VIDEO Piata Universitatii, ziua a 14-a: Circa 100 de persoane s-au adunat in fata TNB. Protestatarii au scandat "Ploua, ninge, noi vom invinge" si "Ciumpalac inghetat"

de I.C., A. Biro     HotNews.ro
Joi, 26 ianuarie 2012, 19:08 Actualitate | Esenţial


Aproximativ 100 de persoane, in mare parte membri ai unei organizatii de revolutionari, s-au adunat joi seara pe treptele din fata Teatrului National, pentru a 14-a zi de proteste impotriva puterii, informeaza Mediafax. In jurul orei 18.00, protestatarii scandau "Ploua, ninge, noi vom invinge" si "Ciumpalac inghetat".

Oamenii scandeaza lozinci impotriva presedintelui Traian Basescu, impotriva premierului Emil Boc si, cu cateva ocazii, impotriva intregii clase politice. Cateva persoane au in maini drapele tricolore, dar si pancarde cu mesaje prin care cer demisia presedintelui si a premierului. La fata locului se afla si cateva grupe de jandarmi.

Cativa dintre protestatari s-au declarat nemultumiti de lipsa echipelor de televiziune, prezente in piata pana joi. Unul dintre protestatari le-a explicat altor cativa din grupul sau ca, cel mai probabil, presa este ocupata cu relatari despre problemele cauzate de ninsoarea abundenta. "Da, s-au dus sa-l filmeze pe Boc dand la lopata", a afirmat un protestatar.



Prima banda a Bulevardului Magheru, cea de langa trotuar, a fost curatata inainte de lasarea serii de o masina de deszapezire pentru a permite jandarmilor sa amplaseze gardurile care delimiteaza spatiul de protest.

In jurul orei 18.00, nu se afla niciun manifestant in zona de la Facultatea de Arhitectura (la Fantana), informeaza Mediafax.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4166 vizualizari

  • -41 (51 voturi)    
    chapeau (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:15)

    Mazeta [utilizator]

    Toata admiratia pentru oamenii astia. Bravos!
    • +55 (65 voturi)    
      NISTE FRAIERICI (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:25)

      anti-usl [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      pusi de ponta si crinut sa le netezeasca drumul spre ciolan.
    • +56 (60 voturi)    
      Aia cu politica au fost platiti pe toata luna (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:30)

      dan [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      Sa fim seriosi, pentru cei care ies pentru renasterea societatii romanesti respect. Pentru cei care ies sa faca politica pentru USL: Sunteti patetici!
    • +34 (50 voturi)    
      sunteti niste,rebuturi,esecuri,avortoni,... (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:46)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ratati,neseminficati,neimportanti,impotenti,viermi,ciumpalaci,gunoaie, aurolaci,chiriasi in canale...mergeti acasa,ca ne faceti de rusine...
      • -25 (31 voturi)    
        te-ai caracterizat, asa scri, asta esti (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:13)

        Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

        Cati dintre voi ati sta in frigul asta?
        Platiti....ati sta? Cat credeti ca poate sa plateasca USL oamenii astia?Voi cat ati cere?
        Nu va dati seama ca nu este vorba de bani, ci de convingeri?
        Nu puteti...voi nu faceti nimic in viata din convingere, nu aveti cum intelege...dar va sperie ca unii o fac....
        • +29 (33 voturi)    
          e na... (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:41)

          Vlad_V [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          ce convingeri prietene? Sunt acolo pentru indemnizatia de revolutionar dobandita in multe cazuri ilegal. Au abuzat de o lege menita sa ii sprijine pe cei care au ajuns in incapacitate de munca in urma revolutiei. Da o fuga pana in piata Universitatii si vezi cati dintre ei chiar sunt in "incapacitate de munca." Multi dintre ei nu si-au scrantit nici macar un deget la revolutie.
        • +18 (22 voturi)    
          Nu fi copil. (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:27)

          mircea [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          Pe vremea asta nu sta un om normal.Un om normal stie ca sunt sialte moduri de protest fara sa-ti pui in pericol sanatatea.Rusine celor care incurajeaza asa ceva.Ii felicita acum si dupa ce se imbolnavesc ,nu mai stie nimeni de ei.Oamenii de acolo sunt de multe feluri.Unii din distractie,unii din convingere cu toate ca nu am vazut pe careva care sa poata explica coerent ce vrea.Multi nici nu stiau ce scrie pe pancarta pe care o aveau in mana.Nu-i frumos sa indemni pe altii sa stea in frig si tu sa stai la caldurica.Oamenii aceia sunt atat de debusolati incat sincer imi este mila de ei.
          • -1 (1 vot)    
            da, bah, ce fraier Gandhi ala! (Vineri, 27 ianuarie 2012, 9:18)

