FOTOGALERIE: Primaria Capitalei si Politia Rutiera au decis inchiderea, pe timpul noptii, a mai multor artere de circulatie din Capitala. Vezi ce drumuri vor fi inchise

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 13 februarie 2012, 18:15 Actualitate | Esenţial


Fotogalerie: Capitala sub zapada
Primaria Bucuresti si Politia Rutiera au decis sa inchida alternativ, pe timpul noptii, mai multe artere de circulatie din Capitala. Decizia inchiderii circulatiei a fost luata, in conditiile ninsorii abundente, pentru a se permite deszapezirea.
  • Sector 1
22.30 - 23.00
- Intalnirea la Piata Victoriei - Calea Victoriei - Piata Victoriei - Piata Romana - Piata Victoriei - Piata Romana - Piata Universitatii

22.30 - 23.00
- Intalnirea la Piata Presei Libere - Arc de Triumf - Piata Victoriei
- Statuia Aviatorilor - Piata Charles de Gaulle - Ambasada China
- Piata Charles de Gaulle - Arc de Triumf - Piata Charles de Gaulle
- Piata Dorobanti - Dorobanti sau Stefan cel Mare
- Piata Dorobanti - Piata Charles de Gaulle

24.00 - 00.30
- Intalnirea la Pipera sau Serbanescu - Pod Pechea - Aerogarii - Pod Pechea
- Caranfil sau Pipera - Pod Pechea - Serbanescu sau Pipera

23.30 - 24.00
- Intalnirea la Piata Presei Libere - DN 1 - Miorita - Pasaj Baneasa
- Otopeni - pe sub Pod Otopeni - Pasaj Baneasa - Miorita
- Piata Presei Libere - Kiseleff - Arc de Triumf - Piata Presei

  • Sector 3
- Bd Camil Ressu - Bd. Theodor Pallady - pana la Autostrada Soarelui - interval orar 22.30 - 23.00 - intalnire la Piata Nicolae Grigorescu

  • Sector 5
- Intalnirea la CCA  - la ora 22.30, pana la ora 23.00
- Bd. Regina Elisabeta - Bd. Kogalniceanu - Splai Unirii
- Intalnirea la Chirigiu - la ora 22.30 - Calea Rahovei - Soseaua Alexandriei - pana la ora 23.00

  • Sector 6
- Bd. Timisoara punct de intalnire la Razoare pana la Valea Cascadelor - incepere ora 22.30 pana la orele 23.00
- Intalnirea la Cora incepe 01.30 pana 02.00 Bd. Iuliu Maniu - Cora - spre Sos Cotroceni - Splaiul Independentei - si retur Splaiul Independentei  - Sos Cotroceni -  Bd. Iuliu Maniu - limita sector 6








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7276 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    ontzanu doarme ca de obicei (Luni, 13 februarie 2012, 18:20)

    bogdan [anonim]

    mai ridica o biserica si se mai roaga la dumnezeu http://www.ziarulring.com/stiri/38187/o-noua-biserica-in-sectorul-2
    • 0 (4 voturi)    
      Nu s-a trezit Crin sa-l scoale (Luni, 13 februarie 2012, 18:29)

      Oprescu [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Asta este viata! Cand ai un somnambul si trebuie sa-l protejezi arunci asupra altuia viciul omului tau...
    • +6 (6 voturi)    
      calcul corect (Luni, 13 februarie 2012, 18:33)

      andra [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      pai e corect calculul lui, votantii lui nu sunt soferii, ci pensionarii care merg la biserica. Asa ca e mai profitabil sa economiseasca banii cu dezapezirea...ca sa obtina niste voturi de la cei care voteaza.
    • +2 (2 voturi)    
      Daca nu-i necesar. (Luni, 13 februarie 2012, 18:45)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      In sectorul 2 nu sunt bulevarde inzapezite.Pe stradutele laterale mai sunt probleme,dar acolo chiar nu poti lucra noaptea.Sunt masini,spatii mici.Nici nu prea ai unde sa evacuiezi zapada.Pe acolo ,poate dupa cateva zile,sa se taseze si sa se incarca pentru evacuare inafara Bucurestiului.Oricum,nu in noaptea asta si nici urmatoarea.Printre blocuri este o asa ingramadeala,ca nici nu poti sa intri cu utilaje .
      • +2 (2 voturi)    
        sigur nu stai in sectorul 2 (Luni, 13 februarie 2012, 19:06)

