​VIDEO Ce nu s-a vazut la TV la sedinta extraordinara a Parlamentului. Vezi cum bate un liberal o pisica pe tableta pana la lesin

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Luni, 23 ianuarie 2012, 21:12 Actualitate | Esenţial


Liberalul si pisica virtuala
Foto: Hotnews
Senatorii si deputatii s-au adunat luni intr-o sedinta comuna extraordinara "pentru dezbaterea situaţiei politice, economice şi sociale din România". Rand pe rand, premierul, ministrii si liderii opozitiei au luat cuvantul la tribuna. In sala, la balcoane, zeci de invitati au aplaudat cuvantarile puterii si i-au huiduit copios pe Victor Ponta si Crin Antonescu. In tot acest timp, unii parlamentari si-au vazut de-ale lor, au citit ziarele, au stat pe internet si si-au citit felicitarile primite de sarbatori. Un parlamental liberal a petrecut minute bune jucandu-se pe tableta, lovind o pisica virtuala pana cand aceasta a lesinat.



Sedinta comuna a Camerei Deputatilor si Senatului, din cadrul sesiunii parlamentare extraordinare "pentru dezbaterea situaţiei politice, economice şi sociale din România", a inceput luni dupa-amiaza cu o jumatate de ora intarziere.

Parlamentarii care erau deja prezenti in sala au profitat de ocazie si s-au salutat si si-au urat intre ei "La multi ani".

In sala, la balcoane, zeci de invitati, majoritatea in varsta, inarmati cu mesaje de sprijin pentru putere, asteptau cuminti inceputul lucrarilor. "Nu suntem muritori de foame. Noi vrem stabilitate. De aceea am venit aici", ne spune o doamna.

Ora 13:30, sedinta comuna incepe la indemnurile de la microfon ale lui Vasile Blaga. Se trece peste partea de formalitati, se voteaza ordinea de zi si incep discursurile.

Primul care ia cuvantul este tocmai premierul Emil Boc. In sala, parlamentarii opozitiei mai striga din cand in cand "Demisia" si mai scapa cate o huiduitura. Emil Boc isi duce impasibil discursul pana la capat, moment in care parlamentarii puterii si invitatii de la balcoane incep sa aplaude frenetic.

Urmeaza Victor Ponta. Nici bine nu ajunge la microfon ca de la balcoane se aude: "Huuoo Ponta!". Liderul PSD isi tine discursul in aplauzele constante ale colegilor din opozitie si in huiduielile venite de la balcoane si din randul bancilor puterii.

De la balcoane, apar si mesaje scrise pe foi: "Nu vrem sa traim in tara ajutoarelor sociale acordate lenesilor", "Vrem sa muncim, nu sa trandavim", "Vreti sa manipulati, dar degeaba incercati", "Nu vrem ca Grecia. Nici ca Ungaria".

La tribuna vine si Crin Antonescu. Liderul liberal tine un discurs furtunos, pe un ton ridicat, facandu-i pe parlamentarii opozitiei sa izbucneasca in aplauze. De la balcoane vin, evident, huiduieli puternice. Antonescu nu se lasa impresionat si continua cu atacurile la adresa guvernului Boc si al presedintelui Traian Basescu.

"La problema enormei nemultumiri publice din Romania va cerem solutia, singura democratica, a demisiei presedintelui Romaniei Traian Basescu, a demisiei guvernului Romaniei, si a demisiei parlamentului Romaniei, noi fiind primii gata sa ne inaintam demisia", a spus Antonescu.

Sedinta continua si, rand pe rand, la tribuna ajung Gabriel Oprea, Varujan Pambuccian, Kelemen Hunor, Adrian Nastase, Elena Udrea si Anca Boagiu. Din sala, aceleasi reactii.

Pe durata intregii sedinte, unii parlamentari nu pareau impresionati de discursurile de la tribuna si si-au vazut de treaba lor.

In sedinta comuna de luni "sportul national" pentru unii parlamentari a fost deschiderea felicitarilor primite la birou pe durata sarbatorilor de iarna.