            marius [anonim] i-a raspuns lui mircea

            care si-a pus sanatatea in pericol facand greva foamei!!
            trebuia sa protesteze scriind pe forum la The Sun.
        • +5 (7 voturi)    
          Se scrie "asa scrii"..rezulta ca dumneata esti...? (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:42)

          Grammaticus [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          asadar si dumneata te-ai caracterizat. Te numeri printre cei care au scoala multa si vor sa traiasca corespunzator cu valoarea pe care o au pentru societate.
        • +5 (7 voturi)    
          te intreb si pe tine (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:07)

          uzu [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          amaratii astia sunt convinsi ca daca pleaca basescu si boc lor le va fi mai bine.
          tu crezi asta ?
        • +4 (6 voturi)    
          unii au probleme la mansarda (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:07)

          sam [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          un om intreg la minte nu-si risca sanatatea pentru nici un ideal politic, aia au probleme mari la cap! Ei nu vad ca nu intereseazape nimeni ca ei tremura in viscol? Nu se intreaba : DE CE? Pe mine nu ma impresioneaza cu nimic, nu au cu ce, nu au nimic de prezentat, zbieretele de "jos x sau Y" ca asa vrem noi , fara a le sustine cu dovezi reale, nu o sa atraga langa ei decat tot pe unii de "acelasi calibru"... "Revolutionari" sunt doarcei care au pierdut membrii ai familiei in lovitura de stat din dec 1989, activistul ala care foloseste cel mai de lemn limbaj pe care l-am auzit (nici pana in '89 nu am auzit asalimbaj) - maior parca - poate sa se numeasca revolutionar? Activistii de partid au ajuns sa se creada revolutionari, chiar ca am ajuns balaceanca mall...
        • +3 (7 voturi)    
          revolutinari (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:26)

          escu13 [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          Pe Mediafax(care nu poti spune ca e simpatizant pdl)au scris ca este un grup de revolutionari. Astia ies ca nu le ajunge ce au primit pana acum si au dus-o bine pana acum.Cum ti se pare ca un coleg de serviciu cu aceeasi pregatire, aceeasi functie sa primeasca in plus 2300 lei pentru ca a cunoscut pe cine trebuie!
        • +2 (2 voturi)    
          Cand stii ca nu mai primesti ajutorul de la stat (Vineri, 27 ianuarie 2012, 11:46)

          rc [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          si nu o sa ai ce sa mai mananci saptaman viitoare normal ca stai si induri. Asociatia de revolutionari si membrii ei primesc de la stat bani pe stat degeaba. INTELEGI VRAJITORULE CUM STA TREABA? Na pai plangele tu de mila si da-le bani de la tine,adica munceste tu si pentru ei.
      • -20 (22 voturi)    
        ce bine te caracterizezi .... (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:27)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

        ce cauti la calc sa scri pe HN ?
        de ce nu esti in strada sa ajuti guvernul la dezapezire?
        unde e solidaritatea cu care va tot laudati voi ? in casa la caldurica scriind pe forumuri?
        • +12 (14 voturi)    
          Sa inteleg (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:16)

          Richard the Lionheart [utilizator] i-a raspuns lui adrian

          ca tu ai scris din Piata sau de la vreo deszapezire?
          • -1 (3 voturi)    
            te bagi in seama ...? (Joi, 26 ianuarie 2012, 23:11)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui Richard the Lionheart

            unde am spus eu ca sunt in piata?
            sau la o dezapezire ?

            e vorba sa va solidarizati voi primi , astia care serviti pdl-ul . ca doar cere boc si base solidaritate nonstop . ... sau cumva e doar pentru ceilalti ??
        • +3 (5 voturi)    
          Usor cu limba romana pe scari! (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:44)

          Grammaticus [anonim] i-a raspuns lui adrian

          ca se aud orele de chiul de la scoala!
        • +1 (1 vot)    
          Pericol (Joi, 26 ianuarie 2012, 23:26)

          Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui adrian

          Stai acasa Adriane si nu mai sfatui pe nimeni sa iasa. E pericol de moarte! Asta nu-i vreo lozinca politica.
    • -5 (9 voturi)    
      Cei din Piata Universitatii...mari democrati... (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:51)

      Costin1968 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ...pacat ca la alegeri, alegerile din Iunie si apoi Noiembrie, nu o sa se deranjeze sa voteze, asa cum nu se deranjeaza de vreo 18 ani...Vorba aia "Lenea bratara de aur"...
      P.S. Chapeau bas , adevarati Cavaleri (ai tristei figuri) domnii demonstranti din Piata...superba lozinca..."Udrea cioc-anitoarea" ,adanc...
    • +4 (6 voturi)    
      de ce (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:05)

      uzu [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      sincer, nu te inteleg. de ce ii admiri ? pentru ca sunt uneltele lui crin si geoana ?
      ce crezi tu ca vor castiga oamenii astia pe care tu ii admiri daca maine dimineata basescu si boc isi dau demisia iar crin devine brsuc presedinte si geoana primministru ? iti spun eu : NIMIC. ei nimic. da, sigur vor beneficia altii, aia care acum intarata prin televiziuni si diverse alte metode, altii care sunt cercetati si spera sa scape cu alte conduceri ...
      dar astia 100 de spartani pe care tu ii admiri vor fi la fel de saraci si de amarati, si la fel de needucati ca sa poata vedea ca multimea nu e decat o unealta in mainile celor cu putere.
      atat. in test, de doi bani speranta care nu tine de cald.
    • +1 (1 vot)    
      Admiratie pentru ce? (Vineri, 27 ianuarie 2012, 6:53)

      California [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      As fi fost de acord cu admiratia ta, daca as fi vazut macar unul din "tzipuritorii" de meserie din piata, revolutionari de canapea si militari de crasma, sa strige dupa lopeti si sa mobilizeze pentru ajutarea unor romani inzapeziti. Rusine sa le fie, nu admiratie; fiecare cetatean daca da o lopata de zapada la o parte, se pot transforma strazile intr-o singura zi in plaje insorite. In loc de injuraturi si mitocanii, daca as fi vazut cel mai mic semn sau dorinta de a ajuta alti semeni in momente de calamitate meteo, mi-ar fi schimbat macar putin parerea proasta care o am despre acesti puturosi cu gura mare. Rusine sa va fie!
  • -30 (36 voturi)    
    Nu mai dezinformati! (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:19)

    Ciumpalaca [anonim]

    Tinerii care ocupa zona de la fantana ajung acolo in jur de 7-8 seara. Treaba asta se intampla de 13 zile deja, nu stiati? Si de ce oare? Sa fie cumva pentru ca in cursul zilei se afla toti la serviciu?
    • +7 (9 voturi)    
      ;) (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:59)

      CIT [anonim] i-a raspuns lui Ciumpalaca

      Sau fiindca dupa 22.00 incep sa se stringa "muncitorii" pe la disco-barurile de pe Lipscani si adiacente ? Zic si io ...
    • +15 (17 voturi)    
      Nu (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:17)

      Richard the Lionheart [utilizator] i-a raspuns lui Ciumpalaca

      Vin acolo seara fiindca atunci este ratingul cel mai mare, sa ii vada ''lumea'' ce vedete si revolutionari sunt
      • +5 (7 voturi)    
        Greu in paiata, pe 50 de lei,negriiiiii (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:36)

        Manu de la Vrancea [anonim] i-a raspuns lui Richard the Lionheart

        Sarmanii tiriplici nu vad ca aceasta ninsoare
        este un semn de la Dumnezeu,ca nu ii mai vrea in Piata! La revolutie in luna decembrie era cald si
        soare,ca asa a vrut Dumneazeu si Ceausescu a plecat. Acum zapada ii trimite acasa pe
        sarmanii manipulati si platiti de penalii imbogatiti!
        Sansa voastra este pierduta de cand ati mers pe mana bolsevicilor in 1990. Traiasca Regele si JOS
        COMUNISMUL
    • +3 (5 voturi)    
      la ora aia se trezesc (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:11)

      gng [anonim] i-a raspuns lui Ciumpalaca

      ... chiar crezi ca aia muncesc undeva? nu stimabile, apar la ora aia pentru ca atunci se trezesc si pentru ca noaptea ascunde alte fapte...
  • +36 (38 voturi)    
    Dar cati revolutionari mai sunt (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:20)

