)

      porcait [anonim] i-a raspuns lui octav

      Domnul Gadea a uitat ca face parte dintr-o Biserica Crestina (?) Adventista, de unde a urcat spre ...Bucuresti-Antena3.
      Antena3 nu l-ar da afara, dar fratiorii lui se mandresc cu el acum?!
      Totusi, nu-i de mirare ce ajung cei "ajunsi" pe la Antene...uitand ce-au fost si visand la ce nu pot fi
  • +26 (26 voturi)    
    intrebare prosteasca (Joi, 23 februarie 2012, 11:54)

    Dedalus [anonim]

    Si acum, dupa toata aceasta discutie bolnavii de cancer vor avea morfina?
    • +3 (3 voturi)    
      ghici ce? DAAAA !!!!!!!!!!!! (Joi, 23 februarie 2012, 17:07)

      dan [anonim] i-a raspuns lui Dedalus

      http://www.hotnews.ro/stiri-esential-11581184-guvernul-aloca-750-000-lei-din-fondul-rezerva-pentru-medicamentele-necesare-tratamentul-bolnavilor-cancer.htm
      si ghici cui vor multumi bolnavii de cancer?
      celor care dupa scandalul mediatic au dat banii sau celor care au mediatizat problemele lor?
  • +21 (21 voturi)    
    ... (Joi, 23 februarie 2012, 11:55)

    Marcu [anonim]

    Eu nu inteleg de ce mai foloseste pluralul politetii, la ce bun? Vrea sa pastreze impresia ca este civilizat si se exprima respectuos?
  • +32 (32 voturi)    
    ... (Joi, 23 februarie 2012, 11:56)

    alex [anonim]

    Nu ma uit la Antena 3.
    • +25 (27 voturi)    
      ce este? (Joi, 23 februarie 2012, 12:27)

      mem [anonim] i-a raspuns lui alex

      Ce este Antena 3?
  • -12 (30 voturi)    
    bullshit (Joi, 23 februarie 2012, 11:57)

    DanHorea1307693823041 [anonim]

    important e ca bolnavii sa aiba morfina, nu ca acest Duta sa fie pupat in crestet cu respect! cand ai un canceros in familie, ultima ta grija este sa te exprimi politicos la adresa celor care il priveaza pe om de alinare
  • +17 (19 voturi)    
    ca sa priceapa si Gadea... (Joi, 23 februarie 2012, 11:57)

    Ionut [anonim]

    "Cine zice, ala e!"
  • +21 (27 voturi)    
    bine parintele! (Joi, 23 februarie 2012, 11:59)

    gog [anonim]

    Asa va invata la scoala de popi?
    Ca la aia de securisti stie FELIX ce sa va invete...
    Fuge pamantul de sub picere?
    Latrailor!
    Mars la cotet!
  • +36 (36 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 23 februarie 2012, 12:01)

    Erasm [anonim]

    • +27 (27 voturi)    
      CNA doarme? (Joi, 23 februarie 2012, 12:14)

      dani [anonim] i-a raspuns lui Erasm

      Cand o sa inchida gunoaiele lui Voiculescu?
      • +12 (12 voturi)    
        AI MARE DREPTATE (Joi, 23 februarie 2012, 13:42)

        objectivul [anonim] i-a raspuns lui dani

        Se vede treaba "dani"ca Rasvan Popescu,ala de zici ca are prune-n gura cand vorbeste,are nevoie de sesizarile altora ei singuri (CNA) nu se pot autosesiza.
        Un CNA extrem de departe de cerintele unei institutii a carei prima menire este aceea de a stopa derapajele catre marlanie si grobianism a tagmei gurnalistilor naimiti.Dar ei sunt oameni numiti de partidul lui Ilici si ma apuca durerea de cap cand ii vad ca si-au botezat sala de intruniri Ralu Filip?!
  • -16 (30 voturi)    
    Sunteti jalnici ... (Joi, 23 februarie 2012, 12:04)

    marius [anonim]

    Deci Duta incepe cu jignirile, fara sa dea nici o explicatie desi Gadea e initial calm si-l roaga sa explice de ce-l jigneste, si voi titrati ca Duta este jignit?
    Oamenii mor pe cape sub directa conducere a lui Duta si Gadea este cel nesimtit?
    Nu va e rusine sa mintiti in halul asta?
    • +23 (29 voturi)    
      Stimabile (Joi, 23 februarie 2012, 12:26)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui marius

      Te-ai uitat cumva la prima parte in care intervine doamna Grecu? Ai vazut ce ton de anchetator la Securitate are? In general e extrem de evident ca ultima preocupare a celor de la Antena 3 este sa mai aiba deontologie profesionala. Din pacate emisiunile lor dpdv jurnalistic sunt 0, seamana foarte mult cu procesele staliniste de acum 50 ani. Miza lor este accederea la putere a Partidului Conservator + aliatii lor. Din pacate Partidul Conservator a fost infiintat si este condus din umbra de Voiculescu, un personaj cu mari probleme morale.
      • -14 (20 voturi)    
        Voiculescu (Joi, 23 februarie 2012, 12:41)

        Marius [anonim] i-a raspuns lui Marius

        Acum urmaresc, aseara nu m-am uitat.
        Deci negi ca Duta l-a jignit primul pe Gadea?!
        Negi ca dl. Gadea a cerut insistent explicatii de ce este jignit?
        Negi ca Duta nu a dat explicatii clare, in ciuda insistentelor lui Gadea?
        Nu discut despre Voiculescu, la el s-a pronuntat deja justitia, daca asta e o problema atunci sa-i inchida CNA televiziunea.
        Dar emisiunea de aseara este ceva deosebit in contextul starii sistemului de sanatate.
        Dumneata ai vazut despre ce caz groaznic vorbeste Dana Grecu, petrecut sub ochii copiilor ei?!?! Normal ca-i cere explicatii lui Duta? Nu asta este rostul lui Duta ca angajat in sistemul public? Sa rezolve problemele si sa explice cum le rezolva? Adica e vina Danei ca-i cere explicatii in contextul unui DEZASTRU IMENS in institutia pe care o conduce Duta?
        • +4 (12 voturi)    
          off-topic (Joi, 23 februarie 2012, 12:59)

          Laur006 [anonim] i-a raspuns lui Marius

          Bah, Mariuse, ai crize de dedublare a personalitatii? 'Ce te certi singur?
  • -17 (23 voturi)    
    Cele 10 reclamatii (Joi, 23 februarie 2012, 12:05)

    gigi [anonim]

    Cetatenii care au depus cele 10 declaratii: Basescu Traian, Boc Emil, Udrea Elena, Videanu Adriean, Berceanu Radu, Voinescu Cotoi Sever, Lazaroiu Sebastian, Oprea Gabriel, Blaga Vasile si nu in ultimul rand Prigoana Silviu.

    Sa traiti bine !
    • +10 (12 voturi)    
      Pai (Joi, 23 februarie 2012, 13:27)

      Cocolina [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      Da!si mai sunt si io pe lista!!Unor persoane ca cei enumerati de tine probabil ca le repugna mitocania ,mojicia si lipsa crasa a bunului simt.Voua,puturosilor nu,dupa cum se vede.
      Ps:io chiar traiesc bine,din munca mea,la fel si parintii mei,au muncit o viata,acum au batranetile asigurate.Tu de ce nu traiesti bine???ha??????
      • -7 (7 voturi)    
        tu te "auzi" ce spui? Puturosilor? (Joi, 23 februarie 2012, 14:17)

        Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Cocolina

        Zici ca-ti repugna mitocania, mojicia etc...apoi ne faci pe toti care nu suntem basisti , puturosi....
        faina gandire mai ai....
        despre limbajul presedintelui tau ce parere ai?
      • -4 (4 voturi)    
        raspuns pentru Cocolino (Joi, 23 februarie 2012, 15:15)

        gigi [anonim] i-a raspuns lui Cocolina

        Eu nu inteleg ce ai cautat pe Antena 3 daca il sustii pe Domnul Presedinte Traian Basescu. Sau faci interceptari de tip securist pentru dansul chiar la postul mogulilor, comunistilor si minerilor?

        Despre observatia ta legata de personajele enumerate de catre mine, no comment :| Cand ei insisi sunt caracterizati de mitocanie, mojicie si lipsa crasa a bunului simt. Epic fail ...

        Si eu traiesc bine, din munca mea, la fel ca si parintii mei, care la fel ca ai tai au muncit o viata intreaga. Dar sunt constient ca din mare nefericire atat eu, ca si tu, Cocolino, suntem niste cazuri destul de izolate. Nedrept de multi oameni de buna credinta si harnici sunt umiliti cu niste tratamente, conditii si pensii de mizerie.

        Chiar traieste bine, in continuare, ma bucur pentru tine :)
  • +21 (27 voturi)    
    nu e grav (Joi, 23 februarie 2012, 12:10)

    minutul [anonim]

    Ce atata tevatura? Ce a facut gadea? L-a injurat pe ala? Asa, si ... ? E mai grav decat Boc in curu' gol? Nu cred. Cat au luat pentru curu lu' Boc? 10 minute? Acum sa le suspende emisia 3 minute. Cel mult.

    PS: ia sa fi primit o suspendare pentru Boc de vreo 2-3 luni sa vedem ar mai fi "gresit" acum? Si-ar mai fi permis sa "scape" pe post asa ceva?
    • -10 (16 voturi)    
      Din pacate.... (Joi, 23 februarie 2012, 12:29)

      Vasile Iliescu [anonim] i-a raspuns lui minutul

      ....din cauza unor persoane ca a ta, tara asta este aproape de nelocuit. Voi sunteti cei care depasiti in curba fara vizibilitate, voi sunteti cei care va injurati si v-ati bate pentru un loc de parcare, voi sunteti cei care nu vedeti ca o viata mai buna nu se face cu emisiuni staliniste, ci cu mai multa civilizatie. Pacat, mare pacat!
      • +9 (11 voturi)    
        Pana la urma (Joi, 23 februarie 2012, 13:08)

        ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Vasile Iliescu

        idolul tau a injurat nu preopinentul tau.
        Cred ca "unor persoane ca tine" era mai adecvat in fraza ta =))
      • +11 (11 voturi)    
        adica (Joi, 23 februarie 2012, 14:06)

        mercedes [utilizator] i-a raspuns lui Vasile Iliescu

        atitudinea lui Gadea inseamna "mai multa civilizatie" ? Cred ca esti in alt film. Si da, noi suntem asa cum suntem dar nu suntem platiti de un turnator pentru a "forma opinii" si pentru a fi un exemplu pentru civilizatie cum ar trebui sa fie aceasta unealta meschina cu numele de Gadea.
      • +8 (8 voturi)    
        asa, deci? (Joi, 23 februarie 2012, 14:07)

        minutul [anonim] i-a raspuns lui Vasile Iliescu

        "Persoanele ca a mea" nu depasim in curbe, parcam masina in parcari, nu avem nevoie sa ne "traduca" altii (de la antene) realitatea pentru ca o vedem, insa noi nu intelegem la care emisiuni staliniste faci tu referire? Noi ziceam ca la cata nesimtire este in emisiunile astea "pedeapsa" de 10 minute intrerupere a emisiunii de fapt incurajeaza astfel de comportamente. (chiar daca personajul merita injurat nu e normal sa il injure moderatorul pe post)
    • -9 (15 voturi)    
      Sa fii dependent de Duta (Joi, 23 februarie 2012, 13:03)

      alexu [anonim] i-a raspuns lui minutul

      Iti dorim ca sanatatea ta si viata ta sa depinda de domnul Duta !
      Sa primesti praf in ochi in loc de medicamente si sa vezi ca din banii pe care i-ai dat CNAS -ului se intorc in servicii catre tine doar 10 % , si ca daca aveai banii in contul tau puteai chiar sa iti platesti un tratament la Viena ...
      Insa statul cu hotii lui , ti-au luat cu japca toti banii , iar cand esti bolnav si nu mai au ce sa iti ia , iti iau viata !!
      Eu ma mir ca nu sunt oameni care sa intre sa ii lichideze pe toti idiotii astia ....
      • +9 (9 voturi)    
        nu asta am spus (Joi, 23 februarie 2012, 14:10)

        minutul [anonim] i-a raspuns lui alexu

        Sunt 2 lucruri diferite: 1 - cum a injurat gadea si 2 - "Sa primesti praf in ochi in loc de medicamente". Eu nu am spus absolut nimic despre punctul 2. Chiar daca Duta era ultimul borfas de pe pamantul asta moderatorul tot nu trebuia sa il injure. Ce spun eu acolo: gadea isi permite sa injure pentru ca stie ca nu va fi sanctionat decat cel mult cu ... cu nimic.
  • -16 (26 voturi)    
    are dreptate moderatorul (Joi, 23 februarie 2012, 12:11)

    radu [anonim]

