Coronavirus Cehia: Record de cazuri în 24 de ore, 17.668 noi infectări

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 7 ianuarie 2021, 9:22 Actualitate | Coronavirus


Coronavirus Cehia
Foto: CTK / Alamy / Profimedia
Cehia a anunțat joi 17.668 noi cazuri de coronavirus în ultimele 24 de ore, un record, potrivit datelor prezentate de ministerul Sănătății, transmite Reuters.

Numărul de decese în această țară cu 10,7 milioane de locuitori, una dintre cele mai afectate din Europa, a crescut cu 185 la 12.621.

Decesele includ si revizuiri ale datelor din zilele anterioare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


1832 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    e simplu (Joi, 7 ianuarie 2021, 10:04)

    bobo2 [utilizator]

    Slovenia a testat toata populatia si a eradicat covidul. Testati baieti, orice, numai testati!
    • +1 (1 vot)    
      Slovenia (Joi, 7 ianuarie 2021, 11:12)

      Varvatos [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      Slovenia cu o populatie de 2 milioane de locuitori si 3354 de noi cazuri ieri, zici ca sunt bine???
    • +1 (1 vot)    
      Era (Joi, 7 ianuarie 2021, 11:23)

      EuInsumi [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      Slovacia dar nu mai contează pentru că oricum n-au eradicat nimic
    • +1 (1 vot)    
      Sigur nu era Slovacia? (Joi, 7 ianuarie 2021, 11:40)

      andrei1974 [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      !!!
    • +1 (1 vot)    
      da, stiu ca nu au rezolvat nimic (Joi, 7 ianuarie 2021, 11:52)

      bobo2 [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      mesajul e adresat celor care inca mai cred ca testarea e o solutie. Poate era Slovacia, cine mai stie?
    • +2 (2 voturi)    
      Zici? (Joi, 7 ianuarie 2021, 13:54)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      Cele 3354 cazuri de ieri din Slovenia echivaleaza cu 17292 cazuri in Cehia, 31.000 de cazuri in Romania, sau 109.000 de cazuri in UK.
      Daca asta e efectul testarii in masa a populatiei de acu citeva luni... poate mai bine ne abtinem...
  • +1 (1 vot)    
    Carantina? (Joi, 7 ianuarie 2021, 11:22)

    copci [utilizator]

    Nu inteleg, astia nu sunt de luni de zile in "carantina"? Nici asta nu functioneaza, sau oamenii nu respecta "regulile?
    • 0 (0 voturi)    
      Daca oamenii nu respecta regulile (Joi, 7 ianuarie 2021, 15:37)

      MAGArusul [utilizator] i-a raspuns lui copci

      Nici carantina nu functioneaza. Lucrez pentru o clinica (eu pe IT) si cand merg acolo merg cu respirator. Oamenii din clinica insa nu poarta deloc masca.