VIDEO Ion Iliescu a fost externat

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 24 noiembrie 2011, 13:37 Actualitate | Esenţial


Ion Iliescu (foto arhiva)
Foto: HotNews.ro / Victor Cozmei
Fostul presedinte Ion Iliescu a fost externat, joi, de la Spitalul Elias din Capitala, unde i-au fost facute analize, medicii constatand ca nu are probleme majore de sanatate. El a parasit spitalul in jurul orei 14.00, in stare buna a declarat pentru Mediafax directorul medical Dana Safta.

In jurul pranzului, aceasta a mentionat ca Ion Iliescu a fost supus unor analize si explorari endoscopice, programate din timpul verii pentru unele tulburari digestive din ultimii ani, care nu sunt insa grave.

Medicul a sustinut ca Ion Iliescu a venit la spital in urma unei probleme digestive.

Dana Safta declarase joi dimineata ca starea fostului sef al statului Ion Iliescu este buna.

"Domnul Iliescu vine periodic la spital pentru un control de rutina. Nu trebuie asociata agitatia ultimelor zile cu starea acestuia, intrucat el fusese programat pentru acest control cu mai mult timp inainte. Starea pacientului este buna", a precizat Dana Safta.

Primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu, l-a vizitat, joi dimineata, pe Ion Iliescu, la spital. Oprescu a negat zvonurile legate de o posibila criza biliara, amintind ca Iliescu a fost supus cu ani in urma unei interventii in urma careia i-a fost scoasa bila.

Presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, a fost internat miercuri seara la Spitalul Elias, pentru un control de rutina.

Managerul spitalului a declarat atunci pentru TVR Info ca situatia nu este grava si ca Ion Iliescu trebuie sa efectueze cateva analize.



Citeste mai multe despre   


















1769 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    .... (Joi, 24 noiembrie 2011, 13:41)

    Cocolina [utilizator]

    Iar a scapat :-(
    • +11 (11 voturi)    
      Il asteapta Ceausescu (Joi, 24 noiembrie 2011, 14:22)

      Scaraotzky [anonim] i-a raspuns lui Cocolina

      Sa vezi ce pumni ii da......
  • +15 (15 voturi)    
    drac mort nu ai sa vezi... (Joi, 24 noiembrie 2011, 13:45)

    toteu [anonim]

    asta cand o sa ajunga in iad....dracu o sa-si faca bagajele...
    • -14 (14 voturi)    
      ce bagaje ? ca e de mult la Cotroceni ... (Joi, 24 noiembrie 2011, 14:17)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui toteu

      !
  • +15 (15 voturi)    
    daca se declanseaza o urmarire penala (Joi, 24 noiembrie 2011, 13:50)

    Luk [utilizator]

    imediat le e rau si lesina...
  • +10 (10 voturi)    
    Of,Doamne! (Joi, 24 noiembrie 2011, 14:02)

    arakis [utilizator]

    A avut si Ion Ilescu un mic disconfort,si gata,a si sarit presa!Nu ati tabarat si pe Sorin Oprescu sa-l intrebati cu ce s-a dus in vizita?Mere,portocale,flori sau ziare!!!
  • +9 (9 voturi)    
    cu tot respectul (Joi, 24 noiembrie 2011, 14:23)

    divixtus [utilizator]

    pacat !
  • +8 (8 voturi)    
    slugoii (Joi, 24 noiembrie 2011, 14:25)

    divers [anonim]

    din cauza lui asta, nu poti intra in spital la vizite, de parca ar reprezenta ceva, RUSINE !!!
  • +11 (11 voturi)    
    pacat, nici dracu nu-l vrea (Joi, 24 noiembrie 2011, 14:27)

    anonimul [anonim]

