Avocat: Serban Huidu nu avea interdictie sa sofeze, avea in schimb o scrisoare medicala in care i se recomanda sa-si reia toate activitatile anterioare accidentului de schi

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 19 octombrie 2011, 14:36 Actualitate | Esenţial


Serban Huidu
Foto: Agerpres
Serban Huidu nu avea vreo interdictie de a conduce de la medicii care l-au tratat in urma accidentului de schi de iarna trecuta, sustine avocatul sau, Ion Minjina, care afirma chiar ca Huidu este in posesia unei scrisori medicale prin care i se recomanda sa-si reia toate activitatile anterioare. "Nu exista niciun fel de interdictie de a conduce pentru domnul Huidu. Va garantez acest lucru", a declarat avocatul Minjina, miercuri, pentru Mediafax.

Avocatul a precizat chiar ca Serban Huidu "este in posesia unei scrisori medicale" prin care, dupa accidentul de schi de iarna trecuta din Austria, la finalul tratamentului si perioadei de supraveghere, i se recomanda sa-si reia toate activitatile anterioare, "implicit pe aceea de a conduce".

"Nu va pot spune daca documentul este eliberat de medicii de la clinica din Viena sau de echipa medicala romana care l-a supravegheat la revenirea in tara. Nu am vazut inca personal acest document, doar mi s-a spus ca el exista. Oricum noi il vom depune la dosarul cauzei", a declarat Minjina.

Acesta a tinut sa dezminta mai multe informatii vehiculate recent in media. Astfel, avocatul a precizat ca, din cate a vorbit cu Serban Huidu, "nici vorba" ca atentia sa-i fi fost distrasa de copiii aflati pe bancheta din spate a masinii.

Despre frecventa cu care Huidu conducea dupa accidentul de la schi avocatul a preferat sa nu vorbeasca, nefiind informat in legatura cu acest aspect, si el intens dezbatut de presa ultimelor zile.

"Clientul meu si familia sa sunt bine din punct de vedere medical. Sigur, emotinal, domnul Huidu este foarte afectat", a spus avocatul.

Potrivit acestuia, una dintre familiile celor trei victime ale accidentului provocat de vedeta de televiziune a primit deja un ajutor financiar din partea familiei Huidu, celelalte refuzand orice discutie pana la incheierea ceremoniilor de inmormantare. "Suntem alaturi de domniile lor si ii vom ajuta cum vom putea", a mai spus avocatul Minjina.


Serban Huidu, implicat, duminica, intr-un accident rutier in care si-au pierdut viata trei persoane, s-a retras la tara, impreuna cu un psiholog, potrivit editiei de marti seara a jurnalului de stiri "Focus" de la Prima TV.

Luni seara, realizatorul TV a transmis un mesaj in care preciza ca regreta enorm cele intamplate si ca va ajuta cat poate familiile victimelor. "Regret enorm! Daca as putea da timpul inapoi... Am contactat familiile lor. Le vom ajuta cat putem. Din pacate, nu pot aduce inapoi ce au pierdut...", spunea Serban Huidu in mesajul sau.

Dupa ce a fost contactat de familia lui Serban Huidu, luni seara, la morga spitalului judetean Brasov a ajuns si varul Magdei Draghici, femeia care a decedat in accidentul de duminica. "Nu consider nici ca este o personalitate, nici ca trebuie sa i se faca dreptate, nici ca trebuie luat in brate de politie", a spus varul Magdei Draghici, citat de Prima TV, precizand ca Serban Huidu si toti cei care fac ca el ar trebui sa primeasca "cele mai mari pedepse".

Parchetul Judecatoriei Brasov a inceput, marti, urmarirea penala fata de realizatorul Serban Huidu, pentru uciderea din culpa a trei persoane.

In dosar au fost formulate concluziile medico-legale privitoare la decesul celor trei victime, stabilindu-se ca moartea a fost violenta, fiind cauzata de hemoragii interne si externe, consecutive, in principal, din cauza rupturilor de organe interne.

