VIDEO ARHIVA A murit Tatiana Stepa

de M.M.     HotNews.ro
Vineri, 7 august 2009, 11:01 Actualitate | Cultură


Tatiana Stepa si Vasile Seicaru
Foto: Agerpres
Cantareata de muzica folk Tatiana Stepa a incetat din viata vineri dimineata, in jurul orei opt, la Spitalul Militar din Capitala. Tatiana avea 46 de ani si suferea de cancer, anunta Evenimentul Zilei.

S-a nascut in Valea Jiului si a studiat vioara timp de opt ani.



A debutat la varsta de 19 ani, in Cenaclul Flacara, cu cantecul "Si-am sa-mi fac o doina". Si-a intrerupt cariera muzica in 1985, odata cu interzicerea Cenaclului Flacara. Ulterior, a lucrat in mina Lupeni, timp de 11 ani.

Din anul 1996 pana in prezent a sustinut peste 1.000 de spectacole pe majoritatea scenelor marilor orase din Romania, Italia, Germania, Franta, Republica Moldova si Bulgaria. Este invitata anual la toate marile festivaluri de muzica folk din tara ("Om Bun ", "Folk you", Sighisoara, Folkfest, Bistrita, Alba-Iulia, Targu Jiu, Baia Mare, Piatra Neamt, Galati) si la alte festivaluri concurs de muzica folk si poezie.

A compus atat pe versuri proprii, cat si pe ale unor mari poeti din literatura universala si romana.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















27813 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Imi pare rau !!! (Vineri, 7 august 2009, 11:08)

    Marius [anonim]

    Dumnezeu sa o ierte ! Alta personalitate ne-a parasit !!
    • -1 (3 voturi)    
      cancer de col uterin (Vineri, 7 august 2009, 14:03)

      Lia [anonim] i-a raspuns lui Marius

      Avea cancer de col uterin. Boala nu scuteste nici personalitatile.
      Sa-i fie tarana usoara!
      • 0 (2 voturi)    
        Dumnezeu sa o odihneasca! (Vineri, 7 august 2009, 14:19)

        Tom Macaragiu [anonim] i-a raspuns lui Lia

        Saptamana trecuta, sambata seara parca, a cantat la Folk You editia a V-a. Ne-a incantat si nu a lasat nicio clipa impresia ca este un om care sufera. Pacat ca s-a dus asa devreme :(
  • +7 (9 voturi)    
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace (Vineri, 7 august 2009, 11:09)

    adina [anonim]

    Dumnezeu sa o odihneasca!!! ne-a umplut sufletele de bucurie cu vocea ei...ne-o vom aminti mereu si din cand in cand vocea ei va mai rasuna de pe cate un CD pastrat de cei ce iubesc folkul...
    • 0 (0 voturi)    
      tatiana stepa-adio (Duminică, 9 august 2009, 22:09)

      nicol [anonim] i-a raspuns lui adina

      d-zeu sa o ierte!
      un inger a ajuns in padurea raiului!
      un mare om cu un suflet mare!adio,TATIANA!
      nicol,piatra neamt
  • +3 (5 voturi)    
    of (Vineri, 7 august 2009, 11:12)

    of [anonim]

    pacat
    • 0 (0 voturi)    
      TATIANA STEPA (Duminică, 9 august 2009, 11:47)

      gheorghe [anonim] i-a raspuns lui of

      Am plecat pe data de 30.07.2009 din Sibiu spre
      Vama Veche cu alti prieteni la festivalul Folk You.
      Vineri, 31.07.2009, orele 21.00( aproximati)...TA
      TIANA ne-a incintat inca o data cu tot ceea ce a
      avut mai frumos si mai cald.
      Stiam ca este suferinda.
      Vineri, 7.08.2009, orele 8.30.
      Ca aproape in fie care dimineata sau drumul
      calculatorului pentru a afla ultimele informatii....
      SOC....Pe aproape toate saiturile TATIANA STE
      PA A MURIT......
      .Fara prezenta ei pe secenele folcului, suntem
      mai goi, cu mult mai goi......
      A plecat mult prea repede dintre noi si nu stiu
      cind voi inlocui golul lasat de ea.


      DUMNEZEU S-O ODIHNEASCA IN PACE.

