VIDEO Ciocniri violente intre jandarmi si protestatari, in Piata Universitatii

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 15 ianuarie 2012, 21:44 Actualitate | Esenţial


Protestele care incepusera pasnic duminica, cu scandari "Fara violenta!", in Piata Universitatii, au devenit violente in momentul in care in zona au aparut grupuri de tineri asimilate de fortele de ordine ultrasilor.

Protestele pasnice de la inceputul serii



Ciocniri intre ultrasi si jandarmi, in Piata Universitatii.















Citeste pe MedLife.ro
Un nou tratament pentru diaree










4558 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    fara alegeri anticipate... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:02)

    skander [anonim]

    Eu zic sa nu se mai tina nici un fel de alegeri... e clar, TOATA tara s-a rasculat, nu mai e nevoie de nici o alegere, sa vina direct vulpea si motanul (si varanul) si sa ne conduca spre noi culmi... si inaintarea Romaniei spre...
    A, si desigur, ultrasii respectivi au fost trimisi de dictator ca sa intineze idealurile revolutiei din TOATA tara. Desi nu ma uit la cele doua televiziuni, am o banuiala ca acolo deja s-a lansat ideea asta.
    • +13 (13 voturi)    
      Astia sunt batuti in cap (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:24)

      Petru Moldovan [utilizator] i-a raspuns lui skander

      Daca legea permite ca orice ONG sau SRL sau ce o fi el sa notifice Primaria si dupa aia sa treaca la demonstratii viermii astia de ce nu pun o hartoaga la Primarie? Doar din dispret fata de lege?
      Si Igas ala de ce nu trimite politaii aia mascati sa-i salte pe golani?
      Eu am fost unul dintre "golanii" din Piata Universitatii in '90 dar aici mi se pare ca e vorba de alt fel de golanie, nu de studenti si fosti studenti revoltati ci de recidivisti penali incitati...
    • +1 (1 vot)    
      Alegeri anticipate (Luni, 16 ianuarie 2012, 13:18)

      membru BP [anonim] i-a raspuns lui skander

      PNL si PSD trebuie sa-si organizeze alegeri anticipate pentru noi presedinti de partid daca vor sa faca un scor de 20% in alegerile urmatoare.Ganditi-va la asta...foarte serios.
  • +18 (18 voturi)    
    multumim antonescu (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:05)

    mineru' [anonim]

    continua sa instigi populatia, intimideaza jandarmeria, da-le incolo de legi! traiasca partidul liberal comunist!
    • 0 (0 voturi)    
      Interesant (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:44)

      scrable scramble [anonim] i-a raspuns lui mineru'

      Interesant leit-motivul acestor demonstratii :
      Raed Arafat: daca ne jucam cu literele poate rezulta "Rau de fat are" sau "Rau tare"
      Trebuie sa aducem in lumina constiintei si acest lucru pentru a sti cu adevarat ce facem.
  • -10 (12 voturi)    
    unde e presedintele jucator? (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:07)

    Mazeta [utilizator]

    Asta se întâmplă când ai un președinte cu 5% în sondaje și 2‰ in sânge.
    • +12 (12 voturi)    
      jandarmii (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:12)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      cred ca sunt bine educati si stiu sa nu raspunda la provocari si sa se retraga cu misiunea de a proteja doar obiectivele importante... mai trebuie sa vedem cum evolueaza situatia. Cat despre restul: Reformele trebuie continuate evident. Monopolul asupra sanatatii trebuie spart dar asta trebuie explicat oamenilor... trebuie sa stie lumea in primul rand ce e ala un monopol...
      • +7 (7 voturi)    
        Prefectului Capitalei (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:49)

        Tudor Bugetar [anonim] i-a raspuns lui atreus

        Vad ca inca nimeni nu a spus un lucru elementar: se impune DEMITEREA si DEGRADAREA MILITARA a comandantului jandarmeriei pentru balet. Ce dracu, e dansul lebedelor ? De ieri inca trebuiau bagate tunurile cu apa si astazi asiderea; ia o baita pt ultrasi, irinel, cernea si gasca care doreste "primavara araba". La moschee fratilor nu in piata !
    • +11 (11 voturi)    
      eu chiar cred (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:14)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      in distrugerea monopolului din sanatate si cred ca guvernul acesta a fost dintre cele mai competente...
    • +5 (5 voturi)    
      Unde este logica ta? (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:20)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      Sa inteleg ca pe tine te-ar satisface daca Basescu ar veni acolo in piata si ar fi linsat. Dupa care ai spune: uite la nesimtitul asta, la jigodia asta, in loc sa se ascunda in gaura de sarpre, are tupeul sa apara in multime!!!

      Asa se intampla mereu. Din 90 se tot intampla. Si o sa se mai intample, indiferent cine o sa conduca tara, pentru ca o sa fie vremuri grele, mult mai grele ca acum. Oricum, hotia nu a inceput cu Basescu si nici nu o sa se termine cu el.

      In tot raul, e si o parte buna cu aceasta situatie: lumea mai defuleaza amaraciunea acumulata si altii mai invata (sau ar trebui sa invete) din greselile pe care le-au facut.