    Lasand la o parte persoana Domnului Duta sau cuvintele jignitoare adresate de moderator ma intreb cum e posibil ca o persoana responsabila de un anumit program sa nu asigure resursele necesare salvarii unor vieti omenesti. In esenta Dl Duta spunea ca situatia lipsei unor medicamente se va rezolva in 12 zile, adica in perioada asta cei care au nevoie de ele pot MURI linistiti. A disparut din Romania si ultima farama de BUN SIMT. Pana la alegeri sau pana se vor schimba aceste persoane din functii de conducere din pacate vor MURI OAMENI CU ZILE!!! Mare , mare PACAT!
    • -8 (18 voturi)    
      moartea ii ultima lor problema (Joi, 23 februarie 2012, 12:16)

      bolovan [anonim] i-a raspuns lui radu

      @radu
      Faptul ca mor ii ultima problema la lipsa morfinei. De fapt...moartea ii o eliberare.
      De exemplu, un bolnav de cancer osos...poate sa intre in coma din cauza durerii...in lipsa morfinei. Sunt situatii in care un bolnav de cancer in stadiu terminal are nevoie de doza maxima la interval de 2 ore...doar pentru a ramane cat de cat coerent...
      Nu sunt deacord cu nenea gadea la limbaj...dar cand il auzi pe nesimtitul ala de la CAS...parca imi vine sa-i urez sa ramana si el fara morfina...
    • +5 (15 voturi)    
      Vor muri oameni cu zile!!!! pt Radu (Joi, 23 februarie 2012, 12:38)

      Stelia [anonim] i-a raspuns lui radu

      Stimate tu sti ce prostii vorbesti,iti spun eu care am trecut prin experiente triste in familie,cu bolnavi de cancer.Morfina nu te ajuta sa traiesti doar sa nu ai dureri inainte de moarte,dar te face o leguma.In familie am avut doua cazuri(si vreau sa ma ierte acolo unde sunt ca discut despre asta) intr-un caz -care a fost destul de recent- a refuzat morfina ,psihologic nu a vrut sa o accepte sa ramana lucida pana la moarte,si durerile au fost la fel ca in celalat caz in care i s-a administrat morfina fara sa stie.
      • -5 (9 voturi)    
        esti cu capul?!? Tu decizi suferinta altora?!? (Joi, 23 februarie 2012, 13:00)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Stelia

        Adik e bine sa se chinuiasca oamenii asa ca sa-i lasam fara morfina?!? E treaba ta daca alegi sa suferi de astfel de dureri (oare realizezi cat de mare poate fi durerea??) , dar mi se pare o ipocrizie sa ceri asta de la altii...
        Daca ai avut astfel de cazuri in familie poate ca ar trebui sa fii mai empatica, altfel ar fi absolut oribil sa inventezi bolnavi de cancer...
        P.S.
        Si lipsa morfinei nu e singura problema a bolnavilor de cancer...
        • +5 (5 voturi)    
          Pt Radu (Joi, 23 februarie 2012, 13:51)

          Stelia [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

          Comentariile se referau strict la afirmatia ta ,,Vor muri oameni cu zile!!!! '' pentru ca nu cunosti ce este morfina .Eu nu am comentat nimic referitor la lipsa morfinei,nu imi permit sa discut despre suferinta unor oameni.
          Dar este foarte greu pentru multi sa comenteze civilizat,multi au lipsit de la orele de educatie.... !!!!!
    • +15 (17 voturi)    
      Incepand (Joi, 23 februarie 2012, 13:08)

      Jar [anonim] i-a raspuns lui radu

      cu min. Niclaescu,pretul medicamentelor s-a tot redus ,in incercarea de a face economii ...
      Numai ca s-a ajuns in situatia in care producatorii dau medicamente pe pietele unde au preturi mai bune.
      (5.5% fond sanatateangajat+5.2%angajator)x5.mil. salariati x 400euro salariu mediu x 12 luni=2 mld.si ceva ,iar sanatatea papa aprox. 6 mld. de euro.
      Cam de aici ar trebui vorbit de bun simt la tine,la Gadea,la Duta.
      De bun simt a fost Basescu cu reforma lui,dar ati sarit ca istericii in sus,iar acum plangeti ca muriti cu zile.
      • -5 (5 voturi)    
        Reforma (Joi, 23 februarie 2012, 15:04)

        ictin [anonim] i-a raspuns lui Jar

        Reforma aia nu prea era a lui Basescu, ca tot Duta fara de p. s-a ocupat si de aceea asa zisa reforma. Problema e ca nu era o reforma, ci doar o metoda de a obliga pe oameni sa "doneze" si mai multi bani catre casa de asigurari primind in schimb si mai putin. Practic am fi vazut cu aceea reforma firme de apartament care ar fi supt banii oferind in schimb nimic. Reforma adevarata ar fi fost daca ar fi copiat sistemul German, dar mister duta a afirmat ca nu se preteaza acel sistem la Romania, adica in traducere libera, nu mai poate el sa fure la fel de mult de la oamenii suferinzi
  • +20 (22 voturi)    
    Olee (Joi, 23 februarie 2012, 12:12)

    RB [anonim]

    Daca era Ceausescu acum...Gadea asta era turnator sef. Cred ca are prime grase pentru astfel de iesiri.
  • +9 (11 voturi)    
    era un banc de-al lui Mark Twain... (Joi, 23 februarie 2012, 12:12)

    adryan [anonim]

    ceva de genul: Mark Twain a fost dat in judecata pentru ca a afirmat despre Mr. X ca "nu merita nici macar sa fie scuipat in fata". Deoarece a pierdut procesul, a fost nevoit sa retracteze astfel: "Mr. X merita sa fie scuipat in fata". Cam asa si cu asta.
  • +1 (11 voturi)    
    Pina la urma... (Joi, 23 februarie 2012, 12:13)

    miguel [anonim]

    care sint realizarile lui Duta? Pun aceasta intrebare pentru ca sincer, nu stiu.
    • -2 (2 voturi)    
      Realizarile lui Duta (Joi, 23 februarie 2012, 15:42)

      ictin [anonim] i-a raspuns lui miguel

      Extinderea termenului de plata al retetelor compensate de la 6 luni la 1 an.
      Infiintarea taxei claw-back care inseamna ca furnizorilor li s-a mai pus o taxa in plus ca sa li se poata plati datoriile mai vechi. Adica, pe scurt a decis ca nu are chef sa plateasca datoriile casei catre furnizori.
      O alta "realizare" notabila este balamucul cu medicii de familie.
      Si lista de realizari ale maretului Duta poate continua. Stiu ca o sa imi iau minusuri de la zombie care nici macar nu au decenta sa caute creiere, dar cand 90% cand ei reprezinta 90% din populatia Romaniei este inevitabil.
      • -1 (1 vot)    
        Aha... (Joi, 23 februarie 2012, 16:53)

        miguel [anonim] i-a raspuns lui ictin

        deci a facut totul pe invers fata de de cum ar trebui. Excelent, inca 2 mandate acolo.
  • -5 (5 voturi)    
    Legatura dintre persoana (Joi, 23 februarie 2012, 12:15)

    Constantin [anonim]

    si faptele, ideile sale este indisolubila, insa pentru a judeca corect e necesar sa disociezi fapta, ideea de persoana. Multi nu sunt in stare de o asemenea reducere la absurd, fiind incapabili sa taie legatura.
  • +13 (17 voturi)    
    Vina publicului (Joi, 23 februarie 2012, 12:16)

    catalin_mattei [utilizator]

    o afirm cu tarie ca vina pentru astfel de derapaje in mediul jurnalistic sunt si efectul pasivitatii publicului.Uneori este chiar mai rau: publicul aplauda astfel de manifestari golanesti afirmand " ce bine le-o spune!".. de la limbajul vulgar si violent al politicienilor si pana la preluarea acestuia de catre mass-media nua fost decat un pas mic. OTV-ul isi are publicul sau care il raneste. La fel Antenele.. la fel orice alt post TV. Nu exista o reactie de respingere vehementa din partea spectatorilor pt astfel de fapte.. nu asistam la scadere de rating ci chiar la crestere ceea ce arata ca exista un public consumator de astfel de vulgaritati. Si exista si firmele care au reclama si care isi asociaza numele cu emisiunile acestea in care vedem "viata din closet".. pacat.. poate ca ar trebui sa ne autoeducam pt a schimba noi, spectatorii, ceea ce ciutaci, diaconesti si alti lingai cred ca inseamna JURNALISM.
  • +13 (19 voturi)    
    mda (Joi, 23 februarie 2012, 12:18)

    eu [anonim]

    concluzii:

    1. adevarul doare, deci cand a zis ca gadea face lobby, acesta a sarit ca de pe fix.. deci asa este, gadea face lobby si s-a enervat ca l-a ghicit

    2. jurnalismul se face la comanda (nu conteaza a cui, a celui care are bani) cand gadea a zis "De astazi domul Duta va fi una dintre preocuparile noastre jurnalistice pentru ca interesul public cere acest lucru"

    a dovedit inca odata nu faptul ca antenele sunt latrinele securiste ale turnatorului felix, ci faptul ca daca eu de exemplu am ciuda pe X-ulescu, si am bani, ma duc la antena, si le zic sa puna tinta pe el, astfel latrinele incep sa scormoneasca orice e adevarat sau neadevarat despre X-ulescu.

    3. ce bine ca nu ma uit la TV, bine ca nu vad astfel de panarami in direct.. ce-i drept le citesc pe aici.. ar trebui si hotnews-ul sa ignore personaje precum gadea, ciutacu si alte tonomate care se da drept jurnalisti.
    • -4 (4 voturi)    
      Habari n-ai (Joi, 23 februarie 2012, 14:15)

      Struan [anonim] i-a raspuns lui eu

      "...si alte tonomate care se da drept ..." corect ar fi fost "care se dau"

      Normal ca avand creieru cat nuca si citind sutele de comentarii de la tineretul pedelist. de pe ip`ul lor au postat peste 1000 de comentarii "Udrea e magnifica" , "Basescu cel mai bun" pe jurnalu ro.

