Un nou caz Crulic?

Un roman de 20 de ani, inchis intr-un penitenciar din Italia, s-a sinucis

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 1 mai 2008, 17:09 Actualitate | Diasporă


Un roman inchis intr-un penitenciar din Italia s-a sinucis. Tanarul in varsta de 20 de ani era acuzat de furt si fusese incarcerat intr-o inchisoare de la periferia orasului Viterbo, din centrul Italiei. El s-a spanzurat in celula, insa motivele gestului sau sunt deocamdata necunoscute, anunta Antena 3.

Gardienii l-au descoperit pe tanar la scurt timp dupa ce se spanzurase, insa medicii inchisorii, care au incercat sa il resusciteze, nu l-au mai putut salva.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1986 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    Nedumerire (Joi, 1 mai 2008, 17:26)

    Weather [anonim]

    Nu am sa inteleg niciodata de ce se acorda atita atentie acestor scursuri ale societatii care pleaca te-miri-unde ca sa cerseasca-fure-omoare.Pentru ca 99% din cei ce merg dincolo o fac pentru a desfasura activitati pe care in tara le e rusine sa le faca.Bineinteles ca eu prefer ca tiganu sa o violeze pe nevasta lui Luigi decit pe a mea,dar de aici pina la a umple mass-media de faptele acetor lumpeni fara capatii e cale lunga...
  • 0 (0 voturi)    
    Scuzati-mi.. (Joi, 1 mai 2008, 17:38)

    Opposite [anonim]

    ...va rog carcoteala. Eu am citit initial "de 20 de ani inchis". Cred ca lipseste o virgula.

    In rest numai de bine. Nu este un nou caz Crulic dupa parerea mea.
  • 0 (2 voturi)    
    asta e (Joi, 1 mai 2008, 18:33)

    No Name [anonim]

    Pacat ca era un baiat bun...dar nush cine la impins sa fure...Numai dumnezeu stie de ce sa spanzurat..Dumnezeu Sa-l ierte.. :(
  • 0 (2 voturi)    
    inca o nedumerire (Joi, 1 mai 2008, 21:56)

    Gogu [anonim]

    Nici eu nu pot sa inteleg cum pot exista vertebrate care se pretind OAMENI si care semneaza Weather
    • 0 (0 voturi)    
      de ce exista weather? (Vineri, 2 mai 2008, 5:44)

      gigiduru [anonim] i-a raspuns lui Gogu

      poate fiindca spune lucrurilor pe nume????
  • 0 (0 voturi)    
    pt (Vineri, 2 mai 2008, 6:17)

    wether [anonim]

    nu ti-a fost rushine sa stai in tzara si sa furi ca sa ajungi in Top 300, ha?
    sau eshti vreunul din parlamentari sau guvernantzi...tot aia.
  • -1 (1 vot)    
    x (Vineri, 2 mai 2008, 12:28)

    x [anonim]

    un hot mai putin. Nu e nimic rau in asta
    • 0 (0 voturi)    
      trist (Vineri, 2 mai 2008, 13:30)

      adina [anonim] i-a raspuns lui x

      fusese acuzat de furt, nu si condamnat.

      nu e nimic rau in asta? eh, poate te sinucizi si tu nitel si lumea va zice, eh un X-ulescu mai putin, mare branza ....
  • +2 (2 voturi)    
    pt Weather (Vineri, 2 mai 2008, 13:12)

    toni [anonim]

    Bolovani ca tine m-au determinat sa las tara acum 11 ani si sa caut o munca cinstita in strainatate. Daca tu crezi ca 99 la suta dintre cei plecati sunt acolo pentru a fura atunci eu spun ca ei sunt rezultatul societatii imputite din care faci parte tu. In rest, te scuz daca esti sub 18 ani, nu stii inca ce debitezi, daca nu, sa ajungi sa faci si tu experienta strainatatii, macar atat cat sa-i cunosti pe romanii de afara si sa castigi sensul proportiilor.
    • 0 (0 voturi)    
      Personaje... (Sâmbătă, 3 mai 2008, 14:58)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui toni

      Personajele ca Weather au o denumire generica pe internet: "internet tough guys" pentru ca sub protectia anonimitatii isi permit sa fie cei mai mari justitiari, sa jigneasca, sa fie rasisti, pe scurt, sa debiteze prostii. Dar confruntati in persoana cu (,) cuvintele lor le neaga si dau inapoi - pe scurt sunt niste lasi.
  • 0 (0 voturi)    
    Subiectul nediscutat. (Luni, 5 mai 2008, 16:01)

    Alin [anonim]

    Subiectul pe care ar trebui sa-l comentati nu este daca x sau weather e vertebrat sau cerebrat.
    Se pare ca e o epidemie de "sinucideri" in Italia.
    De ce doar in Italia?
    De ce nu se sinucid si in Spania sau Irlanda?
    Or fi oare ajutati sa o faca?
    Si daca sunt vinovati weather zice ca n-ar trebui sa-i regretam.
    Dar daca nu sunt vinovati si cineva-i omoara doar pentru ca sunt romani draga weather ai mai fi bucuros?