Doua noi cazuri de gripa porcina in ultimele 24 de ore

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 31 ianuarie 2010, 10:55 DoctorH - DoctorH Actualitate


Ministerul Sanatatii a anuntat ca in ultimele 24 ore au fost confirmate 2 cazuri noi de gripa cu virus A/H1N1 pandemic. Nu s-au inregistrat decese.

Unul dintre cazuri s-a inregistrat in judetul Mures, iar celalalt in Suceava.

Ministerul precizeaza ca numarul total de cazuri confirmate pana in prezent in Romania este de 6953, din care 119 cu deces.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1070 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Extraordinar. (Duminică, 31 ianuarie 2010, 11:17)

    dan [anonim]

    As dori sa ne spuna ministerul cate cazuri de diabet au aparut in ultimele 24 de ore. De gripa ne-am saturat
  • 0 (2 voturi)    
    gripa (Duminică, 31 ianuarie 2010, 11:45)

    gheorghe [anonim]

    sau cati au murit in iarna trecuta de gripa, sau cati au murit din cauza inghetului 50 de persoane in 5 zile, de gripa porcina 119 in 3 luni, care este scopul acestor comunicate date de Min.San.
  • +1 (1 vot)    
    lupu (Duminică, 31 ianuarie 2010, 12:38)

    Mazeta [utilizator]

    Ma gandesc cu teama la momentul cand o sa vina o pandemie chiar nasoala si toata lumea, pacalita cu aviara si porcina, o sa ignore toate recomandarile si avertismentele.
  • 0 (0 voturi)    
    Se poate incheia circul? (Duminică, 31 ianuarie 2010, 13:41)

    Adrian [anonim]

    In anumite tari din UE nu se raporteaza cazurile.
    Am putea termina cu circul asta?
  • -1 (1 vot)    
    nu intelegeti (Duminică, 31 ianuarie 2010, 13:55)

    abc [anonim]

    Dupa cum bine se stie, medicii romani (niste incompetenti notorii) au si ei, in sfarsit, o scuza.
    Vine omu taiat in 2 de tren - a avut gripa porcina.
    A avut unu apendicita dar nimeni nu a stiut ce are, nu e problema - la autopsie se afla, a avut gripa porcina, etc.
    D-aia la noi sunt atatea cazuri zilnice de gripa porcina, iar in alte tari nu se mai aude nimic.
    In rest, numai de bine... o intrebare pt marele ministru al sanatatii. Cand o sa se faca o diferenta intre cel care cotizeaza lunar la sanatate si tiganul care nu a muncit in viata lui, nu o face si nici nu o va face vreodata, ca totusi nu mi se pare normal sa stau in camera (tde preferat in aceeasi cladire) cu unul care nu a platit in viata lui??? Asta asa ca o curiozitate morbida a mea.
    • 0 (0 voturi)    
      "incompetenti notorii" (Duminică, 7 februarie 2010, 17:41)

      CH [anonim] i-a raspuns lui abc

      Sper ca dvs sunteti un "competent desavarsit" in domeniul in care activati (a propos, care e acela, in care competenta este ..desavarsita")de va permiteti sa faceti asemenea afirmatii despre o intreaga breasla; daca nu vorbeste frustrarea din dumneavostra iar domeniul fiind foarte important, va sugerez sa deveniti si dumneavostra medic si sa aratati ce este aceea competenta, daca nu ar fi mai bine sa va abtineti la a va da cu pararea; poate va puteti exprima despre politica sau fotbal. Nu cred ca administratorul ar trebui sa lase asemenea comentarii.
  • -1 (1 vot)    
    Mai sa fie! (Marţi, 2 februarie 2010, 12:09)

    Dan [anonim]

    Treaba asta sta cam asa: in lume se produc zilnic miliarde de accidente rutiere, accidente prin electrocutare, lovire, ardere etc. Razboaiele au produs milioane de morti, de la razboiul peloponez panal al cel din Vietnam. Dinozaurii au fost distrusi de meteoriti si au murit cu milioanele. Daca adunam toate decesele de cand a aparut viata pe planeta albastra si le pune in balanta cu cele cauzate de gripa porcina obtinem o cifra ridicola.

    Imaginati-va pledoaria unui avocat in apararea unui criminal in serie: E adevarat ca acuzatul a ucis 15 persoane, dar ce conteaza acest numar raportat la victimele oricarui razboi?

    Cred ca Romania a cazut prada celei mai grave epidemii din ultimul secol: epidemia de prostie.