VIDEO O mitraliera, doua pistoale si jumatate de kg de cocaina, descoperite in urma unor perchezitii in Bucuresti si Teleorman

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 8 ianuarie 2012, 11:35 Actualitate | Esenţial


Procurorii Directiei de Investigare a Infractiunilor de Criminalitate Organizata si Terorism (DIICOT) au descoperit duminica, in cursul a 14 perchezitii in Bucuresti si judetul Teleorman, o mitraliera, doua pistoale, munitie si 500 de grame de cocaina, transmite Mediafax, citand surse judiciare. Actiunile autoritatilor i-au vizat pe traficantii de arme si de droguri.

Potrivit informatiilor, ar fi vorba de doua pistoale de 9 mm, o mitraliera AK47, o grenada si 155 cartuse 9 mm.

Antena3 precizeaza ca actiunea vizeaza membrii clanului Sportivilor.

Traficantii urmeaza sa fie dusi la audieri.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2056 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Oh, pai sa-i elibereze, repejor, din arest... (Duminică, 8 ianuarie 2012, 11:55)

    Jane Doe [utilizator]

    Cu siguranta, acest clan - desi detine de munitie si armament de asalt - NU prezinta pericol social! :))
    • 0 (2 voturi)    
      Pai nu prezinta (Duminică, 8 ianuarie 2012, 14:18)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui Jane Doe

      Pana nu baga careva o grenada intr-o zona populata, SRI o sa frece menta!

      Sunt convins ca pana acum nu au avut loc atentate in RO doar pentru ca RO nu reprezinta nimic pentru grupurile teroriste, nu pentru ca si-ar face SRI treaba. In RO cand intri la mall, nici nu exista agent de paza sa te verifice in geanta etc.
  • +4 (4 voturi)    
    Nu reprezinta pericol social ! (Duminică, 8 ianuarie 2012, 12:37)

    trist [anonim]

    De ce au mai fost arestati? Ca sa se consume banii statului? Judecatorii au deja mancarimi in palmele pentru luat spaga.
  • +1 (3 voturi)    
    Interlopii la inchisoare (Duminică, 8 ianuarie 2012, 12:40)

    sasha [anonim]

    Dar nu mai pomeniti tembeliziunea aia de rahat a lui Voiculescu, pe care nu am mai ajuns de trei ani de zile.
    • +2 (2 voturi)    
      sigur (Duminică, 8 ianuarie 2012, 13:25)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui sasha

      daca nu s-a spus la TVR sau B1, atunci nu exista, ai dreptate.
  • +2 (4 voturi)    
    Ipoteza (Duminică, 8 ianuarie 2012, 12:54)

    OmulDeRand [anonim]

    Dar daca procurorii DIICOT sunt de coniventa cu judecatorii cu mancarimi in palma? Ultimii indica, functie de "calendarul cotizatiilor", cine trebuie saltat pentru ca i-a venit timpul sa contribuie la binele tagmei, judecatorii se executa, apoi primesc si ei o parte din "cotizatie"? Evident, dupa eliberarea arestatilor, ca doar trebuie sa le mai vina randul... Ei? Nu suna plauzibil?
  • 0 (4 voturi)    
    "mitraliera" (Duminică, 8 ianuarie 2012, 14:32)

    Lucian* [utilizator]

    AK47 nu este o mitraliera si in plus am dubii ca era un AK47. AK 47 nu se mai produce de 50 de ani.