Maramureș: ​Băiat de 7 ani, lovit în timpul orei de tatăl unei colege de clasă

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 9 martie 2021, 16:31 Actualitate | Educatie


Tabla la scoala
Foto: pixabay.com
​Un elev în vârstă de 7 ani de la şcoala generală din comuna Repedea, județul Maramureș, a fost agresat fizic de un bărbat care a intrat la ora de curs, a informat, marţi, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureş, Ionela Cozma, potrivit Agerpres.

"Poliţiştii au constatat faptul că, în jurul orelor 10.00 (luni- n.r.), un bărbat de 49 de ani din Repedea a pătruns în incinta unităţii de învăţământ, unde a agresat un minor de 7 ani" a spus Cozma.

În cauză poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de lovire sau alte violenţe.

Potrivit presei locale, este vorba de tatăl unei colege de clasă a băiatului, care a spus acasă că acesta ar lovi-o.

„Ieri fratele meu a fost bătut în sala de clasă de tatăl unei colege. Se pare că fata ar fi spus acasă că ea nu mai vrea să meargă la școală pentru că băiatul o lovește. Tatăl fetei a venit la școală nervos, a intrat în sala de clasă deși era oră. A întrebat cine este Abel. Copiii nu au înțeles care este de fapt problema și au arătat spre Abel. Acesta a venit direct la copil și l-a lovit peste față”, scrie emaramureș.ro, citând o relatare în scris pentru publicația locală.

Mama elevului a fost chemată la școală de învățătoarea lui Abel. Ajunsă la unitatea de învățământ, directorul i-a explicat mamei despre cele întâmplate.

„Neștiind ce să facă mama fratelui meu m-a sunat. Am sfătuit-o să mergem la poliție. Am însoțit-o la sediul poliției unde a dat o declarație. După un timp am fost informați că bărbatul, în vârstă de aproximativ 48 ani, a fost chemat la poliție, unde și-a recunoscut fapta. El ar fi spus că fata a mințit că fratele meu a lovit-o doar pentru a nu merge la școală. Fratele meu va fi dus la psiholog pentru că nu mai vrea să meargă la școală de frică”, a mai relatat acesta pentru emaramures.ro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5099 vizualizari

  • +3 (9 voturi)    
    Parabola lui Cain si Abel spusa pe repede inainte (Marţi, 9 martie 2021, 16:38)

    Susufler0 [utilizator]

    :))) :(((
    • 0 (6 voturi)    
      No ma! (Marţi, 9 martie 2021, 22:37)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Da ce oameni calmi si de treaba mai sunt in Ardeal!
      Mai era si ala care si-a rasturnat nepotul in cap, tot de la o neintelegere intre copii... Acum vreo doua saptamani...
      Parca totusi nu auzi de chestii din astea cu dat buzna in timpul orei si batut copil de 7 ani prin Vaslui sau Olt!
      • 0 (6 voturi)    
        No, asa-i ! (Miercuri, 10 martie 2021, 0:34)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

        Prin Vaslui doar ce stau si beau impreuna tatal si copilul pana cade unu lat... dovedit !

        PS. Iar prin Olt, apai copilul fuge dupa muma-sa prin hambar si dupa vreun timp se pomene cu inca un frate in batatura !
        • 0 (2 voturi)    
          Melodie (Miercuri, 10 martie 2021, 22:29)

          Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Improspateaza-mi memoria, melodia aia cu: "bea finu si cu nanasu" era moldoveneasca sau ardeleneasca? unde se face cel mai mult distilat de casa? "Horincia" este o chestiune, interprindere ilegala, exclusiva Ardealului, ne mai intalnindu-se nicaieri in tara!
          Scuteste-ma de ifosele voastre de superioritate!
          • 0 (2 voturi)    
            mah, eu sunt oltean ! (Miercuri, 10 martie 2021, 23:51)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

            :))))))))))))))
            • 0 (2 voturi)    
              Pai si? (Joi, 11 martie 2021, 16:54)

              Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              De ce vorbesti de ardeleni? La ei e doar o chestiune de mandrie, molipsita de la Ungaria care avea si inca are complexe de superioritate fata de celelalte natiuni din fostul imperiu Habsburgic! Atat! E doar multa reclama, dar in esenta suntem toti din tara asta in acelasi punct pe scala bunastarii, culturii, etc...
              Am trait mult timp acolo si am avut ocazia sa intalnesc multi oameni in multe circumstante...
              • 0 (2 voturi)    
                Exista romani neaosi in Ardeal ? (Joi, 11 martie 2021, 18:49)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

                Bine inteles ca exista ! Sunt cunoscuti sub numele de ardeleni, sunt locuitori ai Ardealului, (ai Transilvaniei).
                Ai cumva impresia ca "La ei e doar o chestiune de mandrie, molipsita de la Ungaria..." ? Ca "E doar multa reclama..." ? Nu cred !

