Un deputat PSD a murit după ce a fost confirmat cu COVID-19. Avea 49 de ani

de I.H.     HotNews.ro
Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:31 Actualitate | Coronavirus


Sebastian Radu
Foto: Facebook
Deputatul PSD de Buzău Sebastian Radu, confirmat cu COVID-19 și spitalizat în Germania, a murit miercuri dimineață. El avea 49 de ani. Anunțul a fost făcut de liderul PSD, Marcel Ciolacu.
  • "Am primit în această dimineață una dintre cele mai dureroase vești. Bunul meu prieten și coleg Sebastian Radu a pierdut lupta cu acest virus perfid.
  • Un prieten adevărat, un om care întotdeauna i-a pus pe ceilalți pe primul loc, un om care lasă un gol imens în sufletele celor care l-au cunoscut. Dumnezeu să te odihnească, Sebi! Vei rămâne în sufletele noastre pentru totdeauna!", a scris Ciolacu pe Facebook.
La câteva zile după ce a fost diagnosticat cu COVID-19 au apărut complicaţii şi a fost transferat de la Buzău la Spitalul Militar Central din Capitală, scrie News.ro. Ulterior, pentru că starea sa nu se ameliora, familia a solicitat transferul la un spital din Germania, unde el a murit.

Sebastian Radu a fost viceprimar al municipiului Buzău în anul 2012, dar a demisionat din funcţie în urma unor neînţelegeri cu fostul primar Constantin Boşcodeală. După ieşirea acestuia din politică, a revenit în PSD, de unde a candidat şi a fost ales deputat, fiind membru al Comisiei de sănătate. Radu nu s-a mai regăsit pe listele din acest an pentru Parlament.

Sebastian Radu avea 49 de ani.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16006 vizualizari

  • +32 (34 voturi)    
    Atentie !!! (Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:51)

    Kornell [utilizator]

    "familia a solicitat transferul la un spital din Germania, unde el a murit " - a N-a oara cand pentru pilele PSD se poate si transfer cu elicopterul pt diaree, si transfer in Germania pt COvid si... si... Daca era pe banii lui isi permitea oare sa aiba pretentii ??
    • +7 (7 voturi)    
      Se putea (Miercuri, 9 decembrie 2020, 16:59)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Kornell

      se putea si pe banii lui, n-ai vazut ca fostul primar PSD de la sectorul 1, Dan Tudorache, a ciordit mai mult de 1.2 milioane de euro! ;) Au astia bani garla!
      • +4 (4 voturi)    
        Apropo de primari. (Miercuri, 9 decembrie 2020, 18:38)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

        PSD aui și un primar mort de COVID.La fel.A murit înainter de alegeri,a fost ales și au mers la cimitir să-l anunțe.Numai PSD putea să discute cu morții și să-i propună/aleagă în funcții de primari.Ia învățat Dragnea lecția sculatului din morți pentru vot.
        • +2 (2 voturi)    
          Stiu cazul... (Joi, 10 decembrie 2020, 1:20)

          Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          mai tragic e ca murise inainte de vot, lumea aflase, dar tot l-au votat! O sa ne trezim cu red-walkers necromancers care vor ridica toti mortii care au votat vre-odata PSD si asa vor obtine 200% din voturi! In Mehedinti 400%!
  • +23 (25 voturi)    
    In Germania? (Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:55)

    Bozy [utilizator]

    Si cei care nu sunt deputati sa isi permita transferul in Germania ce patesc?
    Nici macar ei nu se trateaza in spitalele din Romania.
  • +29 (35 voturi)    
    Cum? (Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:56)

    panda_rosu [utilizator]

    Covidul nu exista, jos masca! Amenze sunt ilegale! Nu respectati nicio lege!
  • +25 (29 voturi)    
    ... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:57)

    tirolez [utilizator]

    dar, vai, spitalizat in Germania? Nu mai erau locuri la Buzau? S-a testat la unicul aparat PCR din judet?
    Oricum nu conteaza psd&friends au asigurat 70% in Buzau orice ar fi. Si daca ar iesi ciolacu sa tipe la ei, prostilor, nu ne pasa de voi, tot l-ar vota.
  • +5 (17 voturi)    
    huo (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:08)

    levierul [utilizator]

