Claudia-Elena Ionas, noul purtator de cuvant al Administratiei Prezidentiale

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 16 februarie 2012, 18:41 Actualitate | Esenţial


Claudia-Elena Ionas
Foto: Agerpres
Claudia-Elena Ionas va coordona activitatea Departamentului de Comunicare Publica si va indeplini atributiile de purtator de cuvant al Administratiei Prezidentiale. Claudia-Elena Ionas lucreaza in Departamentul de Comunicare al Presedintiei de patru ani, transmite Mediafax.

"Incepand cu data de 17 februarie a.c., presedintele Romaniei a desemnat-o pe doamna Claudia-Elena Ionas sa coordoneze activitatea Departamentului de Comunicare Publica si sa indeplineasca atributiile de purtator de cuvant al Administratiei Prezidentiale", potrivit unui comunicat postat pe site-ul presedintiei.

In acest comunicat, se noteaza ca "presedintele Romaniei, Traian Basescu, a luat act de demisia domnului Valeriu Turcan, consilier prezidential, purtator de cuvant al Presedintelui Romaniei".

Potrivit agentiei Mediafax, Claudia-Elena Ionas ocupa functia de consilier la Departamentul Comunicare Publica, are 26 de ani, lucreaza de 4 ani in Administratia Prezidentiala, este absolventa a Facultatii de Stiinte Politice, specializarea Sociologie, a SNSPA, a facut si un masterat la SNSPA in Guvernare si Societate.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11540 vizualizari

  • -20 (34 voturi)    
    o folclorista?! (Joi, 16 februarie 2012, 18:56)

    dan [anonim]

    Cu numele asta, pe Google, exista doar o folclorista. Bravo, Base, ai devenit cu adevarat Popular!
    • -14 (24 voturi)    
      gresit (Joi, 16 februarie 2012, 20:21)

      red_devil [anonim] i-a raspuns lui dan

      normal ca a devenit Popular daca el este in spatele Partidului lui Dan diaconescu. daca lumea numai vrea PDL-u vrea si el sa incerce ceva mai "Popular"
    • 0 (6 voturi)    
      Nu stiu (Vineri, 17 februarie 2012, 10:23)

      The Special One [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Dar din ce citesc aici, ea era consilier de la 22 ani. Deci abia terminase facultatea (daca o terminase).

      Zero experienta, cine stie poate o fi fost sefa de promotie in timpul facultatii. Altfel mie greu cum o absolventa ajunge direct de pe bancile scolii sa lucreze ca si consilier la Presedentie.

      Suna a pila :-)
      • -2 (2 voturi)    
        Nepotisme vechi si noi... (Vineri, 17 februarie 2012, 14:49)

        Nepotisme vechi si noi... [anonim] i-a raspuns lui The Special One

        Pentru romani, nu calitatea omului conteaza si gradul de rudenie! Asta e "paradigma" prin care romanii "se valorizeaza" intre ei...

        Poti sa fii imbecil prin definitie, escroc 100 %, nesimtitul perfect sau cleptomanul ideal...Ai toate circumstantele atenuante daca esti ruda cu cineva care te poate "valoriza" doar in virtutea acestui statut.

        Asa gandesc rumanii, asa actioneaza. Rezultatele...se vad si, mai ales, se traiesc!

        Enjoy them!
        :)))
  • -6 (28 voturi)    
    Ceva nou (Joi, 16 februarie 2012, 19:55)

    trecator [anonim]

    Alta Elena,doar ca este mai tanara...
  • -12 (16 voturi)    
    Monica (Joi, 16 februarie 2012, 20:49)

    Radu Moraru [anonim]

    Cred ca ocupa functia lui Monica Lewinsky. Mai enervant este faptul ca treaba asta se face pe banii mei ( nostrii ).
    • -2 (6 voturi)    
      functia de purtator de cuvant exista dar... (Vineri, 17 februarie 2012, 10:41)

      toma [anonim] i-a raspuns lui Radu Moraru

      m-am uitat pe cv si n-am vazut nimic deosebit !
      cred ca in promotia ei or fi fost fo 200. atunci,de ce ea ?
      macar sa ne spuna a cui pila ii !
      • 0 (4 voturi)    
        toti 200 (Vineri, 17 februarie 2012, 11:24)

        fantoma [anonim] i-a raspuns lui toma

        nu se putea.
        oricare ar fi fost ales, ai fi putut pune aceeasi intrebare.
        deci ?!

        este clar ca base se inconjoara de tineretul ascultator si indeparteaza maturii cu idei personale. i consiglieri.

        orice don, are un conigliere.
        pe ala nu'l stim.
      • +4 (4 voturi)    
        Cum poate sa faca experienta altfel decat lucrand? (Vineri, 17 februarie 2012, 12:21)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui toma