      Asta se intampla si aici, hotnews a primit fonduri europene de 100.000 euro, astea nu le primeste oricine ca se dau cu anumite conditii si aici isi fac de cap postacii tineretului pedelist.
  • +13 (13 voturi)    
    Proverb (Joi, 23 februarie 2012, 12:20)

    dorin bretan [anonim]

    Daca te bagi in troaca , te mananca porcii. Nu inteleg ce cauta oameni in toata firea la Antene si Realitati. Pe privitori ii scuza nivelul scazut al culturii si gandirii . Dar pe ceilalti? Cand te intalnesti cu golanii, e bine sa fii pregatit sa injuri si sa dai cu pumnul. Altfel, eviti cartierele rau famate.
  • -5 (15 voturi)    
    Gadea a fost moderat (Joi, 23 februarie 2012, 12:20)

    Bogdan [anonim]

    Tinand cont de subiect, de ineptiile si politicianismul cu care pres. CNAS abordeaza subiecte care au legatura cu viata si moartea unor oameni, eu l-as fi blestemat sa se loveasca el de o astfel de probleme si sa indure chinuri inimaginabile din lipsa morfinei sau chiar sa riste sa moara, din cauza incompetentei smecherilor de la CNAS... Mi-e scarba!
  • +16 (18 voturi)    
    Gadea este o rusine pentru ziaristii din Ro (Joi, 23 februarie 2012, 12:20)

    Vasile [anonim]

    Mi se pare scandalos, nu vad reactii deloc din partea Clubului Roman de Presa. Cineva din bransa ar trebui sa aiba o atitudine fata de aceste din ce in ce mai agresive modalitati de a face presa.
  • +5 (7 voturi)    
    totusi (Joi, 23 februarie 2012, 12:21)

    rica pungaplina [anonim]

    nu cred ca va lua o pedeapsa grea, a pastrat totusi pluralul de politete ! :-)
  • +6 (10 voturi)    
    Asa e, nu e frumos. Asa si ? (Joi, 23 februarie 2012, 12:22)

    Vasi [anonim]

    Asa a fost...l-a jignit. Nu e frumos de loc.
    Haideti mai baieti "destepti", voi pe cine credeti ca pacaliti. Ca "sefu dvs. l-a pus in functie pe fostul presendinte CNAS"....sa fim seriosi...
    Aceasta emisiune e trucata dragi telespectatori....e adevarat. Venim la emisiuni vorbim...ne facem ca facem ceva...si plecam acasa.
    Vorbim foarte destept si ne facem ca propunem dar numic nu se intampla de fapt.
    Nu exista nici macar o urma de calitate si schimbare in aceasta emisiune. Singurul lucru este ca e audienta la jigniri si insulte
  • -2 (4 voturi)    
    Reluare... (Joi, 23 februarie 2012, 12:22)

    Vasi [anonim]

    Asa a fost...l-a jignit. Nu e frumos deloc.
    Haideti mai baieti "destepti", voi pe cine credeti ca pacaliti? Ca "sefu dvs. l-a pus in functie pe fostul presendinte CNAS"....sa fim seriosi...
    Aceasta emisiune e trucata dragi telespectatori....e adevarat. Venim la emisiuni, vorbim...ne facem ca facem ceva...si plecam acasa.
    Vorbim foarte destept si ne facem ca propunem dar nimic nu se intampla de fapt.
    Nu exista nici macar o urma de calitate si schimbare in plan real, in aceasta emisiune. Singurul lucru care este adevarat e audienta!!! Audienta care aduce bani multi din reclame. Degeaba va luati la palme si jigniri la televizor, daca de fapt nimic nu se face. Va place sa faceti spectacol…Mai lasati-ne papusarilor ca nu suntem aici ca sa facem voua pe plac.
    E democratie cica. Dar in comunism toti stiam ce se intampla fara sa ne uitam la televizor. Cred ca scopul acestor emisiuni nu sunt de instigare, ci mai degraba de iluzie ca cineva gandeste si face ceva in locul nostru, dar de fapt nimic. Nimic si atat! Mai papusarilor sunteti cumva nemuritori sau nu va puteti descotorosi de luxul in care v-a pus societatea, dupa ce ati calcat pe capete.
  • -2 (8 voturi)    
    comentarii..... (Joi, 23 februarie 2012, 12:23)

    rrrrrr [anonim]

    ..la asa stat grijuliu cu bolnavii...si la asa comentatori din tustul cu pricina precum si cei ce scrieti aici pe site...ce se poate astepta ???? ... si in timpul asta unii sufera la propriu !!!!!
  • -5 (17 voturi)    
    duta (Joi, 23 februarie 2012, 12:23)

    vasco [anonim]

    Ce e mai grav in toata dicutia asta,faptul ca o sluga tip Gadea il face dobitoc pe Duta sau ca Duta patroneaza,aprobat din umbra de o armata de postaci-slugi,un genocid mai mult decat evident,ale carui victime sunt romanii ???
  • -2 (8 voturi)    
    CNAS (Joi, 23 februarie 2012, 12:24)

    Mihai [anonim]

    nu sunt aia care nu stiu unde se duc banii? Pardon, stiu unde se duc dar nu pot sa spuna. Si Basescu se plangea, nu inteleg de ce fiindca e omul partidului dumnealui cum ca nimeni nu are habar unde se sifoneaza banii din sanatate. Asta impreuna cu cel dinainte si toti s-au perindat pe la CNAS ar trebui putin judecati pentru devalizare si sa primeasca cativa ani de inchisoare impreuna cu ce la care au ajuns banii. CNAS acopera mafia medicamentelor prin tot felul de incompetenti pusi in functii pe criterii de pile si care trebuie sa execute toate comenzile venite de la vanzatorii de medicamente, de asta platim cele mai scumpe medicamente desi sunt variante mai ietine, se termina imediat medicamentele compensate din cauza preturilor exorbitante ale intermediarilor si tot haosul asta din sanatate in care o mare parte din vina o are CNAS prin functionarii sai incompetenti si corupti.
  • +8 (8 voturi)    
    mda... (Joi, 23 februarie 2012, 12:24)

    me [anonim]

    asteptam mai mult de la gadea... pacat...

    inca odata repet: astia-s dobitoci.... fiind atat de inversunati impotriva pdl , chiar si cand nu trebuie, nu fac decat sa faca jocul pdlului (ala cu singuri impotriva tuturor)
    pdlul are pacate... multe dealtfel (nu ca celelalte partide n-ar avea), dar modul cu care se iau de pdl nu-i face credibili...
  • +8 (10 voturi)    
    fratee, era sa mor de ras (Joi, 23 februarie 2012, 12:27)

    visio [anonim]

    un functionar imbecil si presul lui voiculescu stau la taclale; adevarul este simplu, insa e greu de spus;
    toti politicienii de dupa 89 au fost copii de curte ai lui ceausescu; acesti copii de curte, erau ratatii societatii; se indoieste cineva ca voiculescu era capabil de ceva mai mult decat a aratat pana acum? se indoieste cineva ca iliescu putea mai mult decat a facut? intelctual, acesti indivizi sunt retardati; din aceasta cauza se traieste prost in Romania; ei bine, ce a promovat iliescu? pe nastase, ponta, basescu, hrebengiuc, etc
    ce a promovat fiecare individ? ce a promovat nastase? sa vorbim de cazurile de coruptie in care este implicat? sunt prea multe; ce a promovat basescu? pe boc, care in afara de ceva bani dati fostilor cap-isti nu a facut; ce a promovat hrebe? uitati-va la dragnea; acum, ne uitam la ponta si antonescu, fosti ministri ai lui basescu; pe aceeasi idee, ganditi-va ce jurnalisti sunt in presa actuala; pe aceeasi idee, imaginati-va cine ne conduce la nivel local; directori de ITM corupti, oameni de afaceri precum nicolae de la astra care nu are treaba cu economia competitiva. vorbim de patriciu....toti astia sunt produsele lui iliescu; desigur ca au vina lor, fiecare in parte; romanii ce fac? il voteazape geoana care merge in miezul noptii la un puscarias; dsaca ii spui unuia de pe strada ca e ceva in neregula gu gandirea lui, te va lua la bataie; merge bietul baschetbalist la o discotec ain giurgiu si este omorat; oameni buni, societatea romaneasca mai are o singura sansa: sa voteze ceva nou, ceva neatins de mizeria psd-ista; si ne mai trebuie disciplina, adica munca pe rupte si salarii corespunzatoare; asa ceva este o societate civilizata,normala; privesti emisiunile tv sa afli o stire, ceva interesant; cand colo, il vedem pe gadea injurand ca la usa cortului;
    concluzia: cu guvernanti imbecili si jurnalisti retardati, viitorul suna a razboi civil.
    singurii care au de pierdut din chestia asta sunt romanii de rand; so, ce facem?
    • -6 (6 voturi)    
      Asteptam... (Joi, 23 februarie 2012, 12:36)

      Vasi [anonim] i-a raspuns lui visio

      Pana o sa ne omoaram intre noi la doctor, la impozite si taxe, la vot, pe strada....trebuie doar o scanteie, nu doar un discurs a unui presendinte intr-o emisiune si demisia unui doctor anestezist.
      • +7 (7 voturi)    
        ideea este ca (Joi, 23 februarie 2012, 13:59)

        visio [anonim] i-a raspuns lui Vasi

        avem nevoie de modele intelctuale de calitate, nu de jurnalisti sau functionari labili psihic; problema este nu atat nervii rupti la doctor sau impozite, sau, etc, cat faptul ca dam cu capul in acelasi perete....problema este ca facem chestia asta de 20 ani si nu ne-am plictisit; restul planetei a avansat in acesti 20 ani; samsung are vanzari record, bmw a scos 5 serii, volksvagen-ul a devenit prima in productia auto, tarile arabe sunt in expansiune tehnologica, etc; iar noi, romanii, spalam acelasi lighean; chiar atat putem? cu atat ne multumim? sincer, toti oamenii sunt la fel, diferenta este data de sistemul social adoptat; noi traim prost si nu ne intrebam de ce, noi traim prost si ne amuzam, noi traim prost si votam in continuare oameni incompetenti; serios acum, crezi ca nu exista doctori prosti si in alte tari? sau crezi ca nu exista birocratie si in alte tari? exista, insa acolo exista si mentalitatea salariului corect, acolo omul de rand nu isi rupe masina pe drumurile publice; acolo, fiecare functionar public stie ca este platit sa rezolve probleme nu sa piarda vremea;
        gandeste-te ce se va intampla cu romanul de rand in cazul unui razboi mondial....daca acum ii este greu, gandeste-te cum ii va fi atunci.
        ce vreau sa spun este ca trebuie sa acceptam ca altii sunt mai inteligenti decat restul, si trebuie promovati; trebuie sa mai intelegem ca puscariasii trebuie sa munceasca pentru painea de fiecare zi, trebuie sa mai ntelegem ca o societate bazata in proportie de 65% pe meritocratie, isi poate permita o pierdere de 35%, desi e cam mult; trebuie sa intelegem ca munca si distractia au locul si timpul lor;
        curand va veni vremea sa alegem fiecare pentru toti; lumea se schimba deci trebuie sa ne schimbam si noi.
  • +14 (16 voturi)    
    Da de ce nu se taie emisia la WC-urile alea? (Joi, 23 februarie 2012, 12:34)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Numai porcarii acolo...

