EMA va reanaliza cazurile privind sindromul inflamator după vaccinarea antiCovid

de R.P.     HotNews.ro
Vineri, 3 septembrie 2021, 14:46 Actualitate | Coronavirus


Vaccinare impotriva COVID-19
Foto: CNCAV
Agenția Europeană a Medicamentului (EMA) a anunțat vineri că va reanaliza cazurile legate de sindromul inflamator multisistemic apărute după vaccinarea antiCovid, ca urmare a raportării unor situații similare cu cele înregistrate după imunizarea cu serul Pfizer/BioNTech, relatează Reuters.

Comisia specială din cadrul EMA a mai anunțat că studiază și cazurile de cheaguri de sânge dezvoltate după administrarea vaccinului Johnson & Johnson, adăugând că acest dosar este separat de efectele secundare identificate deja.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















844 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    „...sindromul... (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 8:24)

    Suricata007 [utilizator]

    ...inflamator multisistemic“...„un fleac, ne-au ciuruit“.
    Lăsați copii în pace.


Abonare la comentarii cu RSS
Întâlniri on-line | #deladistanță

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri
Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.



powered by
developed by