    Wuhannis si Lucovid sunt de vina! Ei nu au gestionat bine pandemia si de aia s-a infectat doar de la Pe Se De
  • +26 (28 voturi)    
    Ar trebui o lege prin care orice demnitar roman (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:15)

    __alex__ [utilizator]

    sa fie obligat sa se trateze exclusiv la clinici de stat, fara nici un fel de privilegii. S-ar mai imputina din "patriotii" care fura din bugetul de stat tot mandatul dar apoi dau fuga sa se trateze "afara".
  • +12 (16 voturi)    
    Romanica (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:15)

    arpi [utilizator]

    Stativa si Solomon ce spun ??? Dar doamna Cretu de la Vaslui???? De ce se trateaza in strainatate??? Spitalele din Romania nu sunt bune????
  • +20 (22 voturi)    
    Nu avea acum... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:18)

    TheProphet [utilizator]

    ....virusul nu exista, conform cu Buzatu...La ce bun d-le au fost organizate toate mitingurile acelea antiCovid de AUR si de PSD...???
  • +26 (28 voturi)    
    hm (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:28)

    Soljenitin [utilizator]

    Transferat in Germania? Dar de ce nu a fost transferat la unul dintre spitalele regionale construite de PSD?
  • +26 (30 voturi)    
    Marcele, (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:34)

    IoPaNet [utilizator]

    Nu-l cunosc pe colegul tau, Dumnezeu sa-l ierte!
    Dar o fi fost bine sa apareti in public fara masca, aroganti, sfidatori, doar pentru a castiga cateva puncte electorale, pe care, oricum, vi le-a suflat "aurul"? O fi fost bine sa declansati tot valul asta de negationism? Sigur, alegerile au iesit mai bine decat va asteptati, dar nu va simtiti si voi, macar un 0,1% responsabili pentru disparitia colegului vostru?
    • +15 (19 voturi)    
      Corect! Oare își aduce aminte ticălosul ăsta (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:56)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

      de Ciolacu de cele trei săptămâni când au ținut în parlament în discuții nesfârșite legea carantinării? Timp în care jumătate din români au zburdat liberi și voioși pe plajele patriei și s-au distrat în tot felul de paranghelii iar guvernul nu a putut lua nici o măsure împotriva celor care zădărniceau lupta împotriva bolii? Și când au contestat la CCR-ul lor amenzile pentru cei care încălcau regulile în starea de urgență? Iar amenzile date au fost anulate de CCR? Asta în condițiile în care în Italia, de exemplu, s-a decis și închisoare pentru același delict? În ceea ce privește AUR, eu cred că pe ascuns e mână în mână cu pesede... Doar Nicolicea, Șerban Nicolae, Rădulescu-mitralieră, Codrin Ștefănescu&co trebuiau să fie înlocuiți cu ceva... Să aibă și madam Firea susținători în parlament... Se va vedea curând dacă am dreptate în privința asta.
  • +13 (17 voturi)    
    doar banuiesc (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:35)

    comentacu [utilizator]

    ca era dintr-ala care credea ca are imunitate si la covid...
    Altfel, de morti, numai de bine.
  • +19 (21 voturi)    
    >>>>> (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:40)

    GemstonePig [utilizator]

    Asa se face pentru orice bolnav din Romania. Daca local tratatmentul nu da rezultate este transferat la Spitalul Militar si apoi in Germania.
    • +11 (15 voturi)    
      cu siguranta... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:24)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui GemstonePig

      cu siguranta... tu crezi ca Ciolacu si Firea nu stiu ? ...ii doare in fund ( cu sau fara sarma )... ei stiu ca pentru ei se poate, pentru PROSTII care ii voteaza NU !
  • +14 (16 voturi)    
    ... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:42)

    mihai_mi [utilizator]

    "Spitalizat in Germania", saracilor!
  • +8 (12 voturi)    
    Nici macar nemtii n-au putut sa-i dea zile... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:48)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    Ceva comorbiditati? Sau era sanatos tun?
  • +12 (14 voturi)    
    E mai fain la spital in Germania (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:50)

    una mica [utilizator]

    decat printre mortii nostri.
    Nici un politician roman nu are voie sa mearga la spital privat sau afara.
  • +4 (14 voturi)    
    Toti deopotriva... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:54)

    un_moftangiu [utilizator]

    ... trebuie sa ne protejam si sa protejam si pe cei din jur. Virusul nu tine seama de politica, de apartenenta la un partid sau altul, de ceea ce scriem pe facebook. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • +15 (17 voturi)    
    cine a platit? (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:57)