    Eu nici nu le mai am setate in televizor de 6luni si ma simt mai fericit, mai liber....fara negativitate, fara agresivitate
  • -6 (8 voturi)    
    dsd (Joi, 23 februarie 2012, 12:41)

    ion [anonim]

    am auzit partea cu mitocan, unde e aia cu dobitc?
  • +4 (6 voturi)    
    PUTIN VA PASA ,DE FAPT (Joi, 23 februarie 2012, 12:47)

    MARA [anonim]

    Subiectul este serios si trebuie discutat cu argumentele pe masa. Nu pentru a desfiinta pe cineva ( nu politic ) ci pentru a gasi solutii pentru pacientii care lupta atat cu boala cat si cu timpul in asteptarea unor tratamente salvatoare.
    Genul acesta de discurs cu ochii iesiti din orbite , cu fetele incruntate .. face ca subiectul dezbatut sa treaca pe planul doi.
    Acum pe primul plan a trecut maniera incredibila de adresare.
    Multa sanatate!
  • +1 (7 voturi)    
    Nu am nicio incredere in Gadea! (Joi, 23 februarie 2012, 12:48)

    minus [anonim]

    Totusi, in cazul de fata, chiar cred ca Lucian Duta este un personaj sinistru.
  • +10 (12 voturi)    
    gadea si restul (Joi, 23 februarie 2012, 12:57)

    adi [anonim]

    I fucking hate gadea, sincer, e dator vandut lui voiculescu si latra exact cum ii cere seful, ba chiar are un exces de zel incredibil de jenant, nici nu-l pot urmari mai mult de 15 secunde ca mi se face scarba.

    Dar in acealsi timp nu poti spune ca ce se intampla cu casa de asigurari sau cu tot sistemul medical e OK. Din contra, sunt aproape toti niste ticalosi si mor oamenii pe capete la noi in tara din cauza unui sistem si a unor oameni ca cel de la telefon. Poate ala chiar merita sa fie injurat.
  • -5 (9 voturi)    
    Cand a zis Gadea "dobitoc"?! (Joi, 23 februarie 2012, 13:00)

    Bibonel [anonim]

    In inregistrarea pusa pe site nu apare secventa cu "Sunteti un dobitoc"!
    de ce dezinformati, mai pedeleilor?
    • +6 (6 voturi)    
      unu (Joi, 23 februarie 2012, 13:25)

      unu [anonim] i-a raspuns lui Bibonel

      ba l-a facut si dobitoc apoi si-a cerut scuze. acum pb e ca hn a postat filmul fara drep. alta belea. dar sa fim seriosi, cate articole nu sunt decat niste traduceri nereusite ale unor stiri de pe siteuri straine? ce sa mai vorbim de presa locala? copy-paste.
  • -3 (9 voturi)    
    unu (Joi, 23 februarie 2012, 13:01)

    unu [anonim]

    adevarul e ca era aproape imposibil sa-ti pastrezi calmul cu duta. dupa ce a fost sef pe la regia sarii, acum a ajuns sef la cnas, tipul e un incompetent, vai de noi cu numirile astea politice.
    are o gaura de 1,5 mil euro, a incercat sa dea vina pe predecesorul sau. cand a fost provocat sa-i spuna numele, s-a speriat si a inchis.
    ne meritam soarta daca nu luam atitudine fata de politrucii astia.
    au sarit portocalele ca l-a jignit facandu-l dobitoc. poate ca l-a magulit, greu de spus.
    • +4 (4 voturi)    
      Asa si? (Joi, 23 februarie 2012, 13:32)

      yo7 [anonim] i-a raspuns lui unu

      Ce are scula cu prefectura? In carta drepturilor omului sau in codul penal nu zice nicaieri ca dreptul la imagine/intimitate etc sunt garantate pentru toti oamenii cu exceptia celor considerati de opozitie ca incompententi.
      • -3 (5 voturi)    
        unu (Joi, 23 februarie 2012, 13:42)

        unu [anonim] i-a raspuns lui yo7

        chiar asa. l-a facut dobitoc, si-a recunoscut greseala, si-a cerut scuze (daca nu stiai), va plati pentru greaseala, asta e.
        mai bine analizeaza gafele lui zeus, mai priveste putin pixelul albastru, lasa-l pe gadea ca nu e decat un jurnalist.
        vezi ca da pe-afara competenta lui duta. de fapt, pdl a umplut toate institutiile statului cu panarame, l-a luat de la regia sarii si l-a pus la cnas. singurul scop - bani pentru partid.
        • +3 (5 voturi)    
          Esti prost (Joi, 23 februarie 2012, 14:54)

          doi [anonim] i-a raspuns lui unu

          Ma scuzi, dar e realitatea. Idei putine, delir pe 3-4 teme, scriere agramata - un sumar profil de fan Antena 3. In clasicul stil "crestin adventist" al gadacului acuze fara probe - de fapt acuzele acopera hotii din partidul propriu (PC).
  • -4 (6 voturi)    
    sinistru (Joi, 23 februarie 2012, 13:02)

    Petre [anonim]

    Duta e cretin, dobitoc si criminal, asa cum l-a denumit si Gadea. Sa dea Domnul sa aiba el nevoie de morfina pt el sau familia lui. Atunci sa il vad daca e asa de relaxat pt ca firma importatoare a renuntat.
  • +12 (14 voturi)    
    CNA este cel care incurajeaza asemenea derapaje (Joi, 23 februarie 2012, 13:07)

    Colette [utilizator]

    Am depus o sesizare la CNA, cu urmatorul continut: "Libertatea de expresie trebuie garantata indiferent despre cine vorbim, dar a profera jigniri de acest gen, in direct, nu cred ca are legatura cu munca de realizator de emisiuni tv, oriunde in lumea asta civilizata! Vina pentru astfel de derapaje in mediul jurnalistic sunt efectul pasivitatii unor institutii ale statului ca a dvs., ma refer la CNA, folosirii unei televiziuni in campania de sustinere a unor partide si politicieni, interesele partinice ale patronilor, dar si efectul pasivitatii unui anumit public obisnuit deja cu asemenea invective pe post de emisiuni tv! Este un fenomen periculos si, la nici o saptamana, Trustul Intact recidiveaza iar dvs., domnilor de la CNA, va faceti ca nu stiti nimic. Despre autosesizare nu ati auzit? Voi initia o petitie pentru schimbarea componentei acestei institutii care nu face fata scopului pentru care a fost infiintata!"
    • -3 (5 voturi)    
      unu (Joi, 23 februarie 2012, 13:12)

      unu [anonim] i-a raspuns lui Colette

      sa nu dea Dumnezeu sa ai nevoie de duta. iti va trece brusc indignarea portocalie-maronie spre verde crud.
    • -5 (7 voturi)    
      pdl-ista mascata (Joi, 23 februarie 2012, 13:57)

      Dumi [anonim] i-a raspuns lui Colette

      Cata perfidie la o PDL-ista inhamata la vaporul esuat a lui Base!
      Chiar nu intelegeti ca drama atator mii de oameni se datoreaza incompetentei guvernului actual care a scapat fraiele complet.
      Nu cred ca este mai grava atitudinea lui Gadea, care uneori este omeneste explicabila, decat ofuscarea asta de precupeasa care in WC-ul pietei vede desenat un simbol falic supradimensionat. Esti jalnica Colette si n-as vrea sa ca o boala incurabila sa te dea cu curu de crunta realiatate !
      Cum de preocuparile tale sunt contabilizarea dearapajelor trustului Impact? N-ai alte preocupari ?, Inscrie-te intr-un ONG si incearca sa fi utila unei cauze comune, lasa delatiunea si pupatul in fund!
      Derapajele jurnalistice sunt de condamnat dar nu cred ca astea sunt cauzele pentru care trebuie sa ne injosim sa ramanem in viata atunci cand proprii tai guvernanti de condamna cinic si irevocabil la moarte.
    • +8 (8 voturi)    
      PERFECT ! (Joi, 23 februarie 2012, 14:09)

      ina [anonim] i-a raspuns lui Colette

      Bravo Colette ! Ar trebui ca mai multi "vorbitori" de pe acest forum sa aibe atitudinea ta ! Daca se vor permite in continuare asemenea derapaje de limbaj si mai ales de limbaj, ne putem astepta ca in curand generatia tanara sa adopte acest stil si sa transformam Romania intr-o mare de necivilizati si needucati cu mari derapaje de limbaj. Si nici nu vreau sa ma gandesc ce va mai urma acum ca urmeaza campania electorala !!!
    • -2 (4 voturi)    
      mai draga colette (Joi, 23 februarie 2012, 15:55)

      anaerobik [anonim] i-a raspuns lui Colette

      Inscrie-te, ca sa te credem, in asociatia pacientilor cu boli letale privati de tratament. Hai cu noi, si fii de partea cauzei noastre! cauza noastra este dreapta! Viva la revolucion!
      • 0 (2 voturi)    
        Publicul Antenelor deja e irecuperabil! (Joi, 23 februarie 2012, 23:21)

        Colette [utilizator] i-a raspuns lui anaerobik

        Deja vorbesti ca idolul tau, Gadea, si treaba cu sanatatea nu e un subiect pe care sa-l dezvolti in ceea ce ma priveste pe mine! Eu comentez limbajul lui Gadea, modul in care se face televiziune la antenele lui Felix si NU NEVOILE BOLNAVILOR DE CANCER! Iar daca esti naiv sa crezi ca lui Gadea ii pasa de acestia din urma, e deja problema ta! In rest, nu mai intru in dialog cu nimeni. Punct!
    • +3 (3 voturi)    
      nu CNA -ul e de vina (Joi, 23 februarie 2012, 17:25)

      george [anonim] i-a raspuns lui Colette

      ci romanii imbecilizati care legitimizeaza aceste haznale. Romanii care vor sa isi aleaga presedinte pe un repetent si un chiulangiu cronic, un om care nu a realizat absolut nimic in viata si asta in timp ce ii injura pe cei care au realizat ceva prin munca loc. Cazul Funeriu este elocvent. Cum este gadea asa este si poporul roman care ii urmareste emisiunile. Daca esti un om normal la cap nu poti sa urmaresti aceste haznale fara sa ti se intoarca stomacul pe dos. Am facut experimentul asta si m-am convins. Am urmarit cateva saptamani aceasta hazna tv si realmente ti se face greata.
      • 0 (0 voturi)    
        raspuns (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 22:27)

        raspuns [anonim] i-a raspuns lui george

        Si mie mi se face greata cand citesc aceste comentarii //!!! In ce ma priveste nu voi mai citi si cat te priveste foloseste telecomanda si tu!
        In acelasi timpchiar atata imbecilitate si manipulare portocalie nu mai gasesti altundeva. Aici ploua cu galeata. Si este bine ca se strange la un loc!!! Cat despre Funeriu, de ce nu informezi individule corect, se vede manipularea grosolana si de aici, CNA a pierdut in instanta, ca si alte dati de fapt si trebuie sa returneze statul banii inapoi! De ce nu informati corect. Este strigator la cer cat de parsivi puteti sa fiti, dezinformant!!!(editat de HotNews.ro)
  • +6 (8 voturi)    
    Voiculescu a sters filmarea de pe youtube (Joi, 23 februarie 2012, 13:11)

    Frankie [utilizator]

    ii e frica securistului ca se face de ras cu sclavii lui cu tot
    • -4 (4 voturi)    
      unu (Joi, 23 februarie 2012, 13:31)

      unu [anonim] i-a raspuns lui Frankie

      nu stiam ca voiculescu e hacker. aa! corect era spus "hn a postat filmul fara sa aiba dreptul". apoi l-au sters ca .... nu se stie.
      • +5 (7 voturi)    
        mda (Joi, 23 februarie 2012, 13:40)

        yo7 [anonim] i-a raspuns lui unu

        Daca ai fi avut curiozitatea sa dai click pe videoclip ai fi vazut motivul pentru care nu mai poate fi accesat. Manevrele lui Voiculescu prin slugoi ca tine si alti postaci ma umplu de dezgust.
  • -1 (3 voturi)    
    santaj (Joi, 23 februarie 2012, 13:13)

    mirela [anonim]