    revelare [utilizator]

    in Romania de nu se mai termina..
    Daca ii aduni , afli ca acum sunt mai multi decat in decmbrie 1989.
    Si fiecare vrea "dreptul sau"....
    • +30 (32 voturi)    
      Comment sters de user (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:06)

      polonyca [anonim] i-a raspuns lui revelare

  • +24 (30 voturi)    
    hopa (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:25)

    robita [utilizator]

    au ramas fara tv sa vedem acum circ sund de acord cu voi insa cei pe care ii blamati voi muncesc pe rupte de mai bine de 24 ore voi ce faceti strigati o ora doua si gata la culcare halal de cei fara minte mai bine mergeti voi sa dati o mana de ajutor celor care chiar sufera zilele astea in zapada
  • +30 (36 voturi)    
    Ciumpalac (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:31)

    nano2k [utilizator]

    "Ciumpalac"... Asta e cumva un termen à la Mircea Badea?
    Oamenii aia chiar nu mai stiu ce sa scandeze?
    Ce doamne iarta-ma inseamna? Poate forumistii care isi dau jos palaria in fata acestor demonstranti m-ar putea lumina.

    Multumesc in avans.
  • +32 (38 voturi)    
    penibil (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:34)

    soso [anonim]

    sunteti penibili! vad ca poanta si crinutza nici ele nu mai fac nimic, probabil au ragusit, sau stau in casa unde e cald, bine....mic dejun prelungit.....niste papagali. mergeti si munciti, ca nu vine la conducere vreun bill gates sa va ingroape in bani......
  • +36 (42 voturi)    
    Trebuie sa-si merite banii!Nu mai sunt protestatar (Joi, 26 ianuarie 2012, 19:43)

    Colette [utilizator]

    Mi-as dori ca toti acesti 'protestatari odihniti', cum bine i-a numit Dan Tapalaga, sa strige si impotriva Justitiei, a faptului ca acel Nicolaiciuc este a 4-a oara pus in libertate de judecatori dupa ce a furat de la CFR 70 milioane de euro si dupa ce statul roman a cheltuit bani ca sa-l extradeze de la Miami! Hai sa fim seriosi, cum spunea Ion Cristoiu, s-a intins cam mult aceasta manipulare si nu mai stiu cum sa termine... Rusine, USL pt ca, pt. niste bani, amaratii aia stau pe vremea asta cainoasa, cand toti avem alte probleme provocate de viscolul asta neobisnuit,
    stau acolo ca sa-si onoreze 'contractele' si sa-si poata primii banii promisi! SUNT DEJA PENIBILI SI NU FAC DECAT SA COMPROMITA NOTIUNEA DE PROTES SI CONFIRME CA SUNT MANIPULATI POLITIC DE OPOZITIE!
  • +23 (27 voturi)    
    mintiti! (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:07)

    MickeyD [utilizator]

    conform reporteritei de la Antena 3 erau 400 de persoane inca de la ora 17.00 si inca se mai strangeau. acum ar trebui sa fie aprox. 1000 de oameni, de-ajuns cat sa oblige presedintele si guvernul sa demisioneze :))
    • +13 (15 voturi)    
      Ha,ha,ha... (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:45)

      Costin1968 [utilizator] i-a raspuns lui MickeyD

      ...de cand MINTE ANTENA 3...!!!
  • +19 (21 voturi)    
    1 (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:09)

    fluturas [anonim]

    "Ploua ,ninge" si la USl-isti nici nu le pasa de voi.
    • 0 (2 voturi)    
      dar lui basecu ii pasa ... (Joi, 26 ianuarie 2012, 23:13)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui fluturas

      ?
  • +24 (24 voturi)    
    ...e cam pedelist gerul asta baeti (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:26)

    kansas [anonim]

    ...faceti si voi un uselist de zapada, compuneti un cantecel circumrevulutional, sau curatati nametzii, sa vedem ca n-ati cules degeaba indemnizatiile alea...ca de cele viitoare.. din noiembrie va da Guzganian cu dobanda, din urma...sigur sigur !
    ...infruntati gerul mai cu veselie baeti, asa va vrea tzara !
    • 0 (2 voturi)    
      portocal (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:10)

      licuta [anonim] i-a raspuns lui kansas

      Portocaliu de-a dreptul!
  • +21 (23 voturi)    
    propunere..... (Joi, 26 ianuarie 2012, 20:31)

    gigi n [anonim]

