Sebastian Ghita: Sorin Ovidiu Vantu a platit direct fosti sefi de servicii secrete si fosti presedinti ai Romaniei. In 2009 a vrut sa numeasca iar seful statului

de Robert Mihailescu     HotNews.ro
Luni, 7 noiembrie 2011, 19:15 Actualitate | Esenţial


Sebastian Ghita, fondatorul Asesoft
Foto: Agerpres
​Sebastian Ghita il acuza pe Sorin Ovidiu Vantu ca a platit "direct" fosti sefi de servicii secrete si fosti presedinti ai Romaniei. "Chestiunile pe care le-am vazut un an de zile in actele Realitatea Media SA arata ca Vantu a platit direct fosti sefi de servicii secrete, fosti presedinti ai Romaniei si nenumarati analisti si jurnalisti care au manipulat opinia publica", a declarat Ghita pentru HotNews.ro. Intrebat la ce persoane se refera, Sebastian Ghita nu a dorit sa dea explicatii suplimentare. El l-a acuzat pe Vantu si ca a platit fosti ministri pentru a aproba rambursari ilegale de TVA.

"Toate temerile mele exprimate in acest an s-au adeverit. Realitatea Media SA a fost construita si exploatata ca unealta de cel mai mare grup mafiot din Romania - grupul Luca, Vantu si locotenentii lor. Banii au provenit din trei surse: FNI, Petrom si Petrom Service si returnarile ilegale de TVA. Realitatea Media a functionat ca un instrument al mafiei gulerelor albe, care sa permita santajarea si escrocarea politicienilor, a oamenilor de afaceri si a opiniei publice. Chestiunile pe care le-am vazut un an de zile in actele Realitatea Media SA arata ca Vantu a platit direct fosti sefi de servicii secrete, fosti presedinti ai Romaniei si nenumarati analisti si jurnalisti care au manipulat opinia publica", a spus Ghita.

Sebastian Ghita a afirmat ca "Vantu a incercat in 2009 sa numeasca iar un presedinte al Romaniei. Consiliera sa, Ana Maria Lembrau, ii scria discursurile lui Mircea Geoana si conducea redactia Realitatea Media. Directori ai Realitatea Media au infiintat off-shore-uri prin intermediul carora s-au scurs zeci de milioane de euro. Fosti ministri ai guvernelor Romaniei au fost platiti de Vantu si au aprobat rambursari ilegale de TVA, care au fost folosite la constructia Realitatea Media SA si care au ajuns in buzunarele lui Vantu si Luca. Aceasta este mafia domnului Vantu si de aceea ma bucur ca am scapat de ea. Nu am stiut acum un an in ce nenorocire intru".

Declaratiile lui Ghita au fost facute luni, in aceeasi zi in care Sorin Ovidiu Vantu si Liviu Luca au primit mandate de retinere pentru 24 de ore din partea Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie. Cei doi sunt acuzati pentru savarsirea infractiunilor de delapidare (in dauna PETROM SERVICE S.A.) si spalare a banilor. Potrivit procurorilor, falimentarea controlata a PETROM SERVICE S.A.  a condus la prejudicierea societatii cu suma de 83.163.165 euro si afectarea a 72.000 de membri ai Asociatiei Salariatilor.


Citeste mai multe despre   
















13123 vizualizari

  • -19 (45 voturi)    
    Cavalerul luminii (Luni, 7 noiembrie 2011, 19:22)

    Rasmus [utilizator]

    Ghita, floricica neprihanita, cavaler al dreptatii...
    traim vremuri interesante :)
    • +10 (12 voturi)    
      Interesante intradevar... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 8:57)

      predel [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      ...dar numai daca le vezi dintr-un unghi nepartinitor. Nu cred ca vre-unul dintre cei care-si folosesc si intelectul atunci cand citesc o stire isi mai face vre-o iluzie ca Ghita ar fi vre-o neprihanita socata de neplacerile (si placerile) proaspat descoperite. Important este sa se ajunga la acel punct critic incepand cu care destramarea increngaturii mafiote sa nu mai poata fi oprita din cauza tradarilor. Sper ca acel moment sa nu fie prea departe.
      • 0 (4 voturi)    
        GHITA = SECURIST?! (Marţi, 8 noiembrie 2011, 13:28)

        aaffs [anonim] i-a raspuns lui predel

        Am si eu o intrebare domnule Ghita cum ati facut avere ?
        nu proveniti dintr-o familie bogata ci dimpotriva.

