Un roman a declansat o alerta de securitate intr-o cazarma a regimentului de garda englez

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 25 ianuarie 2009, 10:14 Actualitate | Diasporă


Autoritatile de la Londra au ordonat o revizuire completa a procedurilor de securitate dupa ce un roman a fost descoperit dormind in cazarma regimentului de garda al Reginei, transmite Daily Mail.

Politistii au fost alertati dupa ce barbatul a fost vazut escaladand zidul de la Wellington Barracks, in apropiere de palatul Buckingham. Cazarma este cartierul general al asa-numitilor Grenadier Guards, sau Batalionul 1, cei care au ca misiune, printre altele, paza Reginei.

Cazarma a fost plasata in stare de urgenta pentru cateva ore, autoritatile temnandu-se ca intrusul ar putea fi un terorist.

Potrivit infortmatiilor, romanul a ajuns in Marea Britanie inainte cu doar o zi. El a fost descoperit intr-o parcare aflata sub cladirea regimentului. Barbatul a fost interogat si eliberat dupa cateva ore fara sa fie pus sub acuzare.

Un ofiter din regimentul regal a declarat ca "incidentul a fost rusinos. Romanul nu facea parte din Al Qaeda, dar a demonstrat ca securitatea noastra lasa de dorit".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2448 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Sah la regina cu nebunu' roman (Duminică, 25 ianuarie 2009, 11:01)

    gheri [anonim]

    ...
    • 0 (0 voturi)    
      haha (Duminică, 25 ianuarie 2009, 13:29)

      calu [anonim] i-a raspuns lui gheri

      tare!
  • +1 (3 voturi)    
    :)) (Duminică, 25 ianuarie 2009, 11:02)

    The Saker [utilizator]

    ahahahaha :)))
    cum, nu era din al qaida? pffffffff.......hai, ma!
  • 0 (0 voturi)    
    Garda de ...fier forjat (Duminică, 25 ianuarie 2009, 12:24)

    Gardianu' lu Quin [anonim]

    Ceva nu "rimează",in acest articol!

    "le-a trebuit cam mult militarilor sa-l gaseasca pe Romanul nostru,daca intre momentul in care a fost "vazut sarind gardul" si momentul cind a "fost gasit dormind",acesta a avut timp sa traga si un pui de somn. Pe linga "problema legata de nivelul de siguranta al cazarmei,mai exista o problema!
    Cea a coerentei jurnalistului!
    • +1 (1 vot)    
      traducere buna (Duminică, 25 ianuarie 2009, 15:14)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Gardianu' lu Quin

      Traducerea articolului e ok:

      http://www.dailymail.co.uk/news/article-1127305/Homeless-Romanian-sleeping-Royal-barracks.html

      Din pacate, a trebuit sa gasesc manual articolul proginal, pt ca hotnews pune numa link catre site, nu catre articol, desi il citeaza.
    • 0 (0 voturi)    
      Ei şi voi! (Duminică, 25 ianuarie 2009, 16:23)

      bhhfghj [anonim] i-a raspuns lui Gardianu' lu Quin

      După ce a dormit, a sarit din nou gardul să plece în oraş. L-a văzut nenea miliţianu şi, cum nu avea bilet de voie, i-a anunţat pe bravii gardieni ai reginei. Asta a fost tot.
  • +1 (1 vot)    
    Decadenta britanica (Duminică, 25 ianuarie 2009, 14:25)

    Charles aka Urechila [anonim]

    Intr-o criza economica fara precedent in ultimele decenii, foarte prost gestionata de guvernul impopularului laburist Brown, invadata de vreo 3 milioane de pakistanezi, afgani, negri din Caraibe, UK a ajuns tara nimanui si sunt zeci de exemple in care administratia publica a fost umilita, isi dovedeste din plin incompetenta si proasta organizare.
    In afara de functionari debili care uita laptopuri cu date ultraconfidentiale prin taxiuri si trenuri, o ancheta de anul trecut descoperea ca sute de imigranti ilegali, cu acte falsificate, lucrau in..Ministerul de Interne :))))

    Incredibil, un baiat smecher roman a si reusit sa intre si sa se odihneasca la regimentul regal de garda:)) Regina poate dormi linistita, cei care o pazesc vegheaza:)))
    • 0 (0 voturi)    
      Urekilă... (Marţi, 27 ianuarie 2009, 23:36)

      Stalin şi Poporul Rus [anonim] i-a raspuns lui Charles aka Urechila

      Adevăr ai grăit, Urekilă! Lasă că noi muncim să plătim taxe la council ca să aibă de unde să stea ăia pe ajutor social. De la mine ia consiliul local 150 de lire pe lună taxe - adică doi ca mine ţin unul de-al lor pe benefits. Ca să aibă după aia cine să se plîngă că e mai rentabil să stea acasă pe ajutor social şi fără să plătească facturi sau chirie decît să îşi caute de lucru şi să fie obligaţi să dea bani pe toate, inclusiv pe impozite. Amin!