      Ciudat e ca lumea nu iese cand trebuie sa iasa: cand se vrea desfiintarea ANI, cand hotii sunt eliberati de judecatori corupti, cand se dau legi cu "dedicatie". Si in nici un caz cu pietre si sticle incendiare (indiferent impotriva cui se demonstreaza).

      Mai sunt unii care se agita cu "unde sunt sustinatorii lui Basescu, sa-i vedem? De ce nu sunt in strada sa-si apere conducatorul iubit?" In primul rand, asta ar duce la situatii si mai grave. De preferat e schimbarea celor de la putere in urma alegerilor, asa cum au si fost alesi.
  • +10 (10 voturi)    
    ultimele zvacniri (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:17)

    diasporescu [utilizator]

    dragilor, aceastea sunt ultimele zvacniri ale opozitiei.
    ar trebui sa ne bucure aceste evenimante, care arata ca opozitia, impreuna cu mass-media ei, a intrat in panica.
    Nu este de mirare pe fondul trendului negativ in sondaje, al ultimelor "achizitii" ale dna-ului, care arata ca un guvern psd ar fi fost santajabil, si a faptului ca se va da o hotarare in dosarul nastase.
    Daca recurg la asemenea mijloace in loc sa se bucure in liniste de venirea alegerilor, inseamna ca sunt foarte disperati...
  • +9 (9 voturi)    
    foarte bine basescu (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:24)

    gigi [anonim]

    nu e momentu sa iasa, e o lege a bunului simt, a psihologiei omului nervos. Il lasi sa se calmeze intai, orice iesire a lui basescu, ar aprinde si mai tare spiritele incinse. Instigarea unor asa zisi oameni de televiziune este mizerabila.

    Se poate negocia orice cu oamenii, dar nu in situatia asta. Pentru ca oamenii au fiecare ratiunile lui pentru care sunt nemultumiti, si trebuiesc intelesi.
  • +7 (7 voturi)    
    Comunistii tot comunisti, pana la moarte. (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:32)

    AlinN [anonim]

    Cum sa fie democratie, nu suntem noi la ciolan facem puciuri de doi bani.
    De rasul curcilor sunt cei de la realitatea: jandarmii si-o luau cu caramizi in cap si aia aberau ca totusi sunt "prea musculosi", "ce mesaj au vrut sa dea demonstrantilor cand au adus jandarmi asa bine facuti?", lol, treabuia dupa minte lor seaca de comunisti sa vina niste schiopi la 14kg sa se lupte cu ultrasii. Oricum cele cateva sute de ultrasi vor merge maine cuminiti la munca (au rate, ii suna patronii de la firma de spalat toalete, sau pe unde mai lucreaza ei). Totusi ca si in UK ar trebui sa abunde presa din zilele urmatoare cu ultrasi arestati si condamnati. Si acum in presa din UK mai arata "looters" prinsi si bagati ani buni la zdup. Galeriile alea trebuie nimicite.
  • -3 (5 voturi)    
    univesitate (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:32)

    ioana doinita [anonim]

    jos dictatura basescu dar nu sant de acord cu violenta jandarmi nu au vina
  • -2 (2 voturi)    
    O gramada mareeeee de postaci (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:36)

    icsulescu [anonim]

    Mai rasfirati fratilor, mai rasfirati ....
  • +4 (4 voturi)    
    Legea 10/2012 (Duminică, 15 ianuarie 2012, 22:52)

    tan [anonim]

    Deh!
    Băieţii sînt necăjiţi deoarece s-a înăsprit Legea nr. 4/2008 din 09/01/2008 privind prevenirea si combaterea violentei cu ocazia competitiilor si a jocurilor sportive care a fost modificată la 11 ianuarie 2012 prin Legea 10/2012 :amenzi mai mari , contracte de prestari servicii cu politia locală etc..,menţionarea stupefiantelor etc. .
  • +6 (6 voturi)    
    bine Base (Duminică, 15 ianuarie 2012, 23:07)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    lasa oamenii sa-si verse naduful.

    Se vor linisti si vor intelege ca viata nu este chiar simpla, iar Antonescu si Ponta nu le aduc nimic din ce ne trebuie.
  • -2 (2 voturi)    
    muie (Luni, 16 ianuarie 2012, 3:38)

    mircea [anonim]

    Nu facem nimic cu doar 3-4 mii oameni,trebuie sa ne unim,sa iesim 4-5 sute de mii si sa ardem tot! Sa fie un adevarat protest,nu o manifestatie ieftina. Trebuie sa fim uniti!
    • +2 (2 voturi)    
      Poti sa incepi (Luni, 16 ianuarie 2012, 8:13)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Da-ti singur foc la casa . Poate reusesti sa le-o aprinzi si pe a vecinilor . Dupa ce vin ailalti la guvernare o sa va fie cald si bine nu-i asa ?
  • -1 (1 vot)    
    hmmm (Luni, 16 ianuarie 2012, 10:08)

    me [anonim]

    sa facem distingtia intre protestele pasnice si o mana de huligani care nu au venit decat pentru scandal!
    este democratie si oricine are voie sa protesteze! dar repet sa protesteze PASNIC!!!