        acum vreo 10 ani cand era PSD-ul la putere livrati calculatoare aparent doar pe hartie catre consiliul judetean Prahova.
        acum noi nu banuim deloc ca dvs. ati putea fi o parghie a actualei puteri acoperita pentru ca pe fata pareti a fi prea slab.
        jos dictatura comunista!
        • 0 (2 voturi)    
          Ghita a vandut si el unui offshore (Marţi, 8 noiembrie 2011, 15:26)

          Marcel [anonim] i-a raspuns lui aaffs

          Cine oare l-a tinut in spate pe Ghita ca sa vanda calculatoare CJ Prahova cand era copil amarat si pe urma de a vandut pe 1leu firma unui offshore cu tot cu datorii ?????
  • +51 (57 voturi)    
    Are dreptate Ghita (Luni, 7 noiembrie 2011, 19:26)

    dan [anonim]

    Vantu e exponentul de marca a mafiei in care PSD a infundat Romania multi ani de zile.

    De aia in timpul PSD, Vantu nu numai ca nu a fost bagat la racoare dar era si marele boss al mass-media din Romania si reperul moral al societatii romanesti
    • +43 (49 voturi)    
      Sa nu uitati (Luni, 7 noiembrie 2011, 19:49)

      revelare [anonim] i-a raspuns lui dan

      ce zicea Dinescu despre Vantu la prima arestare... Dinewscu care altfel dadea lectii la toate Guvernele impreua cu la fel vandutul Stelian Tanase
    • +2 (4 voturi)    
      Sorin Ovidiu Vantu (Marţi, 8 noiembrie 2011, 3:17)

      save [anonim] i-a raspuns lui dan

      sorin ovidiu vantu http://img72.imageshack.us/img72/7185/sorinovidiuvantu.jpg
    • -6 (14 voturi)    
      Fals... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 9:00)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Vantu a lucrat cu oameni din toate partidele.. s-a folosit de orice slabiciune a politicienilor pt a ajunge sus... Ca el nu este produs PSD o dovedeste intalnirile de taina prin parcari in miez de noapte din anul 2004 cu T Basescu.. de cine fugea?.. de oamenii lui Nastase care ii doreau capul.. asa ca... lumea lui Vantu este complexa si foarte puturoasa
    • +2 (4 voturi)    
      are dreptate, numai ca... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 11:03)

      ipse [anonim] i-a raspuns lui dan

      abia a asteptat sa-i ocupe locul si sa continue practicile.
      • 0 (4 voturi)    
        Exact! (Marţi, 8 noiembrie 2011, 11:18)

        HN_reader [utilizator] i-a raspuns lui ipse

        Subscriu!

        Hotul striga hotii!
    • 0 (0 voturi)    
      Da banii? (Miercuri, 9 noiembrie 2011, 12:35)

      comanencovici [anonim] i-a raspuns lui dan

      Alo, FNI a fost pe vremea CDR cu cecul si Camenco Petrovici si a fost fugarit de Nastase. Era preiten cu Basescu, l-a ajutat in camapanie sa-l invinga pe Nastase. Toata matrapazlacurile le-a facut cu petromservice de 7 ani incoace, nu l-a deranjat nimeni. Nu i-a impartit cum trebuie ca era mogul bun! Acum ca banii s-au papat, s-au pus la adapost ,cum se mai recupereaza paguba? Il bagi la puscarie, si? Da pagubitii, inclusiv statul? pai pa, e destul ca-l bagam putin la racoare!
  • -32 (46 voturi)    
    Draga Hotnews (Luni, 7 noiembrie 2011, 19:31)

    cosminrs [utilizator]

    Asa nu ma intereseaza ce zice un nebun despre un alt nebun.. Sunt foarte buni amandoi pe masa de sah a politicii romanesti, dar tot nu ma intereseaza.
    Si unu si altul isi urmaresc doar interesul lor personal, ceea ce nu ma deranjeaza. E normal intr'o societate liberala. Dar subiectul asta "Realitatea", e putin cam prea dezbatut aici. Si m'am plictisit.
    Sa vina Ghita sa imi spuna ca a vazut in actele Realitatea Media ca Vantu a platit presedinti si sefi de servicii secrete... Asta e cam greu de inghitit. Dar na.. intotdeauna o sa se gaseasca prosti care sa creada orice, atat timp cat e impotriva cuiva de care nu le place..
    • +23 (29 voturi)    
      las' bre (Luni, 7 noiembrie 2011, 19:47)

      panfilie [anonim] i-a raspuns lui cosminrs

      ca n'a fost spaga.
      "oamenii de afaceri" le zic..stimulente.
      • +21 (23 voturi)    
        Sau drepturi de autor (Luni, 7 noiembrie 2011, 20:15)