    Propun manifestantilor de la Universitate,din urmatoarea suta de zile,un nou titlu de pancarta:
    ”JOS MAFIA PD-L ! SA VINA MAFIA USL!”
    • +5 (7 voturi)    
      Hai pa ca miroase (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:08)

      Marius271 [anonim] i-a raspuns lui gigi n

      Hai pa si citeste adearul uitel aici documente cum usl cumpara ong-urile promitan bani de la buget

      http://www.romanialibera.ro/exclusiv-rl/investigatii/exclusiv-rl-cum-incearca-usl-sa-cumpere-sustinerea-societatii-civile-document-senzational-251542.html
      • -1 (1 vot)    
        Link YouTube - foarte tare stirea! (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:27)

        niktig [utilizator] i-a raspuns lui Marius271

        Lucian, subscriu:
        pe Youtube: Jurnal RTT 25.01.11 Stirea 1

        Dar ii prea frumos reportajul sa nu fie vizionat... mai ales de cei PRO Proteste (sau ce cacialma a fost acolo).
  • +13 (15 voturi)    
    votati radu mazare (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:04)

    stefan [anonim]

    "Votaţi Radu Mazăre!" Protestatarii, în viscol la Piaţa Universităţii, primarul Constanţei – la schi, în Austria. Vicepreşedinte al PSD, primarul Constanţei a făcut act de prezenţă la mitingul împotriva „Dictatorului” după care şi-a luat gaşca de prieteni şi iubite, şi-a decolat spre o staţiune din Alpi. Si secretarul gen al psd liviu dragnea e acum in brazilia ! asa ca, din salarii de bugetari...sobolanii rosii se distreaza !
    • 0 (2 voturi)    
      Pai au sclaveti ce ... (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:52)

      Costin1968 [utilizator] i-a raspuns lui stefan

      ...lupta pentru ei...ha,ha,ha....Si striga : "Nu ne este frica ca suntem cu Mazarica..." Cea mai frumoasa lozinca a Revolutiei din Ianuarie...Nu ne este frica cat e in Austria, Mazarica...
    • +3 (5 voturi)    
      in Brazilia... (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:23)

      sir [anonim] i-a raspuns lui stefan

      cu siguranta Liviu Dragnea sta cazat la hotelul domnului primar Mazare, sa mai spuna bugetarii ca nu au salarii, uite aici exemplu: din leafa de primar iti cumperi in doua mandate 2 hoteluri, unul in Mamaia (Flora) si unul in Brazilia! Cum faci asta? Simplu, dai la pensionari in fiecare luna cate un pui vechi , refrigerat de n ori, care in acte valoreaza 30-40 lei buc!!! In realitate puiul costa sub 10 lei/buc si uite asa te faci cu cate un hotel pe mandat. Daca mai obligi si fiecare investitor care are nevoie de o autorizatie de la primarie sa iti dea cu acte 5-10% ajungi si un prosper si respectabil om de afaceri. Sa mai spun cat costa km de asfalt si de cate ori se asfalteaza aceeasi bucata de strada? Cam astia sunt hotii cu care vreti voi sa schimbati Romania?
  • +11 (13 voturi)    
    platou de televiziune lipsa? (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:10)

    oldman [anonim]

    pai da, fara televiziune? sa strige degeaba? pai faceti socoteala: 10 camere tv fac atmosfera? vede revolutionaru becu rosu sau lampa aprinsa, baga mare cu protestu. stinge cameramanu becu, ia protestataru pauza. astfel incat, daca treci cu masina pe acolo, nu- ti sai seama ce fac oamenii aia. sa tot faci revolutie doar cand transmite la tv.
  • +15 (17 voturi)    
    Ninge cu trantori (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:16)

    Anonimul [anonim]

    Jandarmii ar trebui sa le dea cate o lopata sa curete zapada. Daca cer schimbarea asta ar fi prima schimbare: munca" Cine nu munceste nu maninca.
  • +15 (17 voturi)    
    dublarea pretului (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:23)

    pragmatism [utilizator]