      ADIO TATIANA
      • 0 (0 voturi)    
        Scriitorul plange (Duminică, 9 august 2009, 14:25)

        Ştefan Doru Dăncuş [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

        Asta fac in timp ce tastez. Acum am aflat. Sa ai pace, Tatiana. Fara sa stii, mi-ai fost atat de aproape de-a lungul ultimilor ani!
        Dumnezeu fie-ti alaturi in noua padure.
        Dancus
  • +2 (4 voturi)    
    Trist (Vineri, 7 august 2009, 11:12)

    oana [anonim]

    Ea nu a murit si nu va muri in inimile noastre, a celor care cu drag am ascultat-o. O voce de inger acum canta in ceruri. DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE.
    • +2 (4 voturi)    
      A PLECAT UN INGER (Vineri, 7 august 2009, 13:26)

      vionechita [utilizator] i-a raspuns lui oana

      si eu am aceasi boala cand am auzit nu ma mai pot stapani din plans am indragito pe tatiana de cand a inceput sa cante dumnezeu sa o ierte .vei ramane in totdeauna in inimile noastre
      • +2 (4 voturi)    
        Dumnezeu sa o odihneasca in pace! (Vineri, 7 august 2009, 16:02)

        Andra [anonim] i-a raspuns lui vionechita

        Un inger, cu o voce de inger s-a inaltat la ceruri...Dumnezeu sa te odihneasca in pace, draga noastra Tatiana!
        Iti doresc mult curaj Vio, sa te bati! Viata e plina de surprize!
  • +2 (6 voturi)    
    Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca! (Vineri, 7 august 2009, 11:15)

    ovi [anonim]

    "viata aceasta este umbra si vis", cea vesnica continua la infinit
  • +1 (5 voturi)    
    corectare mesaj anterior (Vineri, 7 august 2009, 11:16)

    ovi [anonim]

    e o cacofonie acolo, puteti pune - vesnicia continua la infinit
  • +2 (4 voturi)    
    M-a alinat si pe mine vocea ei (Vineri, 7 august 2009, 11:17)

    alina [anonim]

    Sa-i fie tarana usoara!Dumnezeu s-o ierte!
  • +2 (4 voturi)    
    Tatiana Stepa (Vineri, 7 august 2009, 11:18)

    Diana [anonim]

    Dumnezeu sa o odihneasca!
    M-a intristat tare mult aceasta veste.
  • +2 (4 voturi)    
    Iti multumim, Tatiana... (Vineri, 7 august 2009, 11:18)

    calin [anonim]

    Pentru o seara frumoasa, la Cluj, in curtea Muzeului de Arta. Imi pare rau ca fiul meu nu te va mai cunoaste dar iti promit ca iti va fredona melodiile...
  • +2 (4 voturi)    
    N-a murit si nici nu va muri (Vineri, 7 august 2009, 11:19)

    Talida [anonim]

    Tatiana, care ne-a adus atat de multe emotii si bucurii cu vocea si muzica ei nu are cum sa moara. Doar a plecat sa cante alaturi de ingeri...
  • +3 (5 voturi)    
    RIP (Vineri, 7 august 2009, 11:22)

    Dr@gos [anonim]

    Poate ca Dumnezeu a vrut sa asculte un concert de folk de calitate. Iar Tatiana Stepa era artistul de care avea nevoie.
    Un alt gol in inimile noastre. Devenim din ce in ce mai mult copaci fara padure...


    Dumnezeu s-o odihneasca in pace...
  • +1 (3 voturi)    
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace (Vineri, 7 august 2009, 11:26)

    Nelu [anonim]

    Multa fericire ne-a picurat in suflete in perioada de trista amintire.
    Un suflet si o voce fara de pereche.
    S-a dus intr-un loc mai bun cu multa iubire pe care cu atata duiosie a cantat-o.
    Dumnezeu a chemat-o la el.
  • +1 (3 voturi)    
    Dumnezeu s-o odihneasca! (Vineri, 7 august 2009, 11:32)

    cleopatra [anonim]

    ...
  • +1 (3 voturi)    
    Dumnezeu sa o odihneasca (Vineri, 7 august 2009, 11:43)

    mirelutza [anonim]

    Pacat! Mare pacat! O alta mare stea ne-a parasit! Fara cuvinte.
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
  • +2 (6 voturi)    
    odihneasca-se in pace (Vineri, 7 august 2009, 11:47)

    alexandru [anonim]

    Imi pare tare rau. Am fost coleg cu ea in clasele a III-a și a IV-a, prin 1971-72-73, la Targu-Mures. Ulterior a plecat de la noi din scoala. Nefiind fan folk, sincer nu i-am cunoscut evolutia. Am (re)aflat despre ea numai in urma cu vreo doi ani, vazand-o la tv si auzindu-i numele, ocazie cu care m-am interesat daca poate fi fosta mea colega, fetita aceea draguta, blonda si zambitoare. Si in ziua de azi imi amintesc rochia cu flori pe care o imbracase la ”intrunirea” pe care colegii clasei a IV-a, impreuna cu invatatoarea noastra Ana Cozma, o organizaseram la incheierea ciclului. Dumnezeu s-o odihneasca!
  • +2 (4 voturi)    
    ...prea devreme!!!! (Vineri, 7 august 2009, 11:49)

