GRAFIC Rata de infectare cu noul coronavirus, peste 6 în București și Ilfov. Opt județe sunt în zona verde

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 21 decembrie 2020, 13:05 Actualitate | Coronavirus


Incidenta 21 decembrie
Foto: GCS
Județul Ilfov (6,73) și Bucureștiul (6,03) au cea mai mare incidență a cazurilor cu coronavirus la mia de locuitori, în timp ce opt județe sunt în zona verde, adică au o rată de infectare mai mică de 1,5, potrivit datelor furnizate luni de Grupul de Comunicare Strategică.

În afară de Capitală și de Ilfov, o incidență mare este raportată în Constanța - 4,97, Brașov - 4,59 și Cluj - 4,56.

Județele cu o rată de infectare sub 1,5 sunt: Harghita - 0,68, Gorj - 0,77, Olt - 1,05, Vrancea - 1,05, Neamț 1,28, Sălaj 1,28, Covasna - 1,34 și Suceava - 1,44.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10998 vizualizari

  • -5 (23 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 21 decembrie 2020, 13:11)

    [anonim]

    • -9 (15 voturi)    
      .. (Luni, 21 decembrie 2020, 13:57)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui

      Demult trebuia carantinat , Suceava a fost carantina ta pt mai putin
    • +1 (5 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 21 decembrie 2020, 14:17)

      [anonim] i-a raspuns lui

      • 0 (0 voturi)    
        . (Marţi, 22 decembrie 2020, 9:46)

        ak33 [utilizator] i-a raspuns lui

        Ia nu zău, si la restul carantinati le faci tu cumpărăturile?
    • -1 (3 voturi)    
      Dar in acelasi timp (Luni, 21 decembrie 2020, 15:15)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui

      Timisoara si Clujul nu au fost la peste 8%! Asa ca...trebuia sa te intrebi de atunci...sau poate ti a convenit?

      https://www.economica.net/carantina-timisoara-restrictii-rata-infectare-timisoara-cazuri-coronavirus-timisoara_192777.html
  • -3 (11 voturi)    
    hahaha (Luni, 21 decembrie 2020, 14:03)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    maghiarii sunt oleaca mai cumpatati...dar OLT-ul la 1... nu cred nici in 100 de ani. Acolo nu se respecta legile vis-a-vis de violuri si omoruri, dar alea legate de pandemie :))))))))))))))
    • -1 (1 vot)    
      nu se testeaza (Luni, 21 decembrie 2020, 16:09)

      terkos [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Mai degraba ar fi curios cat se testeaza in Harghita si Covasna. Poate fi explicatia ratei mici.
      Daca nu testezi, nu ai cazuri; daca nu ai cazuri esti in scenariul verde :)
  • -3 (19 voturi)    
    hai ma repede cu starea de urgenta (Luni, 21 decembrie 2020, 14:05)

    Je__ [utilizator]

    inchideti tara, orasele...incepeti vaccinarile

    ce mama masii, alegerile s-au terminat, si acusi se termina si pandemia

    la valul 3 ramaneti fara credibilitate...oamenii or sa vada ca pandemia se stinge de la sine si fara masurile guvernamentale....si atunci in loc sa tremure sub canapele incep sa protesteze


    nu-i bun....daca actionati acum, rapid, o sa va puteti bate cu pumnul in piept ca datorita voua pandemia a fost infranta, val dupa val, nurca dupa nurca, 70% peste 70%, strada cu stada, jarusalema cu jarusalema....v-ati prins, da?
  • -2 (6 voturi)    
    Poate schimbati titlul (Luni, 21 decembrie 2020, 14:51)

    Mihai Bucur [utilizator]

    "Rata de contaminare cu noul coronavirus" ar putea sugera, in actualul context, ca e vorba de noua tulpina. Sigur ca ar fi incorect sa intelegi asta, cat timp se zice noul virus si nu noua tulpina, dar de ce sa dati emotii negative cititorilor mai mult decat e cazul?