Putin s-a vaccinat în privat anti-Covid, fără a spune ce vaccin a folosit

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 23 martie 2021, 21:11 Actualitate | Coronavirus


Vladimir Putin
Foto: Kremlin.ru
Președintele rus Vladimir Putin, în vârstă de 68 de ani, a fost vaccinat marți seară împotriva Covid-19 într-un eveniment privat, a spus purtătorul de cuvânt al acestuia, în timp ce Rusia încearcă să-și accelereze campania de vaccinare, relatează AFP.

"Putin a fost vaccinat împotriva coronavirusului. Se simte bine. Mâine va avea o zi completă de muncă", a declarat Dmitri Peskov, citat de agenția de știri Ria-Novosti.

Acesta din urmă nu a specificat ce vaccin, dintre cele trei dezvoltate de țara sa, a primit Vladimir Putin.

La începutul zilei de astăzi, Dmitri Peskov a arătat clar că această vaccinare extrem de anticipată va avea loc departe de lumina reflectoarelor.

"Va trebui să ne credem pe cuvânt", a spus el, adăugând că președintele rus nu agreează ideea de a fi vaccinat în fața camerelor de luat vederi.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3305 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    pai.. (Marţi, 23 martie 2021, 21:17)

    sile1 [utilizator]

    ...daca n-are Pfizer,Moderna ,Astra Zeneca,Johnsson &Johnsson ca nu-i dau astia, s-o fi vaccinat cu Sputnik V.

    Sau ,ca sa le faca in ciuda americanilor ,s-o fi vaccinat cu vreun vaccin chinezesc,Sinovac de pilda, ca tot l-au distribuit chinezii prin tari din America Latina si Africa si s-a comportat bine !
    • +14 (18 voturi)    
      A avut la dispozitie... (Marţi, 23 martie 2021, 21:31)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      ...un vaccin verificat. Noviciok.
      • +2 (2 voturi)    
        FflorinG (Miercuri, 24 martie 2021, 14:43)

        sile1 [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

        Ala-i pentru "prieteni " !

        Iar prietenii stiu de ce au fost serviti cu "delicatesa" respectiva.

        Dar mai exista si unii care nu stiu ca dintr-un serviciu secret adevarat nu se iese decat cu picioarele inainte iar lucru asta e cu atat mai valabil atunci cand livrezi niste informatii diverselor parti interesate.!
  • -14 (18 voturi)    
    Sputink V. (Marţi, 23 martie 2021, 21:17)

    Mica Sirena a lui Vasile Roaita [utilizator]

    Acesta a fost.
    • +6 (6 voturi)    
      Atunci de ce nu a spus-o? (Miercuri, 24 martie 2021, 6:03)

      BEDE [utilizator] i-a raspuns lui Mica Sirena a lui Vasile Roaita

      Dacă chiar s-a vaccinat cu Sputnik, atunci de ce nu a spus-o? Ar avea oare motive să-i fie rușine?
      Mai curând - oare cum este posibil asta? - i-ar fi rușine să spună că s-a vaccinat cu Pfizer sau Moderna și ar minți că s-a vaccinat cu Sputnik pentru ca să încurajeze poporul rus că ei sunt o nație mare și capabilă, mai capabilă decât americanii ăia răi...
      • +1 (3 voturi)    
        Multi vad (Miercuri, 24 martie 2021, 9:42)

        Mica Sirena a lui Vasile Roaita [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

        Putini citesc. V. de la Vladimir si vezi ca am scris sPUTINk. Dar ce sa-i faci... Greu cu cititul si si mai greu cu umorul.
  • +15 (21 voturi)    
    //// (Marţi, 23 martie 2021, 21:26)

    GemstonePig [utilizator]

    Moderna luat la negru de la piata de țigări netimbrate.
    Chinezesc nu se face nimeni sanatos la cap
  • +14 (24 voturi)    
    Ete fleosc (Marţi, 23 martie 2021, 21:31)

    Luk [utilizator]

    Ma doare-n cot ce molotov si-a facut.
    Sper sa-i poarte chilotii lui Navalnii cat de repede.
  • +14 (20 voturi)    
    . (Marţi, 23 martie 2021, 21:34)

    tirolez [utilizator]

    Ma mir ca nu spune sputnik, te pomenesti ca e evlavios si nu vrea sa minta in post.
    • +12 (14 voturi)    
      Stai linistit (Marţi, 23 martie 2021, 22:11)

      bjohny [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      ca e doar de PR, lasa special loc de interpretari, brusc o sa apara filmari in care se vede clar ca este vaccinat cu sputnik iar apoi o sa tipe ca uitati cat de rai si de mincinosi sunt occidentalii cand lanseaza tot felul de stiri false...
      • -3 (9 voturi)    
        Te inseli (Marţi, 23 martie 2021, 22:43)

        Mica Sirena a lui Vasile Roaita [utilizator] i-a raspuns lui bjohny

        Ca si in cazul lui Chuck Norris, virusul este cel care trebuie vaccinat!
  • +6 (8 voturi)    
    pfizer (Marţi, 23 martie 2021, 22:29)

    gurka [utilizator]

    garantat.
  • -7 (15 voturi)    
    intreb si eu (Marţi, 23 martie 2021, 22:34)

    andr1stE [utilizator]

    de ce trebuie adus circu in oras cand se vaccineaza un politician, actor, sportiv? ce anume trebuie demonstrat????
    • +4 (4 voturi)    
      E simplu! (Miercuri, 24 martie 2021, 8:15)

      Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui andr1stE

      Politicianul (oricare ar fi) e tot timpul cu circul (prost) la el.
      Altfel n-ar mai fi politician si ar fi (probabil) un om onest.
  • +5 (9 voturi)    
    Stalinskaya V (Miercuri, 24 martie 2021, 0:22)

    JustinCase [utilizator]

    Asta după ce a petrecut un weekend a la Brokeback Mountain împreună cu Șoigu.
  • -1 (7 voturi)    
    bravo lui! (Miercuri, 24 martie 2021, 9:57)

    Divergent [utilizator]

    Rusia are 3 vaccinuri, nu cred ca ajuns in ultimul hal incat sa se vaccineze cu Pfizer. :)) Cu toate astea, apreciez ca nu s-a lasat filmat, ceea ce ma duce cu gandul la decenta. Dar si decenta asta se poate interpreta in defavoarea lui..
    • +3 (5 voturi)    
      Eu cred ca da, a ajuns in ultimul hal. (Miercuri, 24 martie 2021, 14:52)

      Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui Divergent

      Daca nu chiar mai rau!
      Sa te numeasca nr.1 al planetei "un ucigas golit de suflet", cam cum ti se pare?