Altii au stat pe internet pe tableta, laptop sau pe telefon. Un parlamentar, in timpul discursurilor, a ales sa urmareasca un documentar cu animale salbatice.

Tot in timpul discursurilor, un parlamental liberal s-a jucat minute bune pe tableta, lovind o pisica virtuala pana cand aceasta a lesinat. Vezi ultimele secvente din video-ul postat mai sus :)

Citeste in articolul de mai jos toate declaratiile facute de catre liderii politici.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















22044 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    Tara de actori (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:27)

    Luk [utilizator]

    ce poti sa mai spui?!
    • +17 (19 voturi)    
      Pentru cine stie engleza... (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:43)

      m [anonim] i-a raspuns lui Luk

      ... vezi ce inseamna "spank the monkey" in argou.
      Sau ce fac parlamentarii romani la baie si pe vietile noastre.
      O solutie ?
      7.62mm.
      • +17 (17 voturi)    
        adio ,Chuckie si gashca ! (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:53)

        corado [anonim] i-a raspuns lui m

        nu va simte nimeni lipsa ...poate doar la bufet !
      • +16 (16 voturi)    
        Nu trageti in oligofreni ! (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:11)

        Mitica (Palarierul) [anonim] i-a raspuns lui m

        Nu trageti in oligofreni !

        Prostia si tembelismul parlamentarilor din Romania este probabil o boala virala, caci nu se vindeca cu antibiotice.

        Se vindeca cu extract de vot !

        Javrele se dau afara...

        "Patria si Dreptul Meu!"
        .
      • +8 (10 voturi)    
        Engleza (Marţi, 24 ianuarie 2012, 2:54)

        Sebastian_u [utilizator] i-a raspuns lui m

        Maimutele din opozitie sa stea la taica ilici sa se planga si sa ne lase in pace sa ducem Romania mai departe.Cum spuneau revolutionarii: Mai bine golan decat comunist....!
    • +6 (6 voturi)    
      guvernam ca si voi dar am facut ceva in plus (Marţi, 24 ianuarie 2012, 1:30)

      dis mantle [anonim] i-a raspuns lui Luk

      Cred ca PNL-ului i s-a aratat pisica.Va datti seama ce stie baiatul ala de la Campia Turzii?Daca face un blog sub inaltul patronaj sau da niste interviuri atunci sa te tii de motocicleta...si sa nu mai vorbim de poporul psd care asteapta "in rezerva".De toata jena...
  • -29 (33 voturi)    
    Dar... (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:31)

    Moruzov [anonim]

    ... pe piticul care bate campii la microfon nu l-ai vazut?
    • +18 (18 voturi)    
      tu lunganule (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:45)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui Moruzov

      bati campii pe aici. La ce iti foloseste?
      • -13 (13 voturi)    
        Un raspuns ar fi.... (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:55)

        tot eu [anonim] i-a raspuns lui mercedes

        Va mai enerveaza pe voi. Liberalul se juca cu tableta pentru ca vorbea Boc si lumea se plictisea
  • +11 (17 voturi)    
    saraca pisica (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:31)

    cosming [anonim]

    Ce-a mai motrosit-o! :)
    Dai tata in pisica aia, trage-o de urechi! Da-i peste bot!
    :)
    • +5 (5 voturi)    
      un "ales" (Marţi, 24 ianuarie 2012, 1:22)

      motanul-incaltat [anonim] i-a raspuns lui cosming

      e comic parlamentaru' dar actiunea este evident insuportabila. pe banii contribuabililor alesul bate o pisica virtuala. nu as dori un parlament organizat ca o corporatie...dar un minim de decenta, de pragmatism si eficienta trebuie sa le cerem parlamentarilor. cum? fiecare local sa incerce sa le bata obrazul celor care in parlament fac orice altceva decat sa reprezinte interesele cetatenilor.
    • +5 (5 voturi)    
      protectia animalelor (Marţi, 24 ianuarie 2012, 9:05)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui cosming

      Sunati la asociatia Cutu-cutu sau Pisi-Pisi sa il dea in judecata pe PNL-ist pentru ganduri rele pentru animale...
  • +6 (20 voturi)    
    tara arde si ... (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:36)

    ion [anonim]