        Explica-mi si mie de ce romanul se "naste" cu experienta necesara intr-un domeniu. Prin Inteleapta ta logica si soferii incepatori defapt sunt profesionisti, fapt dovedit zi de zi in trafic. Romania nu duce lipsa de creiere ci de bun simt.
        • +3 (5 voturi)    
          hai sa-ti explic . daca vrei cu soferii : (Vineri, 17 februarie 2012, 14:06)

          toma [anonim] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

          un sofer incepator este obligat sa puna "bulina" pe masina ca sa poata fi "protejat" dei ceilalti soferi . totodata i se recomanda viteza redusa si atentie sporita !
          acel sofer ,oricat de bun ar fi ,dupa ce are cateva mii de km. la volan poate spune ca are si experienta .
          chiar si asa nu poate sa-i ia locul lui Michael Schumacher ,un mare pilot ,mentinut tocmai pentru experienta (chiar daca nu mai are aceleasi reflexe) .
          si-acuma sa-ti explic cu consilierii : domnisoara asta la absolvire ,la 22 de ani ,a fost angajata DIRECT LA MINISTER !
          dupa logica mea ea a sarit doua trepte : aia cu "bulina" si cealalta cu miile de km. parcursi ! (de la permis direct la schumacher)
          saltul direct de la absolvent la MINISTER si CONSILIER PREZIDENTIAL ("logica mea inteleapta") mi-a inspirat acea intrebare !
          sper ca ai inteles !

          ps.da cu bunul simt ce ai avut ?

          pps. sant foarte de acord cu promovarea tineretului ! tineretul aduce tehnologie noua ,entuziasm si "suflu prospat".
          da' nu tot tineretul , TINERETUL BINE PREGATIT ,COMPETENT !!!
          • 0 (0 voturi)    
            mai explica (Vineri, 17 februarie 2012, 15:16)

            Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui toma

            1) In general, are o atitudine agresiva asupra acelor soferi cu bulina.

            2) Cum faci treaba cu bulina ca sa poti lucra la minister daca nu ai experienta FIX in domeniul respectiv ?

            3) Vezi punctul 1.

            4) In pps sugerezi ca domnisoara nu este bine pregatita?
            • 0 (0 voturi)    
              nu tare inteleg cu ce nu esti lamurit (Vineri, 17 februarie 2012, 16:48)

              toma [anonim] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

              ca sa ajungi in locul lui schumacher trebuie sa fi un pilot tanar foarte talentat si cu experienta !
              treci pe la formula 3,formula2,apoi formula1 la o echipa ca lotus si-abia dupa aia la ferrari !
              deci de la carturi la ferrari NU !
              ASA-I LA EI !
              la noi se poate si altfel !

              departe de mine sa spun ca domnisoara ionas nu este pregatita !(nu are experienta . nu vad cum la 26 de ani poti sa consiliezi un Presedinte de tara)
              dar sant convins ca sant multi,la fel de bine pregatiti sau poate si mai bine,au 35 de ani , au in plus noua ani de vechime ,timp in care au trecut prin formula 3 si 2 !

              un bun exemplu este NOUL GUVERN !
              am mari sperante in ei si asteptam de mult asa ceva .

              ps. la noi ,de la cart la ferrari se poate trece daca ai pile !
              de aia am si ajuns in situatia in care santem !
              aia buni is la ferrari,aia pilosi ne conduc pe noi .
              • 0 (0 voturi)    
                sigur, dar eviti subiectul (Duminică, 19 februarie 2012, 2:19)

                Tovarasul_Mos_Craciun [anonim] i-a raspuns lui toma

                In DOMENIUL domnisoarei, prin ce etape trebuie sa treci ca sa ajungi la un asemenea post? Daca nu le insiri, inseamna ca-ti dai cu parerea aiurea... cunoastem ;-)
  • +10 (12 voturi)    
    Pentru HotNews (Joi, 16 februarie 2012, 20:56)

    felis_tigris [utilizator]

    Când vorbeşti despre o persoană importantă, mai bagi şi o imagine cu acea persoană.
    Succes în continuare!
  • -3 (13 voturi)    
    nu cred (Joi, 16 februarie 2012, 21:49)

    dw [anonim]

    ca e pregatita. tre' sa fie geniu sa poti face treaba asta BINE la 26 de ani. iar ea nu e.
  • +2 (4 voturi)    
    poftim ! (Vineri, 17 februarie 2012, 4:27)

    geo [anonim]

    http://www.agerpres.ro/media/index.php/politic/item/106572-ClaudiaElena-Ionas-cea-care-va-prelua-atributiile-de-purtator-de-cuvant-al-Presedintiei-are-26-de-ani-si-e-absolventa-a-SNSPA.html
  • +12 (14 voturi)    
    :) (Vineri, 17 februarie 2012, 10:12)

    Rasmus [utilizator]

    e mai frumoasa decat Valeriu Turcan
  • -4 (8 voturi)    
    inlocuire (Vineri, 17 februarie 2012, 11:23)

    gaga [anonim]

    oare vrea sa o inlocuiasca pe udrea
    sau o fi o rezerva
  • +6 (8 voturi)    
    E frumoasa (Vineri, 17 februarie 2012, 11:34)

    Mihai [anonim]

    Culmea, seamana cu Elena Udrea, dar e mult mai frumoasa!
  • 0 (0 voturi)    
    Geniu in pampersi :) (Vineri, 17 februarie 2012, 15:39)

    Loda [anonim]

    Decorata de Base la 24 de ani !
    http://sutu.ro/angoasa-politica/cum-s-bagat-hrebe-din-nou-biroul-lui-base/
  • -1 (3 voturi)    
    Ce-aveti mai invidiosilor cu Base? (Vineri, 17 februarie 2012, 19:37)

    PoneiulTroian [utilizator]

    E cabinetul lui, angajeaza pe cine vrea el sa-i poarte vorbele, si nu numai... Bravo Base! Daca nevasta-ta e OK cu situatia asta, esti tare, sefu'!