    Astia sunt revolutionarii lui Felix platiti cu 100 RON/zi ... dar, astazi, cred ca au dublat pretul la 200RON/zi ca este vremea rea. Jenant!!!
    • -1 (1 vot)    
      aici ii (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:10)

      niktig [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      http://www.youtube.com/watch?v=8SDnAjHwaJE&feature=colike
    • -1 (1 vot)    
      Link (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:19)

      niktig [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      Pe Youtube: Jurnal RTT 25.01.11 Stirea 1
      Si uite asa apare si dovada, nu ca nu am fi stiut ce si cum... si cime!
  • +3 (5 voturi)    
    C-vele (ma refer la ...cucuvele fratilor!) (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:50)

    Grammaticus [anonim]

    din PNL si PSD tare ar fi vrut ca un presedinte pro-occidental, pro valori europene sa fie ...debarcat de o mina de desperados, ca sa vina ei, care n-au convingeri si se vind cu da mai mult. Ei tare-ar fi vrut sa fie platiti de rusi, sa joace intre rusi si americani jocul cui le da mai mult. N-am sa uit niciodata cind au spus ca sa se retraga Romania de pe teatrele de lupta unde ai nostri luptau cot la cot cu francezi, americani, englezi si asta doar ca sa le faca pe plac rusilor.
    Si "revolutionarii" astia...Multi ne-am aflat la Inter in 21 dec 89 (nu in 22!) si nu am luat nimic platit cu viata altor oameni. AJUNGE! au profitat destul. Nu sint singurii.
    Ajunge si cu atitea pensii pentru "militarii" imbecili care N-AU NICI UN MERIT FATA DE PATRIA ROMANA ci numai fata de Ceausescu!
  • +2 (2 voturi)    
    AS PROTESTA DIN TIMISOARA (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:54)

    john [anonim]

    Cu conditia ca mi-ar spune vreunul cine-a-mpuscat vii raniti din spitalul judetean. Cum? A, sa inteleg ca nu stiu decat ei intre ei, ca d`aia au extras gloantele din carnea confratilor. Ilici, nu uita va veni si ziua ta! Cand ti-o baga baba aia coasa-n costa, sa visezi ca arzi la Cenusa! Tu si gasca ati vandut Romania la fier vechi.
  • +1 (3 voturi)    
    Dovada clara ca suntem o democratie (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:55)

    Trecatorul [anonim]

    Faptul ca au loc demonastratii de protest, in afara de faptul ca este un lucru sanatos, care are loc pretutindeni in lumea civilizata, este si demonstratia elocventa ca avem un regim democratic si nici de cum o dictatura. Pe vremea lui Ceasca iar fi mancat Gherla pe demonstranti. Pe vremea Lui Ilici iar fi ciomagit minierii. Deci care e alternativa mai Buna?
  • +1 (3 voturi)    
    Astia is fanii lui Mircea Badea (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:01)

    je [anonim]

    Doar aia au in vocabular cuvantul "ciumpalac".
    De altfel "ciumpalac" defineste corect pe mentorul lor.
  • +1 (3 voturi)    
    Cei 100 de protestattari sunt toti membrii pe care (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:09)

    Garf [anonim]

    Cei 100 de protestattari sunt toti membrii pe care ii are USL?
    • 0 (0 voturi)    
      da, asa cum astia de aici sunt tot PDL-ul (Vineri, 27 ianuarie 2012, 9:03)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Garf

      cati comentatori oranj va adunati aici?
      cateva zeci (daca nu tinem cont ca postati sub multiple nume....)
      Asta-i tot PDL-ul?
      Ti-am raspuns folosind aceeasi logica ciudata, portocalie.
  • 0 (2 voturi)    
    Adevarul... filmat (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:10)

    niktig [utilizator]

    acum repostez ce a postat altcineva.
    http://www.youtube.com/watch?v=8SDnAjHwaJE&feature=colike

    Asa a fost?!
  • +3 (5 voturi)    
    LA MUNCAAAAA...! (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:15)

    dumitru vaduva [anonim]