    In timp ce ungurii isi bat joc de tara noastra la noi in tara, romanii din serbia (peste 2milioane de vlahi, asa cum sunt numiti de sarbi) primesc lovituri dupa lovituri : pe 24 ian, de sfanta Unire, se va declara oficial limba vlaha (romana cu litere chirilice), in acest fel ei fiind asimilati de catre Serbia, care nu le va recunoaste originea romaneasca .... RUSINE ! Ce fac autoritatile romane ?
    • +3 (3 voturi)    
      ipocrizie (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:00)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui ion

      ai perfecta dreptate... romania ar trebui sa integreze cu forta, prin orice mijloace posibile, ungurii si secuii, dar romanii din serbia ar trebui sa aiba drepturi peste drepturi.
      cand politicienii si populatia obisnuita din ungaria se bagau in seama in legatura cu minoritatea maghiara din romania, ne revoltam mama, mama. in schimb mania noastra in legatura cu ce se intampla cu romanii din serbia este perfect intemeiata.
      • +2 (2 voturi)    
        Sinucidere (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:37)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

        Forta unei culturi se caleste prin "ciocnirea" pasnica a civilizatiilor, prin schimburile comerciale, prin intilnirea ideilor, prin competitia valorilor, etc. Nici o cultura puternica nu stagneaza. Toate se schimba si se modeleaza reciproc. Cine sta pe loc, se auto-condamna la disparitie.

        Atitudinea ungurilor din Harghita si Covasna este una de semi-izolare. Incet, vor disparea din punct de vedere cultural. Romanii n-au cum sa-i ajute, e soarta pe care frustratii unguri si-au ales-o de bunavoie. Sinuciderea culturala e pina la urma acceptabila in democratie. Fiecare comunitate se pretuieste pe ea insasi atit cit doreste.
  • +14 (16 voturi)    
    Un motan (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:40)

    Conbac [anonim]

    Hahahaha,si baiatul meu in varsta de doi ani bate motanul ala,tot pana la lesin!Panarame in toata regula.De r�s dar,mai mult de pl�ns.
    • -8 (8 voturi)    
      Si uitadu-te la parlamentari (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:16)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Conbac

      iti dai seama cat de papa lapte sunt cei care-i conduc.Dupa cum e condus parlamentul, iti dai seama cum sunt conduse si restul institutiilor. Basescule las-o in colo de Romanie, pune-ti in ordine zoaiele dupa geam si nu le mai trata cu scarba!
    • +4 (4 voturi)    
      SI fata mea (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:56)

      Marius CC [anonim] i-a raspuns lui Conbac

      ... de 2 ani face la fel. Cea de 4 ani a trecut de faza asta.
      De unde trag concluzia ca politrucii nostri au virsta mentala in jur de 2-3 ani.
      E de speriat nu de ris.
    • -2 (4 voturi)    
      e totusi baiatul tau... (Marţi, 24 ianuarie 2012, 9:12)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui Conbac

      Urat sa-ti faci baiatul panarama...
  • +20 (20 voturi)    
    Si ei vor sa ii votam pe ei la anticipate (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:42)

    yo [anonim]

    Ii doar in C..R de noi
    • +5 (5 voturi)    
      raspuns (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:41)

      Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui yo

      Nu ii intereseaza electoratul educat, ci pensionarii din Duminica Orbului.
  • +3 (3 voturi)    
    hahahaha (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:47)

    ia cucu [utilizator]

    hahahahahahah hahahahhaha!
  • +14 (14 voturi)    
    parlamentarii (Luni, 23 ianuarie 2012, 21:54)

    ady [anonim]

    o adunatura de smecheri care se distreaza pe banii romanilor..si evident 'jos basescu'' de fapt cel care i-a pus la treaba putin..
  • +10 (10 voturi)    
    Se joaca pe tableta pe banii statului (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:09)

    GARF [anonim]

    Uite si la parlamentarul ala USL...de-aia e platit de stat sa se joace pe tableta...vedeti cat il preocupa soarta tarii!!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Ocupatia unora. (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:11)