        marius [anonim] i-a raspuns lui mircea

        prietene tu probabil nu locuiesti in sectorul 2, este dezastru pe stradute e cel mai prost inzapezit sector intre stradute, nu se poate circula deloc, avea dreptate cineva mai sus tov ontanu are alte prioritati
        • +2 (2 voturi)    
          Daca spui tu. (Luni, 13 februarie 2012, 20:00)

          mircea [anonim] i-a raspuns lui marius

          Poate viscolul sa ma fi luat pe sus si trimis prin alta parte.Dar pe tablita de la strada scrie Vatra Luminoasa.stiam ca este in sectorul 2.Daca sa schimbat ,scuza-ma.Pe stradute am spus si eu ca este multa zapada,dar nici nu poti sa te misti,mai ales noaptea.Si la ce se anunta,nu cred ca se va putea face ceva nici in zlilele urmatoare.Pe strazile principale din sectorul 2 sa circulat multumitor,chiar si cateva stradute de travers ,care sunt cu sens unic,sau curatat cat de cat.Mai vrei mai multe explicatii.Sa stii ca prin fata blocului le-am dat zece lei la unii si au facut boboc trotuarul in juma de ora.E drept,nu prea ai unde sa dai zapada,inafara de micutele spatii verzi ,deja pline.Apropo de dat zece lei,ca sa nu zici ca sunt puturos.am 65 ani si o proteza la sold si nu-mi pot permite efortul si gheata cred ca ma deranjeaza mai mult decat pe tine,dar nu-i vina ta.Si nici a lui Ontanu.La alegeri ,chiar nu l-am votat,eu fiind liberal,dar nu pot sa fiu nesimtit ,sa-l acuz ca-i vinovat, ca-i iarna grea.
          • +1 (1 vot)    
            scuze (Luni, 13 februarie 2012, 20:52)

            marius [anonim] i-a raspuns lui mircea

            imi cer scuze daca te-am jignit
          • 0 (0 voturi)    
            pe strazile mici (Luni, 13 februarie 2012, 23:33)

            sectorist [anonim] i-a raspuns lui mircea

            am vazut intr-un orasel austriac o masinutza de dezapezit stradutze de mai mare dragul. am intrebat cat costa. va asigur ca onor spagarii de primari din romania ar fi putut cumpara un numar suficient de astfel de 'utilaje'. daca ar exista un singur om care sa gandeasca urbanistic si sa fie bun organizator... nu ati mai avea probleme. zone de depozitat zapada aveti? saci de nisip la colturile strazulor? daca nu...imi pare rau bucurestiul ramane un oras al lumii a III-a :(
      • 0 (0 voturi)    
        printre blocuri (Marţi, 14 februarie 2012, 9:57)

        yeti [anonim] i-a raspuns lui mircea

        la lopata baieti !

        sunt pline blocurile de haidamaci, la fel ca aia de i'a vazut primul ministru, stand la caldurica si prin carciumi.

        bucalezii e vrednici, inalti, frumosi, nu consuma in carciumi, nu stau la caldurica, solidari pan'la sacrificiu ! :-)

        numai tzaranii din baragan, niste haidamaci puturosi..

        folositi indemnul ala drag: la munca, la lopata !
        munca este si pentru oameni, nu numai petnru tractoare, utilaje.

        sau, folostiti solutia cu explozibilul :-)

        mda. ontzanu e de'al nost' !
    • +3 (3 voturi)    
      pai (Luni, 13 februarie 2012, 18:50)

      alex [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      in sectorul 2 au fost bulevardele inchise noaptea trecuta
      • 0 (0 voturi)    
        minunat (Luni, 13 februarie 2012, 18:57)

        bogdan [anonim] i-a raspuns lui alex

        de noaptea trecuta si pana acum cam cat a nins? ca idee de cat de bine e in sectorul 2: piata iancului - delfinului, 3 statii de tramvai = o ora.
        • 0 (0 voturi)    
          multumiri (Luni, 13 februarie 2012, 21:03)

          bedexe [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

          dragilor de soferi care au parcat pe banda a 3-a trebuie date
    • 0 (0 voturi)    
      Mai astepta o stea de general (Marţi, 14 februarie 2012, 1:52)

      Mos Teaca [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Pe tunica lui glorioasa !
  • +3 (3 voturi)    
    vanghelie poate sa doarma in alta parte nu in 5 (Luni, 13 februarie 2012, 18:56)

    sector5 [utilizator]