    I-as invita pe acesti "revolutionari" sa mearga la munca undeva si sa produca si ei ceva pentru a-si castiga existenta. Ei,suparati tare ca si-au pierdut acele indemnizatii primite pe nedrept,s-au aliat cu useleul si fac politica useleului,adica ies in strada in fiecare zi,pe orice vreme,pentru a intretine falsa impresie ca poporul roman este impotriva "dictatorului" Basescu si a guvernului si pentru ca ei sunt impotriva,100 de insi,trebuie ca Basescu,ales de peste 5 milioane de romani,sa-si de demisia. Asta suna fals si miroase greu.O coalitie contra naturii numita usl,nu este in stare sa vina la putere pe cale democratica si incearca fele de fel de posibilitati necinstite si lipsite de inteligenta pentru a accede acolo unde nu poate. Romanii cinstiti au priceput siretlicul si sanctioneaza useleul asa cum se cuvine.Acesta scade vertiginos in sondaje si ,in curand, va disparea asa cum a aparut.
    Revolutionarii acestia de carton si pensionarii nesimtiti,care intretin aceste priveghiuri din piata universitatii ,organizati bine de slugile lui dan voiculescu ,sunt un corp strain in organismul societatii romanesti care face mult rau tarii si oamenilor normali ai Romaniei. Voiculescu,Ponta si Antonescu,sunt niste luptatori "viteji" impotriva propriei lor tari, sunt niste dusmani ai intereselor Romaniei in lume si dusmani ai mersului spre iesirea din criza a tarii. Ei nu agreeaza masurile de austeritate,pentru simplul fapt ca ele au fost luate si au succesul asteptat,de catre Basescu si Boc.Daca ei erau la putere,ar fi fost obligati sa ta aceleasi masuri,sau sa duca tara la faliment,asa cum au facut Grsia,Italia,Spania,Portugalia,Franta si alte tari din Europa,care curand vor intra in recesiune. Tara noastra,in urma masurilor luate de catre Basescu si guvern,a iesit din recesiune si merge pe crestere economica,cu toata opozitia opozitiei,care a facut tot ce a putut penmtru a opri aplicarea acestor masuri.
  • +1 (3 voturi)    
    Ghici cine e de vina? (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:24)

    ioil [anonim]

    Pentru timpul urat care a stricat socotelile si aranjamentele in strada, pentru a pune mana pe ciolan a celor care au facut cea MAI MARE MANIPULARE A OAMENILR DIN ULTIMII 21 DE ANI???Basescu cine putea altul. Ela stat de vorba cu Dumnezeu sa il salveze din Ghearele satanei si Dumnezeu l-a ascultat,pentru ca nu suporta atata minciuna.In loc ca opozitia sa iasa in localitatile calamitate sa ajute cu ceva la salvarea oamenilor napastuiti stau la caldurica si insceneaza noi lovituri!Halal sa le fie!
  • +4 (6 voturi)    
    stati la caldut? (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:26)

    memo [anonim]

    unde-s liderii vostri usl-ist intr-asa o zi friguroasa?aaaaa, ei au dat banutul si au plecat sa se distreze?
  • +1 (3 voturi)    
    bugetul mai slabut? (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:28)

    mary [anonim]

    e bugetul mai slabut , de ce au iesit asa putini?s-au terminat banii usl-istilor?
  • -3 (3 voturi)    
    si cu unii si cu altii (Joi, 26 ianuarie 2012, 22:49)

    andrei [anonim]

    De ce sunteti atat de indarjiti, mai pedelistilor ? Lasati-i pe amaratii aia sa castige un ban cinstit de la voiculesti. Asa aveti ocazia sa cereti si voi bani de la basesti. Nu va ganditi ca daca-i desfiintati voi nu mai aveti obiectul muncii si nici plata ?
  • +1 (3 voturi)    
    bleah (Joi, 26 ianuarie 2012, 23:05)

    geon [anonim]

    Pana si natura e impotriva protestelor regizate de opozitia formata din cei mai mizerabili oameni (la fel de mizerabila e si puterea) + televiziuni perverse!?!
    Bleahhh!
  • -1 (1 vot)    
    re (Vineri, 27 ianuarie 2012, 0:45)

    litchi [anonim]

    Pai si-au dat seama ca nu asa salvam tara din criza...Pana la urma o sa plece toti si o sa continuam iesirea din criza a tarii.
  • 0 (0 voturi)    
    Este absolut normal un... (Vineri, 27 ianuarie 2012, 8:03)

    Costin1968 [utilizator]

    ...Presedinte Chior...in Tara Orbilor...
  • +1 (1 vot)    
    .. (Vineri, 27 ianuarie 2012, 10:59)

    ionut [anonim]

    Sa ne spuna USL de unde vor lua bani pentru măririle de salarii şi pensii pe care le promit.
  • 0 (0 voturi)    
    pacat de oamenii din strada (Vineri, 27 ianuarie 2012, 11:37)

    beatrice [anonim]