    M. [anonim]

    O pierdere enorma pentru muzica folk si pentru sufletele noastre. Iti multumim Tatiana ca ai existat pentru noi!...din pacate ai plecat mult prea devreme....si noi te-am ascultat mult prea putin... Plang, dar stiu ca acum, undeva, canti printre copacii fara padure....muzica ta va fi mereu langa mine in momentele de tristete sau de bucurie, de pierdere sau implinire...
  • +2 (4 voturi)    
    Tatiana (Vineri, 7 august 2009, 11:50)

    liliana [anonim]

    si totusi,pacat ,prea devreme ne-a parasit
  • +2 (4 voturi)    
    drum bun Tatiana ! (Vineri, 7 august 2009, 11:51)

    nick [anonim]

    O voce inconfundabila si versuri pe masura ... Iti multumim, noi, cei care ne-am petrecut tineretea alaturi de tine si care acum ramanen mai saraci dupa plecarea ta. Drum bun !
  • +2 (4 voturi)    
    Tatiana (Vineri, 7 august 2009, 11:52)

    simona [anonim]

    Nu-mi vine sa cred .....vinerea trecuta a avut un recital de exceptie la Vama Veche la festivalul de folk....cine s-ar fi gandit...........va ramane vesnic in inima noastra sa ne picure putina liniste si fericire cu cantecele ei.
  • +2 (4 voturi)    
    Bunul Dumnezeu sa o ierte (Vineri, 7 august 2009, 11:53)

    miso [anonim]

    ...imi amintesc de vocea si versurile ei...
  • +1 (3 voturi)    
    Tatiana....rămas bun. (Vineri, 7 august 2009, 11:57)

    Lucia [anonim]

    A fost muzica generaţiei mele. Am văzut-o de curând într-o emisiune pe Antena2 . Părea tristă şi muzica la fel.
    Păcat.
    Dumnezeu să o odihnească.
  • 0 (2 voturi)    
    odihneasca-se in pace (Vineri, 7 august 2009, 12:00)

    sergiu [anonim]

    Duminca 02.08.2009 a cantat la emisiunea lui Diaconescu "100% adevarat", probabil ultima aparitie publica.
  • +1 (3 voturi)    
    deces TATIANA STEPA (Vineri, 7 august 2009, 12:00)

    Iosif [anonim]

    dumnezeu s-o odihneasca...
    ...inca o voce draga ne va veni de sus...
  • 0 (2 voturi)    
    ce-i viata asta... (Vineri, 7 august 2009, 12:11)

    Silvia [anonim]

    D-zeu s-o odihneasca in pace !!!
  • 0 (2 voturi)    
    Remeber ... (Vineri, 7 august 2009, 12:12)

    Mitica (Palarierul) [anonim]

    Cel mai mult imi place:

    O cana cu vin

    Aseara te-am asteptat
    Si n-ai venit
    Poate te-ai suparat
    Poate-ai adormit

    Deseara sa nu m-astepti
    Deseara n-am sa vin
    Pentru doua vorbe
    La o cana cu vin
    Deseara sa nu m-astepti
    O, nu, n-am sa vin
    Pentru-un "buna seara"
    Atat si-o cana cu vin

    Speram ca intr-o zi
    Si tu sa ma iubesti
    Dar din romante stiu
    Ca sperand gresesti

    De-acuma poti sa pleci
    La alta linistit
    Ne-am pierdut si timpul
    Si tot nu m-ai iubit
  • 0 (2 voturi)    
    Artisti umiliti (Vineri, 7 august 2009, 12:13)

    Un oarecare [anonim]

    Voi va dati seama ca aceasta femeie, o artista de o mare sensibilitate , a lucrat in mina? 11 ani? E ODIOS, mi-e si scarba ...
  • 0 (2 voturi)    
    pacat (Vineri, 7 august 2009, 12:24)

    silviu [anonim]

    pacat..ultima sa aparitie a fost la otv arata destul derau aici aveti video


    http://www.youtube.com/watch?v=9wQzKT--nnU
    • 0 (2 voturi)    
      inca o zi cu lacrimi. (Vineri, 7 august 2009, 18:20)

      alexa [anonim] i-a raspuns lui silviu

      am crezut ca chiar ai invins aceasta nemiloasa boala .te admir pentru demnitatea cu care ai luptat.dumnezeu sa te aiba in paza! iar pentru victor socaciu tot respectul .si noi avem nevoie de asemanea sprijin. doamne ajuta!
  • 0 (2 voturi)    
    ravasitor (Vineri, 7 august 2009, 12:32)

    Andreea [anonim]

    O mare mare pierdere. O zi foarte trista.
    Dumnezeu s-o odihneasca!
  • 0 (2 voturi)    
    REGRETE (Vineri, 7 august 2009, 12:34)

    O ADMIRATOARE [anonim]

    dumnezeu sa o ohihneasca in pace! a avut o voce minunata! este o mare pierdere
  • 0 (4 voturi)    
    pacat... (Vineri, 7 august 2009, 12:36)

    oana [anonim]

    Dumnezeu sa o odihneasca! Avea un tragism in vocea-i de inger, cum rar auzi...
  • 0 (2 voturi)    
    Tatiana (Vineri, 7 august 2009, 12:38)

    elis [anonim]