    Este evident ca iesirea nervoasa a lui Gadea si jignirea sefului CNAS sunt gesturi pe care un moderator nu are voie sa le faca la televizor, in direct. De aceea se cheama moderator. Sunt instutii care trebuie sa pedepseasca un asemenea derapaj. Pe de alta parte, ma intreb in ce tara traim daca o firma poate sa santajeze statul roman. Constat ca, pentru public, mai important este ca Gadea l-a jignit pe Duta decat ca o tara este ''la mana'' unei firme...Este inadmisibil ca ministerul sanatatii, CNAS si alte institutii din tara asta au permis sa se ajunga intr-o asemenea situatie.
  • +10 (10 voturi)    
    Revolutia bunului simt in tara lui Voiculescu (Joi, 23 februarie 2012, 13:15)

    Trojan.H [utilizator]

    Videoclipul nu mai poate fi vizionat. Pe motiv de drepturi de autor. Am vazut totusi faza pe B1TV online.
    A inceput revolutia bunului simt in tara pe care ne-o pregateste Voiculescu.
    La urne!
  • -3 (7 voturi)    
    Duta este un Blajnar 2 (Joi, 23 februarie 2012, 13:17)

    Nicolae [anonim]

    Acest Duta face ce vrea cu fonduri de miliarde de EURO pe care ii sifoneaza tot prin mafie ca sa ajunga tot in buzunarele portocalii. In ultimii ani s-au adunat tot mai multi bani la casa de asigurari iar acest tilhar nu reuseste niciodata sa plateasca intr-un timp rezonabil medicamentele. Facturile se platesc dupa ani de zile iar acest corupt vorbeste ca nu sunt administrate corect fondurile pe care el le gestioneaza! Isi recunoaste vina dar ... este tinut in functie pentru ca aduce bani la partid - ca si Blejnar, ca si Udrea si toti acolitii lor. Ei fura banii de la bolnavi si ii condamna la moarte iar fondurile se duc pe afise electorale si clipuri cu Udrea. Trebuie bagat in puscarie acest tupeist nesimtit. Ne-am obisnuit sa-i tratam cu maxim respect pe niste golani care tilharesc tara cu maxim tupeu. Este bine ca cineva ii mai ia de guler pe acesti tilhari. Dupa anumiti aberanti ar trebui sa le multumim: MULTUMIM CA NE FURATI, DOMNILOR GUVERNANTI!!
  • +6 (10 voturi)    
    Să-ți fie rușine Gâdeo! (Joi, 23 februarie 2012, 13:19)

    Bucovu [anonim]

    Să-ți fie rușine Gâdea!
  • +3 (5 voturi)    
    iunbou (Joi, 23 februarie 2012, 13:22)

    rakleta [utilizator]

    Ce sa fie , atat stie atat face.
    Ce sa faca daca i se ordona, tre sa execute.
    Limba moale nu alta. Gadea asta.
  • +3 (5 voturi)    
    Link video (Joi, 23 februarie 2012, 13:26)

    jo3nys [utilizator]

    Pentru ca Antena 3 s-a grabit sa dea jos video-ul de pe youtube:
    http://www.youtube.com/watch?v=ylNHiNxAqz8
  • +6 (8 voturi)    
    Alt link pentru fisierul video blocat de antena 3 (Joi, 23 februarie 2012, 13:30)

    cristidxb [utilizator]

    Videoclipul inserat mai sus a fost blocat de trustul Intact...

    Iata un alt link (http://www.youtube.com/watch?v=ylNHiNxAqz8) pentru cei care doresc sa vada cu ochii lor cum acesti "jurnalisti" demonstreaza ca stiu ca nu li se poate intampla nimic si ca sanctiunile CNA sunt doar o frectie la un picior de lemn...

    P.S. De cate ori va fi blocat un video, alte cinci vor fi incarcate pe Youtube si Vimeo. Pretextul cu "drepturile de autor incalcate" nu tine atata vreme cat sunt alte mii de fisiere video ce "incalca" aceleasi drepturi de autor si care sunt bine-mersi.
  • +4 (4 voturi)    
    Gadea mai e si preot !!!! (Joi, 23 februarie 2012, 13:40)

    maria [anonim]

    Nu se sesizeaza nimeni ???Pana cand ?
  • +5 (5 voturi)    
    lobby? (Joi, 23 februarie 2012, 13:44)

    păcălici de servici [anonim]

    Răspunsul la "dilema" lobby-ului făcut sau nu de către Dl, Gâdea îl aflaţi urmărind reclamele antenelor. Căror firme li se face reclamă? CNSAS-ului sau firmelor de medicamente?
  • -3 (3 voturi)    
    Vorba poetului (Joi, 23 februarie 2012, 13:45)

    Alan Shore din BJ [anonim]

    "Ce bine ca esti, ce mirare ca sunt!"
    Asta ar trebui sa spuna toate aceste anomalii ale naturii care sustin suspendarea unui post de media oricare ar fi el.
    Fiecare are o limita de acceptare, de perceptie si de control. Dar cum asta face si audienta tendinta este de a spori audimatul.
    In schimb nu il banui pe dl Gadea de rea vointa.
  • +4 (6 voturi)    
    Nu se face nimic? (Joi, 23 februarie 2012, 13:58)

    Vizitiul [utilizator]

    Chiar televiziunile astea fac ce vor? Una e sa faci parodii si alta e sa jignesti non-stop tot ce misca...treaba asta se va termina urat!
  • -2 (6 voturi)    
    asta e halucinant... (Joi, 23 februarie 2012, 14:03)

    bracsirac [anonim]

    e incredibil - unii se zvarcolesc in chinuri ca nu au morfina aia din prostia cnas-ului si lumea bate campii despre faptul ca un incompetent a fost injurat.

    pai inainte sa vorbim de injuraturi, ce pazea duta ala? de ce nu avea doi furnizori? ce fel de management e ala? cat poti sa fii de inconstient sa faci asta? cine l-a pus pe duta ala acolo? si de ce nu e dat deja afara?

    sau e aceeasi treaba ca aia cu amaratii aia morti de frig - pe aia poti sa-i faci betivi, nu? doar sa nu spui ceva de rau de umflatii aia cu cravate care se indoapa din bani publici sau isi pun servitorii prin posturi.

    onoarea lui nea duta, sefu' de depozit, conteaza mai mult decat durerea alora in chinuri. nasoala tara.
    • -2 (4 voturi)    
      unu (Joi, 23 februarie 2012, 14:40)

      unu [anonim] i-a raspuns lui bracsirac

      nu puteau fi doi furnizori pentru ca ar fi aparut certuri in coalitie.
  • -2 (6 voturi)    
    jigniri de ambele parti (Joi, 23 februarie 2012, 14:05)

    Calin [anonim]

    Daca e sa fim corecti si sa facem "analiza " pe text" reactia d-lui Gadea a fost la acuzele si injuriile d-lui Duta. Dl.Duta l-a acuzat pe dl. Gadea cum ca dl. Gadea ar fi mitocan si mincinos.
    Daca unui moderaror nu i se permite, datorita deontologiei lui ,sa profereze injurii la adresa altora, de ce s-ar permite atunciunui sef de Casa de pensii sa insulte si sa sara la beregata altuia, fara a avea probe i n acest sens ? Reactia d-lui Gadea a fost la acuzele d-lui. Duta. Ce atitudine sa ai cand unul te acuza de mitocanie si de minciuna? Reactionezi, chiar daca nu in cel mai fericit caz.
    Sunt convins ca vor fi pareri pro si contra, legat de acest subiect.
    • -1 (3 voturi)    
      Dincolo de......... (Joi, 23 februarie 2012, 14:20)

      Prostu [anonim] i-a raspuns lui Calin

      Dincolo de scandal, injurii , sanctiuni,etica profesionala, etc- o chestiune ramane dupa emisiunea dramatica de aseara de la Antena 3:
      ce ar trebui sa faca pacientii bolnavi de cancer in fata unor "reformatori" care ii lasa sa moara ? CNAS , Minister , sefi , sefuleti , parlament , partide & so on - sunteti interesati de popor , sau doar de afacerile personale ? Dupa cum arata sistemul de sanatate romanesc ( o stiu din propria experienta) cineva vrea sa extermine poporul asta !
      Pe granguri ii doare undeva - ei merg la Wien , unde e bobor civilizat si specialisti buni , si cu banii ciorditi de la ciumpalaci se descurca bine !
  • +4 (6 voturi)    
    cat masochism (Joi, 23 februarie 2012, 14:10)

    codo [utilizator]

    Ca exista astfel de "moderatori", treaba lor si a sefilor lor. Dar sa fii "moderat" cu dobitoc si nesimtit si sa raspunzi in continuare la intrebarile inchizitive ale dumnezeului platoului mi se pare de un masochism rar. Vina este si a victimelor. Cand cei pretinsi cu bun simt vor refuza sa se mai asocieze circarilor de felul lui gadea inchizandu-le pur si simplu telefonul in nas sau plecand din emisiune, "moderatorii" ar incepe sa priceapa ca risca sa vorbeasca singuri. Dar nu, noi ce vedem aici? O data cu varsarea laturilor publicul incepe sa aplaude (wtf?) si in continuare "acuzatul" continua sa se explice. Seamana a show montat, mi-e greu sa cred ca presedintele unei autoritati nationale se lasa balacarit in halul asta. Printre criteriile de recrutare in functiile inalte ar trebui sa fie si respectul de sine si intoleranta la badaranie. Oamenii care se angajeaza in discutii cu alde gadea chiar si dupa ce li se varsa laturi in cap nu au respect de sine si nu ar trebui sa conduca institutii.
  • -2 (6 voturi)    
    Subiectul e una, atitudinea moderatorului, alta! (Joi, 23 februarie 2012, 14:28)

    gazania [utilizator]

    Ca acest gadea e un nesimtit ,inteleg , e politica postului dar ca acest duta nu numai ca mai continua discutia dar s-a si impacat cu gadea,e incredibil .Cum te poti lasa calcat in picioare in halul asta?Ca si Boc si acest duta (cu lit. mica),reprezinta ceva in acel loc de munca ,ar trebui sa dea in judecata acest post pt. jignirile aduse. Sunt pers. publice ,nici nu ma mai mir ca nu da nimeni 2 bani pe acest stat ,guvern.Pe vremea psd, cand pensionarii stateau cu orele la coada la medicam. , isi permitea cineva sa-l jignesca pe Nastase la tv? Si acum e dictatura!
  • +2 (6 voturi)    
    Antenele = ParodieTV (Joi, 23 februarie 2012, 14:28)

    cu dedicatie [anonim]

    Domnilor directori de programe ale antenelelor,
    cam atat oferiti spectatorilor, o parodie continua, doar ca nu intelegeti asta inca, trebuie sa va instruiasca niste actori mai dezghetati :

    http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=6JGEsOE6m00
  • -4 (8 voturi)    
    antena 3 (Joi, 23 februarie 2012, 14:31)

    maria [anonim]