    Atat a fost, opozitia a iesit un pic, a facut baie de multime si dusa a fost.Oricum oamenii au fost dezinformati pe tot timpul protestelor si singura sansa sa se schimbe ceva va fi la alegeri.Ce se intampla daca mai asteapta cateva luni, luni in care au sansa sa analizeze situatia si sa aleaga mai bine, poate.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 27 ianuarie 2012, 12:35)

    Tatiana Tiron [anonim]

    E bizar că aceşti domni şi chiar jurnaliştii uită faptul că pe vremea PSD, Mugur Ciuvica sau Andrei Gheorghe erau arestaţi iar OTV era închis. Oricine îndrăznea să critice PSD era în pericol.
  • 0 (0 voturi)    
    piata universitatii (Vineri, 27 ianuarie 2012, 14:24)

    Bun [utilizator]

    monstruoasa coalitie din 2009"pe limba ei a pierdut"- in 2012,se prefigureaza aceeasi situatie,intrucit nu au invatat nimic din istoria lor recenta...sunt atit de retardati,incit actiunile lor au un efect contrar fata de asteptarile lor,disperarea lor de a ajunge la putere este atit de mare,incit i-si vind si tara,asa cum au facut si in toti acesti 22 de ani...numai ca uita un lucru : tara nu este a lor.JOS MAFIA ROSIE,JOS BOLSEVICII.
    '
    • 0 (0 voturi)    
      a (Vineri, 27 ianuarie 2012, 16:02)

      anni [anonim] i-a raspuns lui Bun

      Trebuie să lăsăm deoparte ura. Românii trebuie să decidă cine va guverna România in mod democratic, prin vot şi ei vor lua decizia cea mai potrivită în toamnă, la alegeri.
  • 0 (0 voturi)    
    USL -ul in cheama! (Vineri, 27 ianuarie 2012, 16:55)

    gabi cris [anonim]

    NU demisiei Presedintelui! Sa ramana actualul Guvern!! NU protestelor!
  • 0 (0 voturi)    
    USL (Vineri, 27 ianuarie 2012, 17:08)

    mada [anonim]

    USL- adunatura de nenorociti, gata pregatiti sa vanda tara asta in orice moment doar pt inca o vila ceva in pus la portofoliul lor. Nu lasati tara asta sa ajunga pe mana lor va rog frumos,
  • 0 (0 voturi)    
    Realitate (Vineri, 27 ianuarie 2012, 17:39)

    vgyhn [anonim]

    Conducerea actuala ne duce pe un drum pe care toti am vrut sa mergem, diferit, corect. Instinctul nostru de conservare ne face sa spunem ca nu e bine. Daca privim totusi in ansamblu, obiectiv, ne putem da seama ca suntem chiar pe drumul pe care l-am vrut...
  • 0 (0 voturi)    
    gg (Vineri, 27 ianuarie 2012, 19:12)

    gigi [anonim]

    Schimbarea guvernului nu poate aduce decat instabilitate politica pe langa cea sociala, ne ducem din rau in mai rau
    • 0 (0 voturi)    
      Corect (Vineri, 27 ianuarie 2012, 20:02)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Mai bine ii suportam pe astia inca 1000 de ani de-acum inainte. Cei mai mareti oameni
  • 0 (0 voturi)    
    alaturi de traian basescu (Vineri, 27 ianuarie 2012, 20:03)

    ion [anonim]

    Am tot respectul pentru presedintele Traian Basescu si pentru faptul ca este singurul presedinte roman care a reusit sa fie independent fata de moguli si ai inceput un razboi impotriva acestora
  • 0 (0 voturi)    
    dgsg (Vineri, 27 ianuarie 2012, 20:06)

    mircea [anonim]

    Nu inteleg de ce se vrea rasturnarea guvernului Boc. Acest lucru nu va crea decat instabilitate politica si economica, nivelul de trai va scadea simtitor, iar oamenii vor avea mult mai mult de suferit
  • 0 (0 voturi)    
    Cum profita unii de saracia oamenilor ! (Vineri, 27 ianuarie 2012, 20:24)

    ESC [anonim]

    Ce face omul pentru 100 de lei !
  • 0 (0 voturi)    
    hh (Vineri, 27 ianuarie 2012, 22:27)

    eugenia [anonim]

    lasilor va place barfa
  • 0 (0 voturi)