    Timbuku [utilizator]

    Sunt curios daca transferul in Germania s-a facut pe banii statului sau a platit familia din buzunar?
  • +7 (13 voturi)    
    Dumnezeu știe să bată. (Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:59)

    asavreau [utilizator]

    Mizeiile făcute de PSD,de Ciolacu privind măsurile de combatere a COVID se întorc acum împotriva lor.Normal.D-zeu îți dă semnale,dacă tu(Ciolacu) nu vrei să le iei în considerare,plătești.Îți bagi oamenii în mormânt în loc de Parlament.D-le Ciolacu,îți doresc succes.Alegerile sau încheiat,campania electorală la fel,dar trompetele voastre infectează.Nu lasă românii să-și organizeze treaba conform alegerilor și asta nu va rămâne nepedepsită.PSD să socoată că cei care nu au votat.nu erau votanții lor.
  • +19 (19 voturi)    
    dap (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:01)

    iondelaafumati [utilizator]

    deci se poate, trebuie doar sa se insiste ca masca e inutila
  • +12 (14 voturi)    
    “Spitalizat în Germania” (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:02)

    fdaniel [utilizator]

    ... în rest, odihnească-se în pace...
  • +12 (14 voturi)    
    ???? (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:10)

    123qwe [utilizator]

    De ce era spitalizat in Germania???
    • +15 (17 voturi)    
      pentru ca prostii ii voteaza... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:25)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui 123qwe

      pentru ca prostii ii voteaza...
    • +13 (13 voturi)    
      A spus-o Codrin Stefanescu (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:33)

      CapitanulPanait [utilizator] i-a raspuns lui 123qwe

      Pentru ca putem!
  • +19 (23 voturi)    
    moartea (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:18)

    heimdallr [utilizator]

    doar moartea ne poate scăpa de psd. :) puteți da minusuri.
  • +22 (22 voturi)    
    PSD se trateaza in Germania, (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:20)

    emil bobu [utilizator]

    fiindca in Romania, au facut prapad in Sanatate.

    Au promis 8 spitale regionale, n-au zis in ce tara vor fi.
    • +13 (15 voturi)    
      la Dragnea pe insula... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:25)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      la Dragnea pe insula...
  • +12 (16 voturi)    
    BINGO ! (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:22)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    BINGO !
    • -12 (14 voturi)    
      mda (Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:46)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      tu cand urmezi?
      • +8 (10 voturi)    
        Ceva mai inteligent (Miercuri, 9 decembrie 2020, 14:11)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        sa spui,n-ai gasit???Nu trebuia sa te grabesti,o ora,doua de gandire si poate o nimereai mai bine.
        • -11 (11 voturi)    
          da, (Miercuri, 9 decembrie 2020, 14:28)

          miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

          e valabil si pentru tine!
  • +14 (14 voturi)    
    ... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 14:51)

    mihai_mi [utilizator]

    Am citit pe un alt site: il mutasera in Germania ca sa ii faca transplant de plamani. Deci pt. acest domn parlamentar transplantul de plamani e disponibil in cateva zile. Imi aduc aminte ca recent a decedat un baiat care astepta transplantul de ani de zile. Bravos parlamentari!
  • +13 (13 voturi)    
    Ipocrizie MP (Miercuri, 9 decembrie 2020, 15:16)

    NoFive [utilizator]

    Cum asa? Ca membru al Comisiei de Sanatate din Parlamentul Romaniei, ar fi trebuit ca pina la moarte sa aiba incredere in sistemul medical romanesc, el si familia lui, nu sa solicite transferul in strainatate.
  • +6 (6 voturi)    
    Hai ca se poate! (Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:26)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Asa se aplica referendumul privind reducerea numarului de parlamentari.
  • +5 (5 voturi)    
    Avea o comorbiditate (Miercuri, 9 decembrie 2020, 21:21)

    Parzivall [utilizator]

    Suferea de Ciuma, Rosie!!!
  • +1 (1 vot)    
    Individul a fost in comisia pentru sanatate (Joi, 10 decembrie 2020, 8:39)

    Martinezu [utilizator]

    S-a ocupat de bunastarea sanatatii in Romania si a colaborat cu Dragnea , Ciolacu Firea si Soparla Poporului.