    - APTR 2001- A3+A1= 8 premii ! - AIB 2001- 3 nominalizari ptr. A3 ! - AIB 2001- Premiul special al juriului ptr. documentarul ,, Turda, orasul otravit '' --- A3- singura televiziune cu drept de filmare la concertul dedicat regelui Mihai, --- A3- afiliata CNN ! --- A3- singura televiziune aleasa de Mihai Nesu ptr. publicitate fundatie ! - A3 - --cel mai mare rating dintre posturile de stiri ! Va inteleg frustrarile !
    • +3 (5 voturi)    
      Super tare (Joi, 23 februarie 2012, 14:54)

      yo7 [anonim] i-a raspuns lui maria

      Ce sa-ti spun, mare branza ca Voiculescu isi da premii prin alte institutii. Ratingul unei emisiuni n-are nici o treaba cu calitatea ei. O bataie cu rangi intre doi manelisti o sa atraga mai multi curiosi decat o expozitie de pictura...
      Pana la urma A3 are aceeasi categorie de spectatori cu Taraf si alte televiziuni de profil.
    • +2 (6 voturi)    
      Clasica minciuna si dezinformare marca A3 (Joi, 23 februarie 2012, 15:00)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui maria

      Afiliere CNN - oricine plateste taxa, Cel mai mare rating din cele 2 posturi de stiri (altfel PRO TV si altele sunt in fata - Pana si OTV !), Singura TV cu drept de filmare la concert cu regele si printul duda nici nu merita comentarii, premiile aptr se dau "uniform la toate televiziunile reprezentate - Antenele sunt chiar sub medie deci calitate sub medie. Curat frustrare
      • -1 (3 voturi)    
        rating (Joi, 23 februarie 2012, 15:36)

        maria [anonim] i-a raspuns lui bogdan

        Pro tv nu este post de stiri ! Calitatea unui post e discutabila , de aceia exista telecomanda ! -----A3 --- a mai cistigat ceva : -----ACUM ---- e sedinta de guvern cu tema medicamentelor ptr. cancer !
  • -2 (8 voturi)    
    CNAS (Joi, 23 februarie 2012, 14:31)

    andronie marinela [anonim]

    Felicitari!Persoana respectiva este o nulitate,ce chirurg profesionist "opereza" afaceri murdare cu bani statului.Cat de mizerabil; poti sa fi vazad atata suferinta,sa incerci prin agresivitate si un gen de "superioritate" portocalie sa deturrnezi discutia.Ce plangeri pot sa fie facute impotriva Dstra ?Nu pott sa cred ca ca aceste reclamatii va vor demobiliza!Va urmarim cu foarte multa afectiune.
    • -1 (1 vot)    
      cnas (Joi, 23 februarie 2012, 15:39)

      maria [anonim] i-a raspuns lui andronie marinela

      domnul chirurg e ,, inegalabil''- se schimba ministrii , el BA !
  • -3 (5 voturi)    
    niste nemernici (Joi, 23 februarie 2012, 14:48)

    gogusmen [anonim]

    Bai deci antena3 e de rahat......dar si voi astia de ii pupati in base pe PDLei........nu pot sa cred ca si in acest caz in care oamenii bolnavi de cancer sunt obligati sa moara in chinuri nu interventi.

    Sa fie clar....mogulul e mogul...are interesele lui...dar voi sunteti incredibili...mi-e scarba de voi si sincer ma rog sa ajung intr-o pozitie cat mai puternica sa ma razbun pe toti cei care au contribuit la aceasta nenorocire.

    Apropo....dupa ce mor acesti oameni sarmani s-ar putea sa vina sa va bantuie.
  • +7 (7 voturi)    
    rating (Joi, 23 februarie 2012, 14:50)

    molekular [anonim]

    Intr-o vreme urmaream emisiunile dnului gadea. Era ceva nou in programul de seara si diferit fata de ceea ce gaseai in grila tv, pe segmentul lui. Incet, incet nebunia dupa rating si-a facut efectul cred: cand ai un badea la o bucata de noaptea si inainte de tine isterico-justitiara de grecu...banuiesc ca cedezi la un moment dat. Si atunci te adaptezi situatiei si ...treci si tu la fapte. Spre binele tuturor ar trebui sa invatam sa folosim ceea ce poarta numele de "telecomanda".
    • -2 (2 voturi)    
      rating (Joi, 23 februarie 2012, 15:46)

      maria [anonim] i-a raspuns lui molekular

      A3 functoineaza cu ajutorul rating-ului = publicitate ! Daca se schimba puterea cite televiziuni mai ramin ? Profitati , acum , de ce aveti ! AAAAA! sa nu uit : generalul izmene isi face televiziune ! VIZIONARE PLACUTA !
  • +3 (7 voturi)    
    Buna ziua (Joi, 23 februarie 2012, 14:54)

    Vaduva [anonim]

    As dori sa fac si eu o precizare la ceeea ce a zis MARELE jurnalist Mihai Gadea cum ca dansul apara pacienti,nu cumva aceei pacienti sunt Dan voiculescu,Vantu sau Dinu Patriciu?
    • -2 (2 voturi)    
      gadea (Joi, 23 februarie 2012, 15:28)

      maria [anonim] i-a raspuns lui Vaduva

      Voiculescu, Vantu si Patriciu se trateaza in Romania ? ! ! Chiar crezi ca la ei se referea ?
  • +5 (9 voturi)    
    ?? (Joi, 23 februarie 2012, 14:58)

    elis [anonim]

    limbaj de "preot"! de fapt la A1,A2,A3 toti se considera atotstiutori si mai mult au tupeu sa jigneasca.Eu stim ca la Carcal s a rasturnat caruta cu .... dar se pare ca m am inselat.CNA povestea cu suspendarea 10 min. e o porcarie.Este f bine ca apar si alte posturi de tv macar avem unde fugi cu telecomanda inainte de a ne improsca cu venin '' marii'' moderatori de la antene.
  • -3 (3 voturi)    
    sus iliescu (Joi, 23 februarie 2012, 15:03)

    jos iliescu [anonim]

    Am o singura observatie.
    Singura diferenta reala intre o democratie si o dictatura este ca in democratie exista presa care poate critica public puterea. De votat se vota si in comunism si de criticat in particular se putea. Nu puteai critica public dictatura!!!! Singurul post TV care critica puterea este Antena3. Celelate ori pupa mana puterii ori simuleaza echidistanta. Putem sa spunem orice despre Antena3 dar pana una alta este singurul post care critica puterea.Si intr-o democratie este absolut necesar un critic care sa franaze puterea de la derapaje dictatoriale. De aia A3 trebuie aparata. Daca ar disparea A3 am fi deja 3/4 in dictatura. Un sfert de dictatura deja avem. Si da stiu de vina pentru toate astea sunt Iliescu, Felix si biserica.
    • +2 (2 voturi)    
      "Singurul post" sunt : (Joi, 23 februarie 2012, 15:34)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui jos iliescu

      A1, A2, A3, Realitatea, ProTV (e drep ca doar atunci cand e cazul nu cand suna "cel cu banu" - vezi deja celebra emisiune cu Firea), OTV. Cam aglomerata singuratatea. Cat despre carpa sovietica - numai de bine, natura isi urmeaza cursul. Istoria va pune la locul lor faptele.
    • +1 (1 vot)    
      sus sau jos? (Joi, 23 februarie 2012, 15:50)

      John Doe [utilizator] i-a raspuns lui jos iliescu

      Inteleg din postarea ta ca afirmatia "Esti un dobitoc" nu este o injuratura ci o critica.

      Diferenta este foarte simpla, critica este utila si poate duce la o solutie, injuratura duce doar la conflict ( si eventual la circ pentru anumite categorii de persoane) dar niciodata la rezolvarea unei situatii.

      E dreptul fiecaruia sa aleage ce doreste din cele doua variante.
    • -2 (2 voturi)    
      sus iliescu (Joi, 23 februarie 2012, 15:54)

      maria [anonim] i-a raspuns lui jos iliescu

      Pentru 1/4 din dictatura sunt de vina cei numiti de tine ? ! ? La un curs minim de manipulare , de conducere se invata ca trebuie sa-i lasi amaritului un buson de refulare ! Ca sunt postaci platiti ( o parte ) ii inteleg , dar sa nu stii ca TREBUIE sa lasi sa se uite la o televiziune si cel care are sub 800 ron ( adica nu e bogat ) nu inteleg !
  • +1 (3 voturi)    
    E mai rau decat in 1967 (Joi, 23 februarie 2012, 15:05)

    mariana [anonim]

    Mama mea a murit de cancer in 1967. Am vrut sa returnez policlinicii fiolele de morfina ramase (cred ca erau peste 30), pe care mama le primise GRATUIT, ca de altfel tot tratamentul, care a durat doi ani. Mi s-a spus ca nu le pot primi inapoi. Le-am spart pe toate cu ghetele (era iarna) si le-am aruncat intr-un canal... Am urat socialismul, dar acum mi se pare ca era chiar UMAN...
  • -1 (3 voturi)    
    Sa plec din tara zic.. (Joi, 23 februarie 2012, 15:39)

    Laura [anonim]

    la asta ma gandesc cand vad comentariile acestui articol. oameni buni chiar nu va dati seama in ce mizerie de sistem traim..?cum sa nu te apuce toate cele cand un dobitoc ca domnu duta afirma toate aberatiile alea bune de prostit prostii.Mereu am avut probleme cu CNAS..chiar sapt trecuta am primit o decizie de impunere pentru niste venituri pe care nu le-am primit..asa ca li s-a trezit lor..
  • -1 (3 voturi)    
    Update (Joi, 23 februarie 2012, 15:46)

    Pacala [anonim]

    Poate faceti si un update la update cu articolul vostru:
    http://www.hotnews.ro/stiri-politic-11580803-sedinta-guvern-incepand-ora-15-00-tema-alocarii-fonduri-pentru-achizitionare-medicamentelor-morfinice-pentru-tratamentului-pacientilor-oncologici.htm

    Inseamna ca pana la urma nea Gadea a avut dreptate cand l-a facut pe nea Duta dobitoc ca sta si nu face nimic? Cam asa pare, ca este vorba totusi de oameni cu cancer, nu de picnicuri
  • +2 (2 voturi)    
    radeti antenele de pe cablu la (Joi, 23 februarie 2012, 15:57)

    un domn [anonim]

    http://www.petitieonline.ro/petitie/02529049/semnaturi
    • +2 (4 voturi)    
      Hmm (Joi, 23 februarie 2012, 16:20)

      yo7 [anonim] i-a raspuns lui un domn

      Antenele sunt instrument de manipulare si propaganda pentru Voiculescu & USL. Oricat dispret as avea pentru demagogia si ipocrizia acestui om totusi considera ca demersul de a le inchide nu e deloc sanatos pentru democratia noastra. As prefera ca organele competente sa-si faca treaba si sa-i pedepseasca exemplar la fiecare abatere. Daca eram in CNA inchideam deja Antena1 dupa faza cu Boc :D
    • +1 (1 vot)    
      tehnica 2012 (Joi, 23 februarie 2012, 17:17)

      anaerobik [anonim] i-a raspuns lui un domn

      Cumpara-ti o telecomanda. E mai simplu. Un tov. era mai adecvat.
    • 0 (0 voturi)    
      unu (Joi, 23 februarie 2012, 20:11)

      unu [anonim] i-a raspuns lui un domn

      aveti 43 de voturi. cred ca tremura voiculescu.
  • +2 (4 voturi)    
    Ce putea iesi din samanta Gadea?? (Joi, 23 februarie 2012, 16:02)

    Dan [anonim]