        Catalin [anonim] i-a raspuns lui panfilie

        Se plateste pentru drepturi de autor pentru e le reproduce ineptiile la TV, contracte de consultanta pentru schimbat robinetul la baie (costa cam 20.000 Euro), se platesc pliantele, afisele si ce mai trebui in campanie, se mai face un contract cu o firma, si mai sunt si alte metode prin care se plateste legal spaga
    • +17 (21 voturi)    
      nu totul este neinteresant (Luni, 7 noiembrie 2011, 22:19)

      marinel [anonim] i-a raspuns lui cosminrs

      Ca de pilda faptul ca Geoana s-a culcat intr-o seara aproape presedinte, dar cu putin timp inainte a fost la Vantu la consultari...
      Stie Ghita ceva...
      • +7 (11 voturi)    
        Da (Marţi, 8 noiembrie 2011, 3:03)

        Babilou [utilizator] i-a raspuns lui marinel

        PSD - Presedinte Sambata Dupa-masa
        PDL - Presedinte Dimineata Luni
        • +5 (7 voturi)    
          Gresit (Marţi, 8 noiembrie 2011, 10:26)

          popas [anonim] i-a raspuns lui Babilou

          PSD = Presedinte in Seara de Duminica
          PDL = Presedinte in Dimineata de Luni
  • +21 (25 voturi)    
    coruptia omiprezenta (Luni, 7 noiembrie 2011, 19:38)

    blu3s0ul [utilizator]

    sri este tot o mafie ca si politia,judecatorii si alte institutii ale statului. deci nu este nici o surpriza declatia din articol.
    • +18 (20 voturi)    
      Captain Obvious (Luni, 7 noiembrie 2011, 20:03)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui blu3s0ul

      E absolut normal sa fie mafie peste tot, inclusiv in SRI din moment ce si eu sunt tot romani.
      Ideea e ca incep sa se manance intre ei. Trebuie sa inceapa cu aia mai batrani si sa continue cu cei care o sa apara. Asa se cladeste democratia.
      Fingers crossed pt pedeapsa maxima.
      • +4 (6 voturi)    
        E bine ce zici... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 11:22)

        Alexandru [anonim] i-a raspuns lui hot news

        ... numai sa nu-ti amorteasca degetele de la atata asteptat :). Sunt unii care-si tin fingerele croasate din 98 ...
    • +3 (5 voturi)    
      S-au trezit tirziu... (Luni, 7 noiembrie 2011, 22:21)

      marinel [anonim] i-a raspuns lui blu3s0ul

      ...sa puna ofiteri SRI cu drept de anchetare a civililor. Au vazut ca "pica"ceva maruntis.
  • +23 (27 voturi)    
    Ce sa spun, mare surpriza... (Luni, 7 noiembrie 2011, 20:01)

    Rntmpx [utilizator]

    Oricine are putin discernamant si-a dat seama demult ce scop a avut Realitatea TV, asa ca ce spune Ghita acum nu e nimic nou.
    • +1 (3 voturi)    
      stiam ce murdara-i Realitatea..... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 10:32)

      a-da [anonim] i-a raspuns lui Rntmpx

      degeaba ne dat seama daca nu avem cum sa si probam, d-ul Ghita avand acces la documente vorbeste in cunostinta de cauza..... felicitari GHITA!!!!!
  • -8 (14 voturi)    
    pai.... (Luni, 7 noiembrie 2011, 20:04)

    mihai [anonim]

    nici macar acum nu iti dai seama in ce ai intrat... pari chiar debil....
  • +15 (19 voturi)    
    Ce multa dreptate are Ghita! (Luni, 7 noiembrie 2011, 20:16)

    Gutza [anonim]

    Poate sa confirme si Vosganian!
  • +16 (20 voturi)    
    sint foarte grave afirmatiile d-lui Ghita... (Luni, 7 noiembrie 2011, 20:17)

    geanin [utilizator]

    daca intr-adevar vintu avea o asemenea influenta,incit sa decida cine va fi presedintele Romaniei,sau numirea sefului SRI,chiar este foarte grav.de asta cred ca nu a avut curajul sa se ia de git nimeni cu el,pt ca ai avea la mina pe aproape toti.deci cine ne conduce pe noi?de ce nu se fac publice numele tuturor politicienilor care au avut avantaje de pe urma colaborarii cu vintu?le asteptam cu multa nerabdare pentru ai mai putea vota si la viitoarele alegeri.....
    • -5 (9 voturi)    
      Fara dovezi, afirmatiile lui Ghita sunt nostime (Marţi, 8 noiembrie 2011, 0:23)

      zexe [anonim] i-a raspuns lui geanin

      Stim cu totii ce a facut Vantu, dar nimeni nu reuseste sa furnizeze dovezile. Ghita risca sa devina un personaj nostim si sa isi piarda credibilitatea daca nu furnizeaza dovezile care sa ii sustina afirmatiile.
      Altfel, eu nu mai cred pe nimeni. Vrea sa devina cetatean onest al Romaniei, foarte bine, sa aduca in justitie si incriminatii si probele.
    • -5 (9 voturi)    
      Pai un nume este Basescu, a recunoscut chiar el... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 9:31)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui geanin

      Basescu a recunoscut ca a avut intalniri "conspirative" (cu muulte si caraghioase masuri sa nu fie vazuti) cu Vantu, pe vremea cand si capitanu' incerca sa dea din coate in politica.
      la fel cum , tot el a recunoscut, a mers "cu caciula in mana" la Voiculescu....
      Acum se lupta cu coruptia....halal!
  • +16 (20 voturi)    
    fosti sefi de stat? (Luni, 7 noiembrie 2011, 20:56)

    dadan [utilizator]

    pai a vorbit la plural si trecut ...deci sa enumeram: Ceausescu? - pe asta nu a apucat caci pe vremea lui impuscatu era la bulau pentru escrocherii cu ecleere si savarine.... asa , mai ramane Ilici si Tzapu - daca stai sa te gandesti ca FNI a fost infiintat in 96 si a picat in 2000 ce sa intelegem? ca sub aripa lui Tzapu acest excroc a prins aripi iar pe timpul lui Ilici i s-au taraganat si musamalizat dosarele crescand ca un om de afaceri cu pretentii de sforar suprem (pretentii de a unge presedinti si ministrii) avand aroganta de a iesi la lumina din ascunzatorile lui si razand in nas justitiei romane (intariti-va statul),,, orgoliul chiar facandu-l sa se laude cu detinerea postului Realitatea (se banuia dar un mafiot tacticos ar fi preferat discretia...)
  • -6 (12 voturi)    
    ciudat (Luni, 7 noiembrie 2011, 21:29)

    dorel [anonim]

    pana acuma nu ai declarat nimica, pana nu l-ai vazut in spatele gratiilor, de ce nu dai nume ?, exemple concrete, ce si cum, cine , etc ?
    • +11 (15 voturi)    
      Poate nu-i fraier. (Luni, 7 noiembrie 2011, 22:30)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui dorel

      Daca da nume,exemple concrete,maine poate nu mai este.Spre deosebire de altii,se pare ca Ghita nu-i fraier.Si intratul in cuibul Realitatea tv ,nu cred ca a facut-o de unul singur.Ruperea realitatii,cred ca a grabit putin lucrurile si nu arestarea lui Vantu.Vantu a mai fost arestat si Ghita nu a spus nimic.
      • -5 (7 voturi)    
        Ghiță e prietenul lui Geoană (Marţi, 8 noiembrie 2011, 2:18)

        meioza [utilizator] i-a raspuns lui mircea

        Cum PSD vrea să-l mazilească pe Geoană acum, înțelegem de ce a început Ghiță să vorbească...
        • +2 (6 voturi)    
          Fals, absolut fals, Ghita este omul altora... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 9:35)

          Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui meioza

          Pai nu Ghita se lauda (conv. telefonica stenografiata) ca l-a lucrat pe Geoana cu afisele "garantat vanghelie" ?in timpul congresului PSD?
          Te bagi si tu ca sa nu stai deoparte, dar cauta ceva mai inteligent de zis...
        • -1 (1 vot)    
          Poate dusmanul lui Geoana. (Marţi, 8 noiembrie 2011, 21:36)

          mircea [anonim] i-a raspuns lui meioza

          Ghita este prieten,si asta-i sigur,cu Ponta.Si declaratia lui este in ajutorul lui Ponta,numai ca a fost data prost si intr-un context nefavorabil.Ghita,cred ca a facut o greseala de strategie.Vantu in puscarie,Ponta in corzi,iar Geoana greu de mazilit.
    • +2 (6 voturi)    
      Ai dreptate, mare barbat, mare caracter. (Marţi, 8 noiembrie 2011, 8:49)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui dorel

      De fapt e facut din acelasi aluat cu Vantu. Amandoi sunt niste tepari infecti, doar ca unul a avut timp si posibilitatea sa fure ceva mai mult decat celalalt. Daca vezi doar modul in care a facut "managementul" la Realitatea iti dai seama imediat ce fel de personaj e Ghita. Faptul ca a vrut sa-l fure pe un alt nemernic nu e o scuza.
  • +4 (8 voturi)    
    banii nene (Luni, 7 noiembrie 2011, 23:35)

    Mgh [anonim]

    Ghita indreapta tunurile spre baietii - sugativa, presa va scotocii si o sa-i arate la fata din nou dar acum nu mai Realitatea lui sov sa-i spele. DNA-ul adulmeca si el , o sa curga sampanie ... in hazna
    Ce este cel mai important de aici? Banii nene aia multi scosi din tara, aia de au cladit , cumparat etc statul asta are de luat bani cu lopata de la ei si pe vremurile astea conteaza.
    • -3 (9 voturi)    
      vax, vrajeala, a primit ordin sa faca agitatie... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 9:44)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Mgh

      Ghita asta este dubios, dubios, dubios si pare gata de orice.
      Un papitzoi impins de altii...
      Tot circul este, ca de obicei, regizat de cineva dornic sa abata atentia opiniei publice.
      Arestarile lui Vantu au inceput sa ma plictiseasca,
      "dezvaluirile" sunt formidabile dar lipsesc cu desavarsire...(fapte, nu vorbe aiurea)
      Evident, pe masura ce se apropie alegerile fatale PDL-ului, sunt scoase de la pastrare dosare pregatite sa ne ametzeasca, dosare bombastice,dar fara "finalizare"..ca la noi.
  • +3 (5 voturi)    
    Cel mai mare grup corupt si mafiot (Marţi, 8 noiembrie 2011, 1:58)

    G. Buju.Canada [anonim]

    sa ajuns la 20 si ceva de ani de dupa revolutie ca abia sa se declare niste NUME,nume de mari criminali,hoti ,corupti inca liberi si nu dupa gratii-dupa gratii la rce si frig sa se hraneasca din ceau furat de pe popor,de pe tara-un popor si tara ce imparte ultemile locuri in EUROPA ca cei mai hotiti,insaraciti si asupriti-popor cu acelas trai amarat ca in comunism si stalinism-unul ce din cand in cand a mai primit o ciosvarta sa se astampere de o posibila revolta !
  • +3 (7 voturi)    
    mama,mama (Marţi, 8 noiembrie 2011, 6:35)

    mita [anonim]

    si prostii?

    cred toate balivernele tv

    ne mai miram ca a stat un cizmar 25 de ani?

    frate,stiu un lucru
    cu banii stau prost dar am aflat lucruri interesante
    sa inteleg ca base avea dreptate cand spunea de moguli?
    prin regula de 3 simpla, ar avea dreptate si in cazul judecatorilor?
    hm, interesant
  • +3 (5 voturi)    
    BASESCU (Marţi, 8 noiembrie 2011, 8:52)

    san [anonim]

    Adevarul este ca Realitatea a fost singurul post tv care l-a sustinut pe Basescu la obtinerea primului mandat si fara aceasta sustinere sigur nu castiga! eu m-am bucurat!
    • +6 (10 voturi)    
      Ai dreptate, doar ca pe atunci (Marţi, 8 noiembrie 2011, 10:00)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui san

      Realitatea TV apartinea lui Prigoana.
      • -2 (2 voturi)    
        adevaru e... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 14:59)

        alin [anonim] i-a raspuns lui Kecske

        ...ca nu mai apartinea lui prigoana... pe vremea lui prigoana, a sustinut psd la locale:)
  • -4 (10 voturi)    
    a propos de plăţi (Marţi, 8 noiembrie 2011, 10:03)

    contribuabilul român [anonim]

    Domnul Sebastian Ghiţă acuză?....
    Ar face bine să ne spună: pe el, care dintre servicii îl plăteşte? Ori este plătit direct de la Cotroceni...
  • +4 (6 voturi)    
    Dovada (Marţi, 8 noiembrie 2011, 12:31)

    cir [anonim]

    Un om poate sa spuna orice la adresa altuia, mai trebuie sa si dovedeasca, asa functioneaza legea. Daca era numai Vantu capul rautatilor in Romania, se gasea demult un ac de cojocul lui.
  • 0 (4 voturi)    
    nu m-ar mira... (Marţi, 8 noiembrie 2011, 13:06)

    egroeg [anonim]

    sa aud ca Ghita ar fi avut un accident.
  • +3 (5 voturi)    
    Declaratii Ghita (Marţi, 8 noiembrie 2011, 14:18)

    costel [anonim]

    Romania din 1990 incoace,are doi fosti presedinti,Iliescu si Constantinescu.Partea cu instalarea presedintelui,se refera la razboiul dus de Realitatea Tv,Antene,plus toate partidele politice, mai putin PDL,impotriva unui singur om,Traian Basescu.Acum avem explicatia acestui razboi si a acestei uri a tuturor politicienilor impotriva sefului statului.Teama de puscarie si de confiscarea averilor dobindite fraudulos.Faceti o comparatie intre Geoana si Traian Basescu si veti vedea ca romanii au ales bine.PSD vrea sa scape de Geoana,deoarece are informatii ca este amestecat in afaceri necurate cu Vintu s.a.Bogdan Chirieac spunea ca Geoana ar fi furat milioane de euro si i-a dat soacrei sale.Nu cred ca trebuie sa votam USL si nici UDMR.
  • -3 (3 voturi)    
    ce zice dinescu (Marţi, 8 noiembrie 2011, 15:09)

    ali [anonim]

    "Am spus-o, deja, se știe că am luat împrumuturi pentru fermă, că m-au rupt via și restul... și am luat împrumuturi de la bancă, de la Vântu, de la Stelian Tănase, de la un avocat. Ce știu eu de unde avea Vântu banii? Ce, pe Tănase l-am întrebat dacă nu a dat în cap la oameni să-mi împrumute mie bani pentru lucrările de toamnă?" - http://www.dcnews.ro/2011/11/dinescu-afla%c8%9bi-daca-mi-a-dat-basescu-bani-cand-il-laudam-crama-de-la-potelu-gaj-pentru-vantu/
  • -1 (1 vot)    
    Ce multa dreptate are Ghita! (Marţi, 8 noiembrie 2011, 20:52)

    zoe [anonim]

    Ce multa dreptate are Ghita !
    Poate sa confirme si Constantinescu(,,,,)

    Te sustinem domnule ca vrem sa mai vedem si noi un BARBAT pe scena publica .Nu are importanta daca sunt si interese personale atata vreme cat spune adevarul .Sa cheme presa si sa verse . Apoi sa mearga la DNA si iar sa verse .
    Aceasta e formula castigatoare pentru el si pentru noi .
    Nu stim daca are suficient curaj si/sau dovezi .Eu stiu ca ce spune e adevarat dar observati chiar si aici raspandacii care se omoara sa faca "dosarul de cadre" al domnului Ghita ....Incolonati baieti , cate unul.................
  • 0 (0 voturi)    
    Mai nea Ghita (Marţi, 8 noiembrie 2011, 23:53)

    ady [anonim]

    Nea Sorinel a folosit oamenii securitatii ptr. informatii, despre toata lumea ce era santajabila, indiferent de culoarea politica.In structura celebrului FNI, se regaseau, fosti generali de securitate, ce aveau acces la toate informatiile din tara si nu numai. A cotizat la toti, asa ca nimeni, nu are inca curajul sa puna piciorul in prag.Unii din fostii securistii, ce au lucrat ptr. nea Sorinel sint Stratan si Soare. Si Daniel Daianu cu Zoe Petre au fost barcagii pe la Gelsor, si acu sint oameni onesti.