    Horatiu [anonim]

    Cu ce se ocupa cei din PNL In loc sa vina cu masuri concrete, nu doar cu acuze.
  • +10 (10 voturi)    
    nu'i deloc de ris (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:19)

    ion m. [anonim]

    DEMISIA!
  • +6 (8 voturi)    
    Ce-si inchipuia? (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:21)

    GARF [anonim]

    Credea ca in locul pisicii sunt pensionarii, si asa ar face cu ei daca ar prelua puterea? Ca doar trebuie sa aiba vreo legatura cu sedinta din parlament din moment ce s-a dus la sedina...nu s-a dus sa se joace?! RUSINE!!!!
  • +12 (12 voturi)    
    Astia cica sunt "salvarea" Romaniei (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:23)

    Alt DAN [anonim]

    "Salvatorii" Romaniei din ghearele "dictatorului" Basescu cica sunt: Ponta, Antonescu, Felix, Iliescu, Nastase, Abramburica, Hrebe, Chirieac, Rosca Stanescu, Ciuvica, Gadea, Badea, Ursu, Oprisan, Mazare, Vosganian si multi, multi alti fomisti.
    Nu-i poporul asta asa prost cum il cred ei.
    • +3 (3 voturi)    
      Dar putem sta linistiti, (Marţi, 24 ianuarie 2012, 8:06)

      Miau [anonim] i-a raspuns lui Alt DAN

      in cazul in care vom fi atacati de pisici vom fi cu siguranta salvati!
  • +10 (10 voturi)    
    :) (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:28)

    cristina [anonim]

    chiar si cei din USL se plictisesc la discursurile lui Crin si Ponta. ce sa mai zic de noi romanii. plecati mai repede din Parlament
  • +4 (4 voturi)    
    seems legit (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:41)

    cristi [anonim]

    Daca nu batea pisica pana la lesin, nenorocita ar fi fost in stare sa imite persiflator toate vocile luminate de la intrunire.
    Nu inteleg care e problema, eu zic c-a procedat corect.
  • +7 (7 voturi)    
    ii gasesc vinovati (Luni, 23 ianuarie 2012, 22:51)

    mercedes [utilizator]

    pe toti cei care au trimis in Parlament, prin vot, aceste specimene care produc lehamite.
  • +2 (2 voturi)    
    Metafora (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:04)

    V.R. [utilizator]

    Pisica e o metafora pentru poporul roman.
  • +3 (3 voturi)    
    asta spune tot (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:24)

    alex [anonim]

    Ei sunt invatati sa rezolve totul prin violenta
  • +4 (4 voturi)    
    :))) (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:25)

    cristiana [anonim]

    Asa e, cand vorbeste antonescu nu il mai asculta nici ai lui:)) cei care nu dorm, isi descarca frustrarile pe animale virtuale:)))
  • 0 (0 voturi)    
    Responsabilitate (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:26)

    Ciprian [anonim]

    Este timpul ca partidele politica sa aibă un comportament responsabil si sa inteleaga nemultumirile romanilor.
    • 0 (0 voturi)    
      Stai linistit... (Marţi, 24 ianuarie 2012, 0:26)

      adi [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

      ...ca timpul s-a oprit pentru ei asa ca nici o sansa la responsabilitate si intelegere.
  • +3 (3 voturi)    
    din nou? (Marţi, 24 ianuarie 2012, 0:27)

    pacifistul [anonim]

    Bine ca cetatenii romaniei platesc parlamentarii Opozitiei sa stea in Parlament si sa se joace pe tableta! La munca cu voi , oricum n-ati facut nimic constructiv !
  • +6 (6 voturi)    
    Le'r Hit Antonescu (Marţi, 24 ianuarie 2012, 2:06)

    Bogsan [anonim]

    Pune-i o mustacioara mica lui Antonescu si ne-am facut cu-n dictator, mai ca mi-l si imaginez vorbind in germana! :))
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Marţi, 24 ianuarie 2012, 9:19)