Cele trei persoane care au murit in urma accidentului provocat de Serban Huidu
erau colegi la o firma din Brasov, Ioan Garbis si Magda Draghici fiind patronii, iar Stefan Lungu Balogh, soferul, si duminica se indreptau spre Aeroportul Otopeni pentru a astepta un client din strainatate.

Serban Huidu circula dinspre Capitala spre Brasov, iar la iesirea din localitatea Timisul de Sus, intr-o zona in care sunt curbe, viteza legala fiind de 30 km la ora, a intrat cu masina pe contrasens si a izbit autoturismul Dacia. El se afla in masina impreuna cu sotia sa, cu cei doi copii in varsta de 2 si 4 ani si cu bona acestora.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7696 vizualizari

  • +7 (15 voturi)    
    si ... (Miercuri, 19 octombrie 2011, 14:51)

    albyn58 [utilizator]

    avea cumva in activitatile anterioare conducerea agresiva , aroganta si omorul ? a , da , atunci e de inteles ce s a intamplat !!!
    • -1 (3 voturi)    
      scapă (Joi, 20 octombrie 2011, 9:17)

      dt [anonim] i-a raspuns lui albyn58

      Pe cât punem pariu că scapă. Justiția din România în acest caz (ca în multe altele) nu va fi oarbă. Huidu nu merită să scape.
  • +4 (16 voturi)    
    Daca furi 1 leu faci inchisoare, daca omori 3 (Miercuri, 19 octombrie 2011, 14:55)

    marian [anonim]

    iei cu suspendare...
    Legile sunt facute pentru catei.
    De ce nu se incepe discutia direct cu suspendarea, pentru ca asta va obtine?
    • +4 (16 voturi)    
      Daca ... (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:09)

      HN_reader [utilizator] i-a raspuns lui marian

      ... furi un leu, vorbim de intentia de a-l fura, vorbim de ceva premeditat. Daca vorbim de un accident, atunci e posibil, subliniez, e posibil, sa nu fie vorba de intentie ci doar de neglijenta. Oricum, te grabesti cu concluzia ca va lua cu suspendare. Se da puscarie cu executare si in astfel de situatii. Ramane sa vedem ce vor decide "distinsii" nostri judecatori. In ceea ce-l priveste pe Huidu, nu stiu ce pedeapsa merita, dar in mod sigur regreta si in mod sigur n-a avut intentia de a omori 3 oameni sau de a-si pune propria familie in pericol.
      • -1 (15 voturi)    
        @CMP (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:32)

        Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui HN_reader

        De aia depasea cu 100 la ora in localitate pe linie continua, pentru ca nu vroia sa isi puna familia in pericol. Da, clar. Absolut. Mai absolut ca vodka. Ce naiba ii tot cautati scuze, la puscarie cu el, cu atat mai mult ca nu este la prima abatere de acest gen!
        • +3 (7 voturi)    
          @calin.pirlog1212468159967 (Miercuri, 19 octombrie 2011, 17:45)

          bog [anonim] i-a raspuns lui Soljenitin

          ai fost tu acolo? stiai ca depasea? stiai ca avea 100h. Hai sa fim un pic cu capu` pe umeri si sa nu mai judecam pana nu avem toate datele..daca tot judecam(cu toate ca nu e treaba noastra) sa judecam pe fapte dovedite..nu dupa ce zice unu altu`.
      • -2 (10 voturi)    
        Unde nu-i cap, vai de picioare (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:58)

        747 [utilizator] i-a raspuns lui HN_reader

        Sunt convins ca nu a avut intentia vadita de a omora pe cineva insa, prin atitudinea imatura, cretina, zeflemitoare, iresponsabila si sfidatoare pe care a avut-o conducand ca un dement fara creier in cap, merita sa fie pedepsit aspru.
        Sper sa fi invatat o lectie, si la fel sper nu-l mai vad niciodata la TV, nici macar accidental ca pana acum, ca nu m-am uitat niciodata la emisiunea aia imatura.
        • +3 (5 voturi)    
          Da, se poate (Miercuri, 19 octombrie 2011, 17:49)

          georgeb [utilizator] i-a raspuns lui 747

          Si daca se dovedeste ca asa este atunci va primi o pedeapsa. Cel putin asa sper (ca instanta va decide pe baza dovezilor).

