Prima persoană din România vaccinată antiCOVID-19 va fi din rândul personalului medical

de D.D.     HotNews.ro
Vineri, 25 decembrie 2020, 14:05 Actualitate | Coronavirus


Vaccin covid
Foto: pixabay.com
​Primul român care va fi vaccinat antiCOVID-19 după ce vaccinul a ajuns în țară face parte din rândul personalului medical, a declarat coordonatorul campaniei de vaccinare, medicul Valeriu Gheorghiță.

„Avem o strategie de vaccinare și va fi respectată. Prima persoană care va fi vaccinată e din rândul personalului medical”, a precizat el.

10.000 de doze de vaccind antiCOVID-19 au ajuns vineri în România. Campania de vaccinare începe pe 27 decembrie în România și în celelalte state ale UE. Primii pe lista de imunizare sunt cadrele medicale. După acestea urmează persoanele din grupele de risc, iar în o a treia etapă populația generală.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10915 vizualizari

  • -14 (18 voturi)    
    a-ti repetat (Vineri, 25 decembrie 2020, 14:15)

    zot [utilizator]

    atat de mult aceasta afirmatie incat , explicati dvstra
    mai departe.
    daca o (una) data faceti o afirmatie si (mai ales) o
    respectat, atunci va fi crezuta.i
    • +2 (8 voturi)    
      Când scrii a-ți (Vineri, 25 decembrie 2020, 18:17)

      Dogul [utilizator] i-a raspuns lui zot

      Când scrii “a-ți”, nu “ați”... ce să pricepi despre sensul repetării mesajului privind prima persoana vaccinată?:))))
      • -1 (3 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Vineri, 25 decembrie 2020, 20:05)

        [anonim] i-a raspuns lui Dogul

  • +1 (23 voturi)    
    Eu nu inteleg (Vineri, 25 decembrie 2020, 14:23)

    1anonim [utilizator]

    nebunia asta - cine e prima persoana vaccinata!! Poate cineva sa-mi explice competitia, traditia, regula, etc ?Ce ma intereseaza pe mine, pe vecinu', pe primaru din Zalau, pe cine intereseaza asta ??
  • -1 (11 voturi)    
    Mai bine (Vineri, 25 decembrie 2020, 16:09)

    Alex2016 [utilizator]

    Am știi cine ca fi ultima.. Ca la cit va dura, mai vin 7 pandemii pina face statul romin ceva repede și bine.
    • 0 (8 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Vineri, 25 decembrie 2020, 20:07)

      [anonim] i-a raspuns lui Alex2016

  • +2 (2 voturi)    
    să sperăm cu nu leșină prima persoană (Sâmbătă, 26 decembrie 2020, 11:45)

    NicuPandemicu [utilizator]

    ...de emoție, evident. Ce, vă gândeați la prostii?