    Oare Suzanica Gadea provine din inseminarea artificiala a Anei Pauker?
    Comportamentul acestui IMBECIL ce poarta in timp numele unei scursuri comuniste, nu ne mira absolut deloc.
    Mos Felix ori il concediezi ori ramai de rasul curcilor.
    Nu cred ca vei mai apuca macar sa treci pragul in Parlament, dar sa mai visezi la fotoliu.
    Antenele, JALE MARE atat dpv INTELECTUAL cat si UMAN.
    Sper ca oamenii inteligenti care vreau sa cred ca mai exista in Antene se vor delimita de astfel de caractere mizerabile.
    GADEA sper ca nu ai facut copii, este pacat de ei ce vor mostenii de la tine - NIMIC.
    • -2 (2 voturi)    
      cutu-cutu (Joi, 23 februarie 2012, 17:08)

      anaerobik [anonim] i-a raspuns lui Dan

      Las' ca nici cu un mercenar pedelist ca tine nu ne e rusine! Mars in campania electorala si sa nu iesi de-acolo pina nu spun: aport!
  • +1 (1 vot)    
    nu Gadea e problema, intoxicare (Joi, 23 februarie 2012, 16:23)

    anaerobik [anonim]

    Mie nu-mi pasa de alde Gadea sau Felix sau antene. Situatia pe care au adus-o in fata publicului e reala: lisesc citostatice, morfina, lipseste de 6 luni levotiroxina sodica, medicament de neinlocuit pentru sutele de mii de bolnavi de tiroida. Intrebarea e: ce facem cu claponi ignari ca Duta, Truta, Ritli, Cseke, Beke, Teke care se mai prezinta si medici, desi au incalcat de sute de ori juramintul lui Hippokratos? Ce facem cu programele nationale de sanatate de cancer, diabet, HIV-SIDA care au disparut pe sest, iar tratamentul e acum compensat partial si finantat din banii asiguratilor? Ce facem cu bolile secundare cauzate de aceste maladii, letale sau nu, si al caror tratament nu e compensat. Ce facem cu mastectomia care nu e considerata handicap? E rusinos ca tot felul de postaci voluntari sau platiti de partide nu isi economisesc fortele pentru campania electorala si isi permit sa comenteze despre situatia disperata a milionului de bolnavi cu maladii foarte grave. Macar iesirea din sistem sa se faca in demnitate!
    • +1 (3 voturi)    
      problema sistemului e una, (Joi, 23 februarie 2012, 17:54)

      releu [utilizator] i-a raspuns lui anaerobik

      abuyul lui Gadea se dezbate aici, si el este dezgustator.... Decat la castig cu Gadea, mai bine la paguba cu un destept..
  • +1 (1 vot)    
    Nesimtire (Joi, 23 februarie 2012, 16:31)

    Dan Mateescu [anonim]

    Nesimtirea CNAS este proverbiala.Din tot ce s-a intamplat aseara,eu am inteles ca morfina,poate sa reapara cam in doua saptamani in farmacii.
    Sora mea, (63 ani) este in faza terminala dupa a trei-a operatie de colon si analgezicele pe care le are sunt Algocalmin si niste plasturi,nu le retin numele.
    Le doresc celor de la CNAS durerile prin care trece ea,nu continuu,macar 2-3 zile.
    Asa sa le-ajute Dumnezeu.
    • 0 (2 voturi)    
      D=ta intelegi prostii (Joi, 23 februarie 2012, 17:51)

      releu [utilizator] i-a raspuns lui Dan Mateescu

      , nu doar pt faptul ca te uiti la antena š, dar si pt cauze mai profunde...
  • +2 (2 voturi)    
    Ca tot apara el pacientii (Joi, 23 februarie 2012, 16:42)

    Vizitiul [utilizator]

    Cu diverse boli, se pare ca se includ si cei cu boli mintale de la tv!
  • 0 (2 voturi)    
    antenele toate (Joi, 23 februarie 2012, 16:51)

    carol [anonim]

    sunt o mare problema ,pacat sa ne pierdem timpul uitindu-ne la ei,mai bine desene animate,iar adventistul adica evreu ca asta e adevarul, de gidea anagramat si tupeist ar mai trebui sa stea acasa el si cu mircea badea si dupa ei oreste masonistul.....
  • -1 (3 voturi)    
    A avut efect! (Joi, 23 februarie 2012, 16:58)

    Nicolae [anonim]

    Comentariile si insultele lui Gadea au avut efect! Guvernul si-a rupt de la furaciuni niste bani pentru medicamente! Metoda nu este ok dar efectul a fost bun.
    • -1 (3 voturi)    
      guvernul va gasi alti bani de furaciuni (Joi, 23 februarie 2012, 17:05)

      anaerobik [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

      E regretabil sa recurgi la santaj mediatic, dar daca asta e solutia pentru sute de mii de bolnavi disperati, merita! Felicitari Antena 3!
    • -1 (1 vot)    
      ha ha ha (Joi, 23 februarie 2012, 17:11)

      yo7 [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

      Tu chiar crezi ca se uita altcineva la antene in afara de Guta si Salam?
  • -1 (3 voturi)    
    Unde este adevarul de fapt ? (Joi, 23 februarie 2012, 17:05)

    Cornel [anonim]

    Nu prea inteleg de ce va certati sau va dati cu parerea despre efectul unei decizii idioate din start (deoarece a fost aplicata "romaneste") :
    1.Realizatorul acestui mare "soft" defect , dar de supt bani de la statul roman,este ORACLE (USA).Realizarea si platile au insemnat acordul statului roman,prin CNAS,dar de fapt stim bine cine l-a impus : cei care se faleau la inaugurarea "defectului".TOTI nepriceputii care se dadeau experti in IT atunci (traducere : Basescu,Duta & Co.)
    2.Nu poti integra nimic fara cai de comunicatie la nivelul cel putin al anilor 2010.Avem noi asa ceva ?
    3.Inca ni se vind imagini idilice despre sanatate si siteme informationale,precum analfabetilor.Rezultatul : desi sint platite clar cit nu fac,rezultatele sint "0".
    4.Acest Duta nu face politica sanatatii in Romania,el face politica de partid si prietenii cu Oprescu,Cocos & altii ca ei,el platind sume imense pentru medicamente si aparatura medicala,dar doar cu adresa (banii vin la spitale "pentru....." si sint virati a doua zi catre "destinatarul ales" indiferent de suma - verificati plata "consumabilelor" catre firma lui Cocos la spitalul Colentina in 12.06.2011 - suma 720.000 lei.De aceea este pastrat Duta la CNAS,este un bun "ordonator de credit" pentru NOI SI AI NOSTRII.
    5. Nu este numai un dobitoc facind glume imbecile la adresa celor cu cancer,este un mare cretin,care crede ca va scapa.Asteptati sa vedeti ce-i va "trece" prin capul lui chelios anul acesta.....
  • -1 (1 vot)    
    Pacat ca pe langa retarzi gen Gadea (Joi, 23 februarie 2012, 17:31)

    Dan [anonim]

    avem si moderatori slugarnici. Sa va bucurati de gadea cat mai mult.
  • 0 (2 voturi)    
    Nu e frumos (Joi, 23 februarie 2012, 18:22)

    brrr [anonim]

    sa proferezi invective la televizor, dar la halul la care isi bate joc CNAS de cetateni trebuia cineva sa o zica si de la obraz individului ala.
    • 0 (2 voturi)    
      bai (Joi, 23 februarie 2012, 20:05)

      gadea tv [anonim] i-a raspuns lui brrr

      gadea nu este procuros si nici justitiar. in plus credibuilitatea latrinelor lui voiculescu este zero absolut. dana greku il acuza pe lazaroiu ca risipeste banii romanilor pe deplasari inutile in Quatar in timp ce omul era in romania. un asa cretinism de mare ca la latrinele lui voiculescu nu exista
  • -2 (2 voturi)    
    Gadea l-a jignit in DIRECT pe Duta ?! (Joi, 23 februarie 2012, 19:39)

    costica [anonim]

    Sa-mi spuna careva dintre comentatori care stie ce inseamna sa ai un bolnav de cancer in stadiu terminal care are nevoie de morfina si NU o are si care-l aude ce spune pe ametitul asta de Duta uns cu toate alifiile portocalii!!
    Ce credeti ca ar spune un astfel de comentator cu un astfel de bolnav in casa?! Ce-a zis Gadea e nimic, vai de mama lui Duta ce-ar auzi de la un bolnav de cancer terminal!!!
    "Nimeni nu stie unde se duc banii de la CNAS, spunea Dl Presedinte Basescu in seara cand a retras Proiectul Legii Sanatatii, motivand dorinta de a privatiza sistemul medical romanesc unde se fura in draci" !!!
    Si mai spunea TB urmatoarele:
    "Sistemul e corupt, politizat(cu clientela incompetenta!!), se fura si nimeni nu stie unde se duc banii de la CNAS!!
    A completat ca asa este peste tot, nu numai in Sanatate!!!"
    Dle Presedinte, de ce nu-l intrebati pe portocaliul Duta unde-s banii de la CNAS ?!!!
    Dati CNAS la Ministerul Sanatatii, cum e normal si ii trageti la raspundere pe cei din MS !!!
    Cu portocaliul Duta la CNAS banii se duc la pusculita PDLista, nici dracu' nu stie cat se strange la CNAS si unde-s banii!!!
    Bravo lui Gadea, merita si mai mult Duta incompetentul!!!
  • 0 (2 voturi)    
    gadea de la haznalele lui voiculescu a jignit .... (Joi, 23 februarie 2012, 20:03)

    canadianul [anonim]

    Ma felicit ca in 2000 am luat decizia de a parasi Romania si de a pleca peste ocean intr-o tara cu adevarat civilizata. Specimente precum gadea, badea, dana grecu si toate japitele de la latrinele lui voiculescu ar spala veceurile in Canada. Iar politicieni precum cretin antonescu nu ar avea nici o sansa. La ultimele alegeri parlamentare, care se tin din 2 in doi ani, cu vot uninominal pur intr-un singur tur, seful liberalilor a luat-o peste bot de la alegatori. A venit in campanie cu acelasi fel de discurs gaunos precum // antonescu, cu aceleasi acuze la adresa guvernarii dar fara solutii. Daca liberalii ar fi castigat alegerile acest cretin ar fi ajuns premierul Canadei. Nu a reusit nici macar sa castige in circumscriptia lui si a fost dat afara si din partid. Sunt unii 'anal-isti' care spun ca romanii din diaspora sunt cu inima impartita, ca le e dor de Romania bla bla bla. Minciuni, Nimanui nu ii este doar de Romania lui gadea sau ciutacu. Ba din contra, cand suntem in vizita in Romania ne este dor de Canada.
    Nu-l mai criticati pe gadea, badea si pe toti cretinoizii de la haznalele 1 2 3 pentru ca ei sunt imaginea poporului roman(editat de HotNews.ro)
  • -1 (1 vot)    
    ăăăăă, ce să te mai .. (Joi, 23 februarie 2012, 20:16)

    Danut [anonim]

    Duta si-a meritat epitetele! Dovada e ca azi s-au gasit bani pentru morfina. Sa ma lese astia cu limbajul de oala sparta. Daca ii vorbea frumos, azi nu era niciun ban pentru morfina. Macar a obtinut ceva. Ei clampanesc intr-o limba nociva fara finalitate. Tipule esti de-al meu
  • +1 (1 vot)    
    Limbaj (Joi, 23 februarie 2012, 22:53)

    Irina [anonim]

