Dragoș Dumitriu, fost deputat și editorialist Sputnik, a murit după ce a făcut un infarct post-Covid

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 14 noiembrie 2021, 17:22 Actualitate | Coronavirus


Dragos Dumitriu
Foto: Captura
Fostul deputat Dragoș Petre Dumitriu, membru al grupurilor PRM și PC în legislatura 2004-2008, a murit după ce a făcut un infarct post-Covid. Dumitriu, care era editorialist la Sputnik, a publicat intens articole despre protestele anti-mască, anti-restricții și anti-vaccinare, scrie
Jurnalul de Argeș.

Decesul acestuia a fost anunțat de publicația Sputnik.

Infectat cu Covid-19, Dragoș Dumitriu a stat în spital aproape o lună, iar tratamentul părea să fi reușit, dar a decedat de un infarct post-Covid la 57 de ani.

De la declanșarea pandemiei, site-ul de știri și editorialistul au publicat intens știri despre protestele anti-mască, anti-restricții și anti-vaccinare.

Iată ce au scris, vineri, jurnaliștii de la Sputnik, care au anunțat dispariția colegului lor:

„Dragoș Dumitriu, colegul nostru, a plecat la cele veșnice, după o viață în care a apărat valorile românești și a fost mereu de partea adevărului!
Dragoș Dumitriu a fost sufletul redacției Sputnik din România, articolele sale lansând adevărate dezbateri publice și atingând temele fundamentale ale actualității românești, pe care presa mainstream le ocolește, de multe ori.
A avut curajul să spună lucrurilor pe nume și atunci, sau mai ales atunci când deranja. Dar adevărul era mai important decât orice pentru Dragoș!
Fost deputat în Parlamentul României, care și-a dedicat viața apărării și promovării valorilor românești, Dragoș Dumitriu a transpus în paginile Sputnik ardoarea iubirii sale de țară, dar și supărarea față de cei care discreditează și îngroapă trecutul României și șansele ei de a fi o țară independentă și puternică, așa cum și-o dorea el.
Dumnezeu să îl odihnească!
Condoleanțe familiei și celor apropiați!
Redacția Sputnik”







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14576 vizualizari

  • +41 (51 voturi)    
    iubire de tara (Duminică, 14 noiembrie 2021, 17:41)

    jijibau [utilizator]

    "a transpus în paginile Sputnik ardoarea iubirii sale de țară" = se refera probabil la Rusia, ca in niciun caz nu e iubire de Romania site-ul ala al Kremlinului.
  • -7 (27 voturi)    
    Cel mai bun propagandist nu e neapărat cel... (Duminică, 14 noiembrie 2021, 17:46)

    Nyk1 [utilizator]

    ...care crede sincer în ceea ce trebuie să disemineze publicului.
    • +11 (13 voturi)    
      Deci tu nu crezi sincer? (Duminică, 14 noiembrie 2021, 18:43)

      Ioan.Toma [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Sau nu esti neaparat cel mai bun?
  • +28 (44 voturi)    
    bun (Duminică, 14 noiembrie 2021, 17:52)

    Contrache [utilizator]

    toti dusmanii tarii si trepadusii moscoviti asta sa pateasca. Nu te plange nimeni agentule.
  • +34 (38 voturi)    
    vorba lui Marcel... (Duminică, 14 noiembrie 2021, 18:11)

    danton68 [utilizator]

    prostia se plateste!
    • +2 (2 voturi)    
      Marcel . Lingaul lui Haissam ... (Luni, 15 noiembrie 2021, 14:01)

      Dartanian , Dacu' Liber [utilizator] i-a raspuns lui danton68

      Marcel stie , plateste des... Ce-i nasol , platim si noi , antipesedeii ...
  • +16 (24 voturi)    
    Cred ca mai important pentru el (Duminică, 14 noiembrie 2021, 18:58)

    persuasiv [utilizator]

    trebuia sa fie vaccinul.Daca era,astepta apropierea sarbatorilor de iarna langa familie.E infiorator de simplu.Cum e sa iti astepti moartea,stiind ca ai avut vaccinul care te putea salva,la indemana???Multi s-au intrebat asta.Nu luati in deradere vaccinul si vaccinarea.Altfel,este posibil sa va alaturati celor 5 milioane de victime.
  • +9 (13 voturi)    
    mde (Duminică, 14 noiembrie 2021, 20:37)

    sitizan [utilizator]

    Sa-l ierte si sa-l odihneasca Cel de Sus...Inca o data se vede ca El nu bate cu ciomagul...
  • +11 (15 voturi)    
    Mazeto (Duminică, 14 noiembrie 2021, 21:24)

    JustinCase [utilizator]

    Baga-te repede! S-a eliberat un loc pe statul de plata ala gras al Kremlinului!
    • +3 (5 voturi)    
      stai lionistit (Luni, 15 noiembrie 2021, 11:28)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

      e deja acolo demult.
  • +10 (14 voturi)    
    Interesant este ca... (Luni, 15 noiembrie 2021, 0:12)

    Divergent [utilizator]

    ...piticul Putin, idolul lui, este pro vaccin si pro stiinta! Dar sluga lui nu credea in vaccin si uite ce-a patit. Ma asteptam ca angajatii de la Sputnik sa fie mai inteligenti decat fanii trompetei rusesti, dar se pare ca nu-i asa.
  • +3 (3 voturi)    
    Suspect de-a dreptul (Luni, 15 noiembrie 2021, 15:47)

    Eu the first [utilizator]

    In momentul de fata, in zona din care vine omu' se moare mai degraba din cazut pe geam de la inaltime mare ...