    In sectorul 5 face treaba doar Oprescu, pe arterele RATB-ului, in rest nimeni nu misca un deget.
    Asociatile de locatari si societatii comerciale ar trebui amendate daca nu isi curata zapada de pe langa bloc, trotuar, etc. Asa spune legea.
    In sectorul 5 nu se dau amenzi, ca daca mai dau si amenzi cine mai voteaza??Cine voteaza un primar care amendeaza.
    Sunt oameni care cad pe trotuar, sunt batrani care nu ies din case de saptamani de frica sa nu alunece, pentru ca zapada in sectorul 5 e de la Dumnezeu si daca a pus-o Dumnezeu, tot el trebuie sa o ia, primaria nu are nici o treaba.
    Ontanu in 2 face treaba. In cinci Vanghelie nu misca un deget. Masinile sunt nemiscate de saptamani. Nici macar nu se pune problema sa iesi de pe stradutele laterale, pentru ca e imposibil, zapada iti ajunge pana la scutul masini.
    In an electoral, primarul care a castigat cu greu abia in al doile tur nu isi face treaba de gospodar al sectorului 5. Deci o sa mergem sa votam dar nu pe Vanghelie, ci pe oricine altcineva.
    Sa nu uitam ca a castigat din turul doi pe muche de cutit
    • 0 (0 voturi)    
      la Lopata (Luni, 13 februarie 2012, 22:20)

      ion daniel [anonim] i-a raspuns lui sector5

      Ce va tot vaietati atat pentru 10 centimetri de zapada. La lopata nu in baruri. Daca fiecare dintre voi ar dezapezi cate 10 metri de persoana sunt sigur ca ar fi luna Bucurestiul.
  • +4 (4 voturi)    
    Nu spunea Premierul sa iasa populatia la lopata ? (Luni, 13 februarie 2012, 19:02)

    Creator [utilizator]

    Unde nu intra plugul intra lopata si treaba-i rezolvata !
  • +2 (4 voturi)    
    Sectorul 2 si 5 sunt praf (Luni, 13 februarie 2012, 19:45)

    gigi kent [anonim]

    Din pacate in sectorul 2 nu s-a intrat deloc pe stradute (stradutele sunt ale primariei de sector) nu se poate sa intrii cu nici o masina nicaieri caci ramai suspendat. Norocu' lu' nenea primaru' ca arterele principale sunt desfundate de primaria capitalei (deh - pe toate circula RATB).
    Sectorul 5 este jalnic. nea Marean nu a bagat nici un utilaj. Ghinionul lui este ca nu are atat de multe sosele cu RATB - de aceea se vede mai rau.
    Ideea de baza este ca nenea primarii din sect 2 si sect 5 isi bat joc de oameni si nu ii intereseaza deszapezirea. PE unu il arde grija bisericilor si parcurilor (Ontanu) iar pe celalalt sa o plimbe si sa ii cumpere palate noii lui cuceriri cafenie.(marean + oana = love)
    ne meritam soarta caci nu iesim la vot si lasam pensionarii (sect2) respectiv coloratii din ghetouri (sect 5) sa ne instaleze primari
    • 0 (0 voturi)    
      Nu ai dreptate. (Luni, 13 februarie 2012, 20:21)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui gigi kent

      Citeste si comunicatul.In sectorul 5 de dezapezire raspunde Oprescu.
  • 0 (0 voturi)    
    cred ca se procedeaza la fel si in restul tarii. (Luni, 13 februarie 2012, 19:52)

    kkciosuldelahamangia [anonim]

    pt. ca pe ruta Timisoara-Arad, echipajele politiei trag autotrenurile pe dreapta, in parcari.
  • +1 (1 vot)    
    Amenzi (Luni, 13 februarie 2012, 21:04)

    bedexe [utilizator]

    Cate amenzi a dat azi 13 feb2012 Politia Rutiera pentru parcari ilegale?
  • -1 (1 vot)    
    amenzi ?? (Luni, 13 februarie 2012, 21:29)

    ghinda [anonim]

    Asta ar fi si culmea. Sa ne mai luam amenzi ca am parcat aiurea. Numai un pieton invidios poate sa puna problema asa.
  • 0 (0 voturi)    
    sectorul 6 (Luni, 13 februarie 2012, 21:30)

    profesoras [anonim]

    De Drumul Taberei inca nu s-a auzit. Sectorul 6 inseamna doar Militari. O sa mai castige Poteras un mandat peste vreo 20 de ani. N-a facut absolut nimic pentru Drumul Taberei. A... ba da. A facut doua centre de afaceri la Raul Doamnei. In loc de spitalul promis de dna Udrea.
  • 0 (0 voturi)    
    aiiii (Luni, 13 februarie 2012, 22:02)

    Arkan [anonim]

    Ati innebunit de tot? Tocmai cand dadeam zapata de pe msaina sa fac drifturi. Pff, am curatat degeaba zapatada si am schimbat cablu' de frana.