                PS. In rest, ai dreptate : "...in esenta suntem toti din tara asta in acelasi punct pe scala bunastarii, culturii, etc..."

                PPS. Exact asta am spus si eu invederand ca maramuresanul Cain e la fel cu moldoveanul si olteanul ... iar tu ai completat corect si cu ardeleanul (ca sa nu existe motive de acuze de rasism) ! :)))
                • 0 (2 voturi)    
                  Aceia! (Luni, 15 martie 2021, 9:37)

                  Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                  Da, acei "romani neaosi", cum spui tu, au complexele de superioritate! E o trauma psihologica, unde maghiarii din Transilvania au fost subapreciati de catre cei din Ungaria, asa ca au facut si ei la fel cu oricine au putut, adica romanii de acolo, iar acesti "romani neaosi" la randul lor fac si ei aceeasi prostie cu restul romanilor din tara! Cluj-Napoca este de fapt Caritasul ridicat la nivel de oras! Li se vinde tinerilor un miraj prin care sa creada ca daca merg la Cluj-Napoca o sa fie Untold in fiecare zi! In fapt, cand ajung acolo si dau de salariile mici comparativ cu piata chiriilor si costul vietii in general, unii se arunca de pe parcarea supraetajata de la Minerva!
                  P.S. Eu sunt convins ca esti ardelean de fapt, pentru ca folosesti cuvantul "neaos" si te inflamezi daca spun ceva adevarat despre voi!
                  • 0 (0 voturi)    
                    Nu ! Sunt un bucurestean cu radacini in Oltenia (Luni, 15 martie 2021, 10:08)

                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

                    si cu ceva lecturi, deci cu un bagaj de cuvinte sa-i zic, fara lipsa de modestie, ceva mai bogat decat media !
                    M-am nascut si am trait exclusiv in Bucuresti dar daca ar fi sa trebuiasca sa imi schimb domiciliul, nu m-as duce in Moldova sau in Muntenia ! Cu orice risc as alege Clujul !

                    PS. Sunt un tip fatalmente citadin ! :))

                    PPS. Pari usor traumatizat de anii multi traiti in Transilvania !
                    • 0 (2 voturi)    
                      ... (Luni, 15 martie 2021, 13:13)

                      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                      Si totusi teai muta in Cluj...! :))
                      Eu chiar te incurajez! Voi astia care puneti botu la eschibitiile felurite ale Clujului, nu credeti pana nu traiti pe pielea voastra! Chiar consider ca un reality check este foarte sanatos!
                      • -1 (1 vot)    
                        Riscul consta in faptul ca nu stiu (Luni, 15 martie 2021, 13:39)

                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

                        boaba de maghiara ! :))

                        PS. Ba nu, in ungureste stiu o injuratura ! :)))
                        • 0 (2 voturi)    
                          Riscul (Marţi, 16 martie 2021, 1:00)

                          Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          Nu e limba Maghiara, stii asta... Insa fiind nascut si crescut in Bucuresti, nu ai mai fi scos din: "mitic", "badaran", "cocalar"... Eventual nu scapi nici de discriminarea pozitiva, prin care eventualii prieteni pe care ti i-ai face, ti-ar spune: "Ba tu esti singurul bucurestean de treaba pe care il cunosc!".
                          Si te-ai sufoca de ingamfarea lor... Ba ca au un sector IT mai mare ca B (not!), ba chiar se auto-intituleaza : "Europe's Sillicon Valey" (no less!) in clipul vechi de promovare a orasului (printre celelalte bazaconii din clip), ba ca ei trimit mai multi bani la B de cat primesc inapoi (iar bucurestenii isi baga restul in fund si de aia vor ei decentralizare), ba ca ei sunt model de civilizatie, ba ca la ei e un nivel de trai ca in vest (conform unui studiu de la Banca Mondiala, care ce sa vezi, a fost bazat pe declaratiile cetatenilor din cj exprimand propria perceptie, nu s-a bazat pe date economice reale! Si cum clujanul debordeaza de patriotism local, au iesit rezultate dinamita!)...
                          Iar cand vine ziua in care platesti chiria mai mare din salariul mai mic de cat in B, s-ar putea sa incepi sa intelegi cum sta treaba!
  • -2 (4 voturi)    
    hm (Marţi, 9 martie 2021, 17:34)

    nikita11 [utilizator]

    Dat in judecata si jupuit. Dar nu uitati ca legea romaneasca incurajeaza violenta. Are noroc ca e in maramures altundeva s-ar fi putut trezi cu un sis in pancreas dupa o faza din asta. Nu te iei la bataie cu copiii!
    • +2 (4 voturi)    
      Pai tocmai! (Marţi, 9 martie 2021, 22:34)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui nikita11

      Tocmai ca e in Maramures, s-ar putea sa fie cautat de tatal baiatului cu un cutit!