    A murit un vis.Leaganul copilariei mele cu mult staruri folk.Viata..destin nedrept.Dumnezeu sa te odihneasca in pace suflet bun.
  • 0 (2 voturi)    
    Tristete! (Vineri, 7 august 2009, 12:40)

    Adi [anonim]

    Lumea poeziei si muzicii va fi mai saraca fara Tatiana!
    O voce profunda,superba,tulburatoare!
    O mare pierdere pt iubitorii muzicii adevarate:(
    D-zeu sa o odihneasca!
  • 0 (2 voturi)    
    D-zeu sa te aibe-n paza (Vineri, 7 august 2009, 12:40)

    Vasile Liviu SIRBU [anonim]

    Odiheste-te-n pace, divina Doamna a folk-ului romanesc. Am crescut pe cantecele Domniei sale ascultate la "Cenaclu". Pacat ca nu stim sa ne apreciem valorile decat, eventual, atunci cand e prea tarziu.
  • 0 (2 voturi)    
    regrete eterne (Vineri, 7 august 2009, 12:50)

    Pompiliu Comsa [anonim]

    Toti cei care am fost intr-un fel sau altul legati de Cenaclul Flacara si de mentorul acestuia,marele poet si scriitor Adrian Paunescu,stiu ca Tatiana era o femeie deosebita,un suflet admirabil si o voce de exceptie.Peste toate trsitetea de a lucra in mina,ca si subsemnatul din cauza prigoanei securiste,timp de 11 ani.Dumnezeu a vrut s-o aiba aproape,De altfel stia ca este bolnava de cancer si a facut totul sa intarzie finalul.O lacrima pentru Tatiana,una din marile valori ale Cenaclului Flacara. Dumnezeu sa te aiba in paza! Saru' mana!
  • 0 (2 voturi)    
    regrete.... (Vineri, 7 august 2009, 12:58)

    david croitor [anonim]

    Imi pare atat de rau,a plecat o mare artista ,un mare om....Regret cu atat mai mult cu cat am cunoscut-o in decembrie 2008 la Vatra Dornei.... i-am daruit un tablou cu doi copaci,a cantat magnific ....of ,sunt devastat .... Dumnezeu s-o odihneasca ...!
  • 0 (2 voturi)    
    Dumnezeu sa o ierte (Vineri, 7 august 2009, 13:00)

    Olguta [anonim]

    O stea s-a stins si noi suntem mai tristi si mai saraci fara ea; de ce nu ne pretuim mai mult valorile?de ce?!
  • 0 (2 voturi)    
    abia de-acum incolo va rasuna vocea ei...... (Vineri, 7 august 2009, 13:19)

    Nicoleta Tocitu [anonim]

    am cunoscut-o pe Tatiana.......stiam de ce boala sufera......stiam ca doctorii nu-i mai dau mult timp de trait......si totusi cand fata mea, buna prietena a Tatianei, mi-a dat vestea, am izbucnit in plans si nici acum nu ma pot opri! e cumplit sa realizezi cat inseamna cineva pentru tine, dupa ce moare! o sa ne trebuiasca timp ca sa invatam sa traim si fara Tatiana Stepa!
    Dumnezeu s-o odihneasca!
  • 0 (2 voturi)    
    Noapte buna Tatiana... (Vineri, 7 august 2009, 13:23)

    Rada [anonim]

    Am pierdut o mare VOCE, un mare OM si un mare SUFLET.... Pentru ca Tatiana a fost intotdeauna "Omul voce si suflet"... Si lacrima... Un suflet poate prea mult incercat.
    Sunt sigura ca acum cinta printre ingeri, acolo unde ii este locul.
    Te iubim Tatiana si nu te vom uita niciodata... Melodia ta e parte din sufletul nostru si va muri doar odata cu noi.
    Dumnezeu sa te aiba in preajma...
  • 0 (2 voturi)    
    Ramas bun.. (Vineri, 7 august 2009, 13:23)

    Nedeia [anonim]

    nu vine iarna sa se indure de noi copacii far padure.... ramas bun, Tatiana....
  • 0 (2 voturi)    
    Ma simt mai singur! (Vineri, 7 august 2009, 13:29)

    Emil [anonim]

    Dumnezeu sa o odihneasca! Ce voce! Ce suflet nobil! Ce artista! Alaturi de Laura Stoica, si de Motu Pitis a mai cazut o stea de pe cerul muzicii bune!!Pacat de noi! A ramas mai singuri si mai goi in suflete!!
  • 0 (2 voturi)    
    .... (Vineri, 7 august 2009, 13:31)

    cititor [anonim]

    Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca!
    O vazusem duminica la OTV.
    Trist...
  • 0 (2 voturi)    
    ascult şi plâng... (Vineri, 7 august 2009, 13:43)

    marius [anonim]

    să ne bucurăm că i-am fost contemporani.
  • 0 (2 voturi)    
    Dumnezeu sa te odihneasca, Tatiana! (Vineri, 7 august 2009, 14:04)

    emma [anonim]

