Bill Gates anunță că s-a vaccinat contra Covid-19: Am făcut prima doză și mă simt minunat

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 10:19 Actualitate | Coronavirus


Bill Gates
Foto: Twitter
Bill Gates, fondator al Microsoft și unul dintre cei mai bogați oameni din lume, a anunțat că s-a vaccinat contra bolii provocate de noul coronavirus.

”Unul dintre beneficiile faptului că am 65 de ani este că sunt eligibil pentru un vaccin contra Covid-19”, a scris Gates pe pagina a de Twitter.

”Am făcut prima doză săptămâna aceasta și mă simt minunat. Mulțumesc tuturor oamenilor de știință, participanților la teste, autorităților de reglementare și cadrelor sanitare din prima linie care ne-au adus la acest moment”, a spus miliardarul.


Gates promovează de mulți ani progresele medicale la nivel mondial prin intermediul fundației sale non-profit - Fundația Bill și Melinda Gates, aceasta fiind implicată și în sectorul vaccinurilor împotriva Covid-19.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


2824 vizualizari

  • -6 (20 voturi)    
    Ce m-ar interesa pe mine? (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 10:41)

    Tayen [utilizator]

    Sau pe mai mult din 95% din populația globului?
    • +3 (11 voturi)    
      Așa e (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 11:30)

      JohnnyBGoode [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      Dacă ar fi după dumneavoastră ar trebui să se publice doar prețurile la murăturile din piață pe siteurile de știri. Că probabil doar aia vă interesează.
      • -3 (7 voturi)    
        Și tu mori de grija altuia? (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 12:40)

        Tayen [utilizator] i-a raspuns lui JohnnyBGoode

        Eu zic mai bine să mori de grija lipsei spitalelor din țară. Că avem prea multe biserici.
  • -1 (11 voturi)    
    Atunci sa faca un Windows mai ieftin (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 11:09)

    Zapateado [utilizator]

    Sau - desi ar fi umilitor - pe gratis.

    Nu, nu, nici asa nu-i bine. Sa ofere cate 50 de dolari oricui isi instaleaza un Windows.

    Am zis dolari? E in declin, a venit Biden. Mai bine euro.
  • -1 (9 voturi)    
    Normal ca este eligibil (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 11:20)

    marc.andre [utilizator]

    Dupa ce a varsat un purcoi de bani in conturile Moderna... la ce se astepta?
    • -5 (11 voturi)    
      Nu zau? (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 12:12)

      shobolanul de santina [utilizator] i-a raspuns lui marc.andre

      Mai citeste: detine actiuni la toate companiile Big Pharma din lume. Deci e cel care ne baga pe gat vaccinul si "Pandemia Covid". El e principalul beneficiar al crizei mondiale. Sa nu uitam ca are actiuni majoritare si la Microsoft care a facut recorduri de vanzari in 2020.
      Parerea mea.
      • +5 (13 voturi)    
        Lol (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 13:38)

        mitg [utilizator] i-a raspuns lui shobolanul de santina

        Daca suni la fondul tau de pensii (ala de a vrut livache sa-l fure dar nu i-a iesit), vei afla ca si tu detii actiuni la aceste companii!
  • -7 (9 voturi)    
    oare (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 11:29)

    martel55 [utilizator]

    e acelasi vaccin?
    • +6 (8 voturi)    
      Nu nu, (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 12:48)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui martel55

      e din ala bun, de tara...=))
  • +1 (5 voturi)    
    Ba Bille, (Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, 17:00)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Sa ne anunti si pa noi cand scot astia service pack-ul la vaccinu' lu' matale ! Asta daca nu cumva iti da intre timp un ecran albastru...