      LauraBalaura [utilizator] i-a raspuns lui Bogsan

      Si eu am avut aceeasi impresie... :)
  • +3 (3 voturi)    
    pai daca tot vrem presedintele jos (Marţi, 24 ianuarie 2012, 2:51)

    gopo111 [utilizator]

    sa-i dam si pe imbuibatii astia jos, si sa nu mai fie votati niciodata, mortaciunile, sa mai auzim de ei la necrolog doar, sa alegem ceva mai bun, dar oare de unde?
  • -4 (4 voturi)    
    Asa de jos ati ajuns?? (Marţi, 24 ianuarie 2012, 6:18)

    garett [anonim]

    Oau! "Vezi cum bate un liberal o pisica pe tableta pana la lesin"
    Chiar atat de disperati sunteti sa va dovediti "loialitatea fata de partid si marele conducator" incat sa recurgeti la astfel de manipulari jenante???
    Nu imi imaginez ca nu exista cineva in toata redactia care sa fie posesor de telefon cu Android sau iOS si sa va explice cum sta treaba cu aplicatia respectiva, destul de amuzanta de altfel, numita "Talking Tom"! Google poate fi chiar folositor!!
    Dar, evident nu puteati scapa ocazia de a arata "poporului" cu "sfanta manie proletara" ce face "un liberal"! Sunt curios: daca respectivul era de la pdl mai aparea in film? Am mari indoieli!
    Ati renuntat la orice pretentie de jurnalism independent, v-ati transformat intr-o docila trompeta a puterii, acum ati facut pasul spre titluri de tabloid!
    Absolut penibil!
    • +1 (1 vot)    
      nu se poate ... (Marţi, 24 ianuarie 2012, 13:24)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui garett

      sa ai indoieli, tocmai tu care ai creierul spalat... daca atat ai inteles din acest articol...
  • +2 (2 voturi)    
    nesimtitul (Marţi, 24 ianuarie 2012, 7:56)

    cristimir89 [anonim]

    Nici un parlamentar nu e sfant, dar liberalii parca intrec orice masura. Liderul e chiulangiu sef, subalternii se joaca....se pare ca nu ar fi o mare pierdere daca si-ar da demisia.
  • +1 (1 vot)    
    Oare cine era pisica? (Marţi, 24 ianuarie 2012, 9:38)

    Un om aproape liber de Romania [anonim]

    Nu cumva era Cotoi?
  • +2 (2 voturi)    
    Jalnic (Marţi, 24 ianuarie 2012, 10:03)

    Pentru Romania [anonim]

    Totusi sper ca lumea sa deschida ochii, exemple de genu asta la opozitie vedem in fiecare zi.
  • +1 (1 vot)    
    Demagogul - cel mai mare inamic al democratiei (Marţi, 24 ianuarie 2012, 10:56)

    Mihai [anonim]