    Pacat! Si eu care ma pregateam de o coroana de flori de hartie rosie (trandafiri). Dar se vede ca nici iadul nu-l vrea.
  • +11 (11 voturi)    
    externare (Joi, 24 noiembrie 2011, 14:31)

    gechi [utilizator]

    de l-ar externa direct la Bellu...
  • +5 (5 voturi)    
    bravo lui (Joi, 24 noiembrie 2011, 15:57)

    pedrigos [anonim]

    Sper sa mai traiasca cel putin un an...pana dupa alegeri.In cazul in care crapa batrana carpa kgb va deveni eroul usl si exista probabilitatea ca valul de simpatie comunista nostalgica sa duca neocomunistii la 60 la suta(vezi efectul coposu in 95)
  • +5 (5 voturi)    
    Mda... (Joi, 24 noiembrie 2011, 16:40)

    George [anonim]

    Si eu care am crezut ca a fost arestat... Pacat.
  • +6 (6 voturi)    
    Ce faza... (Joi, 24 noiembrie 2011, 17:00)

    unul [anonim]

    Am citit gresit titlui ("Iliescu a fost arestat" in loc de "externat") si pentru o clipa am zambit. In rest ii doresc multa sanatate si intelepciune. Poate face un bine Romaniei si se retrage.
  • +6 (6 voturi)    
    sa-l ducem la groapa mai repede (Joi, 24 noiembrie 2011, 17:01)

    mihai [anonim]

    Cancerul societatii ro, asta este tov ilici. Cand va muri jegul asta multe vor iesi la iveala. Este cel care a coordonat si dezvoltat caractita mafiei in ro. Totul, numai pt placerea lui de a fi presedinte. Istoria va scuipa pe tine, jegule. Tu si sleahta ta ati sacrificat 2 generatii in tara asta doar pt a va satisface voi.
  • +4 (4 voturi)    
    va mai amintiti (Joi, 24 noiembrie 2011, 17:17)

    leopold [anonim]

    de Dana Safta?Era umbra lui Geoana in campania electorala,a participat si la memorabila inatalnire Basescu-Geoana,era langa Dragnea ,cel care o mangaia pe picior pe Mihaela Geoana.
  • +1 (1 vot)    
    pai cum sa digeri (Joi, 24 noiembrie 2011, 18:49)

    panfilie [anonim]

    toate magariile spuse de prostanac ?!
    mai ales aia cu catafalcul si gropa istoriei ?
    el, luptator dela pazopt, rivolutioanar din tata'n fiu ?
    el care..
    pai sa nu te-apuce fandaxia cand ai trait asa de mult intr'un ideal si auzi un ...prostnac care'ti ..intineaza idealul ?!

    io'l inteleg !
    sanatate, mai draga !
    ...........................................
    Medicul a sustinut ca Ion Iliescu a venit la spital in urma unei probleme digestive.
  • -2 (2 voturi)    
    Apel catre "p(r)ostaci!.. (Joi, 24 noiembrie 2011, 19:44)

    Constantin [anonim]

    Nu mai cobiti raul altuia pentru ca ceea ce doresti altuia vi se va intampla voua sau urmasilor vostri!
    Credintele orientale, printe care amintesc Budismul, vorbesc despre Karma, conform careia tot raul care-l doresti altuia se poate intoarce impotriva voastra sau a urmasilor vostri. Atentie la ceea ce ganditi
    "p(r)ostacilor!. In Romania exista multe milioane de romani in varsta sau care sunt defavorizati de "noua oranduire capitalista basista" si care au in Iliescu un aparator adevarat. Sa nu credeti voi "p(r)stacilor ca lumea incepe cu voi cei care, poate, multi dintre voi sunteti activisti portocalii si care nu mai stiti altceva decat "sa bateti campii on-line". Timpul vostru a trecut, lumea se schimba; nu se mai poate trai doar din ce-au lasat in urma parintii si bunicii vostri carora voi nu veti fi in stare sa le platiti nici pensiile. Lasati tastatura propagandistica favorabila unora care sunt "ciocoii noi" si care au devalizat tara aia. Cum puteti sa va pierdeti timpul aparand nulitati precum Basescu, Boc, Udrea, EBA, Berceanu, Pasat Oprea-mos-Teaca si toate celelalte lighioane care au facut numai rau tarii? Va veni o zi in care o sa va fie rusi- ne ca ati fost pacaliti si pusi in slujba unor parveniti tot la fel cum parintii sau bunicii vostri au fost dezgustati afland ca au fost condusi 25-45 de ani de niste analfabeti.
    • 0 (0 voturi)    
      bai tovarase.. (Joi, 24 noiembrie 2011, 21:13)