    Alt "buletin de stiri sub semn de doliu"...
    Cred ca lui Dumnezeu ii place muzica folk, prea a luat multe voci ale genului la El, in ultimii ani...
    Nu te vom uita, Doamna a cantecului romanesc...
  • 0 (2 voturi)    
    Dumnezeu s a te ierte,Tatiana! (Vineri, 7 august 2009, 14:09)

    carmen serban [anonim]

    trista despartitrea de tatiana!

    dumnezeu s-o odihneasca in pace,o adoram atat de mult,ce voce incredibil de emotionanata ,ce muzica ,ce versuri,un artist total,un om extraordinar!

    sincere condoleante familiei,prietenilor si celor care au cunoscut-o si au iubit-o!
  • 0 (2 voturi)    
    tatiana (Vineri, 7 august 2009, 14:29)

    fane [anonim]

    Am devenit si mai saraci !
    Dumnezeu s-o odihneasca.
  • 0 (2 voturi)    
    se spune (Vineri, 7 august 2009, 14:33)

    Meier Iuliana Georgiana [utilizator]

    ca nu mori decat daca esti uitat de ceilalti.

    sa nu ii uitam pe Tatiana si pe toti acei oameni minunati care s-au dus un pic, satui de lumea asta, dar atat de avizi de viata.
  • 0 (2 voturi)    
    Adio... (Vineri, 7 august 2009, 14:43)

    lumy [anonim]

    A fost minunea tineretii noastre, tristetea si alinarea sufletului nostru ,bucuria de a respira acelasi aer cu ea , de a canta impreuna cu ea si cu toata sala superbele melodii. Vocea si cantecele inconfundabile si tristetea din zambetul si privirea ei il faceau si pe dumnezeu sa planga. A fost un inger trimis din cer sa ne faca mai buni, si mai iubitori, a fost ceva minunat!!! Suntem pustiiti de durere, de tristete si de dorul care ne ve cuprinde. E tare greu pentru noi care am iubit-o si am admirat-o zeci de ani. Ne va fi tare dor de ea. Suferinta ei trupeasca si sufleteasca sa terminat aici..... pentru ea a fost destul..... afost prea mult.. Ea canta acum la chitara printre ingeri..... SA LASAT CORTINA........... miliarde de aplauze pentru TATIANA STEPA D-zeu sa te aiba in grija suflet bun ..............ADIO
  • 0 (2 voturi)    
    Pacat, se duc aia buni (Vineri, 7 august 2009, 15:03)

    dan constantinescu [anonim]

    Dumnezeu sa te odihneasca , Om Frumos!
  • 0 (2 voturi)    
    Dumnezeu s-o odihneasca in pace! (Vineri, 7 august 2009, 15:03)

    mouse [utilizator]

    Inca ascult melodiile ei si nu-mi vine sa cred! Motzu Pittis, Laura Stoica, Teo Peter si ea s-au dus sa ne cante de sus! Dumnezeu s-o odihneasca in pace!
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Vineri, 7 august 2009, 15:14)

    amalia [anonim]

    ...dincolo de cer, intr-o explozie de culori si sunete strabate sufletul tau descatusat de durerea lumeasca aidoma ingerilor in pelerinajul lor spre RAI,ducand dincolo de Etern vibratii inalte adunate din miliarde de suflete pereche.
    DUMNEZEU ti-a cladit ego-ul spre a aduna in el fosnetul brazilor,susurul apelor,infinitul cerului...tumultul firii...si muzica...revarsare spre noi ,cei de rand!
    Dac-as sti sa-ti ascult zborul,nu m-ar mai durea clipa nefasta !
    • 0 (2 voturi)    
      Oamenii ! (Vineri, 7 august 2009, 20:03)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui amalia

      ..."Unii oameni triesc fara sa vada un miracol,altii vad numai miracole!" ( Alb.Einstein) T.Stepa a fost un miracol ! DDD
  • 0 (2 voturi)    
    RE:Dzeu sa o odihneasca (Vineri, 7 august 2009, 15:19)

    Ovidiu Dobronauteanu [anonim]

    Dzeu sa o odihneasca.O mare voce,un suflet sensibil si deosebit,un mare muzician folk!
  • 0 (2 voturi)    
    Artistii nu mor niciodata! (Vineri, 7 august 2009, 16:11)

    marietabuzescu [utilizator]

    La masa vesniciei oamenilor li se dau frimituri - timpul. Suntem efemeri. Doar unora le este daruita vesnicia - ARTISTILOR! Artistii - nascatorii frumosului, ar trebui sa sa aiba si o existenta fizica nedeterminata...dar, conditia umana este aceeasi pt. toti!
    Dumnezeu sa te duca in lumina si sa te intorci printre noi ca lumina prin fiecare rasarit de cantec!
  • 0 (2 voturi)    
    Dumnezeu sa o ierte! (Vineri, 7 august 2009, 16:52)

    iulian [anonim]

    offff este dureros cand auzi ca tot pleaca dintre noi oameni care ne-au dat sens vietii
  • 0 (2 voturi)    
    tatiana- plange cerul peste vale (Vineri, 7 august 2009, 16:57)

    geani [anonim]

