Un roman salveaza o femeie agresata de un marocan la Milano

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 august 2008, 17:55 Actualitate | Diasporă

O femeie in varsta de 30 de ani, agresata joi seara la Milano, a fost salvata de un roman in varsta de 19 ani care, auzind strigatele victimei, a intervenit imediat, aparand-o de un marocan in varsta de 38 de ani care o agresa, informeaza agentia ANSA, citata de Mediafax.

"Daca nu te dai la o parte si daca nu o lasi in pace, te iau la bataie", l-a amenintat romanul pe marocan.

In acel moment, acesta s-a ridicat, tarand-o pe femeie dupa el, insa tanarul a continuat sa il urmareasca, atragand atentia unui italian care, la randul sau, a chemat politia.

Marocanul, care a fost semnalat politiei de catre roman, a fost arestat si este acuzat de furt si tentativa de agresiune sexuala.

Romanul, care se numeste Adrian, are antecedente pentru vatamare si detinere de stupefiante.




















3157 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    concluzia ... (Sâmbătă, 23 august 2008, 18:26)

    2Du [anonim]

    deci care va sa zica infractorii nostrii E mai buni decat infractorii lor ...
  • +2 (2 voturi)    
    dap (Sâmbătă, 23 august 2008, 19:48)

    a [anonim]

    :)) buna concluzie
  • -1 (1 vot)    
    se poate si bine nu numai rau (Sâmbătă, 23 august 2008, 19:53)

    cccp [anonim]

    1
  • 0 (0 voturi)    
    o ocazie politica unica (Sâmbătă, 23 august 2008, 20:39)

    claribus [anonim]

    Asta e poporul roman: salvatorul crestinatatii.
    Acum se poate afirma ca Mailat e marocan. N-ar fi rau ca posturile noastre de TV sa mediatizeze cazul, Andreea Marin sa ia un interviu lui Berlusconi, Andreea Esca sa inregistreze o melodie de prietenie romano-italiana cu Mandruta si Mihai Constantinescu, Voiculescu sa faca un teledon , iar Andreeea Raicu sa-si cumpere sutiene si chilotei de la Milano. Ar fi cazul ca si Basescu sa faca o vizita fulger in Italia, sa-l premieze pe erou, sa stabileasca niste imprumuturi avantajoase cu italienii si sa intareasca flancul mediteraneean al NATO.
  • 0 (0 voturi)    
    ne-am dat dreaku' (Sâmbătă, 23 august 2008, 23:00)

    andrei [anonim]

    :))
  • +1 (1 vot)    
    ... (Sâmbătă, 23 august 2008, 23:48)

    felix [anonim]

    Bun si-asa - de ce sa carcotim? Orice fapta buna e o fapta buna, punct.
  • 0 (2 voturi)    
    eu am salvat 5 tipe de la viol (Duminică, 24 august 2008, 0:27)

    eroul [anonim]

    le-am convins...
    is mai tare ca taganu asta.
  • +1 (1 vot)    
    corect politic... cica (Duminică, 24 august 2008, 1:51)

    Rumalun1st [utilizator]

    Romanii detinatori de stupefiante saluta Carabinerii
  • -1 (1 vot)