    Au prezentul nu ni-i mare? N-o să-mi dea ce o să cer?
    N-o să aflu într-ai noştri vre un falnic juvaer?
    Au la Sybaris nu suntem lângă capiştea spoielii?
    Nu se nasc glorii pe stradă şi la uşa cafenelii,
    N-avem oameni ce se luptă cu retoricele suliţi
    În aplauzele grele a canaliei de uliţi,
    Panglicari în ale ţării, care joacă ca pe funii,
    Măşti cu toate de renume din comedia minciunii?
    Au de patrie, virtute, nu vorbeşte liberalul,
    De ai crede că viaţa-i e curată ca cristalul?
    Nici visezi că înainte-ţi stă un stâlp de cafenele,
    Ce îşi râde de-aste vorbe îngânându-le pe ele.
    Vezi colo pe uriciunea fără suflet, fără cuget,
    Cu privirea-mpăroşată şi la fălci umflat şi buget,
    Negru, cocoşat şi lacom, un izvor de şiretlicuri,
    La tovarăşii săi spune veninoasele-i nimicuri;
    Toţi pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă,
    Chintesenţă de mizerii de la creştet până-n talpă.
    Şi deasupra tuturora, oastea să şi-o recunoască,
    Îşi aruncă pocitura bulbucaţii ochi de broască...
    Dintr-aceştia ţara noastră îşi alege astăzi solii!
    Oameni vrednici ca să şază în zidirea sfintei Golii,
    În cămeşi cu mâneci lunge şi pe capete scufie,
    Ne fac legi şi ne pun biruri, ne vorbesc filosofie.
    Patrioţii! Virtuoşii, ctitori de aşezăminte,
    Unde spumegă desfrâul în mişcări şi în cuvinte,
    Cu evlavie de vulpe, ca în strane, şed pe locuri
    Şi aplaudă frenetic schime, cântece şi jocuri...
    Şi apoi în sfatul ţării se adun să se admire
    Bulgăroi cu ceafa groasă, grecotei cu nas subţire;
    Toate mutrele acestea sunt pretinse de roman,
    Toată greco-bulgărimea e nepoata lui Traian!
    Spuma asta-nveninată, astă plebe, ăst gunoi
    Să ajung-a fi stăpână şi pe ţară şi pe noi!
    Tot ce-n ţările vecine e smintit şi stârpitură,
    Tot ce-i însemnat cu pata putrejunii de natură,
    Tot ce e perfid şi lacom, tot Fanarul, toţi iloţii,
    Toţi se scurseră aicea şi formează patrioţii,
    Încât fonfii şi flecarii, găgăuţii şi guşaţii,
    Bâlbâiţi cu gura strâmbă sunt stăpânii astei naţii!
  • +1 (1 vot)    
    Fenomenal (Marţi, 24 ianuarie 2012, 15:13)

    Andrei [anonim]

    Ăla cu pisica e fenomenal! M-a dat pe spate ! Nu trebuia să-l filmaţi că-l dă Antonescu afară din partid! Cum adică, se joacă pe tabletă, în timp ce şeful său mai că-şi dă duhul vociferând la tribună ! Una peste alta, e bine că vede şi poporul cine sunt cei din PNL !!
  • 0 (0 voturi)    
    De dragul sefului sau (Marţi, 24 ianuarie 2012, 15:51)

    elena [anonim]

    Cred ca nu-l mai suporta pe Crin cum urla. Nu avea cum sa plece ca de, era seful la tribuna si-l vedea asa ca a incercat sa faca ceva care sa-i distraga atentia de la racnelile din sala. Cred ca avea si castile in urechi.
  • 0 (0 voturi)    
    adevaru (Marţi, 24 ianuarie 2012, 17:30)

    marian [anonim]

    In final romanii vor face diferenta dintre politicienii responsabili care au inteles mesajul celor din Piata Universitatii si dintre politicienii care se folosesc de oamenii care protesteaza ca sa bifeze avantaje politice.
  • 0 (0 voturi)    
    adevaruuul (Marţi, 24 ianuarie 2012, 17:36)

    george [anonim]

    Nemultumirile celor din tara privesc toata clasa politica nu numai pe cei care sunt acum la putere. Ponta trebuie sa mai renunte la cursele de masini iar Crin Antonescu la cateva ore de somn si sa se preocupe de nemultumirile romanilor si de stiuatia Romaniei din acest moment.
  • 0 (0 voturi)    
    rusine (Marţi, 24 ianuarie 2012, 17:44)

    egina [anonim]

    Nu au SOLUTII , vor doar guvernarea , platesc oameni pentru a iesii in strada. O atmosfera urata creata de USL si ajutati de realitatea si antena . USL vrea guvernarea , ANTENA si REALITATEA vor audienta… Guvernul Boc a inteles ca dialogul cu partidele politice este foarte important in schimb USL-ul a ales sa intre in greva parlamentara
    • 0 (0 voturi)    
      Pisica (Joi, 26 ianuarie 2012, 18:42)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui egina