    La aflarea acestei vestii, ploua torential peste Valea Jiului- au fost lacrimile noastre ale tuturor care s-au unit sa planga disparitiea celei care a fost TATIANA STEPA.
    Condoleante familei, Dumnezeu sa te odihneasca in pace Tatiana!
  • 0 (2 voturi)    
    TATIANA STEPA (Vineri, 7 august 2009, 17:02)

    DCM [anonim]

    Luptatorii nu mor niciodata...R.I.P.
  • 0 (2 voturi)    
    Sa nu ucizi o pasare cantatoare ! (Vineri, 7 august 2009, 18:14)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    @ Dzeu sa o odihneasca ! Cantecele sale o oaza de liniste sufleteasca.Intr-o atmosfera toxica privighetorile mor! Prea multe! Drama e ca sunt recunoscute dupa ! Aplauze si un gand pios pentru Tatiana !Cu mult mult respect.DDD
  • 0 (2 voturi)    
    nopate buna draga mea (Vineri, 7 august 2009, 19:11)

    anonom [anonim]

    of doamne de ce ????????????????
  • 0 (2 voturi)    
    Omagiu, Tatianei Stepa (Vineri, 7 august 2009, 19:20)

    Gheorghe Ungureanu [anonim]

    Ne cuprinde-n golu-i stepa
    Şi pustiu-o să ne fure,
    C-am rămas, fără de Stepa,
    Trişti copaci fără pădure...
    7 august 2009
  • 0 (2 voturi)    
    TatianaStepa (Vineri, 7 august 2009, 19:36)

    angela [anonim]

    Dumnezeu s-o odihneasca in pace!
    S-a mai stins o stea...suntem din ce in ce mai singuri si mai saraci...
    Doamne, adu-i linistea in suflet!
  • 0 (2 voturi)    
    CONDOLEANTE (Vineri, 7 august 2009, 19:43)

    grigore [anonim]

    A mai plecat la ceruri o privighetoare a cantecului nostru! Pacat! In curand vor ramane pe pamant doar manelisii si cantaretii de 2 bani. Domnul Dumnezeu sa o aiba in paza Sa!
  • 0 (2 voturi)    
    La revedere (Vineri, 7 august 2009, 19:59)

    Dan Popescu [anonim]

    N-a murit, a plecat numai putin! O sa-i ascultam in continuare muzica nemuritoare!
  • 0 (2 voturi)    
    sensibilitate (Vineri, 7 august 2009, 20:09)

    ioana stoicanel [anonim]

    Daca vreodata simteam nevoia unei mangaieri in clipe grele,ascultam vocea inegalabila a Tatianei Stepa.
    Azi,7august 2009,steaua linistei sufletelor celor sensibili a apus.
    Fac apel la toti cei care au iubit vocea calda a Tatianei sa faca ceva sa reinvieze muzica ei.Ne-a lasat o adevarata comoara a sufletelor.
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
  • 0 (2 voturi)    
    un gand pt. Tatiana (Vineri, 7 august 2009, 20:30)

    DORINA,TIMISOARA [anonim]

    dumnezeu s-o ierte.s-a stins o voce de aur a folk-ului romanesc.
  • 0 (2 voturi)    
    folk-you (Vineri, 7 august 2009, 20:41)

    meme [anonim]

    acum exact o saptamana,a cantat in vama,la folk you,pe la ora 22 a intrat pe scena.a fost un spectacol frumos,ca de fiecare data.Dumnezeu s-o ierte,saraca!ce efort o fi fost sa cante life...dar a cantat.acum toate pitipoancele ne sufoca la tv si radio...
  • 0 (2 voturi)    
    Sa-i dam lui Dumnezeu, ce-i al lui Dumnezeu... (Vineri, 7 august 2009, 21:31)

    Maria [anonim]

    Cuvintele sunt sarace, lacrimile putine...
    Doar atat pot spune pentru alinarea durerii familiei Tatianei, a fanilor, etc.

