​Sibian aflat în carantină, găsit fără masca la mall

de C.V.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 20:53 Actualitate | Coronavirus


Masca medicala
Foto: Hotnews
Un sibian în vârstă de 34 de ani, care era în carantină din 21 decembrie, a fost găsit, sâmbătă, la mall. Jandarmii l-au reperat după ce acesta le-ar fi atras atenția tocmai pentru că nu purta mască de protecție.

Reprezentanții Jandarmeriei Sibiu au transmis că sibianul le-a atras atenția, sâmbătă, jandarmilor sibieni aflați în zona centrului comercial pentru că nu purta masca de protecție, potrivit Mediafax.

În urma verificărilor s-a constatat că bărbatul figura ca persoană carantinată la adresa de domiciliu începând cu data de 21 decembrie.

Bărbatul a fost amendat cu 1.000 de lei pentru nerespectarea măsurii de carantină și cu avertisment pentru nepurtarea măștii de protecție.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3617 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    Lol (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 20:57)

    mitg [utilizator]

    Dosar penal deschis direct si trimis la teminta.

    Acum cand in sfarsit pare ca se mai reduce numarul infectiei, acest cretin poate cauza un nou focar.
  • +12 (14 voturi)    
    1000 de lei??? (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 21:03)

    Dancing Dwarf [utilizator]

    e o gluma!
    • +11 (13 voturi)    
      ai dreptate... (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 21:15)

      expert2 [utilizator] i-a raspuns lui Dancing Dwarf

      suma este extrem de mică.
    • -13 (21 voturi)    
      lapidat? (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 21:28)

      lambda [utilizator] i-a raspuns lui Dancing Dwarf

      trebuia scos in piata si omorat cu pietre, nu? V-a luat covid-ul sufletul, umanitatea, moralitatea si simtul echilibrului din voi. Ati ramas doar justitiari supravietuitori. A gresit? Sigur. Dar am impresia ca o judecata in agora ar primi mai mult decat pentru omor.
      • +10 (12 voturi)    
        clementa? pentru cine? (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 21:48)

        Dancing Dwarf [utilizator] i-a raspuns lui lambda

        nu doar ca a gresit, a sfidat.. daca pentru el regulile in pandemie sunt o gluma, si pentru mine suma de 1000 de lei este o gluma.
        si hai sa nu ne lamentam, vorbeam de o amenda..
      • +12 (16 voturi)    
        Serios ? (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 22:03)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui lambda

        "sufletul, umanitatea, moralitatea si simtul echilibrului"

        Poate imi explici ce "suflet", "umanitate", "moralitate" sau "simtul" al "echilibrului" au inconstientii care pun in pericol viata altora.

        Putem incepe cu cei in varsta care sutn cei mai susceptibili. Dar hai si cei cu varste medii care trebuie sa munceasca pentru c a intretine familia. Dar chiar si copii, pentru ca sunt tulpine care afecteaza copilasi.

        Vezi tu? Nu Guvernul tine in casa oamenii si falimenteaza firmele. Ci idioti din astia admirati de tine. Daca toti respectau niste reguli de bun simt nu am fi avut pandemie mai mult de octombirie. Dar nu... trebuei sa facem petreceri si nunti si gratare in numar de cate 50-100 si sa postam pe FB ca niste "bossi". Ca legea nu se aplica pentru toti. Si cand se aplica legea apar destepti ca tine care incearca sa explice ca trebuei exceptati saracii ca ce sa faca si ei.
        • -9 (11 voturi)    
          luminate (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 22:34)

          lambda [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

          Nu despre el ziceam ca e moral, sufletist etc. El are partea lui de vina. Vorbeam despre dreapta masura. Tot felul de legi sunt calcate, acolo nu avem asa ascutit simtul justitiei. Despre bolnavii cronici dati la o parte sa incapa covirusatii? De aia nu te doare. De fapt nu te doare de nimeni, decat de tine, ca esti fortat sa respecti niste reguli. Si pentru a scapa de ele, ai fi in stare sa ii bagi la inchisoare pe toti. Ca sa scapi tu. Despre dezumanizarea asta vorbeam.
          • +1 (1 vot)    
            ilogic, (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 22:58)

            Dancing Dwarf [utilizator] i-a raspuns lui lambda

            bazat pe speculatii si calomnios.. cam asta e discursul celui ce pretinde umanitate si moralitate..
          • +5 (7 voturi)    
            Vai draga (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 23:29)

            mitg [utilizator] i-a raspuns lui lambda

            Dar ce suflet sensibil esti. Fa-te brancardier la un spital de covid si zi-ne dupa.
          • +4 (4 voturi)    
            Ce emaptie sa am ? (Duminică, 27 decembrie 2020, 1:56)

            imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui lambda

            De un an se discuta la nivel MONDIAL despre niste reguli. Ce reguli? Reguli noi? Nici pe departe.
            1. spalare pe maini corect; sa fim sinceri, daca nu venea apocalipsa de la sars2 lumea nici acum nu stia de regula de 30-40 secunde.
            2. sa nu stai in "sufletul" omului si sa pastrezi distanta? asta e de bun simt. ca nu o facea nimeni e parte a doua
            3. sa nu pui mana pe fata dupa ce atingi tot fara sa te speli/dzinfectezi? Poate e putin overkill dar tot de bun simt
            4. masca: asta a fost recomandare (nu obligatorie ce-i drept) de mult timp cand esti bolnav, ba chiar e respectata de doctori si daca-s sanatosi doar preventiv ca si spalatul pe maini
            5. auto-izolare si carantina cand e epidemie? Nu cred ca e cazul sa zic ca e normal

            ... lista continua.

            Si tu vrei sa am empatie fata de cienva care nu stie lcururi vechi de cand lumea? Daramite care sunt repetate zilnic de un an incoace.

            Prietene, cred ca ai niste probleme de logica.

            Poate ai aceeasi "empatie" si fata de evazionisti, ca situatia se apropie.
    • +2 (2 voturi)    
      normal este... (Duminică, 27 decembrie 2020, 4:10)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Dancing Dwarf

      Ca amenda sa fie el putin la nivelul costului spitalizarii a min. 3 persoane

      M-as bate cu orice ca sa demonstrez ca a dreptate cand cer aceea amenda
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 21:55)

    Runnaway1985 [utilizator]

    Bleah!
  • 0 (0 voturi)    
    Covid (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 22:46)

    GICOMANU [utilizator]

    La 31% cat a fost astazi rata de infectare pe care Digi stiri o anunta cea mai mica tot adealu-i fruntea.