      danarad [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      bai, da ce la pedepsit Karma, pe ilici al tau, uite pt. cei peste 1000 de morti de la,, revolutie'', e pedepsit sa prinda suta, a depasit si trabantu'...
    • +1 (1 vot)    
      n-ai inteles nimic (Joi, 24 noiembrie 2011, 21:28)

      Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

      Dorin un mic rau domnului Iliescu care poate rezulta un bine enorm pt. milioane de oameni. Ce poti sa urezi refundatorului PCR ?
    • +1 (1 vot)    
      OFF (Joi, 24 noiembrie 2011, 21:45)

      IOI [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      Amice du-te la culcare!!! Urmareste clipurile pe youtube cu vizitele tov. Ceausescu la moscova in care Tov. Ilici strangea cu stoicism mainile comunistilor mizerabili. Mortea este prea blanda pentru acest GUNOI!!!! Putin ma intereseaza de cine e sau nu e la putere in acest moment dar acest individ nu merita sa fie numit OM si mai ales sa fie tinut in brate de vechi nostalgici printre care te numeri inclusiv dumneata pentru ca presupun ca ai peste 80 ani ca si idolul dumneata inca in viata
      • 0 (0 voturi)    
        Mi-e mila de tine, p(r)ostacule! (Vineri, 25 noiembrie 2011, 1:39)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui IOI

        Simt ura care-ti strabate toata fiinta aia de "om nou" educat la scoala urii post-decembriste in care ai avut ca idoli pe Basescu, Becali, Gutza, si alti interlopi de succes. Apropo de acest ultim cuvant: iti urez multe "succesuri" ca slugoi al progeniturilor lui Base, Videanu, Berceanu, Prigoana, Nastase, Geoana, Vanghelie, etc, etc.
        (Numai daca nu cumva tu insuti esti una dintre aceste "progenituri" sinistre si gangave.
        • 0 (0 voturi)    
          ia imagineaa-ti (Vineri, 25 noiembrie 2011, 9:28)

          adsfadf [anonim] i-a raspuns lui Constantin

          Ia imagineaza-ti tu ca ai o ruda apropiata (dar apropiata: mama, tata, sora, frate, COPIL) decedata la revolutie sau sub batele minerilor, fara absolut nicio vina!
          Apoi raspunde-ti tie la intrebarea de ce in romania inca miroare foarte tare a comunism, dupa ce acesta a fost dat jos acum 21 de ani.
          Si apoi da-mi un exemplu de o situatie de genul asta pentru care sa-l poti blama pe basescu.
          Daca nu pricepi diferenta intre Iliescu (un comunist scolit la moscovasi care asta respira toata ziua) si Basescu (un om cu multe pacate, dar macar cu o viziune pro-occidentala si multe alte calitati) inseamna ca tu nu pricepi multe pe lumea asta
  • 0 (0 voturi)    
    foarte interesant (Vineri, 25 noiembrie 2011, 9:21)

    adasd [anonim]

    Foarte interesant cum s-a transformat vizita seara la 9, cu intreruperea emisiunii antena3 pentru anunt, intr-o simpla vizita de rutina. ca doar asa merge omul la spital pentru o vizita de rutina, la 9 seara, nu?
    In plus, de la probleme digestive, asa de tare te doare pieptul ...