    ...INGERII NU MOR!...
    ..NUMAI NOI, DE DORUL LOR!...
    DUMNEZEU SA O TINA IN PALMA MAINII SALE, IAR INGERII SA O OCROTEASCA MEREU.
    Multumesc. Maria din Bucuresti.
  • 0 (2 voturi)    
    :( (Vineri, 7 august 2009, 22:28)

    d.daniel [anonim]

    a fost o luminita in adolescenta mea,ne-a fermecat cu vocea ei. Dumnezeu sa o odihneasca!
  • 0 (2 voturi)    
    pentru Tatiana Stepa (Vineri, 7 august 2009, 22:39)

    magda [anonim]

    Dumnezeu sa te aiba in grija si sa-ti ierte toate pacatele! Sigur vei avea un loc in paradis, unde sa canti si sa incanti ingerii asa cum ne-ai cantat si incantat pe noi.... O sa ascult cantecele tale, cu drag, tot timpul ! Ai sadit in inima mea frumosul, bucuria, tristetea, melancolia si am descoperit auzind versurile tale, realitatea cruda in care traim..., realitate care de multe ori am ignorat-o... Adio, Tatiana Stepa !
  • 0 (2 voturi)    
    mesaj (Vineri, 7 august 2009, 22:45)

    andrei ionescu [anonim]

    dumnezeu sa odihneasca in pace un suflet care a adus bucurie altor suflete!
  • 0 (2 voturi)    
    ma simt si mai singur (Vineri, 7 august 2009, 23:32)

    George Ghimpu [anonim]

    ...
  • 0 (2 voturi)    
    iertare suflet de artist (Sâmbătă, 8 august 2009, 0:05)

    laurentiu [anonim]

    sa nu uitam nicicand frumoasele melodii cantate de minunata Tatiana..!D-zeu sa o ierte..!
  • 0 (2 voturi)    
    tatiana stepa (Sâmbătă, 8 august 2009, 7:30)

    marcu [anonim]

    s-a dus inca o voce mare
  • 0 (2 voturi)    
    Odihneasca-se in pace! (Sâmbătă, 8 august 2009, 8:49)

    Bogdan [anonim]

    Inca un om din a carui muzica avem multe de invatat!
  • +2 (2 voturi)    
    dragii mei (Sâmbătă, 8 august 2009, 12:08)

    Olguta [utilizator]

    E un psihopat/a pe aici, care da voturi negative mesajelor noastre de comemorare; ar trebui sa se sesizeze moderatorul (nu stiu daca se poate) dar locul unuia ca asta, cretinoid, ar fi la casa de nebuni; du-te nefericitule de aici...
    Te vom iubi si respecta mereu draga Tatiana iar cantecele tale ne vor incalzi mereu inima!
  • +1 (1 vot)    
    deces/ tatiana stapa (Sâmbătă, 8 august 2009, 16:08)

    Felicia Ghidu Popovici [anonim]

    sint amatoare , nu profesionista , dar am cintat foarte mult cintecele lui Tatiana care mi/au placut foarte mult si pe care o sa le cint in continuare in memoria ei,Felicia din centrul tarii...dumnezeu s/o odihneasca|
  • 0 (0 voturi)    
    Sa-i fie tarina usoara (Sâmbătă, 8 august 2009, 17:17)

    costellino [anonim]

    Sint bulversat la aflarea stirii ca TATIANA nu mai este cu noi . O stiu din `83-`83 de cind a aparut in cenaclu .O ascultam in fiecare seara de joi la radiou , cind se dadeau inregistrari din turneele cenaclului flacara .Eu a-m fost strungar si cu un tranzistor , atirnat de git i-i ascultam lucrind .A fost una din putinele momente placute din acea perioada .A fost o voce aparte , rascolitoare , o voce care, parca era din alta lume .Alaturi de Valeriu Penisoara si Doru Gheaja ,erau vocile deosebite ale cenaclului .Doamne ! Cum i-i iei tu pe cei buni si nu pui nimic in loc ! Odihneasca-se in pace .Pacat ca a murit asa tinara .
  • 0 (0 voturi)    
    deces nedorit (Sâmbătă, 8 august 2009, 21:00)

    danielacatalina [anonim]

    O voce rara, o fiinta sensibila si discreta! Dumnezeu s-o ierte! Tot EL pregateste Folk You in Rai!
  • 0 (0 voturi)    
    o voce frumoasa (Sâmbătă, 8 august 2009, 22:19)

    nicolae [anonim]

    ......si o cunosteam de ceva vreme....nu direct, ci vocea, ...a mai plecat o fiinta sensibila...ohh,..cancerul , blestemat fie...gasesti tu Doamne putinta de a oprii lacrimile...
  • 0 (0 voturi)    
    deces tatiana stepa (Duminică, 9 august 2009, 11:40)

    victor [anonim]

    de acum avem copaci fara padure sus.....deasupra norilor....la dreapta Tatalui!Dumnezeu sa o ierte!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat, mare pacat... (Duminică, 9 august 2009, 16:37)

    Dana [anonim]

    Am cunoscut-o pe Tatiana de pe vremea când era la Cenaclu, imi placeau tare mult vocea si cântecele ei.
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