      Da, sigur, sa fie dat afara din parlament nenorocitul care se juca pe tableta!
      Dar nenorocitii de Basescu, Boc, Udrea, etc, care au bagat tara in faliment, sa-si ingrase conturile in continuare pe spinarea populatiei!
      Vad ca puterea a acaparat si internetul. Dar nu va iluzionati! Scrieti degeaba! Romanii au vazut ce jaf a facut guvernarea Basescu! Nu mai pupati voturi! N-o sa puteti nici macar sa va jucati pe tableta in parlament. Afara cu voi si cu toti cei care va pupa in cur! Ati avut cea mai nenorocita si mai corupta guvernare din cate a avut Romania post-decembrista. RUSINE!
  • 0 (0 voturi)    
    rusine (Marţi, 24 ianuarie 2012, 18:18)

    mihai [anonim]

    Guvernul Boc a facut un pas important spre detensionarea situatiei din tara. Faptul ca a venit in Parlament la cererea opozitiei arata ca actuala putere este deschisa la dialog. Totul e ca si liderii opozitiei sa fie responsabili si sa nu impinga tara intr-o criza mai mare.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu pot sa cred ce-mi vad ochii!!! (Marţi, 24 ianuarie 2012, 18:30)

    Andrei88 [anonim]

    Mai stie domnul Antonescu unde e tribuna Parlamentului dupa cat de prezent e la sedintele Parlamentului? Se cunoaste ca nu vine prea des la sedinte dupa "diareea" verbala de care a suferit ieri.
    Dupa ce au cerut o sedinta extraordinara acesti nesimtiti de liberali si-au ocupat timpul sa vorbeasca cu o matza, de parca nu l-ar avea tot timpul alaturi in coalitie pe Felix Motanul.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 24 ianuarie 2012, 20:15)

    mioara [anonim]

    Tentaţia USL de a confisca protestele şi a manipula strada, de a hiperboliza totul, de a veni cu declaraţii radicale şi intransigente, nu face onoare celor două partide.
  • 0 (0 voturi)    
    Cata ipocrizie (Marţi, 24 ianuarie 2012, 20:50)

    Dolhan A [anonim]

    Cu ce drept apar acesti parlamentari in mijlocul protestatarilor? Cu ce drept profita de nemultumirea unor oameni saraci pentru a-si castiga puterea?
  • 0 (0 voturi)    
    halal interes ! (Marţi, 24 ianuarie 2012, 21:07)

    ella 88 [anonim]

    dupa cum vedeti opozitia nu este atat de interesata de problemele protestatarilor .... singura preocupare a opozitiei este sa dea jos guvernul si atat ! ...un plan pentru o conducere mai buna a acestei tari nu au ...sunt doar niste lupi flamanzi pentru putere !
  • 0 (0 voturi)    
    Exact tara de actori si papusari de 2 lei 50 de ba (Marţi, 24 ianuarie 2012, 22:58)

    geo [anonim]

    Daca nici pe liberali nu ii convinge Crin sa il asculte, cum va putea convinge o tara si o natiune ?!!?!. Domnule CRIN palaria de presedinte al Romaniei e prea mare pentru dumneavoastra, v-o recomand pe cea a lui Pinocchio sau a lui Don Quijote ca va asemananti mai mult cu aceste personaje, si nu va fie frica, daca va hotarati sa va dati demisia, poate incercati un concurs pentru un job la teatru de papusi, au cateva locuri vacante la posturile de mascarici nationali, eventual sa il luati si pe Ponta cu dumneavoastra poate fi o idee stralucita....
    • 0 (0 voturi)    
      pisica????????? (Joi, 26 ianuarie 2012, 21:58)

      memo [anonim] i-a raspuns lui geo

      lasat-i va rog, ei chiar sunt ingrijorati, au probleme cu pisica:))
  • 0 (0 voturi)    
    Cine a lesinat ? (Miercuri, 25 ianuarie 2012, 12:14)

    Selariu Mircea [anonim]

    Cine a lesinat ?
    Pisica sau parlamentarul ?
  • 0 (0 voturi)    
    salut (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 14:05)

    andrei [anonim]

    Liberalii s-au răzgândit. Nu-şi dau demisia din Parlament, dar nici nu muncesc.
    Guvernul trebuie să fie extrem de prudent anul acesta, nu este loc de populism - aviz domnilor Ponta şi Antonescu