Namaste: Aventurile unui fost corporatist in Nepal

de G.B.     GiftBooks.ro
Vineri, 28 iunie 2013, 13:39 Actualitate | Cultură


Namaste- Un roman de aventuri spirituale in Nepal
Foto: GiftBooks.ro
Sega este un tanar roman satul sa lucreze intr-o corporatie. Si-a lichidat conturile cu firma internationala unde lucra, si-a luat rucsacul in spate si a plecat pentru mai multi ani in Orient, in cautare de altceva.

Soarta ii scoate in cale autorului personaje dintre cele mai stranii, precum monstrul din Lumbini, deghizat intr-un sadhu, fratii Devkota care il momesc in excursii pe care nu si le-a dorit niciodata, Ana, frumoasa rusoaica si Igor, prietenul ei psihopat, sau Lama, ghidul nebun care il duce in Shangri-La, locul ascuns in inima muntilor.

 Namaste -Un roman de aventuri spirituale in Nepal este al doilea volum din seria calatoriilor lui Sega, care continua povestea calatoriei lui in India.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5059 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Namaste (Sâmbătă, 29 iunie 2013, 12:54)

    Bismilha [anonim]

    Corporatistul devenit intelligent, omul care a renuntat la.....
  • +1 (5 voturi)    
    despre (Duminică, 30 iunie 2013, 22:59)

    din audienta [anonim]

    l-am văzut la Humanitas cu ocazia lansării. Nimic interesant / impresionant, nicio poveste bună de povestit. Omului i-a placut zona și a avut bănuți să scoată o carte. Așteptăm cu "interes" și volumul lui Vântur.
  • 0 (2 voturi)    
    namaste (Sâmbătă, 6 iulie 2013, 13:41)

    dan [anonim]

    Foarte inteligent ales titlul si mai ales unic..
    Presupun ca autorul nici nu a vazut serialul Lost, unde namaste este una dintre notiunile de baza...

    Mai mult, am o intrebare: s-a saturat de viata corporatista cand ainceput criza si in domeniul in care lucra?

    Hai sa fim interesanti, noi, copywriterii....
    • -1 (3 voturi)    
      namaste (Duminică, 7 iulie 2013, 21:16)

      x [anonim] i-a raspuns lui dan

      Namaste e o forma de salut in Nepal. Ai ratat o sansa buna sa taci. :)
      • +1 (3 voturi)    
        despre sanse (Luni, 8 iulie 2013, 10:31)

        n [anonim] i-a raspuns lui x

        sansa ai ratat-o matale; este de notorietate ce inseamna namaste, cat despre zona geografica, cre' că a ingustat-o putin
  • +1 (1 vot)    
    o mizerie (Duminică, 14 iulie 2013, 15:04)

    jihi [anonim]

    mai bine ramanea corporatist! asta daca nu lau dat afara!
  • 0 (2 voturi)    
    Utilitatea inutililor. Nemurirea sufletului. (Luni, 22 iulie 2013, 10:44)

    duiliu [anonim]

    Oamenii casca ochii la inutili.
    Din ce in ce mai mult.
    Am vazut ca e o moda, ca toti cei dati afara de la multinationale sa dea un tur de vreo trei ani pana mai gasesc un prost sa-i angajeze.
    Oricum multinationalelele au numai papagali care lucreaza dupa proceduri(sefii) si instructiuni (trepadusii). Valoarea o arati intr-o firma mica. Daca o ridici esti bun, daca nu, te folosesti de cateva kurpapieruri gen MBA si te angajaezi in multinationale. Oricum sefii de acolo nu angajeaza destepti de frica sa nu le ia locul. Asa ca mai platim tiparirea unei cartulii, mai ne dam intelectuali, sa nu zica ceilalti trepadusi ca suntem someri. Suntem obositi si plictisiti de lume. Bravos, soro!