    Intr-o alta ordine de idei, citesc si nu-mi vine sa cred: "a lucrat in mina Lupeni timp de 11 ani". Cum adica, o asemenea VOCE, care trebuia protejata, intretinuta, a lucrat IN racoarea si praful din mina?! Ca nu scrie LA mina (birouri, etc).... Doar nu a fost minerita (ca nici nu stiu care este femininul!)?! Cum este posibil asa ceva?! Tatiana Stepa in mina, iar alte pseudo-voci, care se afirma doar prin etalarea pe micul ecran a intregii anatomii, traiesc din asta?! Ce se intâmpla, Doamne, in România de azi?!... Rusine, mare rusine!......
  • 0 (0 voturi)    
    titinutza mea (Duminică, 9 august 2009, 20:27)

    nicole [anonim]

    doare enorm.cea mai buna prietena, cel mai mare OM.
  • 0 (0 voturi)    
    S-a dus si ea... (Luni, 10 august 2009, 5:52)

    emilia [anonim]

    A lasat in urma suferinta..., noi...., avem tot ce ne trebuie pentru ca secole de-a randul sa fredonam muzica ei!!! Doamne Dumnezeule Mare ai grija de sufletul ei!!!! Odihneasca-se in pace!!
  • 0 (0 voturi)    
    Ce tanara, Doamne ce tanara! (Luni, 10 august 2009, 14:05)

    Victor [anonim]

    Ce tanara. Doamne ce tanara! Si ce voce patrunzatoare, cat talent si ce trairi provoca...
    Dumnezeu s-o odihneasca in bratele sale.
    As fi vrut sa merg la un concert de-al ei, dar iata ca nu am apucat.
  • 0 (0 voturi)    
    Odihneste-o, Doamne, in Imparatia Ta!!! (Luni, 10 august 2009, 20:15)

    Pr. Bogdan Sava, Medgidia [anonim]

    S-a mai stins un inger...S-a mai stins o flacara...A mai plecat pe drumul fara de intoarcere un OM...TATIANA STEPA, vis de serenada ilogica cu parfum de toamna pierduta-n rugaciune in abisul marii...O singuratate de poem cu umeri goi...Odihneste-te in pace, Maria Ta!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Sincere condoleante! (Luni, 10 august 2009, 22:03)

    Ana [anonim]

    Pacat,mare pacat sa auzi cum se stinge inca un suflet,din vina unei nemiloase boli!
    Si sora mea sufera de o asemenea boala,si ma rog neancetat ca D-zeu sa o ajute in lupta pe care o duce,si sa ne-o lase asa cum este (la 31 de ani,sa ai cancer,nu este usor!)!
    Sincere condoleante familiei!
    Adio,Tatiana!
  • 0 (0 voturi)    
    Tatiana Stepa (Marţi, 11 august 2009, 23:50)

    Ruxandra [anonim]

    Nu mi-a venit sa cred.Dumnezeu s-o odihneasca!Sincere condoleante familiei si prietenilor!
  • 0 (0 voturi)    
    Despre tatiana stepa (Marţi, 18 august 2009, 20:52)

    doina [anonim]

    Pot sa spun ca, inca odata in tara noastra prin felul ei de a fi,se apreciaza oamenii dupa ce nu mai sint printre noi.Cintelecele ei au fost cintate si de cei tineri de acuma dar,sint sigura ca,putini au stiut-o.si de ce?pentru ca nu avut bani?pentru ca a muncit din greu,nu ca si cei care ne dispera cu manelele lor si nu stiu cum sint munciti banii?Rusine!Dumnezeu sa o Odihneasca!si de-acolo din cer sa traga un clopotel pentru tot ce e frumos si,nu e apreciat decit cind e prea tirziu.
  • 0 (0 voturi)    
    D ZEU sa i odihneask sufletul (Joi, 3 septembrie 2009, 11:01)

    isolda [anonim]

    am iubit muzik ei, am cantat la chitara si de fiekre data knd ascult muzik folk simt un fior fantastis........... Am iubit o pe Tatiana cu toata fiintza mea...................am aflat despre moartea ei la cateva zile dupa.............. m am cutremurat si acum plang................. D ZEU S O IERTE.
  • 0 (0 voturi)    
    În memoria Tatianei Stepa (Marţi, 17 august 2010, 14:34)

    Emil Proșcan [anonim]

    Pe data de 1 oct. 2010 Primăria Orașului Mizil organizează ediția a 2-a a festivalului de muzică folk "În memoria Tatianei Stepa".
    Ținând cont de condițiile precare din punct de vedere financiar rog pe toți cei interesați de această manifestare a muzicii folk la care vor participa cei mai buni cântăreți români, să contribuie cu sponsorizări în limita posibilităților.
    Relații la telefon 0722653808, sau e-mail leonidacondeescu@yahoo.com.
    Cu mulțumiri Emil Proșcan, primar al orașului Mizil.
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru Basarabia (Duminică, 29 august 2010, 23:17)

    Valer Grosu [anonim]

    M-a cutremurat încă o dată cea care a cîntat cel mai frumos şi emoţionant imn al Basarabiei (Baladă pentru Basarabia), inegalabila TAtiana Stepa. Iată un suflet (odihnească-se în pace!) din cele pure care ne lipseşte atît de mult. Ascultaţi-o şi meditaţi.