    Mihai Gadea nu trebuia sa foloseasca un asemenea limbaj. :( Este sub orice standard, indiferent de gravitatea subiectului pe care il discutau. Pacat.
  • 0 (0 voturi)    
    rusine (Vineri, 24 februarie 2012, 10:50)

    conssuela [anonim]

    antenele au ajuns sa se foloseasca de suferintele oamenilor ca sa-si faca reting,evident,nu se putea altfel.oare cat o sa ne mai lasam manipulati ,sa lasam pe cei care trebuie sa ne conduca sa-si faca treaba,nu pe cei care isi dau mereu cu parerea,incearcand sa intimideze , sa jigneasca fara sa aiba habar de demnitate, consecventa, impartialitate, deontologie, imagine publica
  • 0 (0 voturi)    
    dobitoc (Vineri, 24 februarie 2012, 11:05)

    gigi [anonim]

    prin absurd : daca duta ar fi om de rand cu un slariu
    minim pe economie si ar avea doi copii din care unul cu cancer iar nevasta fara serviciu , care ar fi actiunile sale vizavi de acele medicamente care nu se gasesc ? ... dar cati bolnavi sunt realmente in aceasta situatie ? democratii nu pun accent pe protectia sociala , dar sug la maxim prin biruri si dari . metaforic vorbind ... bagai-as in pizda masii !!!
  • 0 (0 voturi)    
    rusinos (Vineri, 24 februarie 2012, 15:09)

    andreea [anonim]

    exprimarea libera nu inseamna sa si jignesti ca la usa cortului o persoana indiferent de pozitia lui in societate. Daca CNA-ul nici acum nu i-a masuri de retragere a postului inseamna ca sunt la fel de corupti ca si reprezentantii trustului de presa.
    In primul rand problema persoanelor de cancer nu pleaca doar de la Morfina, pleaca de la un sistem sanitar dezafectat pentru ca acesta este devina nu presedintele Casei de asigurari.
    Ne-am saturat de oameni de nimic care nu stiu decat sa caute vinovati in loc sa gaseasca solutii daca chiar sunt interesati de acesti pacienti.
  • 0 (0 voturi)    
    MIZERRII (Vineri, 24 februarie 2012, 15:36)

    daniel [anonim]

    Presedintele CNAS nu este obligat sa suporte mizeriile unor indivizi lipsiti de scrupule si respect.\
    Problemele oamenilor cu cancer nu sunt de ieri de azi. Sa nu uitam ca aceasta boala este de cand lumea si pamantul si ca nimeni nu a gasit nici o rezolvare pana acum.
    Ne-am saturat de oameni de nimic care nu stiu altceva decat sa vorbeasca urat si sa gaseasca tapi ispasitori.
    Presedintii de case de asigurari de sanatate nu sunt vinovati ca acest preparat medicamentos nu se mai fabrica.
  • 0 (0 voturi)    
    Un om de nimic (Vineri, 24 februarie 2012, 15:38)

    Mihaela [anonim]

    Cum se intampla ca pana la momentul acesta nimeni nu s-a revoltat asupra neregulilor din sistemul sanitar care se refera la persoanelor cu cancer?
    Dintr-o data toata lumea vrea sa ajute. Acesti oameni nu sunt de ieri de azi in aceasta situatie. In loc sa vorbesti urat cu cineva mai bine ai gasii modalitati de intrajutorare a acestor oameni.
  • -1 (1 vot)    
    sa te folosesti de bolnavi (Vineri, 24 februarie 2012, 15:43)

    radu [anonim]

    De cand au ajuns trusturile de presa sa se foloseasca de suferintele oamenilor?
    Nu mai au subiecte de presa si au gasit ca subiect problema oamenilor de cancer?
    Rusine pentru ca pana la urma sunt platiti si ei tot din banii nostri.
    CNAS face tot posibilul sa ajute intr-un fel acesti oameni si gasesc o solutie, iar javrele astea puse sa modereze emisiuni politice jignesc. Nu se mai poate, era mult mai bine pe timpul lui Ceausesca pentru ca iti era frica sa jignesti si plus de asta stiai ce inseamna decenta exprimarii.
  • +1 (1 vot)    
    de prin casa de sanatate (Vineri, 24 februarie 2012, 15:50)

    eu [anonim]

    si cite ale probleme si neregularitati nu sunt la casa de asigurari de sanatate si domnul duta nu se sesizeaza deloc....oamenii iau salarii diferite desi lucreaza pe aceeiasi functie..vezi auditorii interni ..in functie de dispozitia ordonatorului de credite al fiecarei case de asigurari auditorii au alt salariu iar domnului duta i se pare normal asa ceva...va rog sa ia in vedere cineva acest aspect ,este inadmisibil
  • -1 (1 vot)    
    Antena 3 (Vineri, 24 februarie 2012, 16:15)

    un telespectator [anonim]

    Antena 3 nu ar trebui sa mai emita pentru ca este cel mai partizan post de televiziune din Romania.
    Exemplu: campania electorala in ziua alegerilor prezidentiale.(emisiune in direct in care il desfintau pe Basescu,printre invitati Petre Roman).Nu au fost luate masuri impotriva lor desi au fost inregistrate sute de apeluri la telefonul de urgenta 112.
    Despre Gadea numai de bine : un mare magar.
  • -1 (1 vot)    
    Cer public sanctionarea postului Antena3 (Vineri, 24 februarie 2012, 19:25)

    Claudiu Ghimpeţeanu [anonim]

    Este inadmisibil un astfel de comportament din partea unui moderator de televiziune. Rog Consiliul National al Audiovizualului sa sanctioneze aceasta televiziune cu pedeapsa maxima posibila. Cat despre firmele de medicamente, ar vrea sa faca profit mare, insa fara a plati nici o taxa! Aceste firme sunt adevarata cauza pentru care medicamentele nu ajung la cei bolnavi!
  • 0 (0 voturi)    
    rusinica (Vineri, 24 februarie 2012, 20:15)

    ana [anonim]

    Dl Gadea a intrecut limita bunului simt
  • +1 (1 vot)    
    atentie la ”DACA” (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 21:40)

    ATENTIE! [anonim]

    Cât cretinism se poate intalni in discutiile la acest subiect! Isi dau cu parerea tot felul de indivizi care habar nu au ce scriu. Iese in evidenta o gandire de gâgă. Domnilor nu ati fost atenti la afirmatiile facute, iar televiziunile portocalii va manipuleaza grosolan.
    Reproduc chiar din ce se scrie mai sus:

    ”"O firma de medicamente care producea morfina a plecat din Romania. Intrebarea este de ce a plecat firma aia? Nu cumva pentru ca i s-a pus o taxa care ii ducea intr-un fel de faliment? (...) Dumneavoastra sunteti un nesimtit daca asta ati inteles (cum ca realizatorul ar fi inceput sa apere firmele de medicamente impotriva taxarilor - n.r.). Eu apar altceva, domnule Duta! Apar pacientii care sunt bolnavi de cancer si de leucemie si care nu au morfina. Daca nu intelegeti asta, sunteti un dobitoc", a spus moderatorul.”
    Atentie domnilor la ce s-a spus clar:”sunteti un nesimtit daca asta ati inteles”, ”Daca nu intelegeti asta, sunteti un dobitoc"! Retineti domnilor care va lasati manipulati ”DACA” , acest cuvant are foarte mare importanta si explica tot.
  • +1 (1 vot)    
    raspuns (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 22:06)

    raspuns [anonim]

    Am citit cu atentie, postarile! MANIPULARE in toata regula. Bataie de joc. Postaci pusi , care sub diferite pseudonime comenteaza patimas, denigrator, plini de venin si ura. Ce legatura are religia cuiva in discutiile astea ( se incalca nu numai reguli ale bunului simt ci se incita la ura religioasa). Este o lupta de gherila inimaginabila. Se incearca discreditarea, terfelirea si desfiintarea oamenilor incomozi!
    Domnilor orice ati face nu veti reusi. Sfarsitul regimului vostru si a celor in slujba carora sunteti, este aproape. Uitati-va pe orice site vreti si nu veti intalni atata patima, rautate, venin asa cum se deverseaza aici. E dureros!!!
    Uitati-va in jurul vostru la starea de spirit a oemenilor, cat sunt de multumiti, cum traiesc, cum sunt tratati. Voua va merge bine, deocamdata, ca sunteti in slujba cuiva. Chiar nu va este rusine, jena, nu va crapa obrazul pentru ce debitati? Poate va veti trezi pana nu este prea tarziu
    Romania are nevoie de altceva, avem nevoie de oameni de caracter, care lupta pentru dreptate, care lupta impotriva coruptiei, incompetentei, fripturismului! Sper ca numarul acestora se va mari tot mai mult! Alaturati-va lor si nu va lasati manipulati, chiar daca cineva va ofera un pumn de arginti!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Inadmisibil (Duminică, 26 februarie 2012, 10:20)

    Darth_Danny [anonim]

    Domnul Duta n-a miscat un deget in momentul in care niste bolnavi de cancer au ramas fara morfina. N-ar fi bine niste puscarie pentru el?

    Cat despre domnul Gadea, eu cred ca a depasit orice limita. Sunt la fel de dezamagit ca atunci cand domnul presedinte Basescu a facut-o "tiganca imputita" pe doamna aceea.

    Dar chiar atata lipsa de respect?
  • 0 (0 voturi)    
    BIATA NATIE! (Marţi, 28 februarie 2012, 20:27)

    DEAL [anonim]

    democratia a fost si este ca o bomba explodata in stomacul natiei noastre a carei intestine au fost imprastiate pe la alte natii straine..,si culmea ca asa la romani le place sa le ramana copii pe unde apuca sa le ramana batrani parinti aici unde li se fura tot caracterul toata existenta si celor plecati nu le mai pasa ca ei fii ai acestui nem arata doar ca intestine hranite in tari straine afara din stomacul ce chinuit aici ar vrea o normalitate pt aceste organe ce nu pot functiona asa separate..,iubirea de sine asta faureste democratia fiecare isi omoara fratele pt ai lua felia..si sincer asa cum dau drumul cainelui din legatoare si nu ma pasa pe cine musca sinici nu ma doare asa este si libertina democratie ,,o aiureala in oricare parte te-ai uita...,omul niciodata fara lege si strictete nu poate frumos si bine exista daca ii dai drumul se alege scrumul...scrum de caracter scrum de existenta tot mai mul furat si multa violenta cei mai tari inhata pe cei slabii si de democrati ce sunt aj din nou ca sclavi...,BIATA NATIE DEMOCRATA ARATA TOT MAI RASTURNATA!OFFFFFFFFF...,se enerveaza viciatii se inmultesc cei rai si nepasatori ..,iar in asa situatie binecuvantati sa fie cei ce mai indraznesc sa lupte pt a noastra draga ROMANIE!SANATATE TUTUROR!
  • +1 (1 vot)    
    Dumnezeule.... (Vineri, 2 martie 2012, 11:31)

    Maya [anonim]

    Incredibil...cum exista atatia oameni limitati in lumea asta? Oamenii mor in spitale si pe unii va intereseaza ca Gadea sau cum il cheama l-a facut dobitoc pe Duta?????!!!!!!!!!!! Sunt cadru medical, iar voi cei care aveti preocupari de genul, ori traiti intr-o lume imaginara si sunteti ignoranti,fie niste gospodine, casnice cu ochii in telenovele fara legaturi cu lumea exterioara...sunt de-a dreptul oripilata cand va citesc..
    Se mai spune de americani ca sunt ipocriti cand de fapt se pare ca e trasatura specifica poporului roman,in viata voastra nu ati injurat sau facut nesimtit pe nimeni??De unde atatea aere de puritani?? Incredibil...cata scarba si repulsie pot sa simt...Nu imi sta in obicei sa postez comentarii si cred ca e a doua oara in viata mea cand fac asta, dar efectiv nu m-am putut abtine..E trist...Rugati-va doar ( asta in cazul in care credeti totusi in ceva) sa ramaneti in lumea voastra, sa puteti persista in ignoranta si prostie....pt ca ar fi dureros sa coborati de acolo sa simtiti si voi suferinta pe"viu"...