VIDEO Traian Basescu i-a trimis flori politistei din Mehedinti injunghiate in misiune

de A.N.     HotNews.ro
Joi, 17 noiembrie 2011, 18:13 Actualitate | Esenţial


Politista din Mehedinti care a fost injunghiata de un barbat in timp ce incerca sa aplaneze un conflict in localitatea Poroinita, in noaptea de sambata spre duminica, a primit la spital, unde este internata, un buchet de flori de la presedintele Traian Basescu, transmite Mediafax. Laura Popescu isi va serba vineri ziua de nastere.

Popescu, care este internata in Sectia de chirurgie a Spitalului Judetean din Drobeta Turnu Severin, a declarat ca alaturi de buchetul de flori era atasata o carte de vizita cu semnatura sefului statului.

Popescu a primit florile miercuri.

Politista a fost astfel felicitata de seful statului pentru interventia din noaptea de sambata spre duminica, atunci cand, impreuna cu un coleg, fusese chemata sa aplaneze un conflict intre cinci indivizi in localitatea Poroinita.

Politista in varsta de 23 de ani a fost injunghiata in abdomen de un barbat beat. Colegul femeii a tras sapte focuri de arma, din care trei l-au atins pe agresor. Ambii politisti au fost avansati in grad.



Citeste mai multe despre   


















1913 vizualizari

  • -26 (26 voturi)    
    Unde esti tu, Caragiale? (Joi, 17 noiembrie 2011, 18:18)

    Cati [anonim]

    Caragiale se invarte in mormant acum...Parca e una din schitele lui. Ar trebuie sa ne bucure ca din cele 7 gloante trase, 3(!!!!) l-au nimerit; si, evident, au fost avansati in grad amandoi! 'Pupa in bot si papa tot'... Tara arde, si Basescu se tine de trimis flori!
    • +21 (21 voturi)    
      // (Joi, 17 noiembrie 2011, 19:18)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui Cati

      Lasa-l pe Caragiale sa se odihneasca linistit si mai citeste inainte sa comentezi.
      Colegul politistei a tras si focuri de avertizare in plan vertical - asa-i protzedura, maica;)
    • +18 (18 voturi)    
      ai avea o surpriza de la Caragiale :-) (Joi, 17 noiembrie 2011, 19:26)

      suca [anonim] i-a raspuns lui Cati

      Caragiale se-varte in mormant cand vede ce chibitari avem la articolo. de unde si pana unde avansarea tine de precizia cu care trage un politist? sau... altceva nu aveai de comentat. in loc sa vedem ca exista politai care chiar intervin cu riscul de a fi raniti, noi contabilizam cate gloante si-au atins tinta... daca tragea toate cartusele in el sareati ca politia este brutala si extermina cocalarii.
      poate unele gloante au fost trase in aer pt avertizare. dar e mai usor sa faci misto decat sa gandesti.
      unde arde tara? si unde dumnezeu scrie ca in criza nu trebuie sa trimiti flori.
      asa va place sa carcotiti mereu dar solutii, idei nu aveti... ca si liderii aia doi de-i iubiti. toata ziua jos jos jos... nu conteaza de ce, conteaza sa fim carcotasi la orice. nu din cauza unui om nu merge o tara. nu merge din cauza voastra care in loc sa vedeti ce este bun, cautati tot felul de motive sa diminuati si putinul care se face.
        #showComment()
    • +10 (10 voturi)    
      vai, vai (Joi, 17 noiembrie 2011, 19:30)

      Andrei Cosmovici [utilizator] i-a raspuns lui Cati

      Urât la tine pentru că scris astfel de lucruri.
  • -1 (3 voturi)    
    Verificati sursele (Joi, 17 noiembrie 2011, 18:46)

    Justy [anonim]

    Eu stiu asa: ea a fost avansata in grad, iar colegul a fost recompensat material, pentru ca nu indeplinea conditiile de avansare. Ia verificati...
  • +14 (20 voturi)    
    Flori pentru politista (Joi, 17 noiembrie 2011, 19:08)

    costel [anonim]

    Un gest foarte frumos.Domnule Presedinte sunteti un om de caracter.
    • +10 (12 voturi)    
      Asa,da! (Joi, 17 noiembrie 2011, 20:15)

      drona [utilizator] i-a raspuns lui costel

      La acest nivel, gest de complezenta, nicio legatura privind caracterul. Politista a facut dovada unui curaj extrem apropiindu-se de cei inplicati. Politia prinde curaj fata de inpertinenta infractorilor. La mai multi...
  • -16 (22 voturi)    
    flori (Joi, 17 noiembrie 2011, 19:09)

    Mr. Spock [anonim]

    A inceput campania electorala. Totusi cam devreme, dar cine se scoala de dimineata.....
  • +14 (14 voturi)    
    La multi ani Laurei Popescu !! (Joi, 17 noiembrie 2011, 20:02)

    romaya [utilizator]

    Un gest frumos al presedintelui pentru o tanara politista curajoasa !
    Un buchet de flori "virtual" si din partea mea !
    Sanatate si La multi ani !
  • +2 (2 voturi)    
    Basescu e de vina (Vineri, 18 noiembrie 2011, 1:53)

    Canuck [anonim]

    ... m-ar fi mirat sa nu fie vreun complexat-obsedat-agramat care sa comenteze negativ pina si un buchet de flori.

    Ia de aici: "tara arde si Basescu se tine de trimis flori"!!!! Haoleu, bai caterinca, daca Basescu nu le trimitea, urmatoarele lucruri s-ar fi intimplat: se termina criza, Grecia, Spania, Portugalia si Italia si-ar fi platit datoriile, s-ar fi facut pace in lume si nu ar mai fi fost vesnic cutremure si tsunami, ar fi curs lapte si miere la robinet (miere pe conducta de apa calda, sa se prelinga mai usor, iar laptele pe aia de apa rece, ca merge bine cu biscuiti).

    De aia e de vina Basescu si e dezastru in lume. Opriti-l pe acest descreierat care trimite flori si provoaca dezastre in lant!!