          In dreptul america exista conceptul de neglijenta criminala si este aplicabil in astfel de cazuri.

          Este insa posibil sa nu fie cazul, si sa fie un nefericit accident si atat.

          Uite, poate ar trebui sa va inspirati un pic de la oradeanul din articolul asta: http://www.timesnewroman.ro/monden/5659-incredibil-un-barbat-de-38-de-ani-din-oradea-nu-are-nici-o-teorie-despre-accidentul-lui-huidu
      • 0 (2 voturi)    
        Aaa, atunci hai sa-l iertam... (Joi, 20 octombrie 2011, 13:30)

        adriana [anonim] i-a raspuns lui HN_reader

        In mod sigur regreta si n-a avut intentia? Atunci hai sa-l iertam, poate sa stea liber printre noi... Dar ai grija, ca data urmatoare, desi va regreta si nu va avea intentia, s-ar putea sa te omoare... Ce logica ai...
  • +2 (16 voturi)    
    Gata! (Miercuri, 19 octombrie 2011, 14:55)

    Marty [anonim]

    Deci cei trei si-au pierdut viata pentru ca pur si simplu au avut ghinion. Huidu este si asa suparat nu mai are rost sa fie deranjat. Unde mai pui ca a declarat ca ajuta familile victimelor. S-a imbratisat deja ideea ca a derapat din cauza ploii / zapezii/ vintului...deci cauze climaterice intr-un cuvint. omul este nevinovat si miine il vedem la volan ...( atentie mare pe strazi! pericol mortal!)
    Cei trei au optat sa foloseasca Loganul pt ca acesta avea cauciucuri de iarna. Ar fi putut sa foloseasca SUV-ul dar n-au facut-o. Au avut bun simt. Ghinion. In tara asta. Bunul simt se plateste cu viata uneori. Daca ar fi ales SUV-ul poate ca acum toata lumea il compatimea pe HUidu cu adevarat. Asa uite,ne-am impartit : unii spun ca ar trebui sa raspunda pentru fapta, altii spun ca a gresit ca tot omul, sa fie lasat in pace!
    • -9 (15 voturi)    
      @Marty (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:10)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Marty

      Bai sa fie, adica toti de acum trebuie sa circulam cu gipane pentru ca sunt tot soiul de cretini pe strazi pe care ii doare in fund de regulile de circulatie?? A omorat trei oameni si tu zici ca a gresit si el ca omul?Ce vorbesti, ma? Tu auzi ce zici, vezi ce scrii? Da' daca o omora pe maica-ta, tot asa ziceai? La puscarie cu bizonul asta de huideou!
    • -2 (2 voturi)    
      din păcate (Joi, 20 octombrie 2011, 10:37)

      elena [anonim] i-a raspuns lui Marty

      cred că va fi cum zici
  • +1 (5 voturi)    
    cum am scris si in al articol (Miercuri, 19 octombrie 2011, 14:57)

    bbk [anonim]

    Serban Huidu a inventat (sau preluat de la altii) la emisiunea lui idea ca telespectatorii sa trimita la ei pe site balbele pe care le observa la TV, ca ei sa poata face apoi haz de ele.

    Cum ar fi daca, de exemplu, multi dintre soferi si-ar lua o camera de trafic cum ar fi cea de aici

    http://www.dealextreme.com/p/2-0-tft-car-dvr-camcorder-with-recording-usb-tf-slot-66429

    care costa undeva pe la 100 de lei, din China, si cu care sa inregistrezi cind mergi cu masina. Apoi, acasa, descarci filmuletul, si poti sa trimiti, sa zicem pe site-ul politiei, filmulete cu ce ai vazut tu in trafic ca si neregula, adica smecheri care depasesc aiurea, in curbe, pe linie continua, etc.
    Iar politia sa tina seama de aceste inregistrari, si sa ii poata amenda pe baza acestor reclamatii.

    Sunt multi, care profita de faptul ca nu sunt vazuti de politie pentru a face manevre dubioase. Si cum tot romanul e binevoitor si isi dau unu altuia flashuri cind vede o masina de politie, respectivii stiu cind sa o lase mai moale.

    Dar asa, avind nu chiar fiecare, dar macar 5-10% dintre soferi o camera din asta, si care pot raporta problemele din trafic, atunci poate ca s-ar mai calma bizonii.

    La citi pollitisti sunt in trafic, nu poti acoperi toate soselele din tara asta, ca sa ii vada pe toti nesimtiti.
    • +4 (4 voturi)    
      Buna ideea dar... (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:06)

      Vasile [anonim] i-a raspuns lui bbk

      Din pacate camerele nu sunt omologate de metrologie, deci orice inregistrare nu poate fi folosita in instanta ca dovada... Asta e legea la romani... Degeaba dai o inregistrare pe post cu un accident sau o contraventie, pentru ca Politia nu poate face nimic, atata timp cat acea inregistrare nu a fost facuta cu o camera omologata metrologic...
      • +4 (4 voturi)    
        omologat (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:13)

        bogdanicus [utilizator] i-a raspuns lui Vasile

        Si daca ar fi un aparat de inregistrare omologat, tot nu se va lua in calcul. Nu uitati ca in prezent, daca un polititst vede o neregula in trafic nu o poate pedepsi sau raporta daca nu se afla in misiune. Mai mult, pe foaia de parcurs trebuie sa fie specificata portiunea respectiva de drum...
      • +2 (2 voturi)    
        si cat costa omologarea? (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:30)

        Ionut [anonim] i-a raspuns lui Vasile

        Ca sa facem o socoteala rapida.
        Daca scapam de bizoni, mergem si noi in siguranta, mai scapam de aglomeratie (multi bizoni pe strada, care mai si incurca circulatia prin manevre aiurea), economisim si benzina...
        Cred ca sunt suficiente argumente.
    • +4 (4 voturi)    
      @bbk (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:13)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui bbk

      Ideea ta este, deja, pusa in aplicare (vezi www.trafictube.ro). Problema este ca Politia nu ia in considerare inregistrarile facute de amatori pe motiv ca aparatele nu sunt certificate metrologic.
      • +2 (2 voturi)    
        poate ca ar trebui schimbata legea (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:28)

        bbk [anonim] i-a raspuns lui Soljenitin

        adica sa se ia in considerare si astfel de raportari, din trafic.

        si daca vor politistii, sa se puna la dispozitie si camere omologate, care sa inregistreze si sa nu fie suspecte ca ar putea modifica cineva ce s-a inregistrat (sa adauge semnatura electronica, sau ce alte metode mai vor ei la filmulet)

        cind cineva intreaba politia de ce nu face mai multe, ei raspund ca nu au destui oameni, ca sunt depasiti, etc. dar atunci sa accepte ajutor de la altii.

        chiar daca nu ii amendeaza pe cei care au facut aceste nereguli, si doar ii cheama dupa fiecare raportare la politie, pentru declaratii, sau alte minuni, tot i-ar mai calma.

        insa legea asta trebuie votata de parlamentarii, adica aia cu SUV-urile cele mai mari si care nu stau in rind cu ailalti (adica nu prea are sanse, din pacate)
        • -3 (5 voturi)    
          Dupa cum gandesti, pari sa fi fost un mic .... (Miercuri, 19 octombrie 2011, 16:43)

          .... [utilizator] i-a raspuns lui bbk

          ciripitor (adica turnator) in vechiul regim. Daca nu, oricum ai talent in aceasta privinta.Nu cred sa fie folosite astfel de metode decat in regimurile totalitare. Inteleg sa filmezi o talharie sau alta infractiune grava daca ai ocazia, dar sa mergi cu masina inregistrand continuu si apoi sa dai inregistrarea politiei depaseste cu mult limitele normalitatii si ale bunului simt (ca sa nu mai vorbesc de multiplele metode de a falsifica o inregistrare doar ca sa-l dai in gat pe cineva pe care nu-l agreezi).
  • +5 (11 voturi)    
    Ce este important ? (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:09)

    Prostu [anonim]

    Vad in media romaneasca vehiculate insistent doua idei:
    - depresiei in care se afla dl. Huidu;
    - umanismului domniei sale- ajutoarele pe care e dispus sa le acorde.
    Preambulul clementei ?

    Despre cum se ajunge din postura de vedeta in cea de triplu criminal - mai nimic !
    Despre trei familii distruse - mai nimic !
    Despre trei oameni omorati de un teribilist- mai nimic !
    Unde este dl Huidu -cel care numara balbele diversilor crainici si politicieni ? La tara ? Diseaca propriile balbe?
    Cand faci prea multa comedie din vietile altora destinul face din propria existenta o tragedie ! Nu este primul exemplu!
  • +4 (8 voturi)    
    singurul care a derapat? (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:09)

    merk [anonim]

    cum se face ca dintr-0 coloana, singurul care a derapat a fost MLul lui Huidu? Era cea mai proasta masina din coloana??
    • +2 (4 voturi)    
      intrebare buna (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:24)

      agitu [anonim] i-a raspuns lui merk

      si nu e singura. Am citit o varianta cu viteza SUV-ului, as vrea sa vad una si cu viteza loganului. Marturisesc ca nu am vazut, daca s-a difuzat, nici o reconstituire a accidentului. In schimb am citit si varianta cu 30 si cea cu 50 km/h limita de viteza.
    • +2 (6 voturi)    
      cine spune ca a fost coloana? (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:30)

      bbk [anonim] i-a raspuns lui merk

      tot ii dati inainte cu coloana.
      ok, atunci unde sunt aia din coloana?

      a aparut un sofer care sa zica ca in ziua aia a fost in coloana si era sa fie depasit de Huidu, si a vazut in oglinda accidentul?
    • +1 (7 voturi)    
      nu masina nu a fost cea mai proasta din coloana (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:58)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui merk

      Ci insasi huidu(ma)asta de cocalar. O masina nemteasca de 2 tone cu o gramade de sisteme de siguranta nu derapeaza asa usor. Ar trebui bagate si la masini blackbox ca la avioane.
  • -4 (10 voturi)    
    Pre multi critici in Romania noastra (Miercuri, 19 octombrie 2011, 15:37)

    Rautate sau dreptate [anonim]

    In loc sa va dati cu parerea si sa acuzati in stanga si-n dreapta(din cele 11 comentarii de mai sus, cu siguranta 10 au incalcat legea- fie voit, fie fara sa-si dea seama), mai bine lasati-l sa-si duca constiinta incarcata. Ce pedeapsa poate fi mai mare sa stii ca ai omorat 3 oameni? Nici mie nu mi-ar place sa primesc un telefon in care sa mi se zica ca nu mai am parinti sau alte persoane dragi, dar toti gresim. Lasati-l pe Dumnezeu sa-l judece. Nu va mai dati cu parerea - ca la asta tot romanu-i priceput.
    • +1 (3 voturi)    
      stiri (Miercuri, 19 octombrie 2011, 16:29)

      am [anonim] i-a raspuns lui Rautate sau dreptate

      atunci sa se inceteze cu stirile astea fara de sfarsit pe aceeasi tema...Huidu-n sus si Huidu-n jos.
      De acord, lasati-l sa-si duca crucea.
    • 0 (2 voturi)    
      Pedeapsa mai mare e sa fii omorat. (Miercuri, 19 octombrie 2011, 16:58)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui Rautate sau dreptate

      Deci, dupa tine trebuie sa le plangem de mila celor care provoaca accidente si mai putin nevinovatilor care desi nu au facut nici o greseala, nu au avut totusinici o sansa de scapare.
  • -1 (3 voturi)    
    interdictii (Miercuri, 19 octombrie 2011, 16:26)

    am [anonim]

    i s-a recomandat sa-si reia activitatile anterioare inclusiv condusul imprudent ...cum stia el anterior.
  • +2 (4 voturi)    
    Accidentul (Miercuri, 19 octombrie 2011, 16:35)

    Sandu [anonim]

    Cred ca vinovat este soferul Loganului deoarece circula cu vitesa legala .Daca ar fi circulat cu peste 100 Km/ora nu ar mai fost in fata bolidului condus de Huidu si ciocnirea frontala nu ar mai fi avut loc
  • 0 (2 voturi)    
    Scrisoarea medicala... (Miercuri, 19 octombrie 2011, 17:12)

    Andrei [anonim]

    Cel mai bine ar fi fost daca in lista de activitati de reluat treceau doar ski-ul. Poate acum erau 3 copaci victime in loc de 3 oameni...
  • -2 (2 voturi)    
    rusinica, rusinica ...... (Miercuri, 19 octombrie 2011, 17:14)

    gheo [anonim]

    dar interdictie la a fi smeker de romania , de a omori oameni nevinovati si de a-l durea in fund de legile acestei tari nu i-a dat nimeni?
    o sa-l scape tatat socru... prietenii stiu de ce!!!!
  • -2 (2 voturi)    
    e manipulare ... (Miercuri, 19 octombrie 2011, 17:30)

    Misa [anonim]

    Domnul avocat nu face altceva decat sa manipuleze grav opinia publica inducand ideea ca Serbanel Huiduma, este mai putin vinovat pentru simplul motiv ca nu i-a interzis nimeni sa conduca. Este cum nu se poate mai fals. Codul Rutier Roman (ca de altfel majoritatea legislatiilor rutiere europene) prevede ca prin ORDIN al Ministrului sanatatii se stabilesc acele afectiuni incompatibile cu activitatea de conducator auto, iar printre ele se numara clar acele afectiuni care rezulta din traumatisme cranio- cerebrale. In aceste incapacitaea pacientului de a conduce SE PREZUMA. Nu medicul trebuie sa-i interzica pacientului sa conduca ci acesta trebuie sa obtina avizul medical pentru a conduce. Prin urmare Serbanel trebuia sa se verifice la creier inainte sa se suie la volan si sa omoare oameni nevinovati. Bocitoarelor sale le dorim spor la treaba!
  • -2 (2 voturi)    
    sunt satul (Miercuri, 19 octombrie 2011, 18:36)

    dan [anonim]

    sunt satul si scarbit de toata tevatura asta mascata pro huidu !!! este un papagal ajuns din greseala cineva insurat cu fata "cuiva " si mai nou un criminal cu acte in regula in loc sa mai dati date si despre familiile nenorocite de ecst inconstient nenorocit stati toata ziua sa dicutati vorbe !!! adevarul este ca huidu a devenit din seara accidentului un criminal si un inconstient care a lasat copii orfanii si familii distruse . pentru asa ceva in orice tara ca o tar din lumea asta el ar plati cu varf si indesat fiindca fapta ramane fapta chiar daca a alunecat , au tipat copii in masina , a vazut un ozn sau recita miorita a omorat 3 oameni si cu asta basta.
  • +1 (3 voturi)    
    dramatica situatia lui huidu (Joi, 20 octombrie 2011, 1:02)

    ana [anonim]

    imi pare rau ptr victime,Dumnezeu sa/i ierte,dar si ptr.huidu,fiindca liniste sufleteasca n/o sa aibe cate zile va trai
    • -1 (3 voturi)    
      dramatism (Joi, 20 octombrie 2011, 9:31)

      astoria [anonim] i-a raspuns lui ana

      Si cam cum te-ai astepta sa fie situatia unuia care omoara trei oameni nevinovati, decat dramatica? In ceea ce priveste linistea sufleteasca, eu ma cam indoiesc. Mai ales daca pedeapsa va fi cu suspendare, asta si pt vinovat conduce la ideea de ghinion, asa a fost sa fie, n-a fost vina mea, doar n-am vrut sa-i omor, n-a fost cu intentie si asa mai departe. NU o sa inteleaga ca asa nu se poate, ca e gresit, incepand probabil de la modul in care vede el lumea, respectul pentru ceilalti, responsabilitate si cate altele. Uitati-va ce-a scris pe blogul lui atunci cand a mai fost sanctionat pentru viteza excesiva si o sa va lamuriti cu cine aveti de-a face.
  • +2 (4 voturi)    
    mesaj (Joi, 20 octombrie 2011, 1:29)

    elysa [anonim]

    dar ce destepti si perfecti sunteti voi...n-ai treaba....cine dracu va credeti sa-l judecati nu inteleg..aveti grija ca niciodata nu stii cum ti se intoarce in viata..mai ocupati-va de treburile voastre si lasati-l in pace,nu sunteti voi in masura sa faceti pe cineva "criminal''
    • -2 (4 voturi)    
      mesaj pt elyse (Joi, 20 octombrie 2011, 9:20)

      astoria [anonim] i-a raspuns lui elysa

      elysa, sunt un om ce nu mai are curajul sa circule pe soselele patriei de acesti huizi care s-au inmultit in ultimii ani; un om care nu mai merge relaxat nici pe trecerile de pietoni dupa doua experiente avute, in care era sa fiu lovita daca nu ma retrageam in ultimul moment. E dreptul meu sa fiu indignata de ceea ce se intampla, de legislatia prea permisiva, de pedepse cu suspendare care nu impresioneaza, nu sperie pe nimeni. Huidu nu a avut un ghinion, ci a avut noroc ca nu i s-a intamplat mai demult, la palmaresul lui. Ghinion, tragedie a fost pentru cei ce i-au aparut in cale pe acea sosea. Huidu e o personalitate, trebuie sa te astepti la mediatizare nu doar cand e de bine ci si cand calci in strachini.
      Du-te fata la munca in Spania, la dansat la bara sau ce stii tu sa faci, inteleg ca emisiunea aia v-a dat de mancat la multi, dar asta-i viata. Multumiti-i lui huidu. Sau poate esti ruda sau prietena cu el, atunci du-te si acorda-i suport moral, nu sta pe forumuri sa ne spui tu noua ce sa facem.
      • +1 (1 vot)    
        Aberatii (Joi, 20 octombrie 2011, 13:35)

        Mona [anonim] i-a raspuns lui astoria

        Pentru astoria: Vrei sa zici ca ca nu ai depasit NICIODATA viteza sau ca n-ai sarit NICIODATA pe trecerea de pietoni fara sa te uiti in stanga sau in dreapta? Va dati cu parerea....atata stiti cela mia bine sa faceti...mi-e sila de cei care sunt PERFECTI si care defapt sunt niste frustrati. Mai cunosc pe cineva care a omorat 5 oameni (4 din ei directori- APIA..etc) si acea persoana n-a facut decat cateva zile inchisoare, in schimb a luat-o razna...nu mai e om. Fiecare primeste ce merita, inclusiv tu, care NU SPUI CELORLATI CE SA FACA.
    • 0 (2 voturi)    
      "treburile voastre" (Joi, 20 octombrie 2011, 11:12)

      elena [anonim] i-a raspuns lui elysa

      Păi şi ăia din Logan se ocupau tot de treburile lor când a dat Huidu peste ei.

      Şi ne temem că în timp ce ne vedem de treburile noastre ne face terci unul care nu se încurcă cu mizilicuri precum viteză adaptată la condiţiile de trafic sau vizibilitate din curbă.
  • -2 (2 voturi)    
    ce "chichita" tare! (Joi, 20 octombrie 2011, 9:34)

    minus [utilizator]

    "o scrisoare medicala in care i se recomanda sa-si reia toate activitatile anterioare"

    Adica anterior accidentului mergea cu viteza mare, peste cea legala, scrisoarea spune sa mearga cu viteza mare.

    Anterior accidentului, in trafi, el mai intorcea -neatent- capul , scrisoarea spune sa intoarca capul in trafic.

    Anterior accidentului mai depasea linia continua, scrisoarea spune sa depaseasca pe linia continua.

    QED.
  • +4 (4 voturi)    
    Nu va grabiti sa acuzati... (Joi, 20 octombrie 2011, 11:18)

    Adi_D [utilizator]

    Vad ca in ultimile zile nu a mai aparut in presa nici o stire legata de cazul de la Giurgiu, unde intr-adevar merita cineva acuzat si bagat in puscarie. Norocul interlopilor ca a intervenit ceva mai senzational si mai interesant din punct de vedere al audientelor. In cazul lui Huidu nu cred ca avem pana la finalizarea cercetarilor destule informatii ca sa ne pronuntam daca trebuie sa fie pedepsit sau nu.