VIDEO Elena Udrea: Speram ca vom putea indexa salariile in a doua jumatate a lui 2012

de A.N.     HotNews.ro
Joi, 3 noiembrie 2011, 19:32 Actualitate | Esenţial


Ministrul Dezvoltarii, Elena Udrea, a declarat joi ca spera ca Guvernul va indexa salariile bugetarilor in a doua jumatate a anului 2012, transmite Mediafax. Udrea a facut aceasta afirmatie la conferinta organizatiei UNPR Bucuresti.

"Vom indexa salariile, sper sa putem in a doua jumatate a anului sa le dam inapoi romanilor ce le-am luat", a declarat Elena Udrea.



Citeste mai multe despre   
















695 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    de unde bani? (Joi, 3 noiembrie 2011, 19:55)

    lulu [anonim]

    pentru indexare? Din bugetul ministerului pe care il conduce? In acest caz nu-i mai raman bani pentru bazine si parcuri la tara!
    • -1 (5 voturi)    
      Cum de unde? (Joi, 3 noiembrie 2011, 20:17)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui lulu

      Daca nu sunt bani,nu se va face nici-o indexare.Ce nu-i clar?Nimeni nu a sous ca se va face indexarea indiferent de situatia economica.Sunt niste sperante si ar fi bine sa se adevereasca.Bine mai ales pentru noi,asa ca nu mai fi atat de rautacioasa.Nimic nu-i sigur.Nu pot mai marii lumii sa dea o prognoza ,darmite noi!
      • +2 (4 voturi)    
        toti facem de toate si nimic (Joi, 3 noiembrie 2011, 20:45)

        lulu [anonim] i-a raspuns lui mircea

        Mie mi se pare ca era normal ca un astfel de anunt sa fie facut de premier, ministrul de Finante, ministrul Muncii, nu de aceasta madama care are alte atributii in fisa postului.
        • 0 (0 voturi)    
          ba poate (Duminică, 6 noiembrie 2011, 13:41)

          aleca [anonim] i-a raspuns lui lulu

          Aceasta madama este vicepresedinte PDL , principalul partid de la guvernare , ceea ce inseamna ca poate discuta despre orice subiect in care este implicat partidul. Nu era la o conferinta de presa a guvernului, ci la un consilu de coordonare al partenerilor de la coalitie UNPR.
    • 0 (0 voturi)    
      daca o sa avem bani (Sâmbătă, 5 noiembrie 2011, 13:51)

      teodora [anonim] i-a raspuns lui lulu

      Se aude clar cand spune dna ministru ca spera sa poata realiza acest lucru , dar sunt sigura ca o sa faca acest lucru doar daca nu pericliteaza ritmul tarii de dezvoltare economica din anul 2012. PDL a demonstrat ca isi asuma sa spuna cetatenilor realitatea , asa ca vom vedea ce se intampla!
  • +4 (6 voturi)    
    uraaa.. vin alegerile (Joi, 3 noiembrie 2011, 19:56)

    cosminrs [utilizator]

    daca vin alegerile vin si maririle de salarii.
    in 2008 ati vrut marirea salariilor profesorilor cu 50%
    in 2009 a trecut criza ca iarasi erau alegeri.
    acum in 2012.. vin alegerile. pentru 6 luni o sa urcati salariile.
  • 0 (6 voturi)    
    mda (Joi, 3 noiembrie 2011, 20:05)

    Sonic Jihad [anonim]

    Iar noi sperăm să nu mai apucaţi a doua jumătate a lui 2012.
  • +2 (6 voturi)    
    aerianaelena (Joi, 3 noiembrie 2011, 20:06)

    doom [anonim]

    Lipsa de realism. Ei se gindesc sa creasca salariile la bugetari fara sa ia masuri economice. Politica de mina a doua. Ei in afara sa imparta fondurile europene si sa masluiasca licitatii nu stiu sa faca
  • +1 (5 voturi)    
    udrea (Joi, 3 noiembrie 2011, 20:39)

    robert [anonim]

    Hop si eu din papusoi!
    In ce calitate vorbeste madam?
  • +1 (5 voturi)    
    of (Joi, 3 noiembrie 2011, 20:54)

    klmn [anonim]

    iar e udrea ministru de finante?
  • -1 (3 voturi)    
    promisiuni desarte (Joi, 3 noiembrie 2011, 20:59)

    LEC [anonim]

    Cine nu promite , nu are nici un viitor!

    Udreasca stie bine ca am zis mai sus si promite prostilor aia si ailalta!

    Da sa vedeti, ce anvalansa de promisiuni va asteapta , la anul!, ca doar este an electoral

    Credibilitatea cred ca este ivers proportionala
    vu volumul de promisiuni
  • +1 (3 voturi)    
    third (Joi, 3 noiembrie 2011, 21:19)

    esteban [anonim]

    Da, da, cel mai probabil se vor mari in a "treia jumatate" a anului, cand va veti si realege de ministrasi si ministrase portocalii; paa, va ajunge cat, ce si cui ati tot impartit!
  • 0 (2 voturi)    
    filme (Joi, 3 noiembrie 2011, 22:15)

    El Condor [anonim]

    Pesemne ca madam vede in masina blindata a celor de la secu, numai filme cu papusoi. Mai arunca-ti ochii si pe geam cucoana si vezi realitatea. Pentru tine numaratoarea inversa inseamna mai mult decat crezi. Sa-ti spuna "colegii" din pdl care nu mai platesc aiurea cotizatiile.
  • 0 (0 voturi)    
    FMI (Vineri, 4 noiembrie 2011, 8:32)

    Marcus [anonim]

    Prudenţa economică e cea mai bună strategie pe care o poate adopta România acum.
  • 0 (0 voturi)    
    Prudenta (Vineri, 4 noiembrie 2011, 9:33)

    Maverick777 [utilizator]

    Prudenta este ceea ce trebuie sa ne caracterizeze acum si in anul care vine. Nu poti mari pensii si salarii acum, ca sa constati mai tarziu ca nu le poti plati si sa fii nevoit sa le tai mai mult decat le-ai crescut. Intotdeauna voi sustine crearea de locuri de munca in locul milogii la stat.
  • 0 (0 voturi)    
    Grija si prudenta sunt cele mai indicate (Sâmbătă, 5 noiembrie 2011, 21:49)

    Mruxandra [anonim]

    Mi se pare normal să actioneze cu grija si prudenta. Cel mai bun lucru este sa aşteptăm si să vedem cum merge economia. Dacă merge bine, PDL-ul poate să mărească pensii şi salarii